Festiwalowe spotkanie  integracyjne.

W sobotę 14 września w Zespole Szkół nr 2 w Krotoszynie, w  ramach jednego z największych projektów edukacyjnych  z zakresu edukacji przyrodniczej w Polsce, odbył się Festiwal Nauki Eduscience . 

           

Dla uczniów z klasy VA z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  im.H. Jordana  w Krotoszynie oraz z klasy V z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach była to również okazja do spotkania integracyjnego klas uczestniczących  w projekcie Eduscience. Po dużej dawce naukowych atrakcji , uczniowie obu szkół dotarli  pod ,,Grzybek” w pobliskim Lutogniewie. Tam , na przemoczonych deszczem ,, Edusów” ,  czekały  smaczne kiełbaski  i  pyszne ciasto przygotowane przez rodziców oraz liczne gry i zabawy.

         Podczas spotkania odbył się również konkurs , w którym drużyny z poszczególnych  klas mogły wykazać się  wiedzą  przyrodniczą  zdobytą nie tylko na lekcjach przyrody,  ale również podczas transmisji  Eduscience.  Impreza  zakończyła się wręczeniem nagród  ufundowanych przez  wolontariuszy HOPE  z firmy ,,Nutricia”.

 

  

 

 

Po tak ciekawie spędzonym dniu nadszedł czas pożegnania . Dzieci niechętnie  chciały się rozstać i dlatego uczniowie z Krotoszyna udadzą się z rewizytą  do szkoły w Korytach.

 Projekt Eduscience nie tylko umożliwia zdobywanie wiedzy, ale również daje okazję do  nawiązania nowych  przyjaźni.