PROJEKT "SIATKÓWKA - NAUKA PLUS WYCHOWANIE"

Młodzieżowa siatkówka to nie tylko sport, ale również nauka i wychowanie. Uczniowie - siatkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piast” przy Zespole Szkół  nr 1 z Oddziałami  Integracyjnymi w Krotoszynie realizują projekt Fundacji Polska Siatkówka pn. „Siatkówka - nauka plus wychowanie”. W programie uczestniczy 16 klubów chłopięcych oraz 16 sekcji dziewczęcych czyli po jednej na województwo.

W ramach tego projektu odbywać się będą nie tylko zajęcia sportowe, ale również wycieczki , projekcje filmowe oraz spotkania z psychologiem i pedagogiem. Partnerami w tym projekcie są również: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

             

Projekt zakłada prowadzenie systematycznych zajęć propagujących piłkę siatkową jako formę przeciwdziałania patologiom, przemocy w szkołach oraz integracji społecznej.

Jednym z takich działań będzie Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini piłki Siatkowej Chłopców, który odbędzie się 6 grudnia 2013 r. o godzinie 10:00 w hali sportowej Zespołu Szkół na Parcelkach. Wszystkich kibiców i sympatyków młodzieżowej siatkówki serdecznie zapraszamy.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKA PIAST NA MECZU O SUPERPUCHAR POLSKI

Fantastyczne sportowe widowisko stworzyły zespoły ZAKSY Kędzierzyn- Koźle oraz Resovii Rzeszów, które spotkały się 16.10.2013 w poznańskiej Arenie, by stoczyć bój o Superpuchar Polski

W dość nietypowym terminie zdecydowano rozegrać mecz o Superpuchar Polski siatkarzy. Nie przeszkadzał on jednak kibicom w Poznaniu, wśród których nie zabrakło młodych siatkarzy UKS Piast Krotoszyn, którzy spragnieni siatkówki na najwyższym poziomie wspólnie z innymi widzami szczelnie wypełnili halę Arena. Stolica Wielkopolski była miejscem starcia dwóch najlepszych ekipy poprzedniego sezonu - mistrza kraju Asseco Resovii oraz wicemistrza i zdobywcy krajowego trofeum, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.. Po ponad trzech godzinach gry oraz przerwie spowodowanej awarią oświetlenia swoje pierwsze trofeum w tym sezonie wywalczyła Resovia!

Wyjazd doszedł do skutku dzięki programowi Fundacji Polska Siatkówka „ Siatkówka Nauka Plus Wychowanie”