Napisz do SM Zapytaj burmistrza
Wirtualny spacer Fotogaleria - Miasto i Gmina krotoszyn
Kamera na żywo Mapa gminy
Projekty unijne Pogoda dla Krotoszyna
200_powietrze.jpg
bannerOZE2017.jpg
baner200_sms.jpg
baner200_youtube.jpg
bilety-kok-krotoszyn-pl-200.jpg
baner200_projekty_unijne.jpg
baner200_sprawdz_dowod.jpg
baner200_600lat_info.jpg
Księga Gości www.eko7.krotoszyn.pl
Naziemna TV cyfrowa Trasy rowerowe w Krotoszynie
Miasto monitorowane Działki na sprzedaż
Licznik odwiedzin od 09.04.1998
45827447
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja17-10-2018 10:35
ikona autorRedaktor KBP
ikona ilości zdjęć29
Katarzyna Ryrych w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej


11 października 2018 roku spotkała się z klubowiczkami Dyskusyjnego Klubu Książki, a także z czytelnikami Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej w Krotoszynie Katarzyna Ryrych.
Katarzyna Ryrych – pisarka, poetka, nauczycielka i malarka . Autorka jest trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Książka „O Stephenie Hawkingu…” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities.

 


Autorka podczas spotkania z młodzieżą gimnazjalną oraz uczniami szkoły średniej opowiadała o początkach swojej twórczości literackiej, która rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Pisarka nie tylko pisze, ale i uczy języka angielskiego, zajmuje się tłumaczeniami, a także promocją życia artystycznego w Krakowie, organizuje spotkania literackie i poetyckie młodych ludzi.

 


Podczas spotkania autorka przeniosła nas w świat swoich powieści, czytając fragmenty książek i opowiadając o ciekawych bohaterach. Pisarka podkreślała, że w swoich książkach zawsze pisze prawdę, dokładnie zapoznaje się z tematem, a swoich bohaterów kreuje na osobach, które zna. Stara się, aby czytelnik otrzymał coś pozytywnego. Zwraca uwagę, że ważna jest ciekawość świata, rozwijanie siebie, szukanie własnego miejsca w świecie i umiejętność radzenia sobie z problemami.

 

Oznacza to, że najważniejsze cele Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach projektu Instytutu Książki czyli przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez zwiększenie zainteresowania polską literaturą współczesną, promocja tejże literatury oraz wzmocnienie roli biblioteki jako placówki kulturotwórczej i placówki oferującej ciekawe i aktywne formy spędzania wolnego czasu, są konsekwentnie realizowane.

 

Spotkanie autorskie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Tekst: Marlena Nabzdyk
Zdjęcia: Mateusz Jędrzejak, Marlena Nabzdyk

 

ikona daty23-10-2018, 15:06 ikona autoraRedaktor KBP ikona wyświetleń938
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt