DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

30 września 2016 roku po raz drugi w naszej szkole odbył się zorganizowany przez nauczycielki matematyki Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przygotowywali się do tego dnia utrwalając tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki.

W Dniu Tabliczki Mnożenia odbyły się w szkole konkursy. Klasy IV-VI mogły zmierzyć się w "Tabliczkowym 1 z 10". Do rozgrywki zgłosiło się 45 osób. Przeprowadzone zostały eliminacje w trakcie, których uczniowie po kolei odpowiadali na zadawane pytania z działań tabliczki mnożenia, jak i dzielenia. Na odpowiedź uczniowie mieli tylko 3 sekundy. W trakcie eliminacji wyłonionych zostało 10 najlepszych uczniów. I tak: Aurelia Kossmann, Krzysztof Ciemniewski, Kacper Urbański, Wojciech Pawelczak, Bartek Wiatrak, Natalia Chuda, Kacper Stegienta, Hubert Wiatrak, Maksymilian Gacka oraz Wiktoria Czwojdzińska stanęli do rywalizacji o tytuł Najlepszego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Po emocjonującym turnieju zwycięzcą został Kacper Stegienta.

 

 

 

 

 

W piątek odbył się także konkurs "Tabliczkowa Łamigłówka" dla klas gimnazjalnych. Uczniowie mieli do rozwiązania zagadki i łamigłówki oparte na tabliczce mnożenia i dzielenia. Zwycięzcą w klasach I został: Krystian Nowacki, w klasach II: Michalina Reising, a w klasach III Kacper Włodarczyk.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcą i czekamy na kolejny Dzień Tabliczki Mnożenia już za rok.