W dniu 11.10.2018 r. dwoje uczniów Naszej szkoły wzięło udział w konkursie historycznym "Wojna obronna 1939 r. i szlak bojowy 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej" zorganizowanym przez Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.
Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych a zadaniem uczestników było rozwiązanie testu konkursowego obejmującego pytania dotyczące ogólnego zarysu kampanii wrześniowej 1939 r. oraz wydarzeń związanych z historią 56 Pułku Piechoty z Krotoszyna.
Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie a o zajęciu kolejnych miejsc decydowały niewielkie różnice punktowe. Wśród kilkunastu uczestników II miejsce zajęła Zuzanna Kalak z klasy 3ag a czwarte Samuel Rutecki z tej samej klasy, który okazał się zaledwie o punkt gorszy o zdobywcy trzeciej lokaty.
Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe broszury a najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył organizator konkursu i dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie Pan Piotr Mikołajczyk.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO