Narciarska Biała Szkoła

  

Zgodnie z tradycja juz kolejny rok zorganizowaliśmy dla naszych uczniów Narciarską Biała Szkołę. Od 9-13 lutego gościliśmy na stoku narciarskim w Bielicach.

Dolina rzeki Białki nie poskąpiła nam śniegu, delikatnego mrozu i słońca.

26 uczestników z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum podzielonych na 4 grupy pod okiem opiekunów/instruktorów doskonaliło swe umiejętności narciarskie lub stawiało pierwsze kroki na nartach.

5 dni białego szaleństwa zaowocowało nabytymi umiejetnościami, jazda śmigiem, kristiania,  NWN, carving czy dla początkujacych pług to dla uczestników nie obce słowa tylko realne techniki jazdy na nartach.

Zajęcia narciarskie przeprowadzane na stoku w dwóch blokach dopołudniowego i popołudniowego uzupełniane były zajęciami edukacyjnymi,  w tym roku matematycznymi. Nie zapominamy o zbliżającym się sprawdzianie szóstoklasistów. Jeśli wynik tego ostatniego będzie taki jak rezultaty osiagane  na stoku podczas ostatniego dnia podczas zawodów slalomowych o wynik sprawdzianu możemy byc spokojni :)

Dla nas Biała Szkoła to wieloletnia tradycja, tylko brak sniegu w ubiegłym roku uniemozliwił nam jej zorganizowanie. Cieszymy sie bardzo, ze inne szkoły z naszej gminy ida w nasze ślady i także organizują podobne formy edukacji dla swych wychowanków.