Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827447
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja10-09-2018 11:13
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć54
Wspólne świętowanie biblioteki i Rady Osiedla nr 2

 

W sobotę 08 września 2018 już po raz ósmy odbyło się Święto Ulicy, tym razem zorganizowane wspólnie z Radą Osiedla nr 2. Organizatorzy zaprosili mieszkańców ulicy Batalionów Chłopskich i okolic, czytelników i sympatyków biblioteki do wspólnej zabawy. Osiedle to obchodzi w tym roku swoje 30-lecie, była więc okazja do hucznych obchodów. Imprezę rozpoczął przemarsz, który prowadziła Krotoszyńska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Roberta Kaczorowskiego. W wspólnym korowodzie przeszli: I zastępca Burmistrza Krotoszyna Ryszard Czuszke, organizatorzy, zaproszeni goście i mieszkańcy osiedla. 

 

Tradycyjnie teren został podzielony na kilka stref: artystyczną, bezpieczeństwa, bajkolandię, gastronomiczną, gospodarzy, książki oraz  zdrowia i urody. Pojawiły się także stoiska prezentujące swoje ulice. 

 

Wszystkich uczestników imprezy powitała pani dyrektor biblioteki Ewa Bukowska z I zastępcą Burmistrza Krotoszyna Ryszardem Czuszke, przewodniczącym Rady Osiedla nr 2 Wojciechem Wierciński oraz członkiem Zarządu Rady Osiedla Pawłem Sikorą. Oficjalnie imprezę otwarli Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek i Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka.

 

Na scenie wystąpili: siostry Gabrysia i Tosia Poczta, dzieci z Przedszkola „Biedronka”, młodzież ze SP nr 4 i SP nr 5, Paweł Misztal – beatboxer z Rybnika. Występy na scenie zakończył koncert duetu Malwina Paszek &Tomek Grdeń, którzy wykonali piosenki z lat 20 i 30-tych. Przed sceną i na ulicach zobaczyć można było także musztrę wojskową w wykonaniu uczniów ze SP nr 4.

 

Dla najmłodszych uczestników imprezy powstała BAJKOLANDIA, w której promowana była akcja Cała Polska Czyta Dzieciom. Zaproszeni goście czytali dzieciom najpopularniejsze wiersze polskich poetów. Dzieci brały udział w różnych grach, zabawach i konkursach. Dużym powodzeniem cieszyła się Gra Miejska. Na zwycięzców czekały nagrody i upominki. Jak co roku zainteresowaniem cieszyło się wykonywanie bajkowych makijaży na twarzach milusińskich. Dodatkową atrakcją było poszukiwanie skarbów za pomocą profesjonalnego sprzętu, który użyczył pan Jarosław Chmielarz. Dzieci mogły także wypróbować swoich sił w lepieniu gliny, pod kierunkiem Kamilli Żaruk. Pani Małgorzata Wojciechowska wykonywała różnorodne postacie z balonów, którymi zachwyciła nie tylko dzieci. W organizacji zabaw pomagali harcerze z Hufca ZHP im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie.

 

ARTYSTYCZNIE, czyli w strefie wystaw było można podziwiać obrazy, rękodzieło i prace plastyczne mieszkańców powiatu krotoszyńskiego. Swoje prace prezentowali: Bronisława Nowacka ze Zdun, Małgorzata Zimniak z Krotoszyna, Danuta Stępień z Krotoszyna, Klub „Igiełka”, Anita Adamczewska z Krotoszyna, Klub „Ludzie pozytywnie zakręceni”. Ceramikę wystawiła Kamilla Żaruk. Obejrzeć można było także wystawy fotograficzne: Leszka Zdracha „Szlak Niedostępnych Miejsc”, „Krotoszyn zmienia się dla mieszkańców”, która została przygotowana przez Urząd Miejski w Krotoszynie oraz „30 lat minęło. Osiedle w fotografii mieszkańców”.

 

Prace plastyczne  zaprezentowali uczniowie ze SP nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Krotoszynie, pod kierunkiem Kamilli Żaruk.

 

KINOMATOGRAF to miejsce, gdzie odbyła się projekcja filmów dokumentujących ciekawe wydarzenia z historii Krotoszyna udostępnione przez Pawła W.  Płócienniczaka., pokazano również film pana Andrzeja Aleksandrzaka „Raj na ziemi” oraz  prezentację fotografii „30 lat osiedla”.

 

STREFA KSIĄŻKI – to miejsce gdzie można było wymienić książki w ramach bookcrossingu, przekazać w darze dla biblioteki, kupić wydawnictwa Towarzystwa Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej.

 

Przygotowano konkurs dla dorosłych pt. „Patroni naszych ulic”, nagrody główne ufundowali Paweł Sikora i Mirosław Gańko – radni Rady Miejskiej w Krotoszynie.

 

W strefie „zdrowia i urody” swoje produkty oraz profilaktykę prozdrowotną reklamowały panie z firm: HERBALIFE, FAMILY FIT.

 

W STREFIE BEZPIECZEŃSTWA  można było otrzymać materiały edukacyjne oferowane przez: Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp., promujące akcję Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”. Pan Łukasz Rabenda wykonywał bezpłatną usługę przeglądu gaśnic. Natomiast znakowaniem rowerów zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej w Krotoszynie. Motocykliści ze Stowarzyszenia Klubu Motocyklowego Ignis Ardens MC Poland prezentowali swoje motocykle. Także miłośnicy „czterech kółek” podziwiać mogli kolekcje starych samochodów z osiedla i Krotoszyna. Stacje paliw-Ochman częstowały watą cukrową. Zaprezentowała się także Samodzielna Grupa Szturmowa – I Oddział Obrony Terytorialnej w Krotoszynie. Na imprezie można było również spotkać członków Poczty Wierzbięty z Krotoszyna, tym razem w mundurach żołnierzy z II wojny światowej. Miłośnicy koni mogli skorzystać z  konnej przejażdżki w siodle, które oferował Rajdowy  Klub Konny  z Krotoszyna. Swoje stoisko zaprezentowała grupa młodzieżowa Royal Rengers z Centrum Chrześcijańskiego Charisma.

 

Na głodnych i spragnionych czekała STREFA GASTRONOMICZNA, gdzie w „kąciku kawowym” słodkie wypieki przygotowała  Rada Osiedla nr 2. Na stoisku prowadzona była zbiórka na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej, które ucierpiały w pożarze. Klub Motocyklowy Ignis Ardens serwował grochówkę i kiełbasę z grilla. Słodkości oferował również  pan Józef Łakomy, a napoje i smaczne kiełbaski Marek Gąszczak. Wielbiciele lodów mogli spróbować „Podniebnych smaków” z Cieszkowa.

 

Organizacja imprezy możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, Banku Spółdzielczego w Krotoszynie, Rady Osiedla nr 2 oraz wielu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Całość prowadziła: Marlena Jasik, natomiast oprawę muzyczną i nagłośnienie zapewnił tak jak co roku Zespół Muzyczny KORAL z Biadek.

 

Dziękujemy Maciejowi Poczcie z Biadek, OSP Biadki,  Muzeum Regionalnemu w Krotoszynie, Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie, Hufcowi ZHP Krotoszyn za użyczenie sprzętu oraz sponsorom:

  • Armatura Kozłowski
  • Firma Gabi-Plast
  • Firma Gembiak – Mikstacki
  • Hurtownia Elektryczna A-T S.A.
  • Hubertus Biuro Rachunkowe
  • Paweł Sikora radny Rady Miejskiej
  • Mirosław Gańko radny Rady Miejskiej
  • Wojciech Wierciński Przewodniczący Rady Osiedla nr 2
  • Małgorzata Wojciechowska

 

Wypieki na stoisko kawowe Rady Osiedla nr 2 dostarczyły:

  • P.W. SMAK G. Dorosz B. Dorosz Sp. J
  • Piekarnia Czwojda
  • Cukiernia Łyskawa
  • Firma Usługowa "RIKARDO" Ryszard Szóstak
  • Piekarnia Kaczyński

 

Tekst i zdjęcia: KBP

ikona daty13-09-2018, 08:37 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń1782
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt