Suwalszczyzna 2013

W dniach 05– 09 sierpnia 2012 roku 34 uczniów Zespołu Szkół na 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie wyjechało do miejscowości Kukle na obóz rehabilitacyjno – wypoczynkowy Suwalszczyzna 2013. Podczas wyjazdu dzieci wytrwale pokonywały bariery społeczne wynikające z ich niepełnosprawności i integrowały się ze społeczeństwem, przy czym doskonale bawiły się i odpoczywały. Wyrabiały w sobie również tzw. zaradność osobistą, a obóz umożliwił im pełny wypoczynek fizyczny i psychiczny.

Podczas obozu uczniowie zwiedzili między innymi: Muzeum Wigier, odbyli przejażdżkę kolejką wąskotorową po Węgierskim Parku Narodowym i Puszczy Augustowskiej, zwiedzili Pokamedulski Klasztor nad Jeziorem Wigry, sanktuarium w Studzienicznej oraz wyruszyli w trasę papieską po Kanale Augustowskim i Augustowie.

Ponadto dzieci zażywały przez cały obóz kąpieli słonecznych i wodnych, ponieważ pogada dopisywała, a temperatura nie spadała poniżej 25 kreski i sąsiedztwo Jeziora Pomorze gwarantowało wspaniała zabawę.

Dzieci wróciły z bagażem wspaniałych wspomnień i nowych doświadczeń.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Parcelkach, główny organizator wyjazdu, serdecznie dziękuje sponsorom: Firmie Kruk Transport, Wolontariuszom HOPE z Nutricia Krotoszyn, dzięki którym obóz odbył się w komfortowych warunkach.