Zajęcia sportowe podczas ferii zimowych 2014

pobierz

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Świetny występ Gimnazjum SOS Krotoszyn na XIX Międzynarodowym Turnieju o Puchar KS Metro Warszawa

Krotoszynianie po ośmiu zwycięstwach i tylko jednej porażce zajęli w turnieju piątą lokatę. Turniej wygrała rzeszowska Resovia pokonując w emocjonującym finale MOS WOLA Warszawa.

Tegoroczna XIX już edycja tego zasłużonego dla młodzieżowej siatkówki turnieju rozegrana została w dniach 13-15 czerwca 2014 na warszawskim Ursynowie. Obiekty sportowe  w których rywalizowali zawodnicy na co dzień są miejscem treningów i występów zespołu AZS Politechnika Warszawska. W tym roku rywalizowali zawodnicy urodzeni w 2000 roku i młodsi. Na liście startowej znalazło się dwadzieścia czołowych zespołów  w tej kategorii wiekowej w Polsce oraz jeden z najlepszych niemieckich klubów młodzieżowych TSC Berlin. Samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i bez wątpienia najbardziej prestiżowy w Polsce turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu.

Młodzi siatkarze z Krotoszyna rywalizowali w turnieju z tak znanymi i utytułowanymi  klubami jak Skra Bełchatów, Chemik Bydgoszcz, Resowia Rzeszów, AZS Częstochowa, MUKS Kędzierzyn-Koźle, MOS WOLA Warszawa, MKS MDK Warszawa czy Hutnik Kraków.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne i w pierwszym dniu rywalizowały o awans do ćwierćfinałów. Każdy zespół rozegrał 5 setów, każdy z innym rywalem. Cztery najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów i grały w sobotę i niedzielę o miejsca 1-12, a zespoły z miejsc 5 i 6 utworzyły grupę, która rozegra mecze o miejsca 13-20.
Krotoszynianie, którzy po zdobyci w ubiegłym roku Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej zaliczani byli do faworytów turnieju od początku nie zawodzili. W grupie eliminacyjnej pokonali kolejno Metro II Warszawa, UKS Plas Warszawa, MKS MDK Warszawa, Olimp Ostrołęka oraz w meczu o I miejsce w grupie po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie MOS WOLA Warszawa. Na tym etapie podopieczni Piotra Robakowskiego byli jedyną niepokonaną drużyną w turnieju.

W ćwierćfinale przeciwnikami zespołu z Wielkopolski był Hutnik Kraków oraz MUKS Kędzierzyn-Koźle.

W pierwszym spotkaniu  Piast pokonał Hutnik Kraków 2:1, takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie tej grupy ćwierćfinałowej w którym MUKS Kędzierzyn-Koźle pokonał rówieśników z Krakowa. Trzecie spotkanie decydowało o tym który z zespołów awansuje do półfinału. Spotkanie to od początku nie układało się po myśli podopiecznych Piotra Robakowskiego, którzy po najsłabszym swoim występie w turnieju ulegli rówieśnikom z Kędzierzyna 0:2 (19:25,22:25). Była to jak się później okazało jedyna porażka zespołu Piasta w turnieju.

Walcząc o miejsca 5-8 krotoszynianie pokonali TSC Berlin 2:1 oraz w spotkaniu o V miejsce Chemik Bydgoszcz 2:1.

Pozostał duży niedosyt, gdyż krotoszynianie zanotowali najmniej porażek w turnieju, Resovia która wygrała turniej miała na swoim koncie dwie porażki, tyle samo porażek zanotowała MOS WOLA Warszawa, trzecie Metro przegrało trzy mecze, a czwarty Kędzierzyn zanotował na swoim koncie aż pięć porażek. Turniej był jednak cenna lekcją siatkówki, a rywalizacja z tak klasowymi zespołami  z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie. 
Turniej zorganizowany został dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dzielnicy Ursynów. Sponsorem tegorocznego turnieju jest firma Hitachi, a fundatorem medali i pucharów Polska Liga Siatkówki
.

UKS Piast Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Tomasz Kurek, Adrian Plewa, Kacper Kostka, Mateusz Sroczan, Emanuel Kuś, Kacper Wawrzyniak, Jakub Sobkowiak, Tobiasz Kubicki, Adrian Klonowski, Hubert Kaczmarek, Daniel Pomirski, Piotr Czwojdziński.

Trener: Piotr Robakowski

 

 

 

Kolejność końcowa XIX Międzynarodowego Turnieju o Puchar KS Metro Warszawa:

 

1. AKS Resovia Rzeszów

2. MUKS MOS WOLA Warszawa

3. KS Metro Warszawa

4. MUKS Kędzierzyn- Koźle

5. Gimnazjum SOS Krotoszyn

6. BKS Chemik Bydgoszcz

7. Berliner TSC Berlin

8. KS Olimp Ostrołęka

9. KS Olimp Opole Lubelskie

10. KS Hutnik Kraków

11. MUKS Volley Gubin

12. MKS MDK Warszawa

13. MUKS Serbinów Biała Podlaska

14. AZS Częstochowa

15. MUKS Plas Warszawa

16. UKS Strzelce Opolskie

17. KS Metro Warszawa II

18. KS Metro Warszawa III

19. KS Skra Bełchatów

20. KS Metro Warszawa IV

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KONFERENCJA SZKOLENIOWA W KROTOSZYNIE

 

16 stycznia 2014 r. w gościnnych murach Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie, odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu krotoszyńskiego. Tematem szkolenia była technika ataku sposobem tenisowym i metodyka jego nauczania.
Było to kolejne szkolenie z zakresu piłki siatkowej, które ma na celu promocję siatkówki i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Krotoszynie oraz przybliżenie zainteresowanym nauczycielom nowoczesnych metod nauczania poszczególnych elementów techniki piłki siatkowej.
Szkolenie otworzył dyrektor szkoły Zbigniew Kurzawa który omówił uregulowania prawne dotyczące Gimnastyki Korekcyjnej, nowe rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego nauczycieli oraz sposób realizacji treści z zakresu Edukacji Zdrowotnej.
Część praktyczną poprowadzili trenerzy z krotoszyńskiego gimnazjalnego S.O.S. chłopców – Piotr Robakowski oraz Tomasz Horyza.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy VI oraz klasy I gimnazjalnego S.O.S. w Krotoszynie prezentując ćwiczenia.
Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział wzięło kilkunastu nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego.
Zaprezentowano szereg ćwiczeń z wykorzystaniem najprostszych przyborów i przyrządów dostępnych w większości szkół. Pokazano, jak atrakcyjnie w nauczaniu poszczególnych elementów technicznych można wykorzystać piłki tenisowe, hula-hop, ławeczki gimnastyczne czy zastępujący podest stolik.
Każde ćwiczenie zostało omówione i zaprezentowane z akcentem na stosowanie słów - kluczy niezwykle pomocnych w komunikacji trener-zawodnik, nauczyciel-uczeń. Zasygnalizowano błędy jakie uczniowie najczęściej popełniają i sposoby ich niwelowania. Każde ćwiczenie zostało omówione w aspekcie jego celu, zalet, intensywności jak i systematyki nauczania.
W dalszej części szkolenia przedstawiono  ofertę edukacyjną Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Chłopców przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie.
Na zakończenie głos zabrał Koordynator Regionalny S.O.S. Adam Nowik, który poinformował nauczycieli o istnieniu naszego portalu z przekazaniem adresu www.mlodziezowasiatkowka.pl, zachęcał jednocześnie wszystkich do korzystania z zasobów tej strony internetowej. Koordynator przekazał również informację o możliwości współpracy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z Akademiami Siatkówki .
Każdy z uczestników mógł otrzymać zapis video przedstawianej na szkoleniu tematyki.
Szkolenie było niezwykle udane, widać było zainteresowanie oraz duży zapał do pracy wśród obecnych.
Mamy nadzieję ,że zdobyta wiedza przyczyni się do dynamicznego rozwoju siatkarskiego w naszym powiecie oraz do wyłonienia przyszłych reprezentantów Polski.

Tomasz Horyza
Piotr Robakowski

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZI SIATKARZE GIMNAZJUM NR 3 KROTOSZYN ZOSTALI MISTRZAMI ORLIK VOLLEYMANII

 

Nie zwalniają tempa młodzi siatkarze szkoły na Parcelkach, którzy po tryumfie w lipcowych Mistrzostwach Polski dołożyli wygraną w kolejnej wielkiej imprezie. Po emocjonującym meczu finałowym podopieczni Piotra Robakowskiego wygrali z drużyną MOS Wola Warszawa stając na najwyższym podium finału krajowego rozgrywek Orlik Volleymania. Trzecie miejsce przypadło drużynie PSP 11 z Kędzierzyna Koźla.

Rozgrywki Orlik Volleymania odbyły się po raz trzeci. Impreza miała zasięg ogólnopolski i odbywała się we wszystkich województwach w Polsce. Podczas wrześniowych zmagań eliminacyjnych na 64 Orlikach stały tysiące zawodników z rocznika 2000 i młodsi. Tak jak w zeszłym roku impreza była rozgrywana osobno dla dziewcząt i chłopców. Zwycięskie drużyny z eliminacji wojewódzkich, zmierzyły swoje siły w Finałach Makroregionu i gdzie miały okazją do sprawdzenia swoich możliwości na tle rówieśników z 2 województw. Najlepsze drużyny brały udział w wielkim finale, który odbył się w Poznaniu.

Finał rozgrywany na obiektach poznańskiego OsiR był ogromną imprezą, w której w kategorii chłopców i dziewcząt spotkało się w sumie ponad 120 zespołów, a przez 2 dni finału w rozgrywek uczestniczyło ponad 1000 zawodników i zawodniczek. Organizatorzy ze względu na liczbę drużyn przygotowali aż 8 boisk sportowych, na których były rozgrywane spotkania. To z pewnością było ogromne wydarzenie na niespotykaną w Polsce skalę.

Drużyny zostały rozlosowane z koszyka do ośmiu grup. Ze względu na dużą ilość zespołów w fazie grupowej grano jednego seta do 15. Dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do 1/8 finału gdzie systemem pucharowym grano do dwóch wygranych setów do 15.

Drużyna Gimnazjum nr 3 Krotoszyn trafiła do grupy C w której pokonała kolejno Gwardię Wrocław 17:15, Serbinów Biała Podlaska 15:7, Gimnazjum SOS Masłów 15:12, LKS Bobowa 15:8, UKS Dąbrowa Górnicza 15:6 pewnie awansując do fazy pucharowej turnieju.

W 1/8 finału krotoszynianie pokonali ZSG nr 2 SOS Kęty  2:0 (15:8, 15:5), w 1/4 finału Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn Koźle 2:0 (15:4, 15:13), w półfinale UKS Olimp Opole Lubelskie 2:0 (17:15, 15:13) awansując do finału, w którym spotkali się z utytułowanym zespołem MOS WOLA Warszawa.

Gracze ze stolicy by dostać się do finału musieli rozegrać dwa tie – breaki pod rząd. W ćwierćfinale z Gimnazjum Sportowym Rzeszów oraz z drużyną SP 19 Kędzierzyn Koźle w półfinale. To odbiło się na ich postawę w finale. Zawodnicy z Krotoszyna zachowali więcej sił i po trzech setach 2:1 (7:15, 15:12, 15:4) zwyciężyli i zdobyli tytuł mistrzowski Orlik Volleymania 2013. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy PSP 11 Kędzierzyn Koźle po emocjonującym pojedynku zakończonym w trzech setach pokonali drużynę UKS Olimp Opole Lubelskie.

Należy podkreślić, że zespół Gimnazjum nr 3 Krotoszyn w całych rozgrywkach począwszy od eliminacji wojewódzkich przez etap makroregionalny kończąc na finale rozgrywek nie przegrało żadnego spotkania tracąc jedynego seta w potyczce finałowej z zespołem MOS WOLA Warszawa. W ceremonii zakończeniu rozgrywek  wzięli udział szef wydziału szkolenia PZPS Witold Roman,  szef szkolenia SOS Zbigniew Krzyżanowski, szef biura SOS Marek Bykowski , koordynatorzy regionalni SOS Adam Nowik i Adam Kowalski. Młodych siatkarzy dopingował przez cały czas ambasador rozgrywek multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Michał Bąkiewicz.  Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników. Atmosfera wielkiego siatkarskiego święta, która towarzyszyła uczestnikom i kibicom była fantastyczna.

 

 

Klasyfikacja końcowa finału:

 

1.     Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

2.     UMKS MOS WOLA Warszawa

3.     PSP 11 Kędzierzyn- Koźle

4.     UKS OLIMP Opole Lubelskie

5-8

         Gimnazjum Sportowe Rzeszów

         Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn- Koźle

         Gimnazjum nr 6 Chełm

         MUKS Hutnik Kraków

9-16

         Gimnazjum nr 1 Andrychów

         Gimnazjum nr 17 Częstochowa

         Gwardia Wrocław

         BAS Białystok

         ZSS nr1 SOS Nysa

         ZS Tymień

         UKS Olimp Opole Lubelskie II

         ZSG nr 2 SOS Kęty 

 

Sklasyfikowano 64 zespoły w finale

 

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Piotr Czwojdziński, Kacper Kostka, Adrian Plewa, Tobiasz Kubicki, Kacper Wawrzyniak, Tomasz Kurek, Emanuel Kuś.

Trener Piotr Robakowski

        

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

KROTOSZYN NAJLEPSZY W TURNIEJU SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH

W dniu 13 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się II Turniej Gimnazjalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Chłopców z klas pierwszych.

W turnieju wzięły udział trzy gimnazjalne ośrodki prowadzące szkolenie młodych siatkarzy w ramach programu SOS, Gimnazjum nr 2 Września, Gimnazjum Nowy Tomyśl oraz gospodarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie.

Krotoszyńską szkołę objętą w/w programem reprezentowali uczniowie z klasy I Gimnazjum uzupełnieni uczniami klasy VI.

W ceremonii otwarcia turnieju uczestniczył burmistrz Krotoszyna pan Ryszard Czuszke, asystent posła na sejm Macieja Orzechowskiego pan Miłosz Zwierzyk, koordynator wojewódzki SOS pan Andrzej Malczewski oraz dyrektor szkoły pan Zbigniew Kurzawa.

Gratulacje i życzenia od Minister Joanny Muchy dla krotoszyńskich siatkarzy, trenerów oraz dyrekcji szkoły złożył asystent posła Macieja Orzechowskiego Miłosz Zwierzyk.

W pierwszym spotkaniu młodzi siatkarze z Parcelek wysoko i bez problemów pokonali rówieśników z Wrześni 2:0 (25:12,25:13)

W drugim spotkaniu Gimnazjum Nowy Tomyśl pokonało Gimnazjum nr 2 Września 2:0 (25:16,25:22)

W ostatnim meczu gospodarze pokonali siatkarzy z Nowego Tomyśla 2:1 (24:26,25:11,16:14) zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Należy dodać, że był to już drugi turniej SOS, pierwszy odbył się 22 listopada we Wrześni. W zawodach tych również tryumfowali Krotoszynianie wygrywając wszystkie spotkania bez straty seta.

Wyniki spotkań:

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn- Gimnazjum nr 2 Września- 2:0 (25:12,25:13)

Gimnazjum Nowy Tomyśl- Gimnazjum nr 2 Września- 2:0 (25:16,25:22)

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn- Gimnazjum Nowy Tomyśl- 2:1 (24:26,25:11,16:14)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.      G 3 Krotoszyn

2.      G nowy Tomyśl

3.      G 2 Września

Klasyfikacja po II Turnieju:

1.      G 3 Krotoszyn- 8 pkt.

2.      G nowy Tomyśl- 6 pkt.

3.      G 2 Września- 4 pkt.

 

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Czwojdziński Piotr, Foltynowicz Patryk, Sasin Dawid, Tajdel Jakub, Talaga Bartłomiej, Kaik Bartosz, Pomirski Daniel, Plewa Adrian, Nowaczyk Mikołaj, Sobkowiak Jakub, Szajda Fabian, Kostka Kacper, Grześkowiak Kacper. Trener Piotr Robakowski.

  

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Siatkarski Ośrodek Szkolny w Krotoszynie

3 września w lubelskim Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera odbyła się ogólnopolska inauguracja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, z minister sportu i turystyki Joanną Muchą na czele.

W szkole na Czechowie stawili się także prezydent Lublina Krzysztof Żuk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, mistrz olimpijski Tomasz Wójtowicz, wielokrotna reprezentantka Polski Małgorzata Denisow-Januszewicz, a także aktualni kadrowicze Kinga Kołosińska oraz Piotr Nowakowski. Oczywiście, przybył także odpowiedzialny za ten program w całym kraju z ramienia PZPS były trener reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały. - To dzień bardzo szczególny - podkreśliła w swoim wystąpieniu minister Mucha. - Przyjechałam tu z trzech powodów - po pierwsze, na inaugurację ośrodków. Ten program ma za zadanie podtrzymanie wspaniałych osiągnięć polskiej siatkówki. Sukcesy te nie są jednak na stałe nam przypisane, więc trzeba dalej pracować i znaleźć miejsca, gdzie młodzież może nadal się rozwijać, a to właśnie zakłada program. Drugi element to poszukiwanie talentów, i to na wcześniejszych etapach rozwoju - temu ma też służyć projekt Volleymania. I kolejna sprawa, czyli szkolenie trenerów i nauczycieli WF, a także pomoc klubom. Myślę, że ten zasiew, który czynimy, przyniesie wspaniały plon - a nazwisko trenera Wspaniałego znakomicie się w to wpisuje - zakończyła z humorem Joanna Mucha.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały na kanwie ministerialnego "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w latach 2012/2015". W całym kraju utworzono 35 takich ośrodków, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

W ramach programu każdy z ośrodków otrzyma z PZPS sprzęt wartości ok. czterdziestu tysięcy złotych co zintensyfikuje i uatrakcyjni trening  sportowy. Trenujący chłopcy mają zapewnioną opiekę lekarza sportowego oraz fizjoterapeuty.

Jednym z trzech ośrodków szkolenia chłopców w Wielkopolsce jest SOS przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie. Od września br. w nowo utworzonej klasie sportowej dwudziestu młodych adeptów siatkówki rozpoczęło naukę oraz treningi.

Chcemy spełniać marzenia dzieci i młodych ludzi związane z siatkówką - a projekt ten pomoże nam je zrealizować. Mamy zdolną i pełną zapału młodzież, chcemy kształcić przyszłych mistrzów. Wierzymy, że nasze Siatkarskie Ośrodki Szkolne staną się kuźnią młodych talentów i wykształcą przyszłych mistrzów siatkarskich. Jesteśmy otwarci na młodzież z rocznika 1999 która chciałaby spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu i zgodnie z ideą programu prowadzimy ciągły nabór.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia szkoły.