×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /zs2/images/2010_2011/nocna_nauka.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2010_2011/nocna_nauka

Nasi nauczyciele udowodnili, że nawet w ferie można zainteresować dzieci i młodzież nauką, tych mniej lubianych i bardziej wymagających, przedmiotów jakimi są fizyka, chemia, czy języki obce.

W czasie ferii Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi przygotował szeroką
i urozmaiconą gamę zajęć, w których mogli wziąć udział uczniowie. Nowatorskim pomysłem było zorganizowanie nauki w nocy. W ten sposób pani Monika Dopierała (nauczycielka fizyki) oraz pani Iwona Błaszczyk - Fatyga (chemii) zorganizowały Noc nauk przyrodniczych, a panie Karolina Wiśniewska i Agnieszka Gniazdowska przygotowały Noc języków obcych.

Z fizyką i chemią za pan brat

Wszyscy młodzi entuzjaści fizyki i chemii spotkali się we wtorek 8 lutego o godz. 15.00, aby zaprezentować swoje prace i wyłonić zwycięzców wcześniej ogłoszonego konkursu. Ideą przedsięwzięcia było przygotowanie przez uczniów, w miarę dostępnych im środków, najciekawszego eksperymentu z zakresu nauk przyrodniczych.
Gimnazjaliści wykazali się niebywałą pomysłowością i udowodnili, że fizyka i chemia nie są im obce
i można wykorzystać przedmioty codziennego użytku w celach naukowych
- mówiła zadowolona ze swych uczniów pani Monika Dopierała. Mając na uwadze starania młodzieży, nauczycielki przyznały dwie równorzędne nagrody dla Katarzyny Kaźmierczak i Moniki Filipiak oraz Kaspra Ulatowskiego i Kamila Ulatowskiego.

Optyka, zabawa i taniec

Dla wszystkich spragnionych wiedzy pani Monika Dopierała przeprowadziła doświadczenia
z optyki, korzystając z nowo zakupionej przez szkołę ławy optycznej. Kolejnym punktem Nocy nauk przyrodniczych były kalambury, w których trzeba było przedstawić pojęcia i prawa fizyczne oraz chemiczne. Tu też wyobraźnia i pomysłowość krotoszyńskich gimnazjalistów nie zawiodła. Niewiarygodne jak dobrze im szło! - zapewnia Pani Iwona Błaszczyk - Fatyga. Nikt nie zapomniał
o tym, jak ważny jest ruch fizyczny, dlatego wieczorem nie zabrakło wspólnych wygibasów na parkiecie. Rano wszyscy grzecznie wstali, zjedli śniadanie i zadowoleni rozeszli się do swoich domów. Noc nauk przyrodniczych cieszyła się ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem uczniów, dlatego już wiemy na pewno, że w przyszłym roku zrealizujemy podobny projekt - obiecuje pani Monika Dopierała.

{gallery}2010_2011/nocna_nauka{/gallery}

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO