V Nocny Turniej Siatkówki Plażowej- Jordan Cup 2015

     Para Rafał Sobański/Mateusz Sobański najlepsza w V Nocnym Turnieju Jordan Cup 2015. W finale po bardzo zaciętym pojedynku Sobańscy pokonali parę Kacper Gajowczyk/Sebastian Golka. W spotkaniu o trzecią lokatę również po tie-breaku lepsza okazała się para Kalisko- Warszawska Filip Troczyński/ Mikołaj Lenartowicz, czwarta para MKS-u Kalisz Marcin Ozdowskiski/ Nowak. Miejsca 5-6 to para Piotr Blecha/ Dominik Lewandowski oraz para Bartosz Janeczek/ Mateusz Lesiak (warto wspomnieć, że Bartosz Janeczek w tym roku występował na parkietach Plus-Ligi mężczyzn w barwach AZS Częstochowa, a przyszłym sezonie przenosi się do ligi włoskiej..

Turniej, który w dniu 20 czerwca towarzyszył festynowi szkolnemu w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, cieszył się dużym zainteresowaniem amatorów piłki plażowej. Pula nagród w tegorocznych zawodach przekroczyła tysiąc złotych. Już zestawienie par zgłoszonych do turnieju, z których wielu zawodników ma doświadczenie z parkietów pierwszo i drugoligowych a nawet plus- ligowych gwarantowało niezwykłe emocje. W tym doborowym towarzystwie nie mogło też zabraknąć reprezentantów gospodarzy, szanse gry dostali też zawodnicy UKS Piast Krotoszyn, dla których możliwość rywalizowania z tak utytułowanymi rywalami było ogromnym przeżyciem. Rozgrywki tradycyjnie dla plażówki prowadzone były systemem brazylijskim.

 

Po rozegraniu osiemnastu spotkań, z których wiele kończyło się po emocjonujących tie- breakach, poznaliśmy czołowa czwórkę turnieju. Nie zabrakło wśród nich par krotoszyńskich, Rafał Sobański/Mateusz Sobański oraz Kacper Gajowczyk/Golka Sebastian.

W pierwszym półfinale spotkali się, Ozdowski Marcin/ Raszewski Patryk z parą Gajowczyk/ Golka. Spotkanie, w którym nie brakowało emocji i efektownych zagrań wygrała para krotoszyńska 2:0 (21:12,21:19). Należy wspomnieć, że para Ozdowski/ Raszewski 14 czerwca wywalczyła w Gdyni srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski  

W drugim meczu półfinałowym lepsi okazali się Sobańscy, pokonując w dwóch setach parę Troczyński Filip/ Mikołaj Lenartowicz 2:0 (21:14,21:17). Filip Troczyński to rozgrywający występującej w młodej Plus-lidze AZS Politechniki Warszawskiej, Mikołaj Lenartowicz to libero drugo ligowej Calisii Kalisz.

Mecz o brązowy medal Jordan Cup lepiej rozpoczęli Ozdowski/Raszewski wygrywając pierwszą partię do 20, w drugiej role się odwróciły i ten set pada łupem Troczyńskiego z Lenartowiczem do 17 i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Partia, w ktrórej prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie ostatecznie wygrywa para Troczyński/Lenartowicz do 13.

Mecz o 3. miejsce:
Troczyński/Lenartowicz- Ozdowski/Raszewski 2:1 (20:22,21:17,15:13)

Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli Gajowczyk/Golka, wygrywając pierwszego seta do 18, w drugim trwała zacięta walka, w której w końcówce szalę zwycięstwa udało się przychylić na swoją stronę Sobańskim, którzy wygrywając do 19 doprowadzają do tie-breaka. Podobny przebieg ma ostatni set i tu również w końcówce lepsi okazali się Sobański/ Sobański wygrywając 16:14.

Finał:
Sobański Rafał/Sobański Mateusz –Gajowczyk Kacper/Golka Sebastian  2:1 (18:21,21:19,16:14)

Spotkanie finałowe, które zakończyło się ok. godz. 1.00 obserwowali najwytrwalsi sympatycy tej dyscypliny sportu. Warto wspomnieć iż cała czwórka finalistów to absolwenci szkoły i wychowankowie UKS Piast Krotoszyn. Rafał Sobański jest obecnie zawodnikiem I ligowego Czarni Katowice a Kacper Gajowczyk II ligowej Olimpii Sulęcin.

W ceremonii zakończenia imprezy puchary i nagrody pieniężne wręczał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana- Zbigniew Kurzawa.

 

Klasyfikacja końcowa V Nocnego Turnieju Siatkówki Plażowej- Jordan Cup 2015

 

1.      Sobański Rafał/Sobański Mateusz

2.      Gajowczyk Kacper/Golka Sebastian

3.      Troczyński Filip/Lenartowicz Mikołaj

4.      Ozdowski Mateusz/ Raszewski Patryk

5-6 Janeczek Bartosz/Lesiak Mateusz

5-6 Blecha Piotr/Lewandowski Dominik