Spotkanie z mistrzem w Krotoszyńskiej Akademii Siatkówki S.O.S.

W czwartkowe pogodne przedpołudnie najmłodszych krotoszyńskich adeptów siatkówki skupionych wokół Akademii S.O.S. odwiedził wyjątkowy gość. Mistrz Świata, Mistrz Europy, wielokrotny Mistrz Polski, obecnie zawodnik MKS Cuprum Lubin i jednocześnie Ambasador Krotoszyńskiej Akademii S.O.S.- ŁUKASZ KACZMAREK.

Łukasz Kaczmarek, krotoszynianin, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce plażowej, którego osiągnięcia w tej dyscyplinie robią wrażenie: Złoty medal Mistrzostw Europy U-18, Złoty medal Mistrzostw Świata U-19, Srebrny medal Mistrzostw Świata U-19, Złoty medal Mistrzostw Europy U-20 oraz trzykrotny mistrz Polski juniorów, mistrz i wicemistrz Polski kadetów. W 2013 roku Łukasz podjął decyzję powrotu do halowej odmiany siatkówki związując się z drugoligową wówczas Victorią Wałbrzych z którą po roku awansuje do pierwszej ligi stając się z czasem liderem zespołu. W kolejnym sezonie Łukasz jest już mistrzem I ligi mężczyzn, a po sezonie podpisuje kontrakt z Plus Ligowym Cuprum Lubin. Postawa wychowanka Polonu Krotoszyn zostaje zauważona przez trenera Andrzeja Kowala, który powołuje Łukasza do Kadry B Polski.

Nasz ambasador szybko złapał kontakt z dziećmi, opowiadał o swoich początkach, pierwszych sukcesach, ale i o porażkach, zachęcał do rozpoczęcia treningów mini siatkówki w której trzykrotnie był medalistą mistrzostw Polski.

Mistrz opowiadał o swojej karierze sportowej, poświęceniu w drodze do sportowego sukcesu i spełnienia. Bezpośredniość i otwartość pozwoliły mu na nawiązanie z najmłodszymi wspaniałego kontaktu.

Łukasz bardzo długo odpowiadał na najróżniejsze pytania, na koniec autografom i zdjęciom nie było końca.

Ostatnim akcentem spotkania był wspólny trening z najmłodszymi adeptami siatkówki, którzy już w za trzy tygodnie wezmą udział w Turnieju Finałowym rozgrywek Kinder plus Sport w Krakowie.