Uczniowie Szkoły na Parcelkach wkraczają na Uniwersytet Medyczny

 

Dnia 12.10.2015 roku poprzez uroczystą Inaugurację rozpoczęto Projekt "Mały Medyk". Spotkanie odbyło się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Swoją obecnością zaszczycili: dziekan, prodziekani, prorektorzy Uniwersytetu Medycznego oraz "Mali Naukowcy". Otwarciem roku akademickiego było ślubowanie oraz odśpiewanie pieśni akademickiej Gaudeamus. Uczniowie dzięki temu stali się Studentami Polskiej Akademii Dzieci. Dokumentem potwierdzającym ten fakt jest indeks, jaki otrzymał każdy Mały Student.

Po oficjalnej części nadszedł czas na część naukową, w której odbyły się dwa wykłady. Pierwszy wykład został przeprowadzony przez dwóch "Małych Naukowców". Tematem wykładu było "Pszczoła - mój przyjaciel” przedstawiły go Zosia i Dobrochna, siostry przekazały swoim rówieśnikom mnóstwo ciekawych i cennych informacji. Zachęcały uczestników do włączenia się w akcję adopcji pszczół, a na koniec zorganizowały mini konkurs, w którym nagrodą było zdjęcie w kapeluszu ochronnym pszczelarza.

Drugi wykład wygłosiła Pani Justyna Janiec-Palczewska, wiceprezes Fundacji Redemptoris Missio. Opowiedziała młodym studentom o misjach medycznych i pracy polskich lekarzy w Afryce i Indiach.
Na koniec zostaliśmy zaproszeni do włączenia się w akcje humanitarną Fundacji „Opatrunek na ratunek” .
Tradycyjnie pytaniom do prelegentów nie było końca.

Wykłady wywarły duże wrażenie na wszystkich uczestnikach zajęć. Mamy nadzieję, że stały się motywacją do pogłębiania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań. Pojawili się chętni z naszej szkoły, którzy również chcieliby stanąć na miejscu wykładowcy i wygłosić wykład. Kolejne spotkanie już w listopadzie.

Opiekunowie:                                                                                                                         
Monika Nalewajko i Lidia Kopeć