BIESZCZADY 2015

W dniach 03 – 09 sierpnia 2015 roku 39 uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie wyjechało do miejscowości Łączki na obóz rehabilitacyjno – wypoczynkowy Bieszczady 2015.

Podczas wyjazdu dzieci wytrwale pokonywały bariery społeczne wynikające z ich niepełnosprawności i integrowały się ze społeczeństwem, przy czym doskonale bawiły się i odpoczywały. Wyrabiały w sobie również tzw. zaradność osobistą, a obóz umożliwił im pełny wypoczynek fizyczny i psychiczny.

Podczas obozu uczniowie zwiedzili między innymi: Polańczyk, w Sanoku Park Etnograficzny, który należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko - Turczańskich dość wiernie odzwierciedla fizjografię Podkarpacia), w Komańczy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu - miejsce, gdzie przed laty był więziony Kardynał Wyszyński, w Bóbrdze Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukaszewicza, nad Soliną wnętrze największej zapory wodnej w Polsce, spacerowały jej koroną, płynęły statkiem po Zalewie Solińskim, udały się z miejscowości Majdan w podróż Bieszczadzką Kolejką Leśną do miejscowości Przysłup, w Czarnej zwiedziły jedną z nielicznych cerkwi, która pozostała na Podkarpaciu, odwiedziły też wioskę na końcu świata Wołosate i miejscowość Cisna, były również na Przełączy Wyżniańskiej, skąd udały się na krótki spacer do schroniska pod Małą Rawką i w dalszą wyprawę na Małą Rawkę, odwiedziły również Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach.

Ponadto dzieci zażywały przez cały obóz kąpieli słonecznych i wodnych, ponieważ pogada dopisywała, a temperatura nie spadała poniżej 34 kreski i sąsiedztwo Zalewu Solińskiego gwarantowało wspaniałą zabawę.

Dzieci wróciły z bagażem wspaniałych wspomnień i nowych doświadczeń.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach, główny organizator wyjazdu, serdecznie dziękuje sponsorom: Firmie Kruk Transport, Fugor Sp. z o.o. oraz Siatmar. Projekt był współfinansowany przez Stowarzyszenie ”Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości”, Wojewodę Wielkopolskiego, Miasto i Gminę Krotoszyn, PFRON oraz Radę Osiedla nr 4 w Krotoszynie.