Październik z projektem "Matematyka jest OK"

            W trakcie październikowych działań w ramach programu "Matematyka jest OK" uczniowie mogli uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach gier logicznych. W zakupione dzięki dofinansowaniu programu gry graliśmy także podczas lekcji matematyki, gdyż przygotowywaliśmy się do Turniejem Gier, który odbył się 25 października. Podczas Turnieju odbyły się rozgrywki gry Blokus, która bardzo spodobała się naszym uczniom. W trakcie eliminacji wyłonionych zostało 16 najlepszych uczestników, którzy w drugim etapie podjęli walkę o wejście do finału. Najlepszą "czwórką" okazali się Krystian Gmerek, Radek Grzempowski, Kacper Wawrzyniak i Krzysiu Ciemniewski. Emocjonującą rozgrywkę finałową wygrał Krystian Gmerek, który jako nagrodę otrzymał swoją ulubioną grę - Blokus. Równolegle odbywał się drugi Turniej, podczas którego uczniowie z rodzicami układali kostki przestrzenne HappyCube. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Selwat, której udało się ułożyć wszystkie poziomy trudności. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kempa, a trzecie Piotrek Wojtkowiak. Zwycięzcy otrzymali nagrody - przestrzenne kostki HappyCube.

 

 

 

 

 

 

 

           

 

W październiku spotkaliśmy się także w pracowni komputerowej, gdzie podczas pozalekcyjnych warsztatów rozwiązywaliśmy matematyczne zadania w programie Excel. Rozwiązywaliśmy m.in. zadania dotyczące zakupów, obliczania pola prostokąta, a także wykonywaliśmy diagramy.

 

   

 

            Co tydzień na facebookowym profilu pojawiają się trzy matematyczno-logiczne zagadki, które uczniowie z pomocą rodziców bardzo chętnie rozwiązują. Najwięcej dobrze rozwiązanych zagadek oddają uczniowie z klasy IVa.

            Sporo emocji wzbudziła Matematyczna Gra Terenowa, która odbyła się 27 października. Uczestnikami były 3-4 osobowe drużyny złożone z uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami. Przebieg gry nadzorowały nauczycielki matematyki pani M.Witczak, pani K.Szczotka i pani V.Kowalczyk. Drużyny miały do rozwiązania trzy zadania: rozwiązanie krzyżówki z hasłami ukrytymi na szkolnym boisku, znalezienie na osiedlu ukrytych liczb i rozwiązanie zadania z nimi związanego, oraz odnalezienie ukrytej w przyszkolnym ogródku zagadki matematycznej. W grze wzięło udział ponad 50 uczestników, którzy świetnie się bawili. Odszukiwanie i rozwiązywanie zadań sprawiało radość nie tylko uczniom, ale także i ich rodzicom.  Najszybciej z rozwiązaniem wszystkich zadań poradziła sobie drużyna w składzie: Wiktoria Kempa z mamą, Oliwia i Natalia Selwat z mamą wygrywając matematyczną grę terenową. Drużyna w nagrodę otrzymała zestaw gier logicznych: Hexx, Quadro Color i Digit. Drugie miejsce zajęła drużyna: Michała Sasina z mamą, Kacpra Wawrzyniaka i Mateusza Majera. Trzecie miejsce: Julia Marszałek z mamą, Julia Szczegóra, Magda Szopińska i Patrycja Wasilewska.

 

 

 

 

 

 

            W listopadzie w ramach projektu "Matematyka jest OK" odbędą się:

·         9 i 16 listopada godz. 14:30

pozalekcyjne warsztaty, na których grać będziemy w gry Hexx, Quadro Color i Digit.

·         23 listopada godz. 14:30

warsztaty rozwiązywania matematycznych zadań w komputerowym programie GeoGebra

·         24 listopada

Dzień rebusów i krzyżówek matematycznych ukrytych na terenie naszej szkoły

·         Konkurs na stworzenie własnej matematyczno - logicznej gry planszowej

/termin oddawania prac do 25 listopada/

 

"Projekt dofinansowała Fundacja mBanku"