Jesteśmy laureatem III edycji konkursu grantowego w ramach programu "mPotęga"

 

 

                Nasza szkoła została laureatem III edycji programu "mPotęga", którego organizatorem jest Fundacja mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Spośród 880 nadesłanych wniosków, Kapituła Konkursu wybrała 210 projektów, które otrzymają dofinansowanie. Wśród nich znalazł się projekt naszej szkoły "Matematyka jest OK", na którego realizację otrzymamy 5 tys. zł.

                Projekt skierowany jest do uczniów klas IV-VI oraz ich rodziców. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności twórczego i logicznego myślenia. W trakcie projektu zorganizowane zostaną pozalekcyjne warsztaty, na których uczniowie poznają matematykę z ciekawszej strony m.in. rozwiązując zadania w programach komputerowych. Uczniowie poszukiwać będą matematyki w różnych dziedzinach życia i przyrodzie uczestnicząc w spotkaniach i wyjściach pozaszkolnych. Na stworzonym szkolnym blogu matematycznym umieszczane będą m.in. cotygodniowe quizy matematyczne. Przeprowadzony zostanie Turniej Gier Logicznych, gra terenowa, dzień rebusów i krzyżówek matematycznych oraz wiele innych konkursów. Tworzyć będziemy np. własne gry matematyczno- logiczne.

                Pozyskane z dofinansowania pieniądze pozwolą zakupić projektor multimedialny wraz z ekranem projekcyjnym, gry i układanki logiczne (np. Blokus, Hexx, kostki Happy Cube, Tantrixy, tangramy), matematyczne gry komputerowe, książki z zagadkami matematycznymi, zestawy do budowania brył przestrzennych. Część zakupionych gier i książek przeznaczona zostanie na nagrody w organizowanych konkursach.

                Koordynatorem projektu w szkole jest pani Magdalena Witczak. Zapraszamy do aktywnego udziału w organizowanych zajęciach i konkursach uczniów klas IV-VI oraz ich rodziców.

  

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”