SIATKARZE SP 7 KROTOSZYN SREBRNYMI MEDALISTAMI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI !

       Reprezentanci SP 7 Krotoszyn zdobyli srebrny medal w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W emocjonującym finale ulegli jedynie zawodnikom SP 8 Krotoszyn.

W dniu 17.04.2018 w Hali sportowo – widowiskowej w Krotoszynie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w siatkówce chłopców. W turnieju wzięło udział osiem najlepszych zespołów województwa wielkopolskiego w kategorii szkół podstawowych.

Drużyny zostały przydzielone do dwóch czterozespołowych grup.  W grupach grano systemem „ każdy z każdym”. Zespoły, które po tej fazie zajęły miejsca I i II awansowały do półfinałów i grały o medale. Siódemka w grupie spotkała się kolejno z SP 9 Leszno, SP Jabłonna i SP 6 Piła. Drugą grupę tworzyły zespoły: SP 1 Turek, SP 5 Jarocin, SP 15 Poznań oraz gospodarz turnieju SP 8 Krotoszyn.

W swoim pierwszym meczu siatkarze SP 7 Krotoszyn wygrali bardzo przekonująco 2-0 z SP 9 Leszno. W swoim kolejnym meczu ograli 2-1 SP Jabłonna. W meczu kończącym zmagania grupowe zawodnicy z siódemki zwyciężyli 2-1 SP 6 Piła i tym samym awansowali bez porażki do półfinału z pierwszego miejsca w grupie.

W pierwszym meczu półfinałowym SP 7 Krotoszyn zmierzyło się z SP 5 Jarocin. Druga parę półfinałową tworzyły SP Jabłonna i SP 8 Krotoszyn. Mecz półfinałowy od początku układał się po myśli naszych zawodników, którzy byli świetnie dysponowani w polu zagrywki. Nie do zatrzymania w ataku był Łukasz Ostoj. W efekcie tego nasi chłopcy odnieśli w pierwszym secie pewne zwycięstwo. Drugi set to zacięta walka „punkt za punkt”. Końcówka należała jednak do naszych siatkarzy, którzy tego seta wygrali 25-20.

W wielkim finale doszło do pojedynku dwóch krotoszyńskich szkół,  SP 7 Krotoszyn i SP 8 Krotoszyn. Mecz ten zaczął się od fantastycznej gry naszych młodych siatkarzy, którzy byli niemal bezbłędni i prowadzili od początku seta 6:3, 10:6, 22:13 wygrywając ostatecznie z faworyzowanymi gospodarzami 25-19. W drugim secie do boju wyszła nasza druga czwórka (warto dodać, że składająca się w większości z chłopców rocznika młodszego 2006). Mimo ambitnej postawy ulegli oni przeciwnikom 25-18. O wszystkim decydował trzeci set. W nim do stanu 7:7 walka trwała „punkt za punkt”. W drugiej części seta siatkarze Ósemki lepiej znieśli wojnę nerwów i zwyciężyli ostatecznie 15:8. Naszym zawodnikom przypadło drugie miejsce w województwie.

W spotkaniu o brązowy medal SP 5 Jarocin pokonał SP Jabłonna 2:1 stając na najniższym stopniu podium.

Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia zakończenia mistrzostw podczas której nasi uczniowie zostali uhonorowani medalami oraz otrzymali puchar. Dodatkowo Łukasz Ostoj został wybrany najlepszym atakującym zawodów a Franciszek Krawczyk najlepiej zagrywającym.

Skład SP 7 Krotoszyn: Łukasz Ostoj, Franciszek Krawczyk, Mateusz Mayer, Wojciech Pawelczak, Krystian Talaga, Michał Sasin, Kacper Wawrzyniak, Kacper Kaczmarek, Stanisław Robakowski, Patryk Wałęsiak, Bartosz Wiatrak  Trenerzy: Tomasz Horyza, Piotr Robakowski.

 

Wyniki SP 7 Krotoszyn:

SP 7 KROTOSZYN – SP 9 LESZNO   2-0 (25-9, 25-22)

SP 7 KROTOSZYN – SP JABŁONNA 2-1 (25-7, 19-25, 15-7)

SP 7 KROTOSZYN – SP 6 PIŁA 2-1 (25-11, 22-25, 15-9)

SP 7 KROTOSZYN – SP 5 JAROCIN 2-0 (25-21, 25-20)

SP 7 KROTOSZYN – SP 8 KROTOSZYN 1-2 ( 25-19, 18-25, 8-15)

 

 

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI:

1.     SP 8 KROTOSZYN

2.     SP 7 KROTOSZYN

3.     SP 5 JAROCIN

4.     SP JABŁONNA

5.     SP 15 POZNAŃ

6.     SP 6 PIŁA

7.     SP 1 TUREK

8.     SP 9 LESZNO

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze krotoszyńskiej Siódemki srebrnymi medalistami mistrzostw Polski

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski szkół podstawowych, w finale ulegając jedynie szkółce siatkarskiej Jastrzębskiego Węgla, SP 15 Żory.

W dniach 25- 28. 05. 2017 odbył się w Głuchołazach finał krajowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców. W turnieju wzięły udział zespoły mistrzowskie z szesnastu województw oraz wicemistrz województwa Opolskiego ( gospodarza mistrzostw) w sumie 17 zespołów. Województwo Wielkopolskie reprezentował zespół Szkoły Podstawowej nr 7 z Krotoszyna.

Drużyny zostały przydzielone do czterech grup. W czterozespołowych grupach grano „każdy z każdym”. Zespoły, które po tej fazie zajęły miejsca I i II walczyły dalej o miejsca I-VIII, zespoły z miejsc III i IV o miejsca IX- XVI. Siódemka w grupie eliminacyjnej spotkała się z mistrzem województwa Kujawsko-Pomorskiego SP 5 Grudziądz, mistrzem województwa Lubuskiego- SP3 Gubin oraz mistrzem województwa Małopolskiego- SP 2 Brzesko.

Krotoszynianie którzy już przed turniejem byli stawiani w roli jednego z faworytów, rozpoczęli od wysokiej wygranej w pierwszym secie z SP 5 Grudziądz, lecz w następnym, gdzie do rywalizacji zgodnie z regulaminem wchodziły drugie czwórki zespołów role się odwróciły, seta do 14 wygrywa Grudziądz i do rozstrzygnięcia potrzebny jest tie-break. W tej partii zgodnie z regulaminem trenerzy wystawiają dowolny skład spośród dziesięciu zawodników jakich mają do dyspozycji. Set ten to prawdziwy horror jednak z happy endem. Krotoszynianie wygrywają 23:21 i do kolejnego spotkania mogą przystąpić z dużym komfortem psychicznym. W kolejnym swoim spotkaniu bez problemu pokonują SP 3 Gubin 2:0 (25:22,25:14). Wynik ten oznacza, że przed swoim ostatnim spotkaniem grupowym mają zapewniony awans do czołowej ósemki mistrzostw. Lekko rozluźnieni wygrywają z mistrzem Małopolski SP 2 Brzesko 2:1 (25:12,20:25,15:9). Drugie miejsce w grupie zajmuje Gubin i zgodnie z regulaminem turnieju wynik z meczu z tym zespołem zostanie przepisany do grupy ćwierćfinałowej. Poza Gubinem do grupy „krotoszyńskiej” trafiają jeszcze mistrz Dolnego Śląska, SP 2 Milicz oraz największy faworyt turnieju, najlepszy zespół Śląska SP 15 Żory. W szkole tej, która jest kuźnią talentów Jastrzębskiego Węgla najbardziej utalentowani gracze z całego kraju doskonalą swoje umiejętności w klasie mistrzostwa sportowego. W pierwszym swoim spotkaniu ćwierćfinałowym podopieczni Piotra Robakowskiego pokonują rywali zza miedzy SP 2 Milicz 2:1 ( 25:12,19:25,15:12) co daje im bezpośredni awans do najlepszej czwórki mistrzostw. Ostatnie spotkanie decyduje tylko z jakim rywalem zespół z Parcelek zmierzy się w półfinale. Pierwszy set meczu SP 7 Krotoszyn- SP 15 Żory kończy się na przewagi 28:26, krotoszynianie mieli dwie piłki setowe, ale więcej zimnej krwi zachowali gracze Jastrzębia, w drugim secie toczyła się również wyrównana walka lecz w końcówce znowu klasę pokazali reprezentanci śląska wygrywając do 22 i cały mecz 2:0.

 

W pierwszej parze półfinałowej SP 7 Krotoszyn zmierzyło się z utytułowanym zespołem SP 13 Tomaszów Mazowiecki, drugą parę tworzył SP 15 Żory z SP 19 Elbląg . Półfinał w którym zawodnicy z Siódemki zmierzyli się z jednym z faworytów turnieju najlepszą szkolną drużyną województwa Łódzkiego SP 13 Tomaszów Mazowiecki od początku nie układał się po myśli naszych zawodników. Niesiony głośnym dopingiem swoich kibiców zawodnicy z Tomaszowa przejęli inicjatywę prowadząc na początku seta 4:0, 6:2 później 12:8, jednak w miarę upływu czasu gra się wyrównała, podopieczni Piotra Robakowskiego byli coraz skuteczniejsi, fantastycznymi obronami imponował Bartłomiej Ostój, a nie do zatrzymania w ataku był Igor Tysiak. Przy wyniku 24:22 krotoszynianie mieli pierwszą piłkę setową lecz przeciwnicy doprowadzili do wyrównania. Jednak ostatnie słowo należało do krotoszynian, piłkę na wagę wygranego seta atakiem po bloku zakończył Dawid Król. Drugi set to prawdziwa demolka w wykonaniu naszego zespołu, wynik 25:8 mówi wszystko o przewadze drugiej czwórki wielkopolan.

Finał w którym ponownie zmierzyliśmy się z zespołem SP 15 Żory od początku ułożył się po myśli reprezentantów Śląska, nasi chłopcy mieli problem z przyjęciem dobrze zagrywających przeciwników co miało wpływ na skuteczność ataku. Zespół z Żor zbudował sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca seta zakończonego wynikiem 25:15. W drugiej partii, której faworytem byli również zawodnicy Jastrzębskiego Węgla gra była nieoczekiwanie bardzo wyrównana, lecz w końcówce więcej zimnej krwi zachowali chłopcy ze Śląska i kończąc tą partię do 21, a cały mecz 2:0 zdobyli złoty medal mistrzostw Polski.

W spotkaniu o brązowy medal SP 13 Tomaszów Mazowiecki pokonał SP 19 Elbląg 2:1 stając na najniższym stopniu podium.

W ceremonii zakończenia mistrzostw najlepsze zespoły uhonorowane zostały pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi wręczanymi przez burmistrza Głuchołaz, przedstawiciela PZPS byłego reprezentanta Polski Marcina Prusa oraz przedstawicieli Szkolnego Związku Sportowego.

Komentarz: Chłopcy na tym turnieju pokazali wysokie umiejętności, ale przede wszystkim charakter walcząc do ostatniej piłki z zespołami o dużo lepszych warunkach fizycznych. Moi zawodnicy na boisku tworzyli kolektyw, grali bardzo konsekwentnie i cierpliwie, co dało doskonały rezultat. Jest to wspaniałe zakończenie bardzo trudnego dla nas sezonu. Przed nami jeszcze udział chłopców z rocznika 2004 w organizowanych przez PZPS  na końcu czerwca Mistrzostwach Polski w Zabrzu.

 

Wyniki spotkań z udziałem zespołu SP 7 Krotoszyn:                                                       

SP 7 Krotoszyn – SP 5 Grudziądz- 2:1 (25:12, 14:25, 23:21)                                

SP 7 Krotoszyn – SP 3 Gubin-2:0 (25:22, 25:14)                                                 

SP 7 Krotoszyn– SP 2 Brzesko- 2:1 (25:12, 20:25, 15:9)                                              

SP 7 Krotoszyn– SP 2 Milicz- 2:1 (25:12, 19:25, 15:12)                                               

SP 7 Krotoszyn- SP 3 Gubin-2:0 (25:22, 25:14)                                                  

SP 7 Krotoszyn- SP 15 Żory- 0:2 (26:28, 22:25)                                                 

Półfinał:                                                                                                  

SP 7 Krotoszyn- SP 13 Tomaszów Mazowiecki- 2:0 (26:24, 25:8)                          

O III miejsce:                                                                                         

SP 13 Tomaszów Mazowiecki- SP 19 Elbląg- 2:1 (25:23, 11:25, 16:14)                             

O I miejsce:                                                                                                            

SP 7 Krotoszyn– - SP 15 Żory- 0:2 (15:28, 21:25)                                                       

                                                                              

Klasyfikacja Końcowa MP:

1. SP 15 Żory (Śląskie)

2. SP 7 Krotoszyn (Wielkopolskie)

3. SP 13 Tomaszów Mazowiecki ( Łódzkie)

4. SP 19 Elbląg (Warmińsko- Mazurskie)

5. PSP Chobrzany (Świętokrzyskie)

6. SP 10 Suwałki ( Podlaskie)

7. SP 2 Milicz (Dolnośląskie)

8. SP 3 Gubin (Lubuskie)

9. SP 5 Grudziądz (Kujawsko-Pomorskie)

10. SP 42 Gdański (Pomorskie)

11. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle (Opolskie)

12. SP 5 Wyszków (Mazowieckie)

13. SP 2 Brzesko (Małopolskie)

14. PSP 19 Kędzierzyn- Koźle (Opolskie)

15. SP Nałęczów (Lubelskie)

16. SP 3 Leżajsk (Podkarpackie)

17. SP 4 Wałcz (Zachodniopomorskie)

SP 7 Krotoszyn:

Ostój Bartłomiej, Tysiak Igor, Kaczmarek Kacper, Król Dawid, Wiatrak Bartosz Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian, Baran Arkadiusz, Zawieja Eryk, Stegienta Kacper.              

Opiekun Piotr Robakowski         

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

UKS Piast Krotoszyn zdominował finał Mistrzostw Wielkopolski mini siatkówki chłopców wygrywając kategorię czwórek chłopców bez straty seta

 

Znakomicie spisali się siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast w finałach mistrzostw wielkopolski mini siatkówki chłopców, podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi w kategorii rocznika 2004 (czwórki).

W niedzielę 21 maja 2017 roku w obiektach sportowych OSiR w Rokietnicy odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Rokietnicy zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski. W sumie blisko 150 uczestników.

Po rozegraniu turniejów eliminacyjnych, ćwierćfinałowych oraz półfinałowych w Rokietnicy do rywalizacji o medale przystąpiło 12 najlepszych zespołów z Wielkopolski w kategorii dwójek i trójek oraz 8 najlepszych drużyn w kategorii czwórek.

Tegoroczne zawody mini-siatkówki należą do ogólnopolskiego projektu „Kinder Sport”, nad którym patronat objął Polski Związek Siatkówki oraz reprezentacja Polski seniorów. Sponsorem generalny cyklu jest znany producent wyrobów czekoladowych.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych. Rocznik 2006 grał zespołami dwuosobowymi, rocznik 2005 trójkami, rocznik 2004 czwórkami. Grano do dwóch wygranych setów, w secie do 15 punktów, tie-break do 11. kategorii wiekowej rocznika 2004 (szósta klasa) do rozgrywek w obecnym sezonie przystąpiło ponad czterdzieści zespołów, z których osiem najlepszych spotkało się w niedzielnym finale. Już przed turniejem zespół z Parcelek zaliczany był do faworytów zawodów, chłopcy z siódemki w całych rozgrywkach wygrali wszystkie spotkania. Finał potwierdził ich dominację w tej kategorii wiekowej, podopieczni Piotra Robakowskiego wygrywając wszystkie mecze bez straty seta obronili tytuł Mistrzów Wielkopolski

Na szczególne podkreślenia zasługuje to, że podopieczni Piotra Robakowskiego przez trzy lata nie przegrali żadnego spotkania w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej sięgając kolejno po złoty medal w kategorii Dwójek, trójek i czwórek. Przed nimi finał Mistrzostw Polski, który zostanie rozgrany pod koniec czerwca w Zabrzu, a już w przyszłym tygodniu w Głuchołazach rywalizować będą finale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych.

Na zakończenie zawodów najlepsi otrzymali medale, puchary i wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez sponsora projektu Kinder Sport oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

 

Wyniki spotkań o miejsca 1-4 (czwórki) w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski:

UKS Piast Krotoszyn- KS Energetyk Poznań- 2:0 (15:9,15:13)

UKS Piast Krotoszyn- UKS Jedynka Poznań- 2:0 (15:3,15:5)

UKS Piast Krotoszyn- KS Lider Rokietnica- 2:0 (15:4,15:9)

Klasyfikacja końcowa Finału Mistrzostw Wielkopolski rocznika 2004 (Czwórki):

1. UKS Piast Krotoszyn

2. KS Energetyk Poznań

3. UKS Jedynka Poznań

4. MUKS Lider Rokietnica

5. KPS Progress Września

6. UKS Jedynka Mosina

7. MKS MOS Turek

8. UKS Jedynka Poznań II

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze krotoszyńskiej siódemki Mistrzami Wielkopolski!

Sukcesem zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskich szkół w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017, reprezentanci SP 7 Krotoszyn pewnie zdobyli tytuł mistrzów Wielkopolski nie tracąc w całych rozgrywkach nawet seta, a reprezentacja SP 8 Krotoszyn zajęła wysoką czwarta lokatę .

Prawo udziału w finale, który już po raz szósty odbył się w Krotoszynie uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji był nowoczesny obiekt sportowy szkoły przy Alejach Powstańców Wielkopolskich. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Ryszard Czuszke.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie systemem „każdy z każdym”  wyłoniono zespoły, które w następnym etapie turnieju grały o miejsca. Chłopcy z siódemki znaleźli się w grupie A wraz z zespołami z Turku, Wrześni i Poznania. W grupie B znalazły się zespoły SP 8 Krotoszyn, SP 1 Mosina, SP 9 Leszno oraz SP 2 Piła.

Już pierwsze mecze w turnieju pokazały, że bardzo trudno będzie zatrzymać zdecydowanych faworytów turnieju. Gospodarze dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając swoje mecze zdecydowanie i wysoko. W grupie B równie dobrze spisywali się zawodnicy z krotoszyńskiej ósemki, którzy doznając tylko jednej porażki z drugiego miejsca awansowali do półfinału.

Układ tabel po zakończeniu gier grupowych zdecydował o półfinale w którym spotkały się obie krotoszyńskie szkoły. W spotkaniu tym gospodarze SP 7 Krotoszyn  bez straty seta pokonują SP 8 Krotoszyn, w drugim Września okazała się lepsza od reprezentantów Mosiny.

W meczu o siódme miejsce SP2 Piła pokonała SP 4 Turek, piątą lokatę zajmuje SP 9 Leszno wygrywając z SSP 29 Poznań.

W spotkaniu o trzecią lokatę Krotoszyńska SP 8 prowadzona przez Huberta Wronka mimo ambitnej walki ponownie uległą SP 1 Mosina i ostatecznie zajęła czwartą lokatę.

Mecz o złoty medal, w którym zmierzyli się gospodarze z rówieśnikami z Wrześni ( tak jak mecz o III miejsce) był w zasadzie powtórzeniem spotkania w grupie. Od początku mecz układał się po myśli krotoszynian, nasi rywale nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, a to utrudniało im wyprowadzenie skutecznego ataku. Podopieczni Piotra Robakowskiego grali skutecznie w obronie, umiejętnie kontrując powiększali przewagę. Kolejne czasy i zmiany na żądanie opiekuna SSP 1 Wrześnianie zmieniło obrazu gry i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem krotoszynian 25:15. W drugim secie zgodnie z przepisami tych rozgrywek zmieniły się czwórki rywalizujące na parkiecie, ale nie zmieniło to obrazu gry, tę partię równie wysoko wygrywa druga czwórka SP 7, a całe spotkanie 2:0 i sięgając tym samym po tytuł Mistrzów Wielkopolski 

Warto w tym miejscu podkreślić dominację reprezentantów SP 7 Krotoszyn w tych rozgrywkach, którzy w rozgrywkach szkół podstawowych zdobyli w ostatnich latach zdobyli ponad dziesięć medali w tym sześć złotych, W roku szkolnym 2011/2012 odnotowali największy sukces w tych rozgrywkach zdobywając brązowy medal krajowego finału.

Kolejnym wyzwaniem dla podopiecznych Piotra Robakowskiego będzie krajowy finał tych rozgrywek, który odbędzie się w Głuchołazach w dniach 25-28 maja 2017. 

W ceremonii zakończenia imprezy medale i puchary wręczał burmistrz Ryszard Czuszke, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana- Zbigniew Kurzawa oraz koordynator kadr wojewódzkich- Janusz Polaszek.

Nagrodzono również wyróżniających się zawodników.

Najlepszym przyjmującym turnieju został Tysiak Igor (SP7), najlepszym rozgrywającym został Król Dawid (SP7), statuetkę MVP czyli najlepszego zawodnika turnieju odebrał Bartłomiej Ostój (SP7).

 

 

Kolejność końcowa Finału Mistrzostw Wielkopolski:

1. SP 7 Krotoszyn

2. SSP 1 Września

3. SP 1 Mosina

4. SP 8 Krotoszyn

5. SP 9 Leszno

6. SSP 29 Poznań

7. SP 2 Piła

8. SP 4 Turek

SP 7 Krotoszyn: Bartłomiej Ostój, Tysiak Igor, Król Dawid, Kaczmarek Kacper, Wiatrak Bartosz, Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian, Baran Arkadiusz, Stegienta Kacper, Zawieja Eryk.

Trener- Piotr Robakowski

   

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

SIATKARZE GIMNAZJUM NR 3 W KROTOSZYNIE WICEMISTRZAMI WIELKOPOLSKI

Sukcesem zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskiego Gimnazjum nr3 w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Gimnazjady 2016/2017. Drużyna prowadzona przez Piotra Robakowskiego była o krok od powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu i obrony tytułu mistrza Wielkopolski niestety w finale po dramatycznej końcówce uległa Gimnazjum Nowy Tomyśl 1:2 ( 23:25,25:17,15:17). O zaciętości turnieju świadczy fakt, że wszystkie pojedynki półfinałów i finałów kończyły się tie-breakami.

Prawo udziału w finale uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji był zasłużona dla polskiego sportu hala widowiskowo-sportowa Arena w Poznaniu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezes SZS Wielkopolska pan Zdzisław Urbańczyk.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie systemem „każdy z każdym”  wyłoniono zespoły, które w następnym etapie turnieju grały o miejsca. Podopieczni Piotra Robakowskiego znaleźli się w grupie B wraz z zespołami z Wrześni, Poznania i Turku. W grupie A znalazły się zespoły z Poznania( gospodarz), Leszna, Nowego Tomyśla oraz Piły.

Już po losowaniu było widać jak ciężko będzie krotoszynianom bronić tytułu, trafili nowiem do bardzo trudnej grupy. Pierwszy mecz z najsłabszym w grupie Gimnazjum nr 2 Turek krotoszynianie zagrali bardzo dobrze pewnie pokonując rywali 2:0 (-13,-20), ale kolejne spotkanie w którym gospodarze zmierzyli się z Gimnazjum nr 2 Września potwierdziły te obawy, po walce przegrywamy pierwszego seta do 22. Nakręceni wynikiem pierwszej partii gimnazjaliści z Wrześni grali coraz lepiej wygrywając i kolejną tym razem do 15 i cały mecz 2:0. Po tym spotkaniu było jasne, że aby awansować do czołowej czwórki turnieju siatkarze z Parcelek muszą wygrać z bardzo dobrym zespołem Gimnazjum nr 5 Poznań. Mecz ten był bardzo zacięty i nerwowy, nie brakowało sytuacji w których sędzia dyscyplinował obu kapitanów. Od początku pierwszego seta zaznaczyła się zespołu z Poznania, podopieczni Piotra Robakowskiego grali nerwowo popełniając dużo błędów własnych stąd przegrana do 21. Po tym secie krotoszynianie stali już pod ścianą, co jeszcze bardziej wpłynęło na grę, na szczęście stawka meczu zaczęła ciążyć i poznaniakom. Po dramatycznej i pełnej zwrotów końcówce 27:25 wygrywają krotoszynianie i do rozstrzygnięcie potrzebny jest tie-break, w którym chłopcy z Parcelek uspokoili swoją grę i wykorzystując swoje duże doświadczenie punktowali krok po kroku zbliżając się do celu. Decydująca partia kończy się wynikiem 15:11 i w zespole z Krotoszyna następuje eksplozja radości, są w najlepszej czwórce finałów. MVP meczu został Maksymilian Grządka, który swoją świetną grą okupił ogromnym wyczerpaniem i bezpośrednio po meczu został zniesiony z parkietu przez opiekę medyczną.

W grupie A od początku dominowały zespoły z Poznania ( gospodarz G 33)i Nowego Tomyśla, a reszta zespołów była jedynie tłem. Ostatecznie w tej grupie pierwszy Poznań przed Nowym Tomyślem, trzecia Piła, czwarte Leszno.

Półfinały oraz spotkania o I i III miejsce rozgrywane były następnego dnia.

Przed półfinałem nie było wiadomo czy uda się postawić na nogi jednego z kluczowych zawodników G 3 Maksymiliana Grządki, który po zakończonym spotkaniu z Poznaniem wrócił do Krotoszyna trafiając bezpośrednio na stół fizjoterapeuty Sławomira Króla. Ostatecznie Maksia udało się postawić na nogi na tyle, że w kolejnych spotkaniach był znowu kluczową postacią swojego zespołu. Za to należą się panu Sławkowi wielkie podziękowania.

W półfinale G 3 Krotoszyn trafił na zwycięzcę grupy A, a zarazem głównego faworyta turnieju G 33 Poznań. Zespół ten był gospodarzem finałów i jako jedyny trenuje na tej wymagającej ze względu na swoje rozmiary hali Arena.

Mecz ten podopieczni Piotra Robakowskiego rozpoczęli bardzo dobrze, prowadzili od początku pierwszej partii z przewago 2-4 punktową, było widać, że po wejściu do czołowej czwórki zespół psychicznie się odblokował. Końcówka seta to jednak bardzo dobra gra poznaniaków, którzy pokazali, że nie przypadkiem są w finałach i po bardzo zaciętej końcówce to oni wygrywają 27:25, lecz to niepowodzenie nie załamuje naszych chłopców, którzy w kolejnej partii nie pozwalają już się dogonić i wygrywając drugiego seta do 15 zwyciężają też w kolejnym do 11 i tym samym awansują do finału. MVP meczu został Michał Pestka.

W drugim półfinale również po tie-breaku wygrywa Gimnazjum z Nowego Tomyśla.

Do meczu o złoty medal XVIII Finałów Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej podopieczni Piotra Robakowskiego podeszli bardzo skupieni. Mecz rozegrany został na boisku centralnym Areny, miał bardzo uroczystą oprawę co przełożyło się również na poziom sportowy prezentowany przez finalistów. W zgodnej opinii obserwatorów był to najlepszy mecz tego turnieju.

Całe spotkanie miało podobny przebieg do spotkania półfinałowego, lecz bez happy endu dla krotoszynian. Pierwszy set od początku układał się po myśli krotoszynian, ale znowu końcówka lepsza naszych rywali i przegrana do 23, kolejny set zdecydowanie ( do 17) wygrany przez G 3, a w tie-breaku walka punkt za punkt, ale pod dyktando krotoszynian, którzy przy stanie 14:13 mają pierwszą piłkę meczową, za chwilę przy stanie 15:14 kolejną, niestety więcej szczęścia w końcówce mają nasi rywale, którzy przy wyniku 17:15 cieszą się z tytułu mistrzów Wielkopolski.  

Postawa krotoszynian mimo wszystko zasługuje na ogromne brawa, podopieczni Piotra Robakowskiego po raz kolejny udowadniają, że są w absolutnej czołówce w swojej kategorii wiekowej.

W ceremonii zakończenia imprezy medale i puchary wręczał prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, poseł na sejm RP Jakub Rutnicki, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz władz miasta Poznania.

Nagrodzono również wyróżniających się zawodników, najlepszym środkowym został Sebastian Szajda, a najlepszym atakującym Maksymilian Grządka.

  

MECZE PÓŁFINAŁOWE

Gimnazjum nr Nowy Tomyśl – Gimnazjum nr 2 Września  2:1

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 33 Poznań  2:1 (27:25, 25:15, 15:11)

MECZE FINAŁOWE

o III miejsce    Gimnazjum nr 2 Września – Gimnazjum nr 33 Poznań-  2:1

o I miejsce      Gimnazjum Nowy Tomyśl- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn –2:1 (25:23, 17:25, 17:15)

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

1.     Gimnazjum Nowy Tomyśl

2.     Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

3.     Gimnazjum nr 2 Września

4.     Gimnazjum nr 33 Poznań

5.     Gimnazjum nr 5 Poznań

6.     ZS nr 3 Piła

7.     Gimnazjum nr 2 Turek

8.     Gimnazjum nr 9 Leszno

  

G3 Krotoszyn: Pestka Michał, Grządka Maksymilian, Michalak Jakub, Szajda Sebastian, Tysiak Damian, Kurzawa Filip, Król Dominik, Andrzej Robakowski, Śnieciński Patryk, Trąbka Jan, Kąkol Jonasz, Grześkowiak Wiktor

Trener- Piotr Robakowski

Komentarz trenera: Mistrzostwo Wielkopolski w szkolnej Gimnazjadzie było naszym głównym celem sportowym w tym roku. Finał wielkopolski w kategorii kadetów, w którym sięgnęliśmy po srebrny medal czy ćwierćfinał MP w tej samej kategorii wiekowej ( w tych rozgrywkach jesteśmy rok młodsi) był bardziej jednym z etapów przygotowania do rozgrywek szkolnych. Jestem z tego sukcesu bardzo dumny, choć nie udało się obronić tytułu, chłopcy bardzo ciężko pracowali na ten wynik, wszyscy mamy świadomość, że nasza wspólna praca ( pracuję z tą grupą od sześciu lat) powoli się kończy, niektórzy swoją karierę będą kontynuować w innych klubach a ten sukces jest takim dobrym zwieńczeniem solidnej pracy jaką wykonał ten zespół.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn powtórzyli ubiegłoroczny sukces zdobywając srebrny medal mistrzostw Wielkopolski Kadetów

Sporą niespodziankę sprawili sobie i swoim kibicom kadeci UKS Piast Krotoszyn zdobywając srebrny medal mistrzostw Wielkopolski, choć nie należeli do faworytów imprezy. Po ubiegłorocznym sukcesie, gdzie nasi chłopcy byli o krok od złota ( zabrakło jednego seta) z zespołu odeszli kluczowi zawodnicy. Lider zespołu otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski i w związku z tym swoją naukę kontynuuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, a do rozgrywek młodzieżowych na swoją prośbę został wypożyczony do zespołu MKS MOS Wola Warszawa, Kacper Kostka, Kacper Wawrzyniak oraz Hubert Kaczmarek zdecydowali się kontynuować naukę w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Pile i w finale reprezentowali konkurencję czyli KS SMS Joker Piła, Tomasz Kurek, podstawowy rozgrywający z ubiegłego roku ze względu na naukę nie zdecydował się na dalsze treningi. Z ubiegłorocznej szóstki pozostał więc tylko jeden zawodnik, zespół udanie uzupełnili chłopcy o rok młodsi, którzy stanowili w tym sezonie większość zespołu. Dla tak osłabionego zespołu sam udział w finale był sporym osiągnięciem.

W tegorocznych rozgrywkach wystąpiło 15 zespołów kadetów. W pierwszym etapie zespoły walczyły w eliminacjach, pięć najlepszych zespołów na tym etapie trafiło do grupy A czyli wielkopolskiej I ligi, słabsze do grupy B , pięć najsłabszych zespołów trafiło do grupy C czyli wielkopolskiej III ligi. Krotoszynianie rozgrywki w kategorii juniora młodszego rozpoczęli 2 października spotkaniem eliminacyjnym z MKS MOS Turek, spotkanie to rozstrzygnęli w trzech setach, w rewanżu również wysoko wygrali zawodnicy Piasta i tym samym awansowali do grupy A czyli tzw. I ligi wielkopolskiej.

Na tym etapie zespoły grały klasyczną ligę metoda mecz i rewanż, podopieczni Piotra Robakowskiego po rozegraniu ośmiu spotkań zakończyli I liga na trzecim miejscu.

Aby dać szansę zespołom z niższych lig na walkę o finał wielkopolski, organizator w kolejnym etapie zorganizował półfinały do którego po uprzednich barażach trafiały zespoły z niższych grup.

Przeciwnikiem Piasta Krotoszyn okazał się Salos Ostrów, który w zakończył II ligę na miejscu drugim, a w turnieju barażowym pokonał Rataje Poznań oraz Hubertusa Wronki.

Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego nie okazał się wymagającym przeciwnikiem dla krotoszynian, Piast wygrał 3:0 zarówno mecz w Ostrowie Wielkopolskim, jak i rewanż w Krotoszynie. Zespół z Ostrowa ustępował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale w każdym z meczy była głośno dopingowana przez liczną grupę oddanych kibiców.

W dniach 18-19 lutego na hali sportowej OSiR we Wrześni o wielkopolskie medale oraz możliwość awansu do dalszego etapu rozgrywek walczyły zespoły KS SMS Joker Piła, KS Energetyk Poznań, UKS Piast Krotoszyn oraz gospodarz KPS Progress Września.

Turniej zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem mierzące się zespoły prezentowały wyrównany poziom, a utytułowani trenerzy gwarantowali doskonałe przygotowanie podopiecznych. Gromadzący się od rana kibice mogli więc oczekiwać siatkarskiego widowiska z najwyższej półki.

W pierwszym spotkaniu finału KS Energetyk Poznań po zaciętym spotkaniu ( pierwszy set 30:28)i wynikiem 3:0 pokonał SMS Joker Piła.

W drugim spotkaniu Piast Krotoszyn podejmował gospodarzy KPS Progress Września. Niezwykle zacięty mecz okazał się zwycięski dla Krotoszyna, chociaż wcześniej w lidze oba mecze bez straty seta wygrywał zespół z Wrześni. Pierwszy set wygrywają kadeci Progresu 25:23, dwa kolejne pewnie 25: 20, 25:18 wygrywają krotoszynianie, gdy już się wydawało, że podopieczni Piotra Robakowskiego w czwartym secie postawią kropkę nad i, następuje kryzys w ich grze czego konsekwencją jest wyraźna przegrana w tej partii 15:25, za to tie-break od początku już pod kontrolą siatkarzy Piasta zakończony wynikiem 15:10.

To zwycięstwo dawało nadzieję na medal, ale droga była jeszcze daleka zwłaszcza, że zespół Piasta miał najmniej korzystną drabinkę turniejową, mecze numer 2 i 3 pierwszego dnia, co oznaczało, że po niezwykle zaciętym pięciosetowym meczu z Progresem po godzinie ponownie wchodzili na parkiet, a ich przeciwnikiem był faworyzowany Energetyk Poznań, który po swoim trzysetowym pojedynku miał kilka godzin odpoczynku.

 

Ten fakt moim zdaniem miał decydujący wpływ na końcową tabelę, gdyż moi chłopcy fizycznie nie byli w stanie zagrać na wysokim poziomie. Szkoda, że nasze województwo jako chyba jedyne zdecydowało się na organizację finału w formule dwudniowej, w pozostałych województwach oraz finałach krajowych gra się tylko jeden mecz dziennie.

 

Pierwszy oraz drugi do stanu około 10 punktów był nawet pod dyktando Piasta, lecz w pewnym momencie dosłownie naszym chłopcom odcinało prąd i tracili po kilka punktów w jednym ustawieniu. Już w pierwszym secie zawodników łapały skurcze, a od połowy drugiego seta do końca grali już zmiennicy stąd wysoka wygrana Energetyka 3:0 (25:13,25:17,25:12).

W meczu numer cztery SMS Joker Piła po bardzo zaciętym meczu pokonał KPS Progress Września 3:1, ten wynik bardzo przybliżył krotoszynian do medalu.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęli krotoszynianie w barwach Piasta oraz krotoszynianie w barwach Jokera Piła, którzy stanowią  sile tego zespołu.

Pierwsze dwa sety na swoją korzyść rozstrzygają krotoszynianie 25:21, 25:21, lecz w kolejnym swoje wysokie umiejętności pokazali zawodnicy Jokera wygrywając do 15. W kolejnym secie podopieczni Piotra Robakowskiego wrócili do swojej gry doprowadzając przy wyniku 24:19 do piłki meczowej. Kolejną wymianę wygrywają Pilanie i na zagrywkę w tym zespole wchodzi Kacper Kostka, który asem serwisowym przywraca wiarę swoim kolegom, kolejne zagrywki byłego zawodnika Piasta odrzucają krotoszynian od siatki, a Joker udanie kontratakuje, przy stanie 24:23 o ostatnią przerwę prosi Piotr Robakowski. Po przerwie kolejna dobra zagrywka Kacpra, lecz w kontrataku myli się zawodnik Jokera i ten niezwykle zacięty set wygrywają krotoszynianie zdobywając jednocześnie srebrny medal wielkopolskich rozgrywek kadeta. 

Ostateczny podział medali nie oddaje niesamowitej siatkarskiej historii, której karta zapisana została na hali sportowej we Wrześni. O zwycięstwach w poszczególnych setach niekiedy decydowało nieco większe doświadczenie pojedynczego zawodnika. Niewątpliwie szkoleniowcy mogą być zadowoleni z występu swoich podopiecznych, którzy w przyszłości mogą przynieść polskim entuzjastom siatkówki wiele radości. Należy zaznaczyć, że zespół krotoszyński był w dużej części o rok młodszy od rywali co w tej kategorii wiekowej ma bardzo duże znaczenie.

Wysokie umiejętności zawodników UKS Piast znalazły swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach indywidualnych. Najlepszym przyjmującym finału został Michał Pestka, najlepszym Libero Filip Kurzawa, a najlepszym środkowym krotoszynianin w barwach SMS Jokera Piła Hubert Kaczmarek.

Zespół krotoszyńskiego Piasta zajmując drugie miejsce w Wielkopolsce awansował tym samym do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 9-12 marca w Gorzowie Wlkp. Szykują się więc znowu niesamowite siatkarskie emocje.

UKS Piast Krotoszyn: Daniel Pomirski, Michał Pestka, Piotr Czwojdziński, Sebastian Szajda, Mateusz Sroczan, Adrian Plewa, Filip Kurzawa oraz Jakub Michalak, Maksymilian Grządka, Damian Wróbel, Damian Tysiak, Jan Trąbka, Patryk Śnieciński, Dominik Król, Tobiasz Kubicki. Trener Piotr Robakowski

Klasyfikacja końcowa:

 

MSC

Zespół

1.

KS Energetyk Poznań

2.

UKS Piast Krotoszyn

3.

UKS SMS Joker Piła

4.

KPS Progress Września

5.

MUKS Grom Kalisz

6.

UKS Rataje ZSO 4 Poznań

7.

MKS Kangur Nowy Tomyśl

8.

Salos Ostrów Wielkopolski

9.

MUKS Herbertus Wronki

10.

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina

11.

VII LO SMS Amber Kalisz

12.

UKS Prosna Grabów

13.

TG Sokół Kępno

14.

MKS MOS Turek

15.

UKS Rataje ZSO 4 Poznań II

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn zajęli czwarte miejsce w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Kołobrzegu

W dniach 15-18 grudnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu-Radzikowie odbyła się III edycja Ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki chłopców rocznika 2004. Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Poseł na sejm RP Marek Hok, Polski Związek Piłki Siatkowej, Fundacja Polska Siatkówka, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Starosta Kołobrzeski oraz Prezydent miasta Kołobrzeg. Ponad 130 chłopców,17 ośrodków sportowych i 20 trenerów z całej Polski przyjechało do Kołobrzegu, a sześciu profesjonalnych sędziów przeprowadziło kilkadziesiąt meczy, przez trzy dni turnieju. Dzieci miały okazję zwiedzić Kołobrzeg, zregenerować siły w kołobrzeskim Aquaparku, wziąć udział w zajęciach zumby w wykonaniu Kariny Dmytrenko, oraz uczestniczyć w licznych konkursach sprawnościowych. Organizatorzy turnieju zorganizowali dla trenerów prelekcje i szkolenia.

O silnej obsadzie turnieju świadczy fakt, że do rywalizacji zgłosiło się aż dwunastu finalistów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej w tym mistrz Polski.

W tak doborowym gronie podopieczni Piotra Robakowskiego spisali się wzorowo, wygrywając w świetnym stylu wszystkie dziewięć spotkań awansowali do grupy finałowej 1-6.

W tej fazie nie wszystkie spotkania potoczyły się po myśli krotoszynian, w pierwszym spotkaniu po bardzo wyrównanym meczu ulegli nieznacznie Volley Gubin co podłamało chłopców na tyle, że w kolejnych spotkaniach zaliczyli porażki z mistrzem Polski UKS Set Starogard Gdański oraz po najsłabszym meczu na turnieju UKS Dwójka Milicz. W końcówce zawodów chłopcy zdołali się jednak pozbierać i wygrywając kolejno z UKS Set Starogard II i UKS Suchanik Gdańsk zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu.

Organizatorzy przygotowali dla rywalizujących zawodników wiele nagród oraz wyróżnień indywidualnych. Wśród wyróżnionych zawodników nie zabrakło przedstawiciela krotoszynian, najlepszym zagrywającym turnieju został Igor Tysiak. W ceremonii zakończenia turnieju wziął udział Prezydent Kołobrzegu nagradzając najlepsze zespoły.

Klasyfikacja końcowa III Ogólnopolskiego Turnieju mini siatkówki chłopców rocznika 2004- Kołobrzeg 2016

1.    UKS SET Starogard Gdański

2.  MUKS Volley Gubin

3.    UKS Dwójka Milicz

4.    UKS Piast Krotoszyn

5.    UKS Suchanik Gdańsk

6.    UKS SET Starogard Gdański II

7.    SPS Lębork

8.    UKS Trójka Sulechów

9.    MKS Gryf Szczecinek

10. UKS Malta Poznań

11. SP 3 Darłowo

12. MUKS Powiat Kołobrzeski

13. MUKS Volley Gubin II

14. UKS Trójka Sulechów II

15. UKS Piast Krotoszyn II

16. SP Katolicka Koszalin

17. SP 6 Kołobrzeg

18. SP 3 Darłowo

19. SP 53 Poznań I

20. SP 53 Poznań II

 UKS Piast Krotoszyn- Bartłomiej Ostój, Igor Tysiak, Kacper Kaczmarek, Dawid Król, Stanisław Robakowski, Arkadiusz Baran, Hubert Wiatrak, Bartek Wiatrak, Kacper Stegienta, Eryk Zawieja, Krystian Gmerek. Trener- Piotr Robakowski.

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarski Ośrodek Szkolny i Krotoszyńska Akademia S.O.S. z wizytą u swojego ambasadora Łukasza Kaczmarka

W dniu 6 grudnia Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie zorganizował wyjazd do Lubina na mecz plusligi pomiędzy Cuprum Lubin a GKS Katowice. Okazją do wyjazdu był fakt pojawienia się na parkiecie dwóch zawodników związanych z krotoszyńskim ośrodkiem,  ambasadora krotoszyńskiej akademii Łukasza Kaczmarka oraz występującego w barwach GKS Katowice absolwenta szkoły Rafała Sobańskiego.

Uczestnicy wyjazdu obejrzeli pełny napięcia i niezwykle zacięty pięciosetowy mecz zakończony zwycięstwem Cuprum Lubin. W meczu obaj krotoszynianie byli wiodącymi zawodnikami swoich zespołów, a Łukasz Kaczmarek został uznany za MVP spotkania.

Po sportowych przeżyciach przyszedł czas na spotkanie młodych adeptów z idolami. Rozmowom i wspólnym zdjęciom nie było końca. Pełni wrażeń i zapału do pracy wróciliśmy do Krotoszyna.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarskie Mikołajki 2016

DMKS Plas Kielce, aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej zwycięzcą Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju mini siatkówki chłopców.

Dziewięć zespołów z Wielkopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz województwa Zachodnio-Pomorskiego i Świętokrzyskiego rywalizowało w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców, który w dniu 9 grudnia 2016 odbył się w obiektach sportowych szkoły na Parcelkach.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęło aż siedmiu finalistów czerwcowych Mistrzostw Polski w tym aktualny brązowy medalista DMKS Plas Kielce oraz zeszłoroczny brązowy medalista UKS Plas Warszawa. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Warszawy, Wałcza, Kielc, Milicza, Kędzierzyna- Koźle, Poznania.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo.

Początkowo zespoły zmagały się w trzech trzyzespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których najlepsze zespoły awansowały do drugiego etapu zawodów gdzie systemem pucharowym walczono o zwycięstwo w turnieju.

W pierwszym etapie zespoły grały do dwóch wygranych setów do 15 punktów, w drugim już do dwóch wygranych setów do 21 punktów, tie-break do 15.

Pierwszy zespół krotoszyńskiego Piasta bardzo szybko uporał się z grupowymi przeciwnikami wygrywając wysoko swoje spotkania. W pierwszym spotkaniu pokonali Energetyk Poznań 2:0 (15:8,15:9), w drugim 2:0 (15:5,15:9) PSP 11 Kędzierzyn- Koźle pewnie awansując do grupy walczącej o miejsca 1-3.

W pierwszym meczu tego etapu podopieczni Piotra Robakowskiego dość pechowo przegrywają 0:2 (18:21,19:21) z MKS Plas Warszawa prowadząc w obu setach, w drugim secie nawet 19:14, niestety przegrywając końcówki. W drugim meczu Piast podejmował zdecydowanego faworyta turnieju DMKS Plas Kielce. Chłopcy z Parcelek podjęli walkę prowadząc momentami bardzo wyrównany pojedynek, jednak rywale pokazali klasę wygrywając większość długich wymian, a w decydujących fragmentach seta wysoką skuteczność.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Przedsiębiorstwo produkcyjno- handlowe Ewa z Krotoszyna, a czołowe zespoły nagrody i puchary. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju.

 

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju mini siatkówki chłopców- Krotoszyn 9.12.2016

 

Kolejność końcowa turnieju:

 

1. DMKS Plas Kielce

2. UKS Plas Warszawa

3. UKS Piast Krotoszyn

4. MKS MOS Wola Warszawa

5. KS Energetyk Poznań

6. KS Volley Wałcz

7. UKS Dwójka Milicz

8. UKS Polon Krotoszyn

9. PSP 11 Kędzierzyn- Koźle

 

Wyróżnieni zawodnicy:

Najlepszy zagrywający- Igor Tysiak- Piast Krotoszyn

Najlepszy Rozgrywający- Marcin Bruliński- Plas Warszawa

Najlepszy przyjmujący- Bartosz Zapała- Plas Kielce

Najlepszy atakujący- Oliwier Gościański- Plas Warszawa

Najlepszy zawodnik UKS Piast- Bartek Ostòj

MVP- Maciej Kosno- Plas Kielce

Wyróżnieni w zespołach:

Plas Warszawa- Dąbrowski Łukasz

Volley Wałcz- Tęcza Igor

Energetyk Poznań- Marczewski Wojciech

Dwójka Milicz- Grabowski Wiktor

Plas Kielce- Kubik Mikołaj

MOS Wola Warszawa- Chaciński Stanisław

PSP 11 Kędzierzyn- Koźle- Trzepałka Grzegorz

Polon Krotoszyn- Brink Filip

Piast Krotoszyn- Kacper Kaczmarek

 

UKS Piast- Ostój Bartłomiej, Igor Tysiak, Kaczmarek Kacper, Król Dawid, Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian, Baran Arkadiusz.

Trener Piotr Robakowski.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkówka z gwiazdami ZAKSY w Kędzierzynie – Koźlu

Wysokie czwarte miejsce zajęła najmłodsza ekipa UKS Piast Krotoszyn w wymagającym turnieju mini siatkówki chłopców, który 25 listopada odbył się w Kędzierzynie- Koźlu. Gośćmi na tym turnieju były gwiazdy mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn- Koźle. Dla chłopców, którzy trenują dopiero od września był to pierwszy turniej w życiu.

W turnieju wzięło udział szesnaście zespołów podzielonych na cztery grupy. Pierwszy zespół UKS Piast mimo ogromnej tremy rozpoczął bardzo dobrze wygrywając wszystkie trzy spotkania w grupie zajmując pierwsze miejsce,

Drugi zespół odniósł jedno zwycięstwo oraz dwie porażki plasując się na trzecim miejscu w grupie.

W meczu o wejście do czołowej czwórki turnieju chłopcy z pierwszego zespołu pokonali PSP 19 Kędzierzyn- Koźle 2:0 (15:6,15:7). W decydującej fazie zawodów cztery najlepsze zespoły stworzyły grupę, w której metodą „każdy z każdym” walczono o zwycięstwo w turnieju.

W tej fazie turnieju naszym chłopcom wiodło się już trochę gorzej. Podopieczni Piotra Robakowskiego ulegli  0:2 (6:15,9:15) z PSP 11 Kędzierzyn- Koźle I, UKS Piątka Turek 0:2 (9:15,11:15) oraz PSP 11 Kędzierzyn- Koźle II 0:2 (11:15,12:15) zajmując  ostatecznie czwartą lokatę w tym bardzo wymagającym turnieju.  Zespół, który wygrał turniej PSP 11 Kędzierzyn- Koźle to jeden z faworytów do Mistrzostwa Polski w tym roku.

Drugi zespół krotoszyńskiego Piasta po pasjonującej walce zajął ostatecznie 11 lokatę. Jak na debiut, to wynik osiągnięty w tak wymagającym turnieju należy uznać za sukces.

 

Czołówka I Ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki chłopców- Damons Cup 2016

1.       PSP 11 Kędzierzyn-Koźle I

2.       PSP 11 Kędzierzyn-Koźle II

3.       UKS Piątka Turek

4.       UKS Piast Krotoszyn I

11. UKS Piast Krotoszyn II

Sklasyfikowano 16 zespołów

 

UKS Piast Krotoszyn: Wałęsiak Patryk, Robakowski Stanisław, Maryniak Michał, Binkowski Dawid, Rejek Aleksander, Więcek Szymon, Kaczmarek Kacper. Trener Piotr Robakowski

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze UKS Piast czarnym koniem XXX Międzynarodowego Turnieju- WOLA-CUP 2016

 

 

 

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w niezwykle silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Już samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i prestiżowy turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu. W turnieju o najstarszej metryce w kraju wystąpiła w tym roku cała czołówka krajowa z rocznika 2004 w tym wszyscy medaliści MP oraz najlepsze zespoły Austrii Aon Hot Volleys Wiedeń oraz Niemiec, TSC Berlin.

Uczestników turnieju i zaproszonych gości powitał dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski, który podkreślił, że w młodzieżowych turniejach WOLA-CUP startowało w przeszłości wielu znakomitych siatkarzy jak chociażby reprezentanci Polski  Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, czy Grzegorz Łomacz oraz wielu znakomitych siatkarzy z innych krajów, jak reprezentant Niemiec Bjoern Andrae.
Trzydniowe zawody rozgrywane były na trzech boiskach (7 x 7 m) jednocześnie. Siatkarze Piasta trafili do grupy III, w której znaleźli się jeszcze KS Set Starogard Gdański ( mistrz Polski w tej kategorii wiekowej), UKS Plas Warszawa ( brązowy medalista MP sprzed roku oraz siódmy zespół lipcowych MP) oraz czołowy zespół Niemiec TSC Berlin.

Pierwsze spotkanie nie wyszło naszym chłopcom,  gdyż na mecz z aktualnym mistrzem Polski wyszli bardzo spięci przegrywając wyraźnie 2:0 (25:14,25:18).

W kolejnym spotkaniu podejmowali gości z Niemiec TSC Berlin. Spotkanie to było już dużo lepsze w wykonaniu krotoszynian, choć nie ustrzegli się pojedynczych błędów. Pierwszy set wygrywamy pewnie 25:18, w kolejnym przy prowadzeniu 23:20 popełniamy w końcówce serię błędów, w efekcie Niemcy doprowadzają do tie-breaka. Ta partia toczy się zdecydowanie pod dyktando naszych zawodników i kończy się wynikiem 15:9.

Mecz ten spowodował, że zespół UKS Piast odblokował się i uwierzył w swoje umiejętności. Do ostatniego meczu z UKS Plas Warszawa, którego stawką było wejście do czołowej ósemki turnieju. Zawodnicy przystąpili bardzo skoncentrowani grając odważnie i konsekwentnie taktycznie. W pierwszym secie dosłownie zdemolowali zespół ze stolicy wygrywając 25:12, w drugim secie nasi przeciwnicy trochę się otrząsnęli i po bardziej wyrównanej grze wyrównują, wygrywając 25:20. Tie-brek to pasjonująca walka dwóch zdeterminowanych zespołów, pierwszą piłkę setową mają warszawiacy przy stanie 14:13, ale ostatnie piłki po niesamowitych obronach padają łupem reprezentantów Wielkopolski i spotkanie kończy się wynikiem 16:14.

Półfinałowym przeciwnikiem krotoszynian był wicemistrz Polski KS Lechia Tomaszów Mazowiecki . O klasie zespołu świadczy to, że rok wcześniej ten zespół był mistrzem Polski. Znając klasę zespołu mieliśmy świadomość, że musimy wznieść się na wyżyny naszych umiejętności aby awansować do półfinału. Pierwszy set zgodnie z oczekiwaniami dość pewnie do 19 wygrywają chłopcy z Tomaszowa, w kolejnym jednak nasi chłopcy podjęli walkę wygrywając do 21 doprowadzają do trzeciej partii. Tie-break to fantastyczna gra naszego zespołu, który przeważa od samego początku doprowadzając przy stanie 14:11 do piłki meczowej, nasi rywale walcząc zaciekle zdobywają jeszcze dwa punkty, jednak najważniejszą piłkę efektownym atakiem kończy Bartek Ostój i awans do półfinału staje się faktem.

W półfinale UKS Piast Krotoszyn podejmował brązowego medalistę MP KS Plas Kielce. Był to najlepszy mecz w wykonaniu naszych zawodników, chłopcy grali bardzo dojrzałą jak na swój wiek siatkówkę, lecz nasi przeciwnicy postawili bardzo wysoko porzeczkę. Po bardzo zaciętym spotkaniu przegrywamy 0:2 (21:25,22:25). W drugim półfinale nieoczekiwanie KS Set Starogard Gdański przegrywa z KS Metro Warszawa. Nasi zawodnicy w meczu o miejsce trzecie zagrali już zdecydowanie słabiej niż w poprzednich spotkaniach i ulegając rówieśnikom z Pomorza 0:2 (14:25,16:25) zajmują czwarte miejsce w turnieju.

Naszym chłopcom należą się jednak wielkie brawa, pokazali w tym bardzo wymagającym turnieju wysokie umiejętności i wolę walki stając się w” czarnym koniem” tych zawodów.

Należy podkreślić znakomitą organizację zawodów, bardzo dobre warunki do gry w nowoczesnym kompleksie sportowym, a możliwość rywalizacji z siatkarzami z Berlina czy Wiednia znacząco podniosła atrakcyjność turnieju.

Najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary, nagrodzono również wyróżniających się graczy, wśród nich zalazł się zawodnik Piasta- Dawid Król.

 

Końcowa kolejność 30. edycji WOLA - CUP 2016 :                                                        

1. KS METRO Warszawa                                                                                               

2. KS Plas Kielce                                                                                       

3.KS SET Starogard Gdański                                                                            

4. UKS PIAST Krotoszyn                                                                                               

5.  KS Lechia Tomaszów Mazowiecki                                                                                               

6. PSP 11 Kędzierzyn- Koźle                                                                                                   

7. M-Volley Exact System Norwid Częstochowa                                                                                                              

8. MKS MOS WOLA I Warszawa                                                                                

9. UKS Plas Warszawa                                                                                      

10. Anbud MKS Będzin                                                                                                 

11. KS Chemik Bydgoszcz                                                                                                                   

12. Berliner TSC Berlin                                                                                      

13. Aon Hot Volleys Wiedeń                                                                                       

14. KS Olimp Ostrołęka                                                                                                

15. KS Białołęcki Volley Warszawa

16. MOS WOLA II Warszawa

 

UKS Piast Krotoszyn: Ostój Bartłomiej, Tysiak Igor, Kaczmarek Kacper, Król Dawid, Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian . Trener Piotr Robakowski.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

UKS PIAST KROTOSZYN SKLASYFIKOWANY NA WYSOKIEJ OSIEMNASTEJ POZYCJI W ZESTAWIENIU WYNIKÓW WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO ZA ROK 2016 OPRACOWANYCH PRZEZ DEPARTAMENT SPORTU WYCZYNOWEGO MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

W aktualnym zestawieniu wyników współzawodnictwa sportowego przygotowanym przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki UKS Piast Krotoszyn zgromadził 41,32 pkt. co dało wysoką osiemnastą lokatę wśród najlepszych klubów szkolenia młodzieżowego w męskiej piłce siatkowej w Polsce, zostawiając w pokonanym polu tak słynne kluby jak Czarni Radom, MMKS Kędzierzyn-Koźle czy Joker Rodło Piła.. Zestawienie uwzględnia wyniki sportowe na poziomie mistrzostw Polski w kategoriach młodzik, kadet i junior za sezon 2015/2016. Biorąc pod uwagę tyko kategorię kadeta w której to UKS Piast uzyskał punkty, wynik ponad 41 punktów plasuje nas w pierwszej dziesiątce w Polsce.

W zestawieniu za rok 2015, uwzględniające sezon 2014/2015 UKS Piast uzyskał aż 43,68 pkt. co również plasuje nas w czołówce najlepszych klubów młodzieżowych w Polsce. W obu zestawieniach UKS Piast jest najlepszym klubem męskim w Wielkopolsce.

Uzyskany wynik potwierdza wysoki poziom szkolenia młodzieżowego realizowanego w UKS Piast Krotoszyn

Klasyfikacja klubów – piłka siatkowa mężczyzn 2016

 

nazklubu

skrwojnew

3jun

4jmł

5mło

Suma końcowa

1

AKS V LO Rzeszów

PKR

95,65

50,00

21,00

166,65

2

KS Jastrzębski Węgiel

ŚL

61,82

88,56

15,00

165,38

3

Trefl Gdańsk SA

POM

45,43

67,92

27,00

140,35

4

BKS Chemik Bydgoszcz

KPM

52,94

62,50

6,00

121,44

5

MMKS Maraton Świnoujście

ZPM

13,64

81,64

15,00

110,28

6

UMKS-MOS Wola Warszawa

MAZ

56,25

43,38

9,00

108,63

7

MKS-MDK Warszawa

MAZ

52,00

30,69

12,00

94,69

8

KS Metro Warszawa

MAZ

21,43

48,93

15,00

85,36

9

KS Wifama Łódź

ŁDZ

 

69,82

15,00

84,82

10

Exact-Syst. Norwid Częstochowa

ŚL

42,31

18,00

9,00

69,31

11

EKS Skra Bełchatów

ŁDZ

22,50

29,67

9,00

61,17

12

KS AZS UWM Olsztyn

WM

30,00

30,50

 

60,50

13

SKPS Dunajec Nowy Sącz

MŁP

28,13

3,75

18,00

49,88

14

KS Gwardia Wrocław

DŚL

 

30,38

18,00

48,38

15

AZS 2020 Częstochowa

ŚL

 

28,56

18,00

46,56

16

KS AZS PWSZ Nysa

OPO

 

27,64

18,00

45,64

17

KS Lechia Tomaszów Maz.

ŁDZ

 

36,67

6,00

42,67

18

UKS Piast Krotoszyn

WLP

 

41,32

 

41,32

19

RCS Czarni Radom

MAZ

20,00

 

18,00

38,00

20

MMKS Kędzierzyn-Koźle

OPO

 

12,35

24,00

36,35

21

MUKS Joker Rodło Piła

WLP

20,00

4,34

12,00

36,34

22

MKS Andrychów

MŁP

 

18,75

15,00

33,75

23

UKS Międzyrzecka Trójka

LUB

 

30,00

3,00

33,00

24

UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków

MŁP

 

20,42

12,00

32,42

25

SKS Tęcza Krosno Odrzańskie

LBU

14,44

14,00

 

28,44

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn na jedenastym miejscu w Polsce!

 

Zespół reprezentujący UKS Piast Krotoszyn w roczniku 2004 wywalczył jedenaste miejsce w rozgrywanych w Częstochowie Mistrzostwach Polski w Mini Siatkówce Chłopców.

To już dziewiąty rok młodzi siatkarze walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez patrona programu mini siatkówki firmę Ferrero. Tegoroczny finał największych na świecie rozgrywek minisiatkówki przeszedł do historii. Po wieloletniej obecności w Zabrzu, kolejnych dwóch latach w Drzonkowie  oraz roku w Krakowie w tym roku finałowe rozgrywki po raz pierwszy odbyły się w Częstochowie. Areną rozgrywek były piękne i nowoczesne częstochowskie hale sportowe na czele z oddaną do użytku w 2012 roku Halą Sportową Częstochowa. W Hali Sportowej Częstochowa na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze zespół Plus Ligi AZS Częstochowa SSA. Hala była również gospodarzem takich wydarzeń, jak mecze Ligi Światowej Polska – Iran w 2015 czy turniej finałowy Pucharu Polski Mężczyzn w piłce siatkowej w 2013 roku.

Finaliści rozgrywek Kinder + Sport Cup zostali wyłonieni w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Do ścisłego finału awansowali medaliści finałów wojewódzkich. Do Krakowa przyjechało blisko 1300 młodych zawodników, a liczba wszystkich gości przekroczyła 2000 osób. W całym tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 32 000 młodych adeptów siatkówki. Zauważalna jest również tendencja, że opieką nad najmłodszymi adeptami siatkówki zajmują się również uznane siatkarskie marki jak AZS Olsztyn czy Resovia Rzeszów.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami i Fundacją Polska Siatkówka. Patronat Honorowy nad rozgrywkami Kinder + Sport sprawują Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej. Na finałach nie zabrakło dyrektora generalnego Ferrero Polska, partnera rozgrywek Kinder + Sport Enrico Bottero. Wielki Finał Kinder + Sport to oczywiście wspaniałe nagrody. Począwszy od zdjęć z idolami siatkarskich boisk – Sebastianem Świderskim i Piotrem Gruszką – ambasadorami turnieju, poprzez wspaniałe nagrody rzeczowe, aż po nagrody główne i tradycyjnie okazałe puchary. W latach ubiegłych były to wyjazdy na mecze reprezentacji Polski podczas rozgrywanych w tym czasie turniejów Mistrzostw Świata lub Europy, albo też wizyty u Ambasadora turnieju Sebastiana Świderskiego i jego ówczesnego klubu Lube Banca Macerata, czy Kasi Skowrońskiej w jej klubie Scavollini Pesaro.

Rozgrywki finałowe rozpoczęły się 8 lipca, a podczas trzech dni rozegrano grubo ponad 1000 spotkań.

Nieustająca kolejka po autografy towarzyszyła gościom specjalnym finału – Sebastianowi Świderskiemu, który od samego początku pełni rolę Ambasadora Kinder + Sport oraz Piotrowi Gruszce.

W tak doborowym nie zabrakło siatkarzy Piasta, którzy wywalczyli prawo startu w  kategorii rocznika 2003 oraz 2004.

Podopieczni Piotra Robakowskiego w roczniku 2004 bez problemów przebrnęli I etap turnieju pewnie awansując do grona 24 najlepszych zespołów turnieju.

W kolejnym etapie zaliczyli jednak potknięcie, po wygranej 2:0 z AMS Jastrzębie ulegli KS Bzura Ozorków 0:2. To spowodowało, że młodzi krotoszynianie awansowali do szesnastki turniejowej z drugiego miejsca trafiając do bardzo trudnej grupy z faworytami całego turnieju PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, w grupie  znalazły się jeszcze bardzo mocne zespoły KS Metro Warszawa oraz MKS Będzin S.A. Chłopcy podjęli walkę i po bardzo dobrym spotkaniu pokonali KS Metro 2:1, w kolejnym ulegli PSP 11 K-K 0:2 i w ostatnim spotkaniu, którego jak nam się wydawało stawką był awans do czołowej ósemki zawodów pokonali po niesamowitej walce rówieśników z Będzina. Niestety w ostatnim spotkaniu, które toczyło się równolegle z naszym podstawowy zawodnik zespołu z Kędzierzyna doznał kontuzji i nieoczekiwanie Metro pokonało PSP 11 Kędzierzyn-Koźle 2:0, ten wynik powodował, że drużyna Metro Warszawa jednym setem przeskoczyła UKS Piast. Mimo dwóch wygranych w trzech meczach niestety nie udało się awansować do ósemki, można mówić o dużym pechu.

Zawodnikom UKS Piast pozostała już walka o miejsca 9-16.                                  

Na tym etapie krotoszynianie udowodnili, że są zespołem o dużych możliwościach wygrywając z KS Chemik Bydgoszcz 2:0, UKS Trójka Leżajsk 2:1 oraz Volley Gubin 2:1.  

W ostatnim dniu rozgrywane były „krzyże” oraz gry o miejsca. Podopieczni Piotra Robakowskiego wyszli na pierwszy mecz trochę rozkojarzeni z powodu gry na nowej HSC i ulegli 0:2 VOLLEY Brzesko, za to w ostatnim spotkaniu, którego stawką było 11 miejsce w finałach zagrali dużo lepiej pokonując 2:0 KS Atak Elbląg.

Starsi klubowi koledzy w roczniku 2003 prowadzeni przez Cezarego Grendę na finały dojechali bez jednego z kluczowych zawodników co bardzo odbiło się na ich grze. Chłopcy grali bardzo ambitnie zajmując 47 miejsce. 

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęło się oficjalne zakończenie turnieju z wręczeniem nagród ufundowanych przez partnera rozgrywek firmę Ferrero oraz okazałych pucharów i medali. Nagrody wręczali specjalnie zaproszeni goście Piotr Gruszka wraz z ambasadorem rozgrywek Sebastianem Świderskim.

Klasyfikacja końcowa finału MP- chłopcy rocznik 2004:

 

1.   UKS SET Starogard Gdański

2.   KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

3.   DMKS Plas Kielce

3.

4.   MKS Bzura Ozorków

5.   KS Metro Warszawa I

6.   PSP 11 Kędzierzyn-Koźle

7.   UKS Plas Warszawa

8.   Metro Warszawa II

9.   Volley SP 3 Gubin

10.    UKS Volley Brzesko

11.   UKS Piast Krotoszyn

34. KPS Progress Września

38. IUKS Jedynka Poznań

 

Sklasyfikowano 48 zespołów

UKS Piast Krotoszyn: Kaczmarek Kacper, Bartłomiej Ostój, Tysiak Igor, Gmerek Krystian, Wiatrak Hubert, Kaj Mateusz, Baran Arkadiusz.

Trener Piotr Robakowski

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Para Foltynowicz/Poznański najlepsza w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Namysłowicach!!!

Dwie pary z Wielkopolski wzięły udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich, który został rozegrany w Mysłowicach. Najlepiej zaprezentował się duet Patryk Foltynowicz/Dominik Poznański, który wygrał całą imprezę.

Turniej Nadziei Olimpijskich jest imprezą organizowaną przez Polski Związek Piłki Siatkowej dla kadr wojewódzkich. Celem turnieju jest zaprezentowanie najbardziej uzdolnionych zawodników z poszczególnych województw i wyłonienie spośród nich zawodników do szkolenia centralnego w kadrze narodowej oraz nabór do Szkoły Mistrzostwa sportowego w Spale. Każde województwo reprezentowały po dwie pary męskie oraz dwie pary damskie.

Województwo Wielkopolskie reprezentowała wspomniana para Foltynowicz/Poznański oraz para Michał Pestka (Piast Krotoszyn)/ Patryk Ligocki (Progress Września). Obie pary przygotował i prowadził trener kadry Wielkopolski, Piotr Robakowski. 

Krotoszyńska-Gostyńsko para w fazie grupowej wygrała wszystkie trzy spotkania i bez problemów awansowała do ćwierćfinału. W pokonanym polu chłopcy zostawili duety z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego.

W 1/4 na parę Foltynowicz/Poznański czekał drugi zespół z województwa pomorskiego i po wyrównanym spotkaniu chłopcy pokonali rywali. W półfinale przeciwnikami Wielkopolan byli zawodnicy ze Śląska. Podopieczni Piotra Robakowskiego od początku tego meczu grali bardzo pewnie i konsekwentnie co skończyło się wygraną 2:0. W wielkim finale nasz duet zagrał z siatkarzami z województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po zaciętym pojedynku Foltynowicz/Poznański wygrali 2:1 i zostali zwycięzcami Turnieju Nadziei Olimpijskich.

Druga z wielkopolskich par również zaprezentowała się bardzo dobrze. W swojej grupie eliminacyjnej wygrała po 2:0 z reprezentantami województwa Łódzkiego i  Podkarpackiego oraz zremisowała 1:1 z reprezentantami województwa Pomorskiego (regulamin turnieju w eliminacjach przewidywał grę tylko dwóch setów). Niestety ten wynik po podliczeniu małych punktów skazał naszych chłopców na walkę o miejsca 5-8. Para krotoszyńsko- wrzesińska na tym etapie również nie doznała porażki kończąc turniej na wysokim piątym miejscu.

Po zawodach trenerzy kadry narodowej wyłonili zawodników powołanych do szkolenia centralnego. Takie powołanie w naszej ekipie odebrał Dominik Poznański (Kaniasiatka Gostyń) oraz Michał Pestka (Piast Krotoszyn).  Z kolei jego partner także trafił do reprezentacji, tyle że w siatkówce halowej. Patryk Foltynowicz od września tego roku rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Natomiast już w najbliższy weekend para Poznański/ Foltynowicz zagra w półfinale mistrzostw Polski w Gubinie, reprezentując.
 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

REPREZENTACJA WIELKOPOLSKI CZWARTA NA XXII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY WARMIA I MAZURY 2016

Bardzo dobry start zaliczyła Kadra Wielkopolski, której trzon stanowią zawodnicy UKS Piast Krotoszyn. Podopieczni Piotra Robakowskiego (Piast Krotoszyn) oraz Dariusza Smektały (Kaniasiatka Gostyń)zakończyli Olimpiadę na czwartej pozycji co jest najlepszym wynikiem męskiej reprezentacji od wielu lat.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest finałem mistrzostw Polski w kategorii młodszego kadeta, w tym roku jest to rocznik 2000. Jest rozgrywana na wzór Igrzysk Olimpijskich we wszystkich dyscyplinach olimpijskich. Dla wszystkich uczestników jest ogromnym przeżyciem a możliwość reprezentowania swojego regionu wielkim wyróżnieniem.

Sukces Wielkopolski na tej imprezie jest dużym zaskoczeniem gdyż w rankingu województw była plasowana na miejscu 13 i z takiego koszyka została rozlosowana do grupy eliminacyjnej. Na wynik rankingu mają wpływ wyniki klubów z danego województwa w finałach MP oraz reprezentacji z ostatnich pięciu lat.

W wyniku losowania wielkopolanie trafili do bardzo trudnej grupy, z pierwszego koszyka w tej grupie wylosowaliśmy reprezentacje Mazowsza, z drugiego Kujawsko Pomorskie, z trzeciego Lubuskie.

Podopieczni Piotra Robakowskiego sprawili jednak dużą niespodziankę wygrywając wszystkie mecze w grupie awansując z pierwszego miejsca do czołowej ósemki Olimpiady.

W ćwierćfinale po najlepszym swoim meczu pokonali bez straty seta reprezentację Małopolski awansując do czwórki.

W półfinale przeciwnikiem wielkopolan był główny faworyt reprezentacja Śląska. Mimo ogromnej dysproporcji warunków fizycznych ( średnia wzrostu Śląska nie odbiegała od standardów plusligowych) nasi reprezentanci rozpoczęli ten mecz bez kompleksów i dzięki bardzo dobrej grze głownie w obronie wygrali pierwszą odsłonę. W kolejnych setach Śląsk podniósł jednak zdecydowanie wyżej poprzeczkę, szczególnie w polu zagrywki zmuszając naszych zawodników do ataku z piłki wysokiej co spowodowała spadek skuteczności naszego ataku. Mecz zakończył się wygraną Śląska 3:1.

W meczu o brązowy medal kadra Wielkopolski podejmowała Zachodniopomorskie.

Mecz był bardzo nerwowy, w obi ekipy bardzo chciały zakończyć ten turniej na pozycji medalowej. Można było wyczuć dużą nerwowość w poczynaniach obu zespołów. Mecz zakończył się dopiero po rozegraniu pięciu setów. W tym trudnym dla obu reprezentacji meczu więcej sportowego szczęścia było w tym dniu po stronie naszych rywali i to oni stanęli na najniższym stopniu podium.

Małą satysfakcją i pocieszeniem było wyróżnienie dla Kacpra Kostki ( Piast Krotoszyn), który został najlepiej broniącym zawodnikiem XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,

Należy podkreślić to, że aż siedmiu z dwunastu kadrowiczów oraz trener to przedstawiciele UKS Piast Krotoszyn, a w wyjściowej szóstce kadry Wielkopolski aż pięciu było zawodnikami UKS Piast Krotoszyn.

Wyniki spotkań z udziałem Kadry Wielkopolski:

Wielkopolska - Mazowieckie- 2:1 (25:18,22:25,15:13)

Wielkopolska - Kujawsko- Pomorskie- 2:1 (12:25,27:25,15:13)

Wielkopolska - Lubuskie- 2:0 (31:29, 25:20)

Ćwierćfinał:

Wielkopolska- Małopolskie- 3:0 (25:18,25:19,25:23)

Półfinał:

Wielkopolskie- Śląskie- 1:3 (25:21,19:25,15:25,19:25)

O III miejsce

Wielkopolskie- Zachodniopomorskie- 2:3 (19:25,25:17,15:25,25:19,10:15)

Końcowa klasyfikacja OOM chłopców:


1. Śląskie

2. Łódzkie
3. Zachodniopomorskie
4. Wielkopolskie
5. Pomorskie
6. Mazowieckie
7. Dolnośląskie
8. Małopolskie
9. Kujawsko-Pomorskie
10. Lubelskie
11. Warmińsko-Mazurskie
12. Opolskie
13. Podkarpackie
14. Podlaskie
15. Lubuskie
16. Świętokrzyskie

 

Kadra Wielkopolski:  Patryk Foltynowicz (Piast Krotoszyn), Kacper Kostka (Piast Krotoszyn), Hubert Kaczmarek (Piast Krotoszyn), Tomasz Kurek (Piast Krotoszyn), Mateusz Sroczan (Piast Krotoszyn), Kacper Wawrzyniak (Piast Krotoszyn), Michał Pestka (Piast Krotoszyn), Dominik Poznański (Kaniasiatka Gostyń), Ernest Kaciaczak (Kangur Nowy Tomyśl), Maciej Piątek (Piątka Turek), Maciej Piasecki (Joker Piła)

Trener- Piotr Robakowski (Piast Krotoszyn), Dariusz Smektałą (Kaniasiatka Gostyń)

 

 

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze krotoszyńskiego Gimnazjum nr 3 siódmą drużyną szkolną w Polsce

W dniach 16.06- 29.06.2016 odbył się w Kołobrzegu Finał Krajowy Gimnazjady w sportach halowych. Jedną z finałowych dyscyplin była piłka siatkowa. Do niemal najdalej wysuniętego na północ regionu Polski zjechało 16 najlepszych reprezentacji szkolnych z każdego województwa, które wywalczyły sobie to prawo w szeregu eliminacji. Zespoły rozpoczęły swoje zmagania na szczeblach miejskich i gminnych, aby po rozgrywkach powiatowych, stanąć do walki o mistrzostwo swojego województwa. Tylko złoci medaliści ostatniego etapu zostali zaproszeni do Kołobrzegu, by walczyć o medale Mistrzostw Polski Gimnazjada 2015/2016.

Województwo Wielkopolskie reprezentował zespół Gimnazjum nr 3 z Krotoszyna.

Drużyny zostały przydzielone do czterech grup. W czterozespołowych grupach grano „każdy z każdym”. Zespoły, które po tej fazie zajęły miejsca I i II walczyły dalej o miejsca I-VIII w nowych grupach jednak z zaliczeniem meczu z grupy, zespoły z miejsc III i IV tym samym sposobem o miejsca IX- XVI. Krotoszynianie w grupie eliminacyjnej spotkali się z mistrzem województwa małopolskiego- Gimnazjum nr 1 Andrychów, mistrzem województwa dolnośląskiego- Gimnazjum Milicz oraz mistrzem województwa zachodniopomorskiego- Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg.

Krotoszynianie którzy przed turniejem byli stawiani w roli jednego z faworytów nie bez problemu przebrnęli przez fazę grupową turnieju wygrywając z Gimnazjum Milicz 2:0 (25:22,25:22) i Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg 2:0 (25:16,25:23) ulegając jednak bardzo dobrej ekipie z Andrychowa 0:2 (23:25,23:25), zajmując drugie miejsce w swojej grupie jednocześnie awansując do czołowej ósemki mistrzostw.

Kolejny dzień to zmagania w grupach ćwierćfinałowych. Pierwszym sobotnim przeciwnikiem Krotoszynian był jeden z kandydatów do medalu zespół Gimnazjum Sportowego z Nysy.

Spotkanie to miało dramatyczny przebieg, pierwszego seta pewnie wygrywają zawodnicy z Nysy 25:22, w drugim secie walka do końca toczy się punkt za punkt, niestety w końcówce podopieczni Piotra Robakowskiego ulegają 24:26 tracąc szansę awansu do czwórki turnieju.

W kolejnym meczu reprezentanci Wielkopolski przegrywają po spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie z Gimnazjum nr 1 Świnoujście 0:2 (22:25,24:26). Po tym meczu naszym chłopcom pozostała walka o miejsce siódma w którym podejmowali Gimnazjum nr 48 Warszawa, które jest bezpośrednim zapleczem sportowym klubu MOS WOLA Warszawa.

W spotkaniu tym Krotoszynianie pokazali swoje wysokie umiejętności pokonując wysoko rówieśników ze stolicy 2:0 (25:21,25:22 pozostawiają po sobie bardzo dobre wrażenie.

W ceremonii zakończenia mistrzostw najlepsze zespoły uhonorowane zostały pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi wręczanymi przez prezydenta Kołobrzegu oraz przedstawicieli Szkolnego Związku Sportowego.

Mimo wszystko jest to ogromny sukces zespołu, który na tym turnieju pokazał swoje wysokie umiejętności i potwierdził przynależność do krajowej czołówki najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. Samo znalezienie się w gronie szesnastu finalistów którzy przebrnęli przez etapy mistrzostw miast, powiatów, rejonów czy wreszcie województw było wielkim wyróżnieniem. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się kilka tysięcy szkolnych reprezentacji.

Komentarz: Chłopcy na tym turnieju pokazali nie tylko wysokie umiejętności, ale przede wszystkim charakter walcząc do ostatniej piłki z zespołami o dużo lepszych warunkach fizycznych (średnia wzrostu podstawowej szóstki niektórych zespołów oscylowała wokół 2m) . Moi zawodnicy na boisku tworzyli kolektyw, grali bardzo konsekwentnie i cierpliwie, co dało doskonały rezultat. Szkoda minimalnych przegranych z zespołami z Nysy oraz Świnoujścia, mamy satysfakcje, że nasz zespół potrafił na tych zawodach prowadzić walkę jak równy z równym z każdym zespołem w tych finałach. Jest to najlepszy wynik zespołu z Krotoszyna w 12 letniej historii finałów Gimnazjady, jestem dumny z moich podopiecznych.

 

Wyniki spotkań z udziałem zespołu G 3 Krotoszyn :                                                                   Klasyfikacja finału XII Gimnazjady w sportach halowych:

G 3 Krotoszyn– G 1 Andrychów- 0:2 (23:25,23:25)                                                                         1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsk

                                                                                                                                                          2. Gimnazjum Sportowe w Nysie

G 3 Krotoszyn- G Milicz- 2:0 (25:22,25:22)                                                                                      3. ZSO nr 2 w Rzeszowie

                                                                                                                                                          4. Gimnazjum nr 1 w Świnoujściu

G 3 Krotoszyn- G 1 Kołobrzeg- 2:0 (25:16, 25:23)                                                                          5. Gimnazjum nr 1 w Andrychowie

Półfinał:                                                                                                                                              6. Gimnazjum Sportowe nr 3 w Międzyrzecu Podl.

G 3 Krotoszyn- G Sportowe Nysa- 0:2 (22:25,24:26)                                                                      7. Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie

                                                                                                                                                         8. Gimnazjum nr 48 w Warszawie

G 3 Krotoszyn– G 1 Świnoujście- 0:2 (22:25,24:26)                                                                        9. Gimnazjum nr 17 w Częstochowie

O VII miejsce:                                                                                                                                 10. Gimnazjum w Miliczu           

G 3 Krotoszyn – G 48 Warszawa- 2:0 (25:21,25:22)                                                                     11. Gimnazjum nr 7 z OI w Suwałkach

                                                                                                                                                       12. ZSO w Gubinie

G 3 Krotoszyn: Czwojdziński Piotr, Wawrzyniak Kacper, Foltynowicz Patryk, Plewa Adrian,        13. Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg

Pomirski Daniel, Sobkowiak Jakub, Klonowski Adrian, Pestka Michał, Kurek Tomasz,                    14. Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie

Kubicki Tobiasz, Kostka Kacper, Sroczan Mateusz, Kaczmarek Hubert, Wróbel Damian                15. Gimnazjum nr3 w Olsztynie

Trener Piotr Robakowski. Fizjoterapeuta Sławomir Król                                                                  16. Gimnazjum nr 12 Kielce

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

PARA FOLTYNOWICZ/POZNAŃSKI ZŁOTYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI KADETÓW W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Po zakończonym sezonie halowym zawodnicy UKS Piast Krotoszyn z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Krotoszyńsko/Gostyńska para prowadzona przez Piotra Robakowskiego w dniu 11 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w kategorii kadeta. Spośród ponad dwudziestu sześciu par zgłoszonych do rozgrywek, para Foltynowicz/Poznański była najmłodsza. Pary z całej Wielkopolski walczyły nie tylko o medale w tej kategorii wiekowej, ale też o przepustki do półfinałów MP.

Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim.

Krotoszyńska para  z racji wieku (Patryk i Dominik są o rok młodsi od rywali) nie była stawiana w roli faworytów, ale, już w pierwszym spotkaniu pokonali jednego z pretendentów do medalu parę Mentlewicz/Woźny (Kangur Nowy Tomyśl) co dawało nadzieję  na dobry wynik.

W kolejnym spotkaniach nasi chłopcy grali coraz lepiej pokonując zawodników Energetyka Poznań Kaczmarek/ Staśkowiak 2:0 (21:11,21:9).

Stawką kolejnego meczu było wejście do czołowej czwórki finałów. Naszym przeciwnikiem był główny pretendent do wielkopolskiego złota, para Progresu Września Wlazik/Żak. Mecz od początku nie układał się podopiecznym Piotra Robakowskiego, którzy przegrali pierwszego seta 21:17. W kolejnej partii zmienili jednak taktykę i wygrywając do 18 doprowadzili do tie-breaka. Decydująca partia była bardzo zacięta i zakończyła się wygraną pary gospodarzy 17:15.

Porażka ta mocno skomplikowała drogą naszej pary do medalu, gdyż o wejście do czwórki musieli stoczyć jeszcze raz pojedynek z nowotomyską parą Mentlewicz/Woźny.

Ta faza turnieju została rozegrana następnego dnia.

Mecz ten, z którego  przegrany kończył turniej na miejscu 5-6 miał dramatyczny przebieg, pierwszą partię wygrywają podopieczni Piotra Robakowskiego 21:17, w drugiej partii niewiele brakuje do wygranej 2:0, jednak w końcówce szala zwycięstwa  przechyla się na stronę przeciwnika 23:25. Tie-break to walka o każdy centymetr boiska i wygrana 15:11.

.

Półfinał w którym Patryk i Dominik spotkali się z parą Progressu Września Duczkowski/Pluciński był zdecydowanie łatwiejszy, chłopcy bez najmniejszych problemów wygrali 2:0 (21:10,21:11) awansując do finału.

Finał w którym nasi chłopcy ponownie zmierzyli się z para Wlazik/Żak był równie zacięty jak ich poprzedni pojedynek i zakończył się również po tie-breaku. Po wysoko przegranym pierwszym secie Patryk i Dominik w kolejnych zagrali dużo lepiej i ostatecznie wygrali 2:1 (14:21,21:17,15:9) zdobywając tym samym tytuł mistrzów wielkopolski kadetów i awansując do półfinałów MP.

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

SIATKARZE PLAŻOWI Z GIMNAZJUM NR 3 W KROTOSZYNIE NAJLEPSI W WIELKOPOLSCE !

Po zakończonym sezonie halowym siatkarze ze szkoły na parcelkach z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie para Foltynowicz Patryk/Kostka Kacper w dniu 7 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w ramach Gimnazjady. Do rywalizacji stanęło dwadzieścia dziewięć par, które wcześniej przebrnęły przez sito rozgrywek na poziomie powiatu, w tym roku zrezygnowano z rozgrywania etapu rejonowego więc zespołów w finale było dużo więcej niż w ubiegłych latach.

 Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim.

Krotoszyńska para  to ubiegłoroczni mistrzowie Wielkopolski, więc rola faworyta była im w zasadzie przypisana. Podopieczni Piotra Robakowskiego, dobrze radzili sobie ciążącą na nich presją wysoko pokonując kolejnych turniejowych rywali. W pierwszym meczu pokonali wysoko Gimnazjum nr 9 Leszno 2:0 (15:4,15:3), w kolejnym parę z Turka 2:0 (15:6,15:4). Wygrana w trzecim spotkaniu z Gimnazjum Murowana Goślina 2:0 (15:11,15:12) dawała naszej parze awans do czołowej czwórki finałów.

W półfinale krotoszynianie zmierzyli się z parą Gimnazjum nr 1 Września. W spotkaniu tym od początku wysoką przewagę uzyskali nasi chłopcy i nie oddali inicjatywy do końca wygrywając 2:0 (15:7, 15:6).

W finale przeciwnikami Patryka i Kacpra ponownie była miejscowa para, tym razem z Gimnazjum nr 2 Września. Pierwszy set był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt aż do wyniku 13:13 kiedy to miejscowi wybronili dwie ostatnie piłki i skutecznie zakończyli w kontrataku kończąc seta 15:13. Wyraźnie podrażnieni niepowodzeniem w pierwszej odsłonie chłopcy z Parcelek rozpoczęli kolejnego od wysokiego prowadzenia 4:0, 8:4 i mimo, że przeciwnicy w pewnym momencie odrobili część strat to set zakończył się naszą wygraną 15:11. Podobny przebieg miał tie-brek spotkania finałowego do stanu 10:8. Już wydawało się, że kolejny punkt to formalność, jednak gospodarze wykazali się dużą odpornością psychiczną walcząc zaciekle, lecz doświadczona para Foltynowicz/Kostka nie pozwoliła już wydrzeć sobie wygranej kończąc decydującą partię 12:10 zdobywając tytuł Mistrzów Wielkopolski Gimnazjady 2015/2016.

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Kacper Kostka, opiekun Piotr Robakowski

 

Końcowa kolejność Finału Mistrzostw Wielkopolski- Gimnazjada 2015/2016

1.     Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

2.     Gimnazjum nr 2 Września

3.     Gimnazjum Murowana Goślina

4.     Gimnazjum nr 1 Września

5-6

Gimnazjum nr 10 Kalisz

Gimnazjum 33 Poznań

7-8

Gimnazjum nr 5 Poznań

Gimnazjum nr 1 Turek

Sklasyfikowano 29 zespołów

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

KROTOSZYŃSKA VOLLEYMANIA 2016 Z GWIAZDAMI SIATKÓWKI

W czwartek 19 maja na obiektach sportowych Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Krotoszynie odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2016.

Turniej był okazją do zacieśnienia współpracy w ramach Krotoszyńskiej Akademii S.O.S.

Do zawodów zgłosiło się aż 20 zespołów nie tylko z szkół tworzących akademię, ale również zespoły z Jankowa Przygodzkiego oraz Jarocina.

Obsadę sędziowską stanowili chłopcy objęci programem S.O.S. przy Gimnazjum Nr 3 w Krotoszynie.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie pan Zbigniew Kurzawa

Zawodom rozegranym przy pięknej pogodzie towarzyszyła atmosfera sportowego święta, a rywalizacja przyniosła wiele radości i emocji pokazując piękno piłki siatkowej.

W ciągu ponad sześciogodzinnej rywalizacji na trzech boiskach rozegrano 43 mecze.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju nagrody oraz wyróżnienia wręczali zaproszeni przez organizatora goście: Łukasz Karpiewski ( zawodnik wywodzący się z Krotoszyna, a obecnie zawodnik I ligowego Krispolu Września) oraz ambasador Krotoszyńskiej Akademii SOS- Łukasz Kaczmarek (wywodzący się również z Krotoszyna zawodnik plus ligowego  Cuprum Lubin)

 

W krotoszyńskim turnieju Orlik Volleymanii najlepszy okazał się zespół SP 7 Krotoszyn występujący w składzie: Wojciech Wałęsiak, Wiktor Kossamnn, Nadia Hołysz, Julia Rodak, Mateusz Kośniewski, Karolina Kusza.Opiekunem zespołu jest Cezary Grenda.    

     

Zawodnicy z trzech najlepszych zespołów turnieju otrzymali  okolicznościowe koszulki oraz puchary. Wyróżniono również najlepszych zawodników orlikowych zmagań, najlepszym zawodnikiem został Wiktor Kossmann, a najlepszą zawodniczką Dagmara Leis. Najlepszy zespół wywalczył  możliwość reprezentowania naszego regionu w Finale Makroregionalnym.

 

 KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU ORLIK VOLLEYMANIA W KROTOSZYNIE

 

1.         SP 7 Krotoszyn I

2.         SP 8 Krotoszyn I

3.         SP Janków Przygodzki I

4.         UKS Piast Krotoszyn I

5.         SP 7 Krotoszyn II

6.         UKS Piast Krotoszyn II

7.         SP 8 Krotoszyn II

8.         SP Janków Przygodzki III

9.         SP Janków Przygodzki II

10.       UKS Piast Krotoszyn III

11.       SP 7 Krotoszyn III

12.       SP 7 Krotoszyn IV

13.       UKS Piast Krotoszyn V

14.       SP 4 Krotoszyn I

15.       UKS Piast Krotoszyn IV

16.       SP Kobylin

17.       UKS Piast Krotoszyn VI

18.       SP 4 Krotoszyn II

19.       SP 4 Krotoszyn III

20.       SP 4 Krotoszyn IV

 

Składy pierwszych trzech zespołów:

Miejsce I- SP 7 Krotoszyn

Skład: Wojciech Wałęsiak, Wiktor Kossamnn, Nadia Hołysz, Julia Rodak, Mateusz Kośniewski, Karolina Kusza. Opiekunem zespołu jest Cezary Grenda.

Miejsce II- SP 8 Krotoszyn I

Skład:  Dagmara Leis, Klaudia Piasecka, Gromski Patryk, Podsadny Kacper

Opiekunem zespołu jest Maciej Parczyński

Miejsce III- SP Janków Przygodzki

Skład: Wiktoria Stryjak, Maria Pacyna, Adrian Wróblewski, Mateusz Świtała

Opiekunem zespołu jest Albin Bednarczyk

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

UKS PIAST KROTOSZYN ZDOMINOWAŁ FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MINI SIATKÓWKI CHŁOPCÓW ZDOBYWAJĄC ZŁOTE MEDALE W KATEGORII ROCZNIKA 2003 ORAZ 2004

 Znakomicie spisali się najmłodsi siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Piast w finałach mistrzostw wielkopolski mini siatkówki chłopców, podopieczni Piotra Robakowskiego oraz Cezarego Grendy okazali się najlepsi w kategorii rocznika 2004 (czwórki) oraz 2003 (trójki).

W niedzielę 8 maja 2016 roku w obiektach sportowych OSiR w Turku odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Turku zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski. W sumie blisko 150 uczestników.

Po rozegraniu turniejów eliminacyjnych, ćwierćfinałowych oraz półfinałowych w Turku do rywalizacji o medale przystąpiło 12 najlepszych zespołów z Wielkopolski w kategorii dwójek i trójek oraz 8 najlepszych drużyn w kategorii czwórek.

Tegoroczne zawody mini-siatkówki należą do ogólnopolskiego projektu „Kinder Sport”, nad którym patronat objął Polski Związek Siatkówki oraz reprezentacja Polski seniorów. Sponsorem generalny cyklu jest znany producent wyrobów czekoladowych.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych. Rocznik 2005 grał zespołami dwuosobowymi, rocznik 2004 trójkami, rocznik 2003 czwórkami. Grano do dwóch wygranych setów, w secie do 15 punktów, tie-break do 11. kategorii wiekowej rocznika 2004 (piąta klasa) do rozgrywek w obecnym sezonie przystąpiło ponad czterdzieści zespołów, z których dwanaście najlepszych spotkało się w niedzielnym finale. Już przed turniejem zespół z Parcelek zaliczany był do faworytów zawodów, chłopcy z siódemki w całych rozgrywkach wygrali wszystkie spotkania. Finał potwierdził ich dominację w tej kategorii wiekowej, podopieczni Piotra Robakowskiego wysoko wygrywając wszystkie mecze sięgając po tytuł Mistrzów Wielkopolski. W tej kategorii wiekowej wysoką czwartą lokatę zajęli zawodnicy Polonu Krotoszyn prowadzeni przez Huberta Wronka.

W kategorii rocznika 2003 do rozgrywek zgłosiła się podobna liczba zespołów, do finału dotarło osiem najlepszych w czym po jednym przedstawicielu krotoszyńskiego Piasta i Polonu. Od samego początku turnieju cztery zespoły wyraźnie odstawały poziomem sportowym od reszt finalistów. Czołowa czwórka była bardzo wyrównana, a spotkania między zespołami bardzo zacięte. Ostatecznie o końcowej kolejności w tej kategorii wiekowej zdecydował stosunek setów bowiem czołowa trójka zaliczyła po jednej porażce. Najlepszym bilansem turniej zakończył Piast, druga Piątka Turek, a na najniższym stopniu podium stanął zespół z Kwilcza.

Oba zespoły UKS Piast Krotoszyn oprócz medali uzyskały awans do finału krajowego, który w tym roku odbędzie się w Częstochowie.

Na zakończenie zawodów najlepsi otrzymali medale, puchary i wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez sponsora projektu Kinder Sport oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

 

Wyniki spotkań o miejsca 1-4 (czwórki) i 1-6 (trójki) w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski:

Rocznik 2004                                                                                          Rocznik 2003                                                             

UKS Piast Krotoszyn- KPS PROGRESS WRZEŚNIA 2:0                       UKS Piast Krotoszyn - GKS Rzemieślnik Kwilcz- 2:0

UKS Piast Krotoszyn- UKS JEDYNKA POZNAŃ 2:1                               UKS Piast Krotoszyn- UKS Piątka Turek 1:2

UKS Piast Krotoszyn- UKS POLON KROTOSZYN 2:0                           UKS Piast Krotoszyn- UKS Polon Krotoszyn 2:0

UKS Piast Krotoszyn- UKS LIDER ROKIETNICA 2:0

UKS Piast Krotoszyn- SP NR 15 POZNAŃ 2:0

 

Czołowa czwórka Finału Mistrzostw Wielkopolski mini siatkówki chłopców:

Rocznik 2005                                                     Rocznik 2004                                                    Rocznik 2003

1. UKS Piątka Turek                                          1. UKS Piast Krotoszyn                                    1. UKS Piast Krotoszyn

2. MKS Jarocin                                                  2. UKS Jedynka Poznań                                      2. UKS Piątka Turek

3. UKS Jedynka Poznań                                      3. KPS Progress Września                                  3. GKS Rzemieślnik Kwilcz

4. UKS Polon Krotoszyn                                   4. UKS Polon Krotoszyn                                  4. UKS Polon Krotoszyn

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie najlepsi w Wielkopolsce

 

 

 

 

 

Sukcesem, czyli ZŁOTYM MEDALEM zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskiego Gimnazjum nr3 w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Gimnazjady 2015/2016. Kolejnym wyzwaniem dla podopiecznych Piotra Robakowskiego będzie krajowy finał tych rozgrywek, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 19-22 czerwca 2016. Stawką tego turnieju będą nie tylko medale Mistrzostw Polski, najlepszy zespół z tego turnieju  będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata.   

 

Prawo udziału w finale uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji był nowoczesny obiekt sportowy szkoły przy Alejach Powstańców Wielkopolskich. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Ryszard Czuszke.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie systemem „każdy z każdym”  wyłoniono zespoły, które w następnym etapie turnieju grały o miejsca. Podopieczni Piotra Robakowskiego znaleźli się w grupie A wraz z zespołami z Wrześni, Nowego Tomyśla i Turku (ten ostatni ze względu na ćwierćfinał MP młodzików nie dojechał na turniej).  W grupie B znalazły się zespoły z Poznania, Leszna, Kalisz oraz Piły.

Już po losowaniu było widać jak ciężko będzie krotoszynianom wywiązać się z roli faworyta, trafili nowiem do bardzo trudnej grupy. Pierwszy mecz w którym gospodarze zmierzyli się z Gimnazjum nr 2 Września potwierdziły te obawy, po wysoko wygranym pierwszym secie, nieoczekiwanie kolejną partię równie wysoko wygrywa Września i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Ten również lepiej rozpoczęli goście, którzy kilkupunktową przewagę wypracowaną na początku seta potrafili utrzymać do końca wygrywając 15:12 i cały mecz 2:1. Po tym spotkaniu było jasne, że aby awansować do czołowej czwórki turnieju siatkarze z Parcelek muszą wygrać bez straty seta z bardzo dobrym zespołem z Nowego Tomyśla. Mecz ten był bardzo zacięty i nerwowy, nie brakowało sytuacji w których sędzia dyscyplinował obu kapitanów. Od początku pierwszego seta zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy wykorzystując swoje duże doświadczenie punktowali krok po kroku zbliżając się do celu. Pierwszy set wygrywamy do 22, kolejny już zdecydowanie spokojniej do 20 i wielka radość bo gospodarze są pewni awansu do półfinału, a Września i Nowy Tomyśl w ostatnim meczu powalczą o wejście do czwórki.

Ten mecz był również bardzo ciekawy, Września do awansu potrzebowała seta, a przy przegranej 0:2 to Nowy Tomyśl miał zapewniony awans.

W pierwszym secie od początku przeważał Nowy Tomyśli i gdy doprowadził do wyniku 23:21 wydawało się, że już nic nie zatrzyma ich w tej partii, jednak nieoczekiwanie popełnili kilka błędów własnych przegrywając ostatecznie seta do 23 i tym samym tracąc szansę na awans. Kolejny set 25:23 również wygrywa Września i cały mecz 2:0.

W grupie B od początku dominowały zespoły z Poznania i Kalisza, a reszta zespołów była jedynie tłem. Ostatecznie w tej grupie pierwszy Poznań przed Kaliszem, trzecia Piła, czwarte Leszno.

Półfinały oraz spotkania o I i III miejsce rozgrywane były następnego dnia.

Zaletą wylosowania trudnej grupy był łatwiejszy półfinał, tu oba zespoły z grupy A nie miały najmniejszych problemów z wygraniem swojego spotkania. Krotoszyn wygrywa z Poznaniem 2:0 (25:17,25:14), a Września równie łatwo pokonuje Kalisz 2:0 (25:21,25:11)

Finał był więc rewanżem za spotkanie w grupie. Podopieczni Piotra Robakowskiego podeszli do tego spotkania bardzo skupieni, wyciągając wnioski z poprzedniego meczu. Pierwszy set od początku układał się po myśli krotoszynian, nasi rywale nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, a to utrudniało im wyprowadzenie skutecznego ataku. Gimnazjaliści z Krotoszyna grali skutecznie w obronie, umiejętnie kontrując powiększali przewagę. Kolejne czasy i zmiany na żądanie trenera G2 Września nie zmieniło obrazu gry i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem krotoszynian 25:14. W drugim secie obraz gry się nie zmienia Września nadal nie może złapać właściwego rytmu gry, gospodarze grają swobodnie utrzymując kilkupunktową przewagę. Drugą partię wygrywają siatkarze z Parcelek 25:18 i cały mecz 2:0 sięgając tym samym po tytuł Mistrzów Wielkopolski.

Kolejnym wyzwaniem dla podopiecznych Piotra Robakowskiego będzie krajowy finał tych rozgrywek, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 19-22 czerwca 2016. Stawką tego turnieju będą nie tylko medale Mistrzostw Polski, najlepszy zespół z tego turnieju  będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata.   

W ceremonii zakończenia imprezy medale i puchary wręczał prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk, Burmistrz Ryszard Czuszke oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana- Zbigniew Kurzawa. Nagrodzono również wyróżniających się zawodników.

 

 

MECZE PÓŁFINAŁOWE

Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 2 Września  0:2 (21:25, 11:25)

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 5 Poznań  2:0 (25:17, 25:14)

MECZE FINAŁOWE

o VII miejsce   Gimnazjum nr 9 Leszno- w.o.

o V miejsce      Gimnazjum Nowy Tomyśl – ZS nr 3 Piła 0:2 (25:20, 25:21)

o III miejsce    Gimnazjum nr 10 Kalisz – Gimnazjum nr 5 Poznań 0:2 (20:25, 23:25)

o I miejsce       Gimnazjum nr 3 Krotoszyn – Gimnazjum nr 2 Września 2:0 (25:14, 25:18)

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

1.     Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

2.     Gimnazjum nr 2 Września

3.     Gimnazjum nr 5 Poznań

4.     Gimnazjum nr 10 Kalisz

5.     Gimnazjum Nowy Tomyśl

6.     ZS nr 3 Piła

7.     Gimnazjum nr 9 Leszno

Najlepszy przyjmujący turnieju- Franciszek Ślusarski- Gimnazjum nr 5 Poznań

 

Najlepszy zagrywający turnieju- Filip Kaczmarek- Gimnazjum nr 5 Poznań

 

Najlepszy rozgrywający turnieju- Jakub Kowalczykiewicz- Gimnazjum nr 2 Września

 

Najlepszy atakujący turnieju- Kacper Leracz- Gimnazjum nr 2 Września

 

Najlepszy blokujący turnieju- Kacper Kostka- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

 

Najwszechstronniejszy zawodnik turnieju- Patryk Foltynowicz- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

 

MVP turnieju- Adrian Plewa- Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

 

G3 Krotoszyn: Foltynowicz Patryk, Czwojdziński Piotr, Kostka Kacper, Pestka Michał, Plewa Adrian, Pomirski Daniel, Klonowski Adrian, Kurek Tomasz, Kubicki Tobiasz, Wawrzyniak Kacper, Kaczmarek Hubert, Sroczan Mateusz, Wróbel Damian.

Trener- Piotr Robakowski

Komentarz trenera: Mistrzostwo Wielkopolski w szkolnej Gimnazjadzie było naszym głównym celem sportowym w tym roku. Finał wielkopolski w kategorii kadetów czy ćwierćfinał MP w tej samej kategorii wiekowej ( w tych rozgrywkach jesteśmy rok młodsi) był bardziej jednym z etapów przygotowania do rozgrywek szkolnych. Jestem z tego sukcesu bardzo szczęśliwy, chłopcy bardzo ciężko pracowali na ten wynik, wszyscy mamy świadomość, że nasza wspólna praca ( pracuję z tą grupą od sześciu lat) powoli się kończy, niektórzy swoją karierę będą kontynuować w innych klubach a ten sukces jest takim dobrym zwieńczeniem solidnej pracy. Chciałbym podziękować Sławkowi Królowi za opiekę fizjoterapeutyczną, Tomkowi Horyzie za prowadzenie statystyk, które ułatwiały prowadzenie gry, Cezaremu Grendzie za pomoc w organizacji finału, a rodzicom i wszystkim zgromadzonym w sobotę na hali za gorący doping.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Juniorzy młodsi UKS Piast Krotoszyn rywalizowali w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski

 

UKS Piast Krotoszyn jako jeden z trzech wielkopolskich zespołów awansował do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski kadetów zdobywając w marcu br. srebrny medal mistrzostw Wielkopolski. Nasi chłopcy o awans do półfinałów rywalizowali w silnie obsadzonym turnieju rozgrywanym w dniach 17-20 marca we Wrocławiu. Podopieczni trenera Piotra Robakowskiego mieli przed sobą niezwykle trudne zadanie są bowiem o rok młodsi od rywali stanowiąc zespół składający się w całości z uczniów Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie. Reprezentanci Wielkopolski pokazali w tym turnieju jednak wielkie serce do gry oraz wysokie umiejętności będąc równorzędnym przeciwnikiem dla utytułowanych zespołów.

W słoneczne czwartkowe popołudnie 17 marca w przepięknie położonej i zasłużonej dla polskiej siatkówki hali Gwardii Wrocław przy ulicy Krupniczej walkę o awans do kolejnego etapu Mistrzostw Polski  oprócz kadetów Piasta rozpoczęły: SK Jastrzębski Węgiel Jastrzębie, KS Gwardia Wrocław, KS ZAKSA Kędzierzyn- Koźle, KS Dekoria Świdnica, KS Tęcza/Volley Krosno Odrzańskie/Gubin.

Zespoły zostały podzielone  na dwie grupy, w których mierzyły się ze sobą systemem "każdy z każdym". Następnie dwie pierwsze drużyny z każdej grupy trafiały do czterozespołowej grupy finałowej w której tym samym sposobem, ale z zaliczeniem meczy z grupy walczono o dwa miejsca premiowane awansem do półfinału MP. Drużyny, które zajęły miejsce trzecie w swoich grupach –rozegrały  pojedynek o miejsca 5-6.

W pierwszej grupie zgodnie z przewidywaniami najlepszy okazał się SK JSW Jastrzębie przed KS Gwardia Wrocław, ostatnie miejsce zajęła KS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Krotoszynianie turniej rozpoczęli od porażki z KS Tęcza/Volley Krosno Odrzańskie/Gubin 1:3 (14:25, 25:16, 24:26, 14:25). Mecz ten krotoszynianie rozpoczęli niemrawo, tak jakby stawka spotkania nieco ich przerosła. W drugim secie grając już na większym luzie wygrywamy pewnie 25:16. Kluczowy w tym spotkaniu był trzeci set w którym od początku przewagę miał zespół Piasta lecz w końcówce gra się wyrównała, nasi chłopcy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do wygrania tej partii i w efekcie przegrana 24:26. Podłamani tym niepowodzeniem przegrywamy kolejnego seta i cały mecz 3:1. W kolejnym spotkaniu rozkręcający się zawodnicy Piasta pokonali 3:1 KS Dekoria Świdnica.

W ostatnim spotkaniu tej podgrupy Świdnica wygrywa z połączonymi siłami Krosna i Gubina 3:2 i o końcowej kolejności decyduje stosunek setów w którym pierwszy jest Krosno/Gubin , drugi Krotoszyn, a trzecia Świdnica. Po tym etapie turnieju pozostaje niedosyt, bo uciekła szansa wyjścia z grupy bez porażki po słabszym pierwszym meczu.

Zajęcie drugiego miejsca w podgrupie oznaczało awans do grupy finałowej jednak z zaliczeniem porażki z zespołem Tęcza/Volley i walka o miejsca 1-4.

Przed kolejną rundą spotkań pełne ręce roboty miał fizjoterapeuta S.O.S. Sławomir Król, gdyż zawodnicy odczuwają już zmęczenie po ciężkim sezonie. 

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Piotra Robakowskiego był mistrz Polski w tym roczniku  SK Jastrzębski Węgiel Jastrzębie. Już przed turniejem w tym zespole upatrywaliśmy jednego z faworytów nie tylko ćwierćfinału,  ale całego cyklu Mistrzostw Polski.

W meczu tym szczególnie na początku było widać, że klasa przeciwnika i jego wyśmienite warunki fizyczne w połączeniu z różnicą wieku mocno zdeprymowały zawodników Piasta, stąd wysoka przegrana 14:25. Początek drugiego seta ma podobny przebieg, aż do wyniku 7:17, przy tym wyniku trener Piotr Robakowski dokonuje kilku zmian, w tym rozgrywającego i zespół nagle zaskoczył. Przy stanie 21:22 trener Jastrzębian Jarosław Kubiak bierze czas dla swojego zespołu. Przerwa poskutkowała i faworyzowany zespół z Śląska wygrywa 25:22. Trzeci set, w którym zmiennicy wychodzą już od początku niespodziewanie rozpoczyna się od prowadzenia zespołu z Wielkopolski. Odmieniony team Piasta w którym pierwszoplanową postacią był rozgrywający Piotr Czwojdziński walczy jak równy z równym z faworyzowanym zespołem Jastrzębskiego Węgla. Przy stanie 24:23 mamy pierwszą piłkę setową, przy 25:24 drugą, lecz z takim rywalem zdobywanie punktów szczególnie w końcówkach setów nie przychodzi łatwo. W kluczowych piłkach więcej szczęścia miał zespół z Jastrzębia i set kończy się wynikiem 27:25, a cały mecz 3:0 dla Jastrzębskiego Węgla.

 

W ostatnim spotkaniu podopieczni Piotra Robakowskiego zmierzyli się z gospodarzami Gwardią Wrocław. Wiadomo było, że na własnej hali, przy głośnym dopingu miejscowych fanatycznych kibiców będą niezwykle groźni. Zespół ten dysponuje zawodnikami o bardzo dobrych warunkach fizycznych porównywalnym z zespołem Jastrzębskiego Węgla, dodatkowo zasileni zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały. Przewidywania te potwierdziły się na turnieju, krotoszynianie po bardzo zaciętym spotkaniu, walcząc z niezwykłą determinacją o każdą piłkę przegrali 3:2 25:19, 25:27, 25:18, 23:25, 15:13). W tie-breaku krotoszynianie prowadzili już 13:10, jednak nie udało się tej przewagi utrzymać do końca.

Mecz ten został jednak okrzyknięty najlepszym spotkaniem turnieju, a nasz młody zespół zebrał zasłużone brawa od licznie zgromadzonej publiczności oraz obserwatorów.

W meczu o V miejsce KS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonał KS Dekoria Świdnica 3:2 (25:14, 18:25, 27:25, 21:25, 16:14).

Zawodnicy UKS Piast Krotoszyn to w całości uczniowie klasy II i III Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie realizujący program Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

UKS Piast Krotoszyn : Patryk Foltynowicz, Piotr Czwojdziński, Kacper Kostka, Adrian Plewa,  Tomasz Kurek, Hubert Kaczmarek, Mateusz Sroczan, Daniel Pomirski, Tobiasz Kubicki, Adrian Klonowski, Kacper Wawrzyniak, Damian Wróbel, Michał Pestka.

Trener Piotr Robakowski, Fizjoterapeuta Sławomir Król

 

Klasyfikacja końcowa

 

1

Jastrzębski Węgiel – awans do półfinału MP

 

2

GKAS Krosno Odrzańskie – Gubin – awans do półfinału MP

 

3

KS Gwardia Wrocław

 

4

UKS Piast Krotoszyn

 

5

KS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

6

KS Dekoria Świdnica

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

PIAST KROTOSZYN O KROK OD ZŁOTA W WIELKOPOLSKIM FINALE JUNIORA MŁODSZEGO

Po niezwykle emocjonującym finale, juniorzy młodsi UKS Piast Krotoszyn zdobyli tytuł wicemistrza Wielkopolski, będąc o krok od złota!

W dniach 13-14 lutego na hali sportowej Olimpia w Kaliszu o wielkopolskie medale oraz możliwość awansu do dalszego etapu rozgrywek walczyły zespoły UKS Piątka Turek, UKS Piast Krotoszyn, MUKS Kangur Nowy Tomyśl oraz gospodarz KPS Amber Kalisz.

Każda z drużyn, aby zakwalifikować się do finału musiała przejść przez sito eliminacji oraz turniejów ćwierćfinałowych i półfinałowych. Turniej zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem mierzące się zespoły prezentowały wyrównany poziom, a utytułowani trenerzy gwarantowali doskonałe przygotowanie podopiecznych. Gromadzący się od rana kibice mogli więc oczekiwać siatkarskiego widowiska z najwyższej półki.

W pierwszym spotkaniu finału gospodarze Amber Kalisz po zaciętym pojedynku ulegli Kangurowi Nowy Tomyśl 2:3.

W drugim spotkaniu Piast Krotoszyn podejmował Piątkę Turek. Mecz okazał się zwycięski dla Krotoszyna, chociaż pierwsze piłki nie zapowiadały łatwej wygranej, gdyż do stanu 10:10 mecz toczył się punkt za punkt. Nasi siatkarze zmotywowani przez szkoleniowca Piotra Robakowskiego, sprawili jednak już na samym początku niespodziankę, wygrywając w trzech setach (25:17, 25:16,25:23).

W kolejnym spotkaniu finału gospodarze nie bez problemów pokonali UKS Piątkę Turek 3:1 (23:25, 25:19, 30:28, 25:19)

Ostatni mecz pierwszego dnia mistrzostw dostarczył wszystkim wielu emocji, po przeciwnej stronie siatki spotkały się niepokonane dotąd zespoły z Nowego Tomyśla oraz Krotoszyna.

Pojedynek, który już przed rozpoczęciem okrzyknięto przedwczesnym finałem bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Piotra Robakowskiego zdobywając w początkowej fazie seta kilkupunktową przewagę, kolejne przerwy na żądanie trenera Kangurów niewiele zmieniły i pierwszą odsłonę tego spotkania wysoko wygrali siatkarze z Krotoszyna 25:20. Gospodarze nie zamierzali się jednak łatwo poddawać i w drugim secie przy niemałej pomocy kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców zwyciężyli 25:10. Wydawało się, że po takim laniu o rok młodszy zespół z Krotoszyna już się nie podniesie, ale podopieczni Piotra Robakowskiego pokazali charakter i niesamowitą determinację i w kolejnych dwóch setach dosłownie wydarli wygraną przeciwnikom wygrywając do 21 i 18, a cały mecz 3:1.

Wyniki sobotnich spotkań spowodowały, że Piast Krotoszyn potrzebował jednego seta w ostatnim meczu z gospodarzami by cieszyć się z tytułu Mistrzów Wielkopolski.

Niestety spotkanie to bardzo dobrze zagrali nasi przeciwnicy, których do zwycięstwa poprowadził ponad dwumetrowy reprezentant SMS Spała Błażej Szymczak (na co dzień reprezentujący barwy II ligowego SMS Spała). W zgodzie z przepisami PZPS uczniowie SMS Spała mogą reprezentować barwy klubu macierzystego w finałach wojewódzkich i rozgrywkach na szczeblu centralnym. Wzmocnienie to okazało się kluczowe dla przebiegu spotkania. KS Amber Kalisz to zawodnicy liceum SMS Kalisz, chłopcy prezentują bardzo dobre warunki fizyczna, należy zauważyć, że średnia wzrostu pierwszej szóstki tego zespołu nie odbiegała od średniej w zespołach I czy II ligowych. W zespole krotoszyńskim szwankowała przede wszystkim pierwsza akcja, nasi przeciwnicy na kontrze okazali się bardzo trudni do zatrzymania. W drugim secie pojawiła się szansa na wygraną, lecz przy prowadzeniu 17:14 nasi chłopcy nie utrzymali koncentracji przegrywając kilka akcji z rzędu.

Kangury zakończyły turniej zwycięstwem nad Piątką Turek, lecz i oni w trakcie ostatniego spotkania nie wystrzegli się błędów własnych, choć ostatecznie udało im się opanować grę i zapisać na swą korzyść zwycięstwo 3:1 (25:12, 21:25, 25:20, 25:20). 

Ostateczny podział medali nie oddaje niesamowitej siatkarskiej historii, której karta zapisana została na hali Olimpia w Kaliszu. O zwycięstwach w poszczególnych setach niekiedy decydowało nieco większe doświadczenie pojedynczego zawodnika. Niewątpliwie szkoleniowcy mogą być zadowoleni z występu swoich podopiecznych, którzy w przyszłości mogą przynieść polskim entuzjastom siatkówki wiele radości. Należy zaznaczyć, że zespół krotoszyński był o rok młodszy od rywali co w tej kategorii wiekowej ma bardzo duże znaczenie.

Wysokie umiejętności zawodników UKS Piast znalazły swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach indywidualnych. Najlepszym rozgrywającym  turnieju został Tomasz Kurek, a najlepiej przyjmującym Patryk Foltynowicz. Najlepszym zawodnikiem zespołu został nasz Libero Michał Pestka, który jest o dwa lata młodszy od rywali.

Zespół krotoszyńskiego Piasta zajmując drugie miejsce w Wielkopolsce awansował tym samym do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 17-20 marca we Wrocławiu. Oprócz zespołu UKS Piast wezmą w nim udział tak utytułowane kluby jak Jastrzębski Węgiel Jastrzębie, Gwardia Wrocław, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Dekoria Świdnica i Volley Gubin. Szykują się więc znowu niesamowite siatkarskie emocje.

 

Finał A - 13-14.02.2016 (Kalisz)

Sobota:

Kangur Nowy Tomyśl - Amber Kalisz 3:2 (25:18, 16:25, 25:16, 24:26, 15:13)

Piast Krotoszyn - Piątka Turek 3:0 (25:17, 25:16, 25:23)

Amber Kalisz - Piątka Turek 3:1 (23:25, 25:19, 30:28, 25:19)

Kangur Nowy Tomyśl - Piast Krotoszyn 1:3 (20:25, 25:10, 21:25, 18:25)

 

Niedziela:

Piast Krotoszyn - Amber Kalisz 0:3 (12:25, 18:25, 12:25)

Piątka Turek - Kangur Nowy Tomyśl 1:3 (12:25, 25:21, 20:25, 21:25) 

 

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Wielkopolski:

 

MSC

Zespół

1.

Amber Kalisz

2.

Piast Krotoszyn

3.

Kangur Nowy Tomyśl

4.

Piątka Turek

5.

Progress Września

6.

Energetyk Poznań

7.

Grom Kalisz

8.

MKS MOS Turek

9.

SMS Joker Piła

10.

UKS Murowana Goślina

11.

UKS Rataje ZSO 4 Poznań

12.

SALOS Ostrów Wielkopolski

   

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

Siatkarze krotoszyńskiego Piasta drudzy w prestiżowym X Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2016

 

Kolejny świetny występ zanotowali siatkarze ze szkoły na Parcelkach, którzy w doborowej stawce bardzo mocnego turnieju dotarli do finału, a w nim nieznacznie ulegli KS Metro Warszawa 1:2.

Turniej, który od piątku 15 stycznia do niedzieli 17 stycznia rozgrywany był na Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu, na której na co dzień swoje mecze rozgrywa ZAKSA był największą młodzieżową imprezą siatkarską Opolszczyzny i jednym z największych i najbardziej prestiżowych tego typu  turniejów w kraju. W imprezie wzięły udział 24 czołowe zespoły tej kategorii wiekowej z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji.

Początkowo zespoły rywalizowały w grupach czterozespołowych, z których dwa najlepsze awansowały do ćwierćfinału.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Piotra Robakowskiego wysoko pokonali II zespół MKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:18,25:14)

W kolejnym spotkaniu grupowym po bardzo dobrej grze ulegli mistrzowi Małopolski MKS Andrychów 1:2 (21:25,25:21,8:15). Mecz ten oba zespoły zagrały bardzo dobrze, zarówno Piast jak i Andrychów miały możliwość rozstrzygnięcia spotkania w dwóch setach ale o zwycięstwie decydował ostatecznie tie-brek, który lepiej zagrali chłopcy z Małopolski. MKS Andrychów to ubiegłoroczny półfinalista MP młodzików.

Zespół UKS Piast Krotoszyn, aby wyjść z grupy potrzebował wygranej z srebrnym medalistą mistrzostw Niemiec  VC Dresden. Chłopcy przystąpili do tego spotkania bardzo skupieni, od początku kontrolując wydarzenia na boisku wygrali pewnie  2:0 (25:18,25:19).

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem naszych chłopców okazał się gospodarz MKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Los chciał, że z zespołem tym często rywalizowaliśmy na dużych turniejach ( półfinał WOLA- Cup w Warszawie oraz półfinał Metro- Cup w Warszawie) i zawsze to nieznacznie po tie-breakach górą byli nasi przeciwnicy.

Spotkanie ćwierćfinałowe nie było tylko meczem, to bój w którym oba zespoły walczyły dosłownie o każdy centymetr boiska. Od początku do ostatniej piłki meczu, żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej niż dwupunktowej przewagi. Pierwszy set przegrywamy 23:25, choć była szansa wygrania tego seta, drugi wygrywamy do 22 choć szansę rozstrzygnięcia w dwóch setach miał również Kędzierzyn.

W tie-breaku emocje sięgają zenitu, przy ogłuszającym dopingu miejscowych pierwszą piłkę setową przy wyniku 13:14 ma Kędzierzyn, po długiej wymianie doprowadzamy do stanu po 14, za chwilę Kędzierzyn ma kolejną piłkę meczową, ale i tym razem nie potrafi jej wykorzystać. Kolejne dwa punkty wyszarpał Piast i to nasi chłopcy mają piłki setowe, wykorzystujemy po wspaniałej kontrze dopiero trzecią z nich i kończymy spotkanie wynikiem 19:17. Ogromna radość krotoszynian miesza się z niedowierzaniem i rozpaczą ze strony miejscowych, gdyż już wiadomo, że gospodarzy nie będzie w finale.

W porównaniu do ćwierćfinału, półfinał to zaledwie spacerek, w spotkaniu z Volley Gubin, Piast ma taką przewagę, że trener Piotr Robakowski w każdym secie wykorzystuje limit zmian dając pograć zmiennikom, a i tak pierwsza piłka meczowa jest przy stanie 24:9 !

Ostatecznie wygrywamy 2:0 (25:16,25:15) i wraz z zespołem KS Metro Warszawa, który w drugim półfinale pokonał KS Gwardię Wrocław awansujemy do finału.

W spotkaniu o trzecia miejsce KS Gwardia Wrocław pokonuje po wyrównanym spotkaniu 2:1 Volley Gubin.

Finał rozgrywany przy dopingu pozostałych zespołów oraz licznie przybyłych kibiców i obserwatorów był bardzo dobrym widowiskiem.

Podopieczni Piotra Robakowskiego nastawili się w tym meczu na mocną i agresywną zagrywkę, aby odrzucić wysoki zespół ze stolicy od siatki i tym sposobem zneutralizować największy atut Metra, bardzo szybkie rozegranie i atak środkowych. Na początku było to okupione dużą ilością błędów zagrywki, lecz z upływem czasu zaczęło przynosić oczekiwany efekt. Piast zbudował kilkupunktową przewagę i spokojnie i wysoko wygrał pierwszą odsłonę finału 25:17.

Drugi set od początku był bardzo wyrównany i do wyniku 20:20 walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta kilka akcji na swoją korzyść rozstrzygnął zespół warszawski i wygrywając seta do 23 doprowadził do tie-breaka. Dodatkowy set lepiej rozpoczęli zawodnicy Metra, a Piast wygląda na coraz bardziej zmęczony. Długie wymiany coraz częściej padają łupem Metra, do tego zagrywka krotoszynian nie jest już tak skuteczna. Set kończy się wygraną Metra 15:11.

W ceremonii zakończenia turnieju wzięły udział władze miasta oraz przedstawiciele ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle. Medale i puchary wręczali wieloletni reprezentant Polski Sebastian Świderski, ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Rafał Prus oraz Koordynator S.O.S.  Marek Kwieciński.

Tak dobra postawa krotoszynian była szeroko komentowana przez obserwatorów, wśród których było wielu przedstawicieli klubów szukających talentów, zaowocowała również wyróżnieniami indywidualnymi, których Piast wraz z Metrem otrzymał najwięcej.

Najlepszym przyjmującym został Patryk Foltynowicz, najlepszym blokującym Mateusz Sroczan, a najlepszym zawodnikiem zespołu został Kacper Kostka.

UKS Piast Krotoszyn- Foltynowicz Patryk, Kurek Tomasz, Kostka Kacper, Sroczan Mateusz, Kaczmarek Hubert, Pomirski Daniel, Wawrzyniak Kacper oraz Wróbel Damian, Pestka Michał, Plewa Adrian, Kubicki Tobiasz, Sasin Dawid, Czwojdziński Piotr..

Trener Piotr Robakowski

  

Czołówka  turnieju:                                 Wyróżniony zawodnik drużyny:

 

1.        KS METRO Warszawa                                         Bartosz Nierodzik

2.        UKS PIAST Krotoszyn                                          Kacper Kostka

3.        KS Gwardia Wrocław                                          Piotr Gembarzewski

4.        MLKS VOLLEY Gubin                                            Robert Giedrowicz

5.        MKS Czechowice-Dziedzice                               Jakub Laszczak

6.        MKS SOS Andrychów                                          Tymoteusz Ściga

7.        MKS ZAKSA K- Koźle                                            Wojciech Gabryś

8.        AMAN NTS TRÓJKA Nakło                                 Borys Leppert

9.        VC Dresden                                                            Nils Puschel

10.      VOLLEY JUNIORS Thuringen                              Pepe Stauβ

11.      MKS ZAKSA K- Koźle                                            Michał Bobiński

12.      L.E. VOLLEY Leipzig                                              Moritz Goschel

 

 

 

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY:

MVP

Jakub Sakowski                 Warszawa

PRYJMUJĄCY

Patryk Foltynowicz          Krotoszyn   

ROZGRYWAJĄCY

Aleksander Winiarski     Warszawa

ATAKUJĄCY

Jakub Józwik                      Wrocław

BLOKUJĄCY

Mateusz Sroczan              Krotoszyn

  

 

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn zajęli drugie miejsce

w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Kołobrzegu

   

W dniach 11-13 grudnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu-Radzikowie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki chłopców rocznika 2004. Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Poseł na sejm RP Marek Hok, Polski Związek Piłki Siatkowej, Fundacja Polska Siatkówka, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Starosta Kołobrzeski oraz Prezydent miasta Kołobrzeg. Ponad 130 chłopców,17 ośrodków sportowych i 30 trenerów z całej Polski przyjechało do Kołobrzegu, a sześciu profesjonalnych sędziów przeprowadziło 205 meczy, przez trzy dni turnieju. Dzieci miały okazję zwiedzić Kołobrzeg, zregenerować siły w kołobrzeskim Aquaparku, wziąć udział w zajęciach zumby w wykonaniu Kariny Dmytrenko, oraz uczestniczyć w licznych konkursach sprawnościowych. Organizatorzy turnieju zorganizowali dla trenerów prelekcje i szkolenia.

 

 

O silnej obsadzie turnieju świadczy fakt, że do rywalizacji zgłosiło się aż dwunastu finalistów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

W tak doborowym gronie podopieczni Piotra Robakowskiego spisali się wzorowo, wygrywając w świetnym stylu wszystkie czternaście spotkań awansowali do finału.

 

 

Mecz finałowy został zorganizowany na centralnym boisku przy głośnym dopingu pozostałych zespołów oraz licznie zgromadzonej publiczności i rodziców.

Spotkanie, w którym przeciwnikiem naszych chłopców był zespół SET Starogard Gdański lepiej rozpoczęli krotoszynianie uzyskując kilkupunktową przewagę. Przy stanie 11:7 dla UKS Piast o czas poprosił trener zespołu Set. Po powrocie na parkiet gra się wyrównała, zespół z Pomorza odrobił straty i dalej gra toczyła się punkt za punkt.

W końcówce spotkania więcej sportowego szczęścia było po stronie zespołu ze Starogardu i to on wygrywając 25:22 tryumfował w całym turnieju.

Organizatorzy przygotowali dla rywalizujących zawodników wiele nagród oraz wyróżnień indywidualnych. Wśród wyróżnionych zawodników nie zabrakło przedstawiciela krotoszynian, najlepszym zagrywającym turnieju został Bartłomiej Ostój.

W ceremonii zakończenia turnieju wziął udział Poseł na sejm RP Marek Hok oraz Prezydent Kołobrzegu nagradzając najlepsze zespoły.

Klasyfikacja końcowa II Ogólnopolskiego Turnieju mini siatkówki chłopców rocznika 2004- Kołobrzeg 2015

1.      PSP SET Starogard Gdański

2.      UKS Piast Krotoszyn

3.      MUKS Volley Gubin

4.      DMKS Plas Kielce

5.      MKS Gryf Szczecinek

6.      UKS Dwójka Milicz

7.      UKS Suchanik Gdańsk

8.      MUKS Volley Wałcz

9.      MUKS Powiat Kołobrzeski

10.  SP Katolicka Koszalin

11.  MUKS Volley Gubin II

12.  UKS Trójka Sulechów

13.  UKS Trójka Sulechów II

14.  PSP SET Starogard Gdański II

15.  SPS Lębork

16.  UKS Piast Krotoszyn II

17.  SP 53 Poznań

18.  SP 3 Sulechów

19.  DMKS Plas Kielce II

20.  SP 6 Kołobrzeg

21.  SPS Zbąszynek

22.  SP 6 Kołobrzeg II

23.  SP 3 Darłowo

24.  MUKS Volley Wałcz II

25.  SP Katolicka Koszalin II

26.  SP 3 Darłowo II

27.  UKS Dwójka Milicz II

28.  SP Starogard Gdański

29.  SP 53 Poznań II

30.  SP 6 Kołobrzeg II

 

UKS Piast Krotoszyn- Bartłomiej Ostój, Igor Tysiak, Kacper Kaczmarek, Dawid Król, Arkadiusz Baran, Hubert Wiatrak, Kacper Stegienta, Eryk Zawieja, Krystian Gmerek. Trener- Piotr Robakowski.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarskie Mikołajki 2015

Dwadzieścia zespołów z Wielkopolski, Śląska, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz województwa Zachodnio-Pomorskiego i Pomorskiego rywalizowało w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców, który w dniu 4 grudnia 2015 odbył się w obiektach sportowych szkoły na Parcelkach. Patronat nad turniejem objął burmistrza Krotoszyna.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęło aż ośmiu finalistów czerwcowych Mistrzostw Polski w tym brązowy medalista UKS Plas Warszawa. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Warszawy, Częstochowy, Grudziądza, Wałcza, Wrześni, Milicza, Kędzierzyna- Koźle, Poznania i Turku.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo.

 

 

 

Początkowo zespoły zmagały się w czterech pięciozespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do drugiego etapu zawodów gdzie systemem pucharowym walczono o zwycięstwo w turnieju.

W pierwszym etapie zespoły grały jednego seta do 25 punktów, w drugim już do dwóch wygranych setów do 15 punktów, tie-break do 11.

Pierwszy zespół krotoszyńskiego Piasta bardzo szybko uporał się z grupowymi przeciwnikami wygrywając wysoko swoje spotkania i tym samym awansował do ćwierćfinału, w którym zdecydowanie pokonał KS Stal Grudziądz 2:0 (15:11,15:7). Półfinałowym rywalem młodych siatkarzy  z Parcelek okazał się Volley Wałcz. W spotkaniu tym również lepsi okazali się gospodarze którzy wygrywając 2:0 (15:4,15:7) tym samym awansując do finału.

Mecz finałowy, w którym przeciwnikiem gospodarzy był utytułowany zespół z Kędzierzyna- Koźle był prawdziwą siatkarską ucztą. Nie brakowało w nim pięknych siatkarskich akcji, zaciętej walki oraz wielkich emocji.

Pierwszy set to dominacja zespołu z Opolszczyzny, który mocną zagrywką odrzucił krotoszynian od siatki i umiejętnie bronił wyprowadzając skuteczne kontrataki.

W drugim secie to podopieczni Piotra Robakowskiego rozpoczynają od prowadzenia 3:0 udanie zatrzymując blokiem atakującego Kędzierzynian. Przez cały set trwa walka, ale to gospodarze do końca utrzymują kilkupunktową przewagą wygrywając seta do dziesięciu.

W tie-breaku emocje sięgają zenitu, przy głośnym dopingu miejscowych kibiców oba zespoły pokazują  bardzo dojrzałą siatkówkę. Po zaciętej końcówce spotkania szala zwycięstwa przechyla się na stronę gości, a tie-brek kończy się wynikiem 11:8 dla Kędzierzyna.

Dobrze zaprezentowali się również reprezentanci krotoszyńskiego Polonu, którzy zmagania turniejowe ukończyli na ósmym miejscu.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Przedsiębiorstwo produkcyjno- handlowe Ewa z Krotoszyna, a czołowe zespoły nagrody i puchary. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju.

  

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju mini siatkówki chłopców- Krotoszyn 4.12.2015

 

Kolejność końcowa turnieju:


1. PSP 11 Kędzierzyn- Koźle I
2. UKS Piast Krotoszyn I
3. MUKS Plas Warszawa I
4. KS Volley Wałcz I
5. UKS Dwójka Milicz I
6. KS Stal Grudziądz I
7. KS Energetyk Poznań I
8. UKS Polon Krotoszyn I
9. KS NORWID Częstochowa
10. UKS Plas Warszawa II
11. KS Stal Grudziądz II
12. KPS Progress Września I
13. KS Volley Wałcz II
14. PSP 11 Kędzierzyn- Koźle II
15. KS Energetyk Poznań II
16. UKS Piast Krotoszyn III
17. UKS Piast Krotoszyn II
18. KPS Progress Września II
19. UKS Dwójka Milicz II
20. UKS Polon Krotoszyn II

 

Wyróżnieni zawodnicy:

Najlepszy zagrywający turnieju- Gościański Oliwier- MUKS Plas Warszawa

Najlepszy rozgrywający turnieju- Oliwier Książek- KS Volley Wałcz

Najlepszy przyjmujący turnieju- Filip Wawryńczuk- PSP 11 Kędzierzyn- Koźle

Najlepszy atakujący turnieju- Igor Tysiak- UKS Piast Krotoszyn

Najlepszy blokujący turnieju- Kacper Kaczmarek- UKS Piast Krotoszyn

MVP- Jakubczyk Piotr- PSP 11 Kędzierzyn- Koźle

 

UKS Piast I- Ostój Bartłomiej, Igor Tysiak, Kaczmarek Kacper, Król Dawid.

UKS Piast II- Wiatrak Hubert, Gmerek Krystian, Stegienta Kacper.

UKS Piast III- Wiatrak Bartosz, Baran Arkadiusz, Zawieja Eryk.

Trener Piotr Robakowski.

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

 

UKS Piast Krotoszyn na podium w Ogólnopolskim Turnieju mini siatkówki w Wałczu

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn w silnie obsadzonym turnieju w Wałczu. Podopieczni Piotra Robakowskiego zajęli trzecie miejsce pokonując w decydującym meczu zespół Gryf Szczecinek 15:11.

Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt - Wałcz 2015 to jeden z większych tego typu turniejów w Polsce. Podczas kolejnej piątej już edycji zawodów w turniejowe szranki stanęły między innymi zespoły z Gdańska, Szczecina, Starogardu Gdańskiego, Szczecinka, Kołobrzegu, Darłowa, Drawska Pomorskiego, Piły  Zbąszynka, Wałcza i Krotoszyna.

W trakcie 2 dni zmagań siatkarskich w kategorii "3" dziewcząt i chłopców ponad 220 zawodników rozegrało ponad 500 meczów. Drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym w grupach eliminacyjnych oraz najlepsze 3 zespoły z grup eliminacyjnych znalazły się w grupie finałowej, zespoły z dalszych miejsc odpowiednio grały w grupach o miejsca XI-XXX, a w grupie chłopców o miejsca VII-XXIV. Każdy z zawodników biorących udział w zawodach rozegrał 18 spotkań w kat. dziewcząt i 17 w kat. chłopców.
Dziewczęta rywalizowały w 3 grupach 10 zespołowych, co łącznie dało 30 zespołów, natomiast w kategorii chłopców rywalizowały 24 zespoły, które zostały podzielone na 2 grupy eliminacyjne a następnie na 4 grupy finałowe.

Dla ubiegłorocznych mistrzów Wielkopolski był to pierwszy start w tym sezonie, uczniowie szkoły na Parcelkach ulegli w tym turnieju tylko zwycięscy PSP 11 Kędzierzyn- Koźle  12:15 oraz SET Starogard Gdański 11:15.

Turniej został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, co sprawiło, że każdy uczestnik otrzymał paczkę ze słodyczami oraz niepowtarzalną pamiątkową koszulkę firmy Vigo z logo turnieju i sponsorów
Zwycięzcy turnieju do VI miejsca nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami wybitymi z tej okazji, pucharami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi.

UKS Piast Krotoszyn: Igor Tysiak, Kacper Kaczmarek, Dawid Król, Bartosz Ostój, Krystian Gmerek, Hubert Wiatrak. Trener: Piotr Robakowski

 

Ostateczna klasyfikacja zawodów w kategorii chłopców:


1. SP 11 Kędzierzyn Koźle I
2. SET Starogard Gdański I
3. Piast Krotoszyn I
4. Gryf Szczecinek I
5. „3” Sulechów I
6. „3” Sulechów II
7. SP 6 Kołobrzeg I
8. Volley Wałcz I
9. Volley Wałcz II
10. UKS Suchanik Gdańsk I
11. Piast Krotoszyn II
12. SP Zbąszynek I
13. SP 6 Kołobrzeg II
14. „3” Sulechów III
15. Florian Szczecin II
16. Delfin Darłowo I
17. Kasztanek Szczecin I
18. Kasztanek Szczecin II
19. Delfin Darłowo II
20. Volley Wałcz IV
21. UKS Suchanik Gdańsk II
22. Florian Szczecin I

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Siatkarze plażowi z Gimnazjum nr 3 najlepsi w Wielkopolsce !

Po zakończonym sezonie halowym siatkarze ze szkoły na parcelkach z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Reprezentanci Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie para Foltynowicz Patryk/Sasin Dawid w dniu 10 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w ramach Gimnazjady. Do rywalizacji stanęło szesnaście par, które wcześniej przebrnęły przez gęste sito rozgrywek na poziomie powiatu, a później rejonu.

 Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim.

Krotoszyńska para  z racji wieku (Patryk jest o rok młodszy od rywali) nie była stawiana w roli faworytów, ale postawa podopiecznych Piotra Robakowskiego, którzy już w pierwszym spotkaniu pokonali wysoko najlepszy zespół Rejonu poznańskiego Gimnazjum nr 6 Poznań 2:0 (15:4,15:11) dawała nadzieję  na dobry wynik.

W kolejnych spotkaniach nasi chłopcy grali coraz lepiej pokonując kolejno zawodników Gimnazjum Nowy Tomyśl 2:0 (15:6,15:13), Gimnazjum nr 2 Września 2:0 (15:8,15:12) oraz w półfinale ponownie Gimnazjum Nowy Tomyśl 2:0 (15:13,15:8) i jako jedyny zespół bez porażki awansowali do finału.

Tutaj ponownie spotkali się z parą Gimnazjum nr 2 Września. Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Krotoszynian 4:0, 8:3 i mimo, że przeciwnicy w pewnym momencie odrobili część strat to set zakończył się naszą wygraną 15:11. Podobny przebieg miał drugi set spotkania finałowego do stanu 14:11. Już wydawało się, że kolejny punkt to formalność, jednak gospodarze wykazali się dużą odpornością psychiczną walcząc zaciekle wydarli tego seta 17:15 doprowadzając do tie-breaka. Ostatni set był jednak popisem gry pary Foltynowicz/Sasin, która wygrywając 11:4 zdobyli tytuł Mistrzów Wielkopolski Gimnazjady 2014/2015.

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Dawid Sasin, opiekun Piotr Robakowski

Końcowa kolejność Finału Mistrzostw Wielkopolski- Gimnazjada 2014/2015

1.     Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

2.     Gimnazjum nr 2 Września

3.     Gimnazjum Nowy Tomyśl

4.     Gimnazjum nr 9 Kalisz

5-6

Gimnazjum Czarnków

Gimnazjum Murowana Goślina

7-8

Gimnazjum Zbąszyń

Gimnazjum Puszczykowo

9-12

Gimnazjum Krobia

Gimnazjum nr 1 Września

Gimnazjum nr 33 Poznań

Gimnazjum nr 1 Gostyń

13-16

Gimnazjum nr 1 Turek

Gimnazjum Skulsk

Gimnazjum 6 Poznań

Gimnazjum Osiek

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

KROTOSZYŃSKA VOLLEYMANIA

W czwartek 21 maja na obiektach sportowych Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Krotoszynie odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2015.

Turniej był okazją do zacieśnienia współpracy w ramach Krotoszyńskiej Akademii S.O.S.

Do zawodów zgłosiło się 20 zespołów nie tylko z szkół tworzących akademię, ale również zespoły z Jankowa Przygodzkiego oraz Jarocina.

Obsadę sędziowską stanowili chłopcy objęci programem S.O.S. przy Gimnazjum Nr 3 w Krotoszynie.

Zawodom towarzyszyła atmosfera sportowego święta, a rywalizacja przyniosła wiele radości i emocji pokazując piękno piłki siatkowej.

 

 

 

W krotoszyńskim turnieju Orlik Volleymanii najlepszy okazał się zespół SP 5 Jarocin występujący w składzie: Aleksandra Nowak, Dorota Lipowicz, Martyna Kujawa, Dawid Bartkowiak, Patrycjusz Michor, Jakub Piotrowicz. Trener: Grzegorz Gałuszka

        

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali  pamiątkowe koszulki oraz słodycze i dyplomy Najlepszy zespół turnieju  otrzymał puchar ufundowany przez Burmistrza Krotoszyna oraz  możliwość reprezentowania naszego regionu w Finale Makroregionalnym , który odbędzie się w Darłowie. 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST KROTOSZYN siódmym zespołem młodzików w Polsce

Piast Krotoszyn zajął siódme miejsce w rozgrywanych w Tarnowie Podgórnym Finałach Mistrzostwach Polski Młodzików.

 

 

 

Mistrz Wielkopolski przeszedł długą drogę, aby znaleźć się w wśród najlepszych drużyn młodzików w kraju. Tegoroczny sezon podopieczni Piotra Robakowskiego rozpoczęli już we wrześniu rywalizując z zespołami w Wielkopolsce o wojewódzki prymat. Tytuł Mistrzów Wielkopolski i tym samym przepustkę na krajowe rozgrywki zdobyli w dniach 24-25 stycznia podczas turnieju finałowego odbywającego się w Krotoszynie. Kolejnym etapem w drodze do finału był ćwierćfinał Mistrzostw Polski, który odbył się w dniach 19-22 marca w Nysie. Tu chłopcy ze szkoły na Parcelkach okazali się najlepsi zostawiając w pokonanym polu pięciu medalistów z województw Śląskiego, Opolskiego i Łódzkiego, w tym jak się później okazało brązowego medalistę MP zespół SK JSW KOKS Radlin. Wygrana na tym etapie dała im prawo do organizacji turnieju półfinałowego MP. Turniej ten był wielkim świętem siatkówki, a zarazem ogromnym sukcesem krotoszyńskich siatkarzy, którzy po pokonaniu Hutnika Kraków i Volley Gubin zapewnili sobie awans do Finału Mistrzostw Polski. Niestety w fazie przygotowań do turnieju nie omijały ich problemy, kłopoty ze zdrowiem naszego lidera  Patryka Foltynowicza i rozgrywającego Piotra Czwojdzińskiego, który ostatecznie w ogóle nie pojechał na turniej spowodowały, że Piast Krotoszyn nie mógł w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodzików zaprezentować pełni swoich możliwości. Nie bez znaczenia był również stres odczuwalny w każdym spotkaniu. Turniej stał na wysokim i bardzo wyrównanym poziomie. Trudno było wskazać zdecydowanego faworyta przed rozpoczęciem meczu. O tym jak był to zacięty turniej może świadczyć fakt, że srebrny medalista Trefl Gdańsk w fazie grupowej wygrał z ósmym zespołem - MKS MDK Warszawą dopiero po tiebreaku. Tiebreak rozstrzygnął również losy meczu o siódme miejsce, w którym Piast grał właśnie z ekipą z Warszawy. Pierwszego seta zdecydowanie wygrali podopieczni trenera Piotra Robakowskiego. W drugim prowadzili już 23:18, aby ostatecznie przegrać tę partię do 24. W trzecim secie walka toczyła się punkt za punkt. O dwa oczka lepsi okazali się krotoszynianie, którzy zajęli siódme miejsce.

W spotkaniu o trzecią lokatę zmierzyły się SK JSW KOKS Radlin z UMKS MOS Wola Warszawa. W pierwszym pasjonującym secie, gdzie każdy z zespołów miał szansę rozstrzygnąć go na swoją korzyść, tę dosłowną wojnę nerwów rozstrzygnęli na swoja korzyść siatkarze z Radlina zwyciężając do 28. W drugim secie graczom z Radlina udało się skonsumować sukces z poprzedniej partii w połowie dystansu, kiedy to objęli prowadzenie 12:9. Potem konsekwentnie zwiększali dystans i mimo ogromnej ambicji stołecznych siatkarzy losów potyczki nie dało się już odwrócić. SK JSW KOKS Radlin wywalczył miejsce na najniższym stopniu podium.

Zagrywka była kluczem do sukcesu Jastrzębskiego Węgla w pierwszej odsłonie meczu finałowego mistrzostw Polski Młodzików. Gdańszczanie szybko stracili kilka punktów i mimo próby doprowadzenia do remisu nie zdołali przejść do ofensywy. Zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju skupili się na zagrywce i tym elementem wygrali seta do 17. Początek drugiej partii należał do zespołu z Gdańska, który skorzystał z broni przeciwników - zagrywki. Trefl objął prowadzenie 4:0 i wkrótce je stracił po przejęciu serwisu przez Jastrzębian. Wkrótce jednak zespół ze stolicy Trójmiasta zaczął więcej grać w polu, bronić i zachowywać czujność w bloku. To zaprocentowało znowu czteropunktowym prowadzeniem (10:6). Mecz stał się znakomitym widowiskiem, nie ograniczającym się jedynie do wymiany "bomb" z zagrywki. Pojawiły obicia bloku, kiwki i błędy konieczne na tym etapie siatkarskiej edukacji. Gra falowała, ale dzięki temu były emocje. Na finiszu przewaga TREFL-a stopniała do punktu (24:23), ale ostatecznie tę batalię wygrali Gdańszczanie.

Tiebreak, czyli set prawdy rozstrzygał o Mistrzostwie Polski Młodzików. Ta odsłona finału rozgrywała się wyłącznie w głowach zawodników, bo umiejętności siatkarskie mieli podobne. Pierwszego meczbola mieli siatkarze z Gdańska (15:14), kolejnego z Jastrzębia (14:15) i to właśnie Jastrzębski Węgiel zakończył punktem mecz i został Mistrzem Polski Młodzików.

Turniej w Tarnowie Podgórnym stał na wysokim i wyrównanym poziomie sportowym. Na wysokości zadania stanęli również organizatorzy. Poziom organizacyjny turnieju pochwalił przedstawiciel Zarządu PZPS - Józef Bartkowiak. Na zakończenie trzydniowych zmagań wszystkie zespoły i zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody.

Postawa zespołu z Krotoszyna, który przebojem wdarł się do czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej, znajdując się pośród takich potentatów jak Jastrzębski Węgiel czy Trefl Gdańsk była szeroko komentowana przez władze PZPS.   O możliwościach zespołu świadczy fakt, że ćwierćfinale MP bez straty seta pokonali jak się później okazało brązowego medalistę MP zespół SK JSW KOKS Radlin. Siódma lokata w kraju jest dotychczas największym sukcesem krotoszyńskiej siatkówki młodzieżowej  i dobrze świadczy o poziomie szkolenia w szkole na Parcelkach, która od dwóch lat uczestniczy w programie Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ZŁOTO I BRĄZ KROTOSZYNIAN W FINAŁACH MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI MINI PIŁKI SIATKOWEJ

 

Znakomicie spisali się najmłodsi siatkarze krotoszyńskich klubów w finałach mistrzostw wielkopolski mini siatkówki chłopców, podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi w kategorii rocznika 2004, a ich klubowi koledzy z rocznika 2003 prowadzeni przez Cezarego Grendę ukończyli zawody na trzeciej pozycji. Na trzecim miejscu zakończyli swój udział w finałach „dwójki” krotoszyńskiego Polonu prowadzeni przez Huberta Wronka.

W niedzielę 27 kwietnia 2015 roku w obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 10 w Kaliszu odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców.

Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

Do Kalisza zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski. W sumie blisko 150 uczestników.

Tegoroczne zawody mini-siatkówki należą do ogólnopolskiego projektu „Kinder Sport”, nad którym patronat objął Polski Związek Siatkówki oraz reprezentacja Polski seniorów. Sponsorem generalny cyklu jest znany producent wyrobów czekoladowych.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych. Rocznik 2004 grał zespołami dwuosobowymi, rocznik 2003 trójkami, rocznik 2002 czwórkami. Grano do dwóch wygranych setów, w secie do 15 punktów, tie-break do 11.

Turniej finałowy poprzedziły turnieje eliminacyjne, ćwierćfinałowe i półfinałowe. W doborowej stawce finałowej nie mogło zabraknąć siatkarzy z Krotoszyna.

W najmłodszej kategorii wiekowej do rozgrywek w obecnym sezonie przystąpiło ponad czterdzieści zespołów, z których dwanaście najlepszych spotkało się w niedzielnym finale. Już przed turniejem zespół z Parcelek zaliczany był do faworytów zawodów, chłopcy z siódemki w całych rozgrywkach wygrali wszystkie spotkania, co więcej nie tracą nawet seta. Finał potwierdził ich dominację w tej kategorii wiekowej, podopieczni Piotra Robakowskiego wysoko wygrywając wszystkie mecze sięgając po tytuł Mistrzów Wielkopolski. W tej kategorii wiekowej wysoką trzecią lokatę zajęli zawodnicy Polonu Krotoszyn prowadzeni przez Huberta Wronka. Oba zespoły uzyskały awans do finału krajowego, który w tym roku odbędzie się w Krakowie.

W kategorii rocznika 2003 do rozgrywek zgłosiła się podobna liczba zespołów, do finału dotarło dwanaście najlepszych w czym po jednym przedstawicielu krotoszyńskiego Piasta i Polonu. Do czołowej czwórki udało się awansować tylko podopiecznym Cezarego Grendy, którzy dzięki wygranej po tie-breaku z SP 15 Poznań stanęli na najniższym stopniu podium. Ta sztuka nie udała się reprezentantom Polonu, chłopcy prowadzeni przez Macieja Parczyńskiego byli bardzo blisko awansu do „czwórki”, jednak ostatecznie zajęli piątą lokatę w Wielkopolsce.

W najstarszej kategorii wiekowej Krotoszyn również był reprezentowany przez zespoły UKS Piast oraz UKS Polon. Krotoszynianie walczyli dzielnie, zespół Polonu prowadzony przez Sławka Chlebowskiego ukończyli zawody na siódmym miejscu, a podopieczni Tomasza Horyzy na miejscu dziewiątym.

Na zakończenie zawodów najlepsi otrzymali medale, puchary i wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez sponsora projektu Kinder Sport oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

 

Wyniki spotkań o miejsca 1-4 w turnieju finałowym Mistrzostw Wielkopolski:

Rocznik 2004                                                                                          Rocznik 2003                                                             

UKS Piast Krotoszyn- UKS Murowana Goślina 2:0 (15:6,15:7)            UKS Piast Krotoszyn - GKS Rzemieślnik Kwilcz- 0:2 (16:18,11:15)

UKS Piast Krotoszyn- UKS Jedynka Poznań 2:0 (15:6,15:12)                 UKS Piast Krotoszyn- UKS Piątka Turek 0:2 (13:15,11:15)

UKS Piast Krotoszyn- UKS Polon Krotoszyn 2:0 (15:10,15:5)                UKS Piast Krotoszyn- UKS Jedynka Poznań 2:1 (15:8,12:15,11:3)

UKS Polon Krotoszyn- UKS Murowana Goślina 2:0 (15:10,15:6)

UKS Polon Krotoszyn- UKS Jedynka Poznań 0:2 (11:15,10:15)

 

Kolejność końcowa  Finału Mistrzostw Wielkopolski mini siatkówki chłopców:

Rocznik 2004                                                     Rocznik 2003                                                    Rocznik 2002

1. UKS Piast Krotoszyn                                   1. UKS Piątka Turek                                         1. UKS 17 Kalisz

2. UKS Jedynka Poznań                                      2. GKS Rzemieślnik Kwilcz                                2. MOS Czarni Ostrowite

3 UKS Polon Krotoszyn                                    3. UKS Piast Krotoszyn                                    3. UKS Jedynka Poznań

4. UKS Murowana Goślina                                4. UKS Jedynka Poznań                                         4. UKS Murowana Goślina

5. SP 4 Poznań I                                                5. UKS Polon Krotoszyn                                      5. PKS MOS ZBĄSZYŃ

6. MKS MOS Turek                                          6. UKS MOS CZARNI OSTROWITE                  6. SP 4 POZNAŃ

7. UKS Rokietnica I                                           7. UKS KANIASIATKA GOSTYŃ                      7. UKS Polon Krotoszyn

8. MKS MOS Turek II                                        8. GKS RZEMIEŚLINK KWILCZ II                  8. SP 2 PIŁA

9. UKS Piast Krotoszyn II                                 9. MUKS GROM KALISZ                                 9. UKS Piast Krotoszyn

10. SP 2 Piła                                                        10. SP 2 PIŁA                                                   10. MUKS Kangur Nowy Tomyśl

11. UKS Jedynka Poznań                                     11. UKS MUROWANA GOŚLINA

12. UKS 17 Poznań                                            12. MKS MOS TUREK

     

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZICY UKS PIAST KROTOSZYN AWANSOWALI DO MISTRZOSTW POLSKI

Znakomicie zaprezentowali się siatkarze UKS Piast Krotoszyn w Półfinale Mistrzostw Polski Młodzików, podopieczni Piotra Robakowskiego pokonując zespoły z Gubina i Krakowa oraz ulegając rówieśnikom z Bydgoszczy z drugiego miejsca uzyskali awans do Finału Mistrzostw Polski.

Swoją drogę do finału siatkarze z Parcelek rozpoczęli zdobywając w styczniu b.r. Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii młodzika, medaliści rozgrywek wojewódzkich rywalizowali następnie w ćwierćfinałach MP. Krotoszynianie ten etap mistrzostw rozgrywali w Nysie w dniach 19-22 marca uzyskując awans wygrywając wszystkie spotkania w bardzo wymagającej grupie,  w której oprócz naszych chłopców walczyły: EKS SKRA Bełchatów,  AZS PWSZ Nysa,  SK JSW KOKS Radlin, TS Victoria PWSZ Wałbrzych, UKS Strzelce Opolskie.

Pierwsze miejsce w Ćwierćfinale MP oznaczało, że Krotoszyn będzie brał udział w losowaniu gospodarzy turnieju półfinałowego. Los okazał się łaskawy dla przedstawicieli wielkopolski, którzy po losowaniu w siedzibie PZPS w dniu 26.03.2015 obok Trefla Gdańsk, MOS Woli Warszawy i Maratonu Świnoujście okazali się gospodarzami półfinałów.

W grupie „krotoszyńskiej” obok gospodarzy znalazły się zespoły Chemika Bydgoszcz, Hutnika Kraków oraz Volleya Gubin. Chemik Bydgoszcz awans do półfinałów uzyskał zajmując drugie miejsce w Świnoujściu zostawiając w pokonanym polu zespoły GTPS Gorzów Wlkp. Energetyka Poznań, SPS Lębork oraz KS Powiat Kołobrzeski.

Hutnik Kraków w imponujący sposób wygrał w wymagającej grupie „rzeszowskiej” pokonując Wifamę Łódź, MOSiR Jasło, Olimp Opole Lubelskie oraz w finale Resovię Rzeszów.

Volley Gubin awans uzyskał zajmując drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym rozrywanym w Gdańsku pokonując kolejno Grom Kalisz, Gwardię Wrocław, Siatkarza Szczecin a ulegając gospodarzowi Treflowi Gdańsk.

Stawka turniejowa była więc bardzo wymagająca. Gospodarze stanęli na wysokości zadania, organizując zawody, które poziomem organizacyjnym nie odbiegały od poziomu sportowego rywalizujących zespołów.

Dwudniowe zmagania młodych siatkarzy odbywały się przy pełnych trybunach, a żywiołowy doping i oprawa muzyczna turnieju, którą przygotował Przemek Patryniak pozostanie na długo w pamięci zawodników i kibiców.

Turniej otworzył mecz pomiędzy gospodarzami a Volley Gubin. Przed turniejem zespół z lubuskiego uważany był za najsłabszy w stawce. Bardzo obawialiśmy się tego spotkania, chcieliśmy go wygrać bez straty seta, co nam się udało.

Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną UKS Piast Krotoszyn 2:0 (25:12, 25:21)

Po uroczystym otwarciu turnieju, którego dokonał burmistrz Ryszard Czuszke, na parkiecie zameldowały się zespoły Chemika Bydgoszcz i Hutnika Kraków, wygrał ten pierwszy 2:0 (25:17,25:20)

W sesji popołudniowej Hutnik Kraków potrzebował trzech setów aby pokonać Gubin 2:1 (17:25,25:21,15:10), a w ostatnim sobotnim meczu po przeciwnych stronach siatki stanęły niepokonane dotąd zespoły z Krotoszyna i Bydgoszczy.

Z zespołem Chemika spotykaliśmy się towarzysko w tym sezonie kilkukrotnie i ten bilans był korzystny dla naszego zespołu, ale widzieliśmy po pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym, że podopieczni trenera Kwiatkowskiego są w wysokiej dyspozycji i to będzie trudny mecz.

Obawy te potwierdziły sią na parkiecie, po stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu Chemik pokonał po tie- breaku Piasta 2:1 (25:20,25:27,15:12) zapewniając sobie awans do finału MP.

Po tym spotkaniu stało się jasne, że o awans trzeba będzie powalczyć z Hutnikiem Kraków. Znaliśmy ten zespół, jego ogromnym atutem są wysocy i niezwykle groźni w ataku i bloku środkowi, naszym zadaniem było odrzucenie Hutnika od siatki poprzez trudną zagrywkę.

Ta sztuka udała się podopiecznym Piotra Robakowskiego w pierwszym secie, stąd wysoka wygrana do 15. W drugim secie zawodnicy Piasta zaczęli popełniać coraz więcej błędów w tym elemencie, gra się wyrównała, na szczęście w końcówce seta sprawy w swoje ręce wziął lider krotoszynian Patryk Foltynowicz kończąc w efektownym stylu swoje ataki i ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Z ostatniej chwili:

W dniu 23 kwietnia w siedzibie PZPS odbyło się losowanie grup Finału MP młodzików.

Piast Krotoszyn znalazł się w grupie B wraz z zespołami MOS WOLA Warszawa, Maraton Świnoujście oraz JSW KOKS Radlin, w grupie A zalazły się zespoły Trefla Gdańsk, MKS MDK Warszawa, Jastrzębski Węgiel oraz Chemik Bydgoszcz.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 1-3 maja w Tarnowie Podgórnym,  na stronie http://www.vispolska.pl/zawody-pzps/ w czasie turnieju prowadzona będzie relacja z turnieju w formie bieżącej aktualizacji wyników meczy, a na stronie www.tvcom.pl będą prowadzone internetowe  transmisje na żywo. Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZICY UKS PIAST KROTOSZYN W ZNAKOMITYM STYLU AWANSOWALI

 DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

UKS Piast Krotoszyn jako jedyny w wielkopolskich zespołów awansował do półfinału Mistrzostw Polski Młodzików. Mistrz Wielkopolski o awans rywalizował w silnie obsadzonym turnieju w Nysie. Podopieczni trenera Piotra Robakowskiego udowodnili jednak, że stać ich w tym roku co najmniej na awans do finału MP. Wygrali wszystkie spotkania, tracąc w całym turnieju jednego seta.

Młodzi siatkarze z Krotoszyna awans do tego etapu wywalczyli zdobywając pod koniec stycznia złoty medal Mistrzostw Wielkopolski młodzików.

W słoneczny piątkowy poranek 20 marca w przepięknie położonej Nysie walkę o awans do kolejnego etapu Mistrzostw Polski  oprócz młodzików Piasta rozpoczęły: EKS SKRA Bełchatów,  AZS PWSZ Nysa,  SK JSW KOKS Radlin, TS Victoria PWSZ Wałbrzych, UKS Strzelce Opolskie.

Zespoły zostały podzielone  na dwie grupy, w których mierzyły się ze sobą systemem "każdy z każdym". Następnie dwie pierwsze drużyny z każdej grupy trafiały do czterozespołowej grupy finałowej w której tym samym sposobem, ale z zaliczeniem meczy z grupy walczono o dwa miejsca premiowane awansem do półfinału MP. Drużyny, które zajęły miejsce trzecie w swoich grupach –rozegrały  pojedynek o miejsca 5-6.

W pierwszej grupie zgodnie z przewidywaniami najlepszy okazał się SK JSW KOKS Radlin przed AZS PWSZ Nysa, ostatnie miejsce zajęła EKS SKRA Bełchatów.

Krotoszynianie turniej rozpoczęli od wygranej z UKS Strzelce Opolskie 2:0 (25:17,25:19). W kolejnym spotkaniu rozkręcający się zawodnicy Piasta rozbili TS Victoria PWSZ Wałbrzych . Nasi rywale wspomagani głośnym dopingiem licznej grupy kibiców nie byli w stania nawiązać walki przegrywając wysoko 2:0 (25:11, 25:16). Zwycięstwo to oznaczało awans do grupy finałowej z zaliczeniem wygranej z Wałbrzychem, który z drugiego miejsca również znalazł się wśród zespołów walczących o awans.

Przed kolejną rundą spotkań pełne ręce roboty miał fizjoterapeuta S.O.S. Sławomir Król, gdyż zawodnicy odczuwają już zmęczenie po ciężkim sezonie. 

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Piotra Robakowskiego był mistrz Opolszczyzny AZS PWSZ Nysa. Już przed turniejem w tym zespole upatrywaliśmy jednego z faworytów ćwierćfinału, wiadomo było, że na własnej hali, przy głośnym dopingu miejscowych fanatycznych kibiców będą niezwykle groźni. Przewidywania te potwierdziły się na turnieju, krotoszynianie po bardzo zaciętym spotkaniu, walcząc z niezwykłą determinacją o każdą piłkę dosłownie wyszarpali wygraną 2:1 (25:21,17:25,15:10). Wygrana ta przy porażce gospodarzy z SK JSW KOKS Radlin 1:2 (20:25, 25:21,11:15) oznaczała awans do półfinału MP.

 Ostatnie spotkanie turnieju to mecz o I miejsce pomiędzy zespołami, które nie doznały jeszcze porażki w turnieju UKS Piast Krotoszyna, a finansowanym przez Jastrzębską Spółkę Węglową zespołem z Radlina.

Pewne awansu zespoły rozegrały wspaniałe spotkanie, w którym nie brakowało pięknych wymian, doskonałych ataków, i obron po których ręce same składały się do oklasków.  Przy żywiołowym dopingu publiczności i pełnej dramaturgii meczu, gdzie żadna z drużyn nie była w stanie zbudować większej przewagi w decydujących fragmentach meczu to zawodnicy z Krotoszyna okazują się bardziej skoncentrowani wygrywając 2:0 (27:25, 25:22).

W meczu o V miejsce UKS Strzelce Opolskie pokonał EKS SKRA Bełchatów 2:1 (25:10, 12:25, 16:14).

Zawodnicy UKS Piast Krotoszyn to w całości uczniowie klasy II Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie realizujący program Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

UKS Piast Krotoszyn : Patryk Foltynowicz, Piotr Czwojdziński, Kacper Kostka, Adrian Plewa, Emanuel Kuś, Tomasz Kurek, Hubert Kaczmarek, Mateusz Sroczan, Daniel Pomirski, Tobiasz Kubicki, Adrian Klonowski, Kacper Wawrzyniak. Trener Piotr Robakowski

Grupa VII (Nysa)

Podgrupa A

Piast Krotoszyn - UKS Strzelce Opolskie 2:0 (25:18, 25:18)

Victoria Wałbrzych - UKS Strzelce Opolskie 2:0 (25:15, 25:15)

Piast Krotoszyn - Victoria Wałbrzych 2:0 (25:11, 25:16)

Tabela:

MSC

Zespół

M

PKT

Sety

1.

Piast Krotoszyn

2

4

4:0

2.

Victoria Wałbrzych

2

3

2:2

3.

UKS Strzelce Opolskie

2

2

0:4

Podgrupa B

AZS PWSZ Nysa - Skra Bełchatów 2:0 (25:7, 25:23)

JSW Koks Radlin - Skra Bełchatów 2:0 (25:16, 25:21)

AZS PWSZ Nysa - JSW Koks Radlin 1:2 (20:25, 25:21, 11:15)

Tabela:

MSC

Zespół

M

PKT

Sety

1.

JSW Koks Radlin

2

4

4:1

2.

AZS PWSZ Nysa

2

3

3:2

3.

Skra Bełchatów

2

2

0:4

 

 O miejsca 5-6

UKS Strzelce Opolskie - Skra Bełchatów 2:1 (25:10, 12:25, 16:14)

O miejsca 1-4

Piast Krotoszyn - AZS PWSZ Nysa 2:1 (25:21, 17:25, 15:10)

Victoria Wałbrzych - JSW Koks Radlin 0:2 (17:25, 14:25)

Victoria Wałbrzych - AZS PWSZ Nysa 1:2 (12:25, 25:23, 8:15)

Piast Krotoszyn - JSW Koks Radlin 2:0 (27:25, 25:22)

Tabela:

MSC

Zespół

M

PKT

Sety

1.

Piast Krotoszyn

3

6

6:1

2.

JSW Koks Radlin

3

5

4:3

3.

AZS PWSZ Nysa

3

4

4:5

4.

Victoria Wałbrzych

3

3

1:6

Do półfinału MP awansują dwa najlepsze zespoły z grupy.

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Najmłodsi siatkarze UKS Piast Krotoszyn najlepsi w Ogólnopolskim Turnieju w Gubinie

 

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki chłopców w Gubinie. W tegorocznej edycji turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi, wygrywając w finale z PSP 11 Kędzierzyn Koźle 25:14.

W turnieju, który rozegrany został w dniach 6-7 lutego w hali sportowej ZSLiT w Gubinie wystartowały 24 zespoły w roczniku 2004 (dwójki) oraz 12 zespołów w roczniku 2003 (trójki).

Do ostatniej chwili wyjazd krotoszynian na ten turniej był zagrożony, powodem była grypa, która dosłownie zdziesiątkowała w ostatnich tygodniach młodych sportowców. Ostatecznie udało się wyjechać choć w nieco okrojonym składzie.

W początkowym etapie rozgrywania zawodów zespoły zostały przydzielone do czterech sześciozespołowych grup gdzie metodą każdy z każdym wyłoniono zespoły grające w dalszym etapie o miejsca 1-16 oraz 17-24.

Zespoły walczące o miejsca 1-16 podzielono na cztery czterozespołowe grupy, zespoły z miejsc 17-24 trafiły do jednej grupy.

Ostatni etap turnieju od ćwierćfinału rozgrywano systemem pucharowym.

Pierwszy zespół UKS Piast Krotoszyn jak burza przebrnął przez pierwszy i drugi etap turnieju wygrywając swoje spotkania wysoko i zdecydowanie.

Na etapie pucharowym pierwszym przeciwnikiem naszych chłopców był Milicz. Pojedynek ten zakończył się wysoką wygraną krotoszynian 25:10 co dało im awans do czołowej czwórki turnieju.

W półfinale po bardzo zaciętym meczu pokonali gospodarzy Volley Gubin 25:21 i był to najbardziej wymagający przeciwnik w całym turnieju.

Finał był jednostronnym widowiskiem, krotoszynianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła  wygrywając 25:14 z PSP 11 Kędzierzyn Koźle.

Sporego pecha miał natomiast drugi zespół UKS Piast, który tylko małymi punktami nie wszedł do czołowej ósemki turnieju pokonując w swojej grupie późniejszego finalistę PSP 11 Kędzierzyn Koźle. Ostatecznie zespół ten zajął wysoką 11 lokatę.

UKS Piast Krotoszyn: Kaczmarek Kacper, Ostój Bartłomiej, Robakowski Stanisław, Wiatrak Hubert, Wiatrak Bartosz, Kaj Mateusz, Gmerek Krystian, Stegienta Kacper, Zawieja Eryk

Trener Piotr Robakowski

Końcowa klasyfikacja "dwójek " chłopców:

 

    1.UKS PIAST Krotoszyn I

    2.PS11 Kędzierzyn -Koźle I

    3.SP3 VOLLEY Gubin I

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST KROTOSZYN MISTRZEM WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW

Piękne wymiany, doskonałe ataki, po których ręce same składały się do oklasków, dużo dramaturgii i żywiołowy doping publiczności przez wszystkie sześć spotkań - taki pozostanie w pamięci każdego z uczestników turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski młodzików w Krotoszynie.

 

Cztery najlepsze zespoły z Wielkopolski rywalizowały w miniony weekend o miano tej "złotej". O ile faworyt był jeden, gospodarze zawodów –Piast Krotoszyn, o tyle za ich plecami mogło wydarzyć się już wszystko. I tak właśnie było, a kibicom licznie zgromadzonym w hali było żal, że wszyscy nie mogą otrzymać medali i zagrać w rozgrywkach szczebla centralnego mistrzostw Polski.

  

 

Pierwszy dzień turnieju finałowego rozpoczął się od bardzo zaciętego spotkania Piątki Turek z Energetykiem Poznań. Pierwszego seta 25:22 wygrali poznaniacy. Ich przewaga w tej odsłonie spotkania nie podlegała dyskusji - prowadzili 11:7, 16:7 i 21:9. W końcówce nieco się rozluźnili, ale i tak utrzymali bezpieczną przewagę. W drugiej partii to siatkarze z Turku objęli prowadzenie (10:7, 13:11, 17:13) i skutecznie je powiększali, doprowadzając do tie-breaka. Już trzeci set pierwszego pojedynku pokazał, jak bardzo zacięta będzie rywalizacja o medale w Krotoszynie. Energetyk objął prowadzenie 7:4, 11:6, ale młodzicy Piątki nie odpuszczali. Zbliżyli się na 10:11, a przy stanie 16:15 mieli nawet piłkę meczową. Wtedy to jednak poznaniacy wygrali trzy akcje, seta 18:16 i całe spotkanie 2:1.

 

 

W kolejnych dwóch sobotnich meczach kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkół nr 1 w Krotoszynie mogli oklaskiwać pewne wygrane faworytów. Miejscowy Piast, który w całości tworzą uczniowie klasy II Gimnazjum S.O.S. w Krotoszynie nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym zespołem w Wielkopolsce w tym sezonie. W drugim spotkaniu turnieju, gospodarze wygrali z Gromem Kalisz, a w kolejnym pewnie pokonali Energetyka Poznań.

 

Sobotnie zmagania młodzików w Krotoszynie zakończył kolejny bardzo zacięty pojedynek. Młodzicy Piątki Turek, którzy nie mogli pogodzić się z porażką w pierwszym meczu, bardzo ambitnie rozpoczęli pojedynek z Gromem Kalisz. Od początku meczu szybko objęli prowadzenie, powiększając je do stanu 14:8. Pierwszą piłkę setową mieli już przy wyniki 24:19, ostatecznie zwyciężając do 22. Bardzo wyrównany przebieg miał drugi set pojedynku, w którym na tablicy wyników często notowany był remis. Gdy w końcówce partii Piątka przegrywała zaledwie 20:21, wydawało się, że jeszcze wszystko jest możliwe. To siatkarze z Kalisza okazali się jednak lepsi w końcówce tej odsłony spotkania, wygrywając 25:22. Emocjonujący tie-break również padł łupem siatkarzy z Kalisza, ale dopiero po grze na przewagi - 16:14.

 

Wyniki pierwszego dnia zawodów sprawiły, że mistrzowie wyłonieni zostali już w sobotę. Dzięki dwóm wygranym po 2:0, podopieczni Piotra Robakowskiego mogli już świętować. Walka o pozostałe medale miała rozstrzygnąć się w niedzielę.

 

Bardzo ważny mecz dla końcowego układu tabeli rozegrali w niedzielny poranek siatkarze Gromu Kalisz i Energetyka Poznań. Kaliszanie z wielkim animuszem przystąpili do walki o wygraną, która zapewniłaby im srebrny medal mistrzostw województwa. Pojedynek z Energetykiem rozpoczęli od bardzo wysokiego prowadzenie, zwyciężając w pierwszej partii 25:14. W drugim secie gra nieco się wyrównała, ale to Grom kontrolował przebieg spotkania, wygrywając 25:22 i cały mecz 2:0.

 

W ostatnim meczu turnieju zmierzyli się mistrzowie - Piast Krotoszyn, z największymi pechowcami zawodów - Piątką Turek. Dwa przegrane tie-breaki na przewagi spowodowały, że aby zdobyć medal, młodzicy z Turku musieli wygrać z silnymi gospodarzami. Pełni nadziei siatkarze Piątki rozpoczęli realizację swoich planów bardzo skutecznie, zwyciężając w pierwszej odsłonie spotkania 25:22. Niestety dla nich, w dalszej części meczu gospodarze wzięli się ostro do pracy i mimo wysoko postawionej poprzeczki w ostatnim meczu mistrzostw, to oni wygrywając 25:15 i w tie-breaku 15:6, ostatecznie nie oddali nikomu pola w całym turnieju.

 

Podczas każdego ze spotkań turnieju finałowego, mecze oglądał nadkomplet publiczności. Każda z drużyn miała licznie dopingującą ich grupę kibiców, którzy głośnym dopingiem, bębnami i trąbkami wspierali swoich ulubieńców. A ci, niesieni taką dawką wsparcia wspinali się na wyżyny swoich możliwości, aby wypaść jak najlepiej i wygrać jak najwięcej. Uczestnicy zawodów w Krotoszynie zgodnie potwierdzali doskonałą organizację turnieju finałowego mistrzostw województwa młodzików.

 

Wszystkie zespoły turnieju finałowego otrzymały pamiątkowe puchary, trzy najlepsze drużyny również medale, a zwycięzcy - Piast Krotoszyn tradycyjną flagę, która już na zawsze upamiętniać będzie zdobycie przez nich mistrzostwa. Piast, a także srebrni medaliści Grom Kalisz i brązowi Energetyk Poznań powalczą również w rozgrywkach szczebla centralnego o medale mistrzostw Polski.

 

Na zakończenie wybrano najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach:
MVP – Patryk Foltynowicz (Piast Krotoszyn)
Najwszechstronniejszy – Maciej Piątek (Piątka Turek)
Atakujący – Mateusz Janicki (Grom Kalisz)
Rozgrywający – Tomasz Kurek (Piast Krotoszyn)
Blokujący – Hubert Kaczmarek (Piast Krotoszyn)
Przyjmujący – Maciej Weichert (Energetyk Poznań)
Broniący – Marcin Wyrębski (Grom Kalisz)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Podwójny tryumf krotoszynian w Siatkarskich Mikołajkach 2014

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców- Krotoszyn 2014. W tegorocznej edycji turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi, wygrywając klasyfikację zespołową oraz drużynową.

W imprezie, która w dniu 5 grudnia 2014 odbyła się pod patronatem burmistrza Krotoszyna rywalizowały dwadzieścia cztery zespoły rocznika 2004 z Wielkopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Lubuskiego oraz województwa Kujawsko Pomorskiego.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęły zespoły z Grudziądza, Gubina, Warszawy, Poznania, Zbąszynka, Milicza, Kędzierzyna- Koźle i Turku.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo.

Początkowo zespoły zmagały się w czterech sześciozespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których najlepsze zespoły tworzyły czterozespołową grupę walczącą o miejsca 1-4, zespoły zajmujące drugie miejsca tworzyły grupę walczącą o miejsca 5-8 itd. Turniej był grany na czas, każdy mecz trwał równe osiem minut.

Pierwszy zespół krotoszyńskiego Piasta bardzo szybko uporał się z grupowymi przeciwnikami wygrywając wysoko swoje spotkania i tym samym awansował do grupy finałowej. O ile postawa pierwszego zespołu nie była dla nikogo zaskoczeniem, to już drugi zespół nie był stawiany w gronie faworytów, jednak zagrał bardzo skutecznie i dosyć szczęśliwie wygrywając bardzo zacięte końcówki również ukończył swoją grupę na pierwszym miejscu. Ta wygrana spowodowała, że w finałowej czwórce były aż dwa zespoły gospodarzy, a finałową stawkę uzupełniły zespoły z Warszawy i Gubina.

W pierwszym spotkaniu finałowym pierwszy zespół UKS Piast pokonał drugi 19:8, a w drugim UKS Plas Warszawa pokonał Volley Gubin 17:9. W kolejnym meczu UKS Piast Krotoszyn I zremisował 15:15 z Volley Gubin, choć na kilka sekund przed końcem spotkania prowadził 15:14, lecz ostatnią akcję na swoją korzyść rozstrzygnęli Gubinianie. W swoim drugim spotkaniu finałowym UKS Piast II uległ rówieśnikom ze stolicy 10:18. Ostatnie mecze w tej grupie decydowały więc na jakich ostatecznie pozycjach zakończą turniej zespoły. W spotkaniu o trzecie miejsce drugi zespół z Parcelek nieoczekiwanie pokonał po zaciętej walce Volley Gubin 15:14, a pierwszy zespół po stojącym na wysokim jak na ta kategorię wiekową spotkaniu pokonał Plas Warszawa 16:14 zajmując tym samym pierwszą lokatę.

W turnieju prowadzona była także klasyfikacja drużynowa na którą składał się wynik pierwszego i drugiego zespołu danego klubu, który był przeliczany wg klucza 1 miejsce 24 punkty, 24 miejsce 1 punkt. W tej klasyfikacji również najlepszy okazał się UKS Piast Krotoszyn uzyskując 46 punktów, na drugim miejscu uplasował się Plas Warszawa z 34 punktami, trzeci Gubin, który uzyskał 33 punkty.

W ceremonii zakończenia turnieju najlepsze zespoły otrzymały puchary, a wyróżnieni zawodnicy statuetki oraz atrakcyjne nagrody.    

 

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju mini siatkówki chłopców- Krotoszyn 5.12.2014

 

1.      UKS Piast Krotoszyn I

2.      UKS PLAS Warszawa I

3.      UKS Piast Krotoszyn II

4.      MLKS Volley Gubin I

5.      MKS MOS Turek

6.      KS Stal Grudziądz I

7.      SPS Zbąszynek I

8.      PSP 11 Kędzierzyn- Koźle I

9.      KS Stal Grudziądz II

10.   KS Energetyk Poznań I

11.  UKS Dwójka Milicz

12.  UKS Polon Krotoszyn II

13.   PSP 19 Kędzierzyn- Koźle II

14.   PSP 11 Kędzierzyn- Koźle II

15.  UKS Plas Warszawa II

 

Sklasyfikowano 24 zespoły

Klasyfikacja drużynowa:

 

1. UKS Piast Krotoszyn- 46 pkt.
2. MUKS Plas Warszawa- 33 pkt.
3. KS Volley Gubin- 32 pkt.

 

Wyróżnieni zawodnicy:

 

MVP- Ostój Bartłomiej- Piast Krotoszyn

Najlepszy atakujący-  Gościański Oliwier- UKS Plas Warszawa

Najlepszy wystawiający- Ostrowski Mateusz- Volley Gubin

Najlepszy zagrywający- Klebs Kacper- Stal Grudziądz

Najlepszy blokujący- Kaczmarek Kacper- Piast Krotoszyn

Najlepszy zawodnik UKS Piast Krotoszyn- Tysiak Igor

 

UKS Piast I- Ostój Bartłomiej, Tysiak Igor, Kaczmarek Kacper, Król Dawid, Wiatrak Hubert, Wiatrak Bartosz, Gmerek Krystian, Stegienta Kacper, Zawieja Eryk, Baran Arkadiusz, Grzempowski Radosław, Bielawny Maciej

Trener Piotr Robakowski.

 

 

 

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

TURNIEJ KADR WOJEWÓDZKICH I KLUBÓW SPORTOWYCH

W dniach 5-7 września odbył się w Świeciu Ogólnopolski Turniej Kadr Wojewódzkich i Klubów Sportowych w piłce siatkowej.Na turniej zostali powołani najlepsi zawodnicy rocznika 2000 z Wielkopolski, w tym aż dziewięciu z krotoszyńskiego Piasta.

Turniej odbywał się równolegle w dwóch kategoriach wiekowych młodzika i kadeta.

W kategorii młodzika do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów, które rywalizowały systemem „każdy z Każdym”.

Celem kadry prowadzonej przez Piotra Robakowskiego było zgranie zawodników z różnych klubów Wielkopolski, obserwacja i selekcja zawodników pod kontem przydatności do gry i potencjału rozwojowego pod Turniej Nadziei Olimpijskiej, który wieńczy prace z kadrami na poziomie wojewódzkim i ma na celu wyłonienie najzdolniejszych zawodników do szkolenia centralnego. 

Kadra Wielkopolski w tym turnieju została podzielona na dwa zespoły po ośmiu zawodników po to by dać każdemu z zawodników szansę na pokazanie swoich umiejętności i wykazania swojej przydatności w zespole.

W całym turnieju pierwszy zespół Kadry Wielkopolski potwierdził swój potencjał wyrywając wszystkie spotkania i zasłużenie tryumfując w turnieju.  Drugi zespół osiągnął czwartą lokatę. Należy podkreślić, że w kadrze pierwszego zespołu było aż sześciu zawodników UKS Piast w tym pięciu w wyjściowej szóstce.

Po zakończeniu turnieju na prośbę prowadzącego Kadrę Mazowsza Konrada Copa odbył się pokazowy mecz pomiędzy Kadrą Wielkopolski a Kadrą Mazowsza i tu również góra byli Wielkopolanie.

Po zakończeniu turnieju wręczono wyróżnienia indywidualne. Najlepszym przyjmującym turnieju został Kacper Kostka, MP turnieju Patryk Foltynowicz.

Wyniki spotkań kadry Wielkopolski:

Kadra WLKP 1- Kadra WLKP 2- 2:0 (25:9,25:19)

Kadra WLKP 1- Kadra KUJAWSKO- POMORSKA- 2:1 (26:28, 25:21, 15:12)

Kadra WLKP 1- Omega Gdynia- 2:0 (25:6,25:12)

Kadra WLKP 1- Piątka Turek 2:0 (25:20, 25:16)

Kadra WLKP 1- Kadra Mazowsze- 2:0 (25:12, 25:16)

 

Końcowa Kolejność Turnieju:

1.     Kadra Wielkopolski I

2.     Kadra Kujawsko- Pomorska

3.     Kadra Mazowiecka

4.     Kadra Wielkopolski II

5.     UKS Piątka Turek

6.     KS Omega Gdynia

Kadra Wielkopolski Młodzików: KUREK Tomasz UKS PIAST Krotoszyn, WEICHERT Maciej KS ENERGETYK Poznań, Foltynowicz Patryk UKS PIAST Krotoszyn, POMIRSKI Daniel UKS PIAST Krotoszyn, PIĄTEK Maciej UKS PIĄTKA Turek, NOGAJ Kacper MUKS GROM Kalisz, SROCZAN Mateusz UKS PIAST Krotoszyn, KACZMAREK Hubert UKS PIAST Krotoszyn, KOZUBIŃSKI Łukasz KPS PROGRES Września, JANICKI Mateusz MUKS GROM Kalisz, Plewa Adrian UKS PIAST Krotoszyn, KUBICKI Tobiasz UKS PIAST Krotoszyn, Poznański Dominik UKS Kaniasiatka Gostyń, Klonowski Adrian UKS PIAST Krotoszyn, Kostka Kacper UKS PIAST Krotoszyn, MROTEK Mikołaj KS ENERGETYK Poznań, NIEMCZEWSKI Filip UKS SMS JOKER Piła, Sztylka Eliasz MUKS Amber Kalisz

Trener- Piotr Robakowski- UKS Piast Krotoszyn

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn awansowali do Finałów Mistrzostw Polski siatkówki plażowej kategorii młodzików

Po zakończonym sezonie halowym zawodnicy UKS Piast Krotoszyn z sukcesami rozpoczęli rywalizację w plażowej odmianie siatkówki.

Krotoszyńska para Foltynowicz Patryk/Sasin Dawid w dniu 16 czerwca stawiła się na fantastycznie przygotowane obiekty wrzesińskiego MOSiR. W tym dniu odbywały się Finały Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodzika. Spośród ponad dwudziestu par zgłoszonych do rozgrywek, w dniu zawodów z różnych przyczyn zjawiło się dwanaście. Pary z całej Wielkopolski walczyły nie tylko o medale w tej kategorii wiekowej, ale też o przepustki do półfinałów MP.

Turniej tradycyjnie dla tej dyscypliny prowadzony był systemem brazylijskim.

Krotoszyńska para  z racji wieku (Patryk jest o rok młodszy od rywali) nie była stawiana w roli faworytów, ale postawa zawodników Piasta, którzy już w pierwszym spotkaniu pokonali jednego z pretendentów do medalu parę Kaczmarek/Woźniak (Kangur Nowy Tomyśl) dawała nadzieję  na dobry wynik.

W kolejnych spotkaniach nasi chłopcy grali coraz lepiej pokonując kolejno zawodników Progresu Września oraz Calisii Kalisz i jako jedyny zespół bez porażki awansowali do finału.

Tutaj ponownie spotkali się z nowotomyską parą Kaczmarek/Woźny. Tym razem mecz lepiej ułożył się naszym przeciwnikom. Srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski można jednak uznać za sukces, który dał naszym zawodnikom awans do półfinału MP.

Gospodarzem turnieju półfinałowego, który odbył się w dniach 25-27.06 była lubuska Nowa Sól. Szesnaście par z czterech województw (Wielkopolskie, Pomorskie, Zachodnio-pomorskie, Lubuskie)systemem brazylijskim rywalizowało o cztery miejsca premiowane awansem do finału MP.

Chłopcy z Krotoszyna rozpoczęli turniej nie najlepiej zaliczając porażkę po bardzo zaciętym spotkaniu 0:2 (20:22,20:22) z parą z Krosna Odrzańskiego, ale jak się później okazało była to najlepsza para w turnieju.

W następnych pojedynkach nasi chłopcy schodzili już jednak z tarczą awansując do czołowej czwórki turnieju.

Spotkania o miejsca na podium toczyły się ostatniego dnia turnieju.

Półfinałowym przeciwnikiem pary Foltynowicz/Sasin była ponownie z para z Krosna Odrzańskiego. Nasi chłopcy w pierwszym secie pokonali przeciwników 21:18 i dość długo prowadzili w drugim secie, jednak dzięki dobrej grze para z Krosna Odrzańskiego wyszła z opresji wygrywając tą partię 21:19 i tie-breaka 15:9. Naszym zawodnikom pozostała już tylko walka o trzecie miejsce, w którym podopieczni Piotra Robakowskiego pokonali parę z Gubina 2:1. Finał Mistrzostw Polski w kategorii młodzika i młodziczki odbędzie się w Warszawie w dniach 28-30 czerwca 2014.

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Emanuel Kuś Wicemistrzem Wielkopolski w skoku w dal

Duży sukces odniósł  uczeń Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum  nr 3 w Krotoszynie Emanuel Kuś, podopieczny Sławomira Króla i Aleksandra Sobczyka zdobywając srebrny medal w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Lesznie skacząc na odległość 6,09m.

Droga do zdobycia medalu była bardzo trudna. Lekkoatleci z całej Wielkopolski rozpoczęli rywalizację na poziomie podstawowym. Emanuel startując 9 maja 2014r. w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego wywalczył awans do rejonu kaliskiego skacząc na odległość 5,62m wygrywając tym samym konkurs.

Wynik ten umożliwił wzięcie udziału w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego, który odbył się 15.05.2014r. na stadionie lekkoatletycznym w Ostrzeszowie.

Konkurs skoków rozegrany został przy pięknej i słonecznej pogodzie. Rywalizacja i poziom zawodów był zdecydowanie wyższy, mimo to nasz skoczek po odbiciu od belki poszybował na odległość 5,79 m i uplasował się na drugim miejscu. Awans do Finału był już pewny.

Wielkopolski Finał 27.05.2014r skoku w dal chłopców zapowiadał się tego dnia nieciekawie, ze względu na padający deszcz. W serii eliminacyjnej Emanuel Kuś skacząc na odległość 5,81 m zajmował 3miejsce. Jednak seria finałowa pokazała, że nasz skoczek może skakać o wiele dalej. Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak Emanuelowi w ustanowieniu rekordu życiowego.  Skacząc na odległość 6,09 m, zdobył srebrny medal w Wielkopolsce.

Powiat Krotoszyn reprezentowaly także uczennice Gimnazjum nr 2 Monika Siudy - 100 m pł, Klaudia Walczak – skok w dal, trener Małgorzata Benasiewicz-Szymańska ,uczniowie Gimnazjum nr 5  Lidia Kot – 100 m pł, Alicja Kramarz – skok wzwyż, Łukasz Śmigielski – 110 m pł, trener Marlena Budzińska.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI mini siatkówki chłopców

 

W niedzielę 11 maja 2014 roku w nowoczesnej hali sportowej ZSP nr 2 w Jarocinie odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Jarocina zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski wyłonieni z etapów eliminacyjnych i półfinałowych. Tegoroczne zawody mini-siatkówki należą do ogólnopolskiego projektu „Kinder Sport”, nad którym patronat objął Polski Związek Siatkówki oraz reprezentacja Polski seniorów. Sponsorem generalny cyklu jest znany producent wyrobów czekoladowych.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych. Rocznik 2003 grał zespołami dwuosobowymi, rocznik 2002 trójkami, rocznik 2001 czwórkami. Grano do dwóch wygranych setów do 11 punktów.

W doborowej stawce finałowej nie mogło zabraknąć siatkarzy z Krotoszyna.

W najmłodszej kategorii wiekowej do rozgrywek w obecnym sezonie przystąpiło ponad czterdzieści zespołów, z których dziesięć najlepszych spotkało się w niedzielnym finale. Po bardzo ambitnej grze chłopcy z I zespołu krotoszyńskiego Piasta zajęli siódmą lokatę, a ich koledzy z drugiego zespołu dziesiątą. Opiekunem zespołu był Cezary Grenda.

W najstarszej kategorii wiekowej, roczniku 2001 chłopcy z siódemki oraz Piątki Turek byli stawiani w roli faworytów, jednak losowanie sprawiło, że trafili do jednej grupy. Podopieczni Piotra Robakowskiego bez problemów przebrnęli przez fazę grupową ulegając tylko po tie-breaku z ubiegłorocznym mistrzem Piątką Turek. W półfinale chłopcy z siódemki wysoko 2:0 wygrywają z zespołem Progresu Września. Spotkanie finałowe, w którym, co było do przewidzenia krotoszynianie spotkali się z rówieśnikami z Turku dostarczyło wielu sportowych emocji i kolejny raz zakończyło się tie-breakiem. Podopieczni Piotra Robakowskiego choć mieli szanse wygrać spotkanie w dwóch setach, gdyby nie kilka niewymuszonych błędów w końcówce drugiej partii to ulegli po trzysetowym boju. Podopieczni Piotra Robakowskiego wywalczyli również awans do finału krajowego tych rozgrywek, które odbędą się w podzielonogórskim Drzonkowie w dniach 3-6 lipca br.

 

Na zakończenie zawodów najlepsi otrzymali medale, puchary i wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez sponsora projektu Kinder Sport oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

 

UKS Piast Krotoszyn:

Rocznik 2001: Grześkowiak Wiktor, Fabiś Oskar, Pestka Michał, Śnieciński Patryk, Trąbka Jan. Trener Piotr Robakowski

Rocznik 2003: Wałęsiak Wojtek, Kossmann Wiktor, Ostój Bartek, Czachorek Jakub, Głowacki Kacper, Bieliński Jakub. Trener Cezary Grenda.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze krotoszyńskiej siódemki srebrnymi medalistami Mistrzostw Wielkopolski!

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji krotoszyńskiej siódemki w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2013/2014.

Prawo udziału w finale, który po raz drugi z rzędu odbył się w Krotoszynie uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji były obiekty sportowe szkół na Parcelkach i na Błoniach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie systemem „każdy z każdym” wyłoniono zespoły, które w następnym etapie turnieju grały o miejsca. Chłopcy z siódemki znaleźli się w grupie A wraz z zespołami z Wrześni, Turku i Piły. W grupie B znalazły się zespoły SP 4 Poznań, SP Stawiszyn, SP 7 Leszno oraz SP Zbąszyń.

Już pierwsze mecze w turnieju pokazały, że bardzo trudno będzie zatrzymać obrońców tytułu sprzed roku. Gospodarze grali skutecznie, wygrywając swoje spotkania bez straty seta i zajmując pierwsze miejsce w grupie A. W grupie B bardzo dobrze spisywali się zawodnicy ze Stawiszyna, którzy po trzech wygranych tie-breakach zajęli pierwsze miejsce w grupie.  Drugie miejsce zajęli reprezentanci rejonu poznańskiego, SP 4 Poznań.

W pierwszym spotkaniu półfinału Krotoszyn wysoko pokonał SP 4 Poznań 2:0 (25:16, 25:9), w drugim zespół SP 5 Turek po bardzo zaciętym meczu zakończonym tie-breakiem pokonał SP Stawiszyn.

W meczu o trzecie miejsce Stawiszyn ponownie po tie-breaku  pokonał ambitnie grającymi siatkarzy z Poznania i tym samym stanął na najniższym stopniu podium.

W meczu o złoty medal zmierzyli się gospodarze turnieju z rówieśnikami z Turku.

Faworytem spotkania wydawali się krotoszynianie, którzy swoich finałowych przeciwników pokonali już na etapie grupowym, a do tego pojedynku przystępowali bez straty seta.

Niestety finał od początku nie układał się po myśli krotoszynian, nasi chłopcy nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, a to utrudniało im wyprowadzenie skutecznego ataku. Podopieczni Piotra Robakowskiego byli bardzo spięci, grali nieskutecznie w obronie, a ich finałowy rywal umiejętnie kontrując powiększał przewagę. Kolejne czasy i zmiany na żądanie trenera SP 7 nie zmieniło obrazu gry i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem SP 4 Turek 25:16. W drugim secie zgodnie z przepisami tych rozgrywek zmieniły się czwórki rywalizujące na parkiecie i to krotoszynianie zaczęli przeważać budując kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca drugiej odsłony wygrywając 25:14.  W tie-breaku bardziej odporni psychicznie okazali się goście, którzy wygrywając 15:11, sięgnęli tym samym po tytuł Mistrzów Wielkopolski 

W ceremonii zakończenia imprezy medale i puchary wręczał burmistrz Ryszard Czuszke, prezes krotoszyńskiego SZS Bogdan Chytrowski oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana- Zbigniew Kurzawa. Nagrodzono również wyróżniających się zawodników. Statuetki odebrał w zespole SP 7-Michał Pestka.

 

Wyniki spotkań z udziałem Krotoszynian:

Grupa A

SP 7 Krotoszyn- SP 1 Września- 2:0 / 25:12,25:16/

SP 7 Krotoszyn- SP 5 Turek- 2:0 / 25:20, 25:15 /

SP 7 Krotoszyn- SP 2 Piła- 2:0 / 25:12, 25:14 /

Półfinał:

SP 7 Krotoszyn- SP 4 Poznań- 2:0 / 25:16, 25:9 /

SP 5 Turek- SP Stawiszyn- 2:1 /7:25,25:8,15:11/

O III miejsce:

SP Stawiszyn- SP 4 Poznań- 2:1 /13:25, 25:11,15:13/

O I miejsce:

SP 7 Krotoszyn- SP 5 Turek- 1:2 / 16:25, 25:14, 11:15 /

Kolejność końcowa Finału Mistrzostw Wielkopolski:

1.     Szkoła Podstawowa Nr 5 Turek

2.     Szkoła Podstawowa Nr 7 Krotoszyn

3.     Szkoła Podstawowa Stawiszyn

4.     Szkoła Podstawowa Nr 4 Poznań

5.     Szkoła Podstawowa Nr 1 Września

6.     Szkoła Podstawowa Nr 7 Leszno

7.     Szkoła Podstawowa Zbąszyń

8.     Szkoła Podstawowa Nr 2 Piła

 

SP 7 Krotoszyn: Pestka Michał, Śnieciński Patryk, Grześkowiak Wiktor, Fabiś Oskar, Robakowski Andrzej oraz Kurzawa Filip, Grządka Maksymilian, Król Dominik, Dzwoniarek Eryk, Miński Dominik. Opiekun: Piotr Robakowski.

 

Komentarz: Wynik zespołu w tegorocznych rozgrywkach jest dużym osiągnięciem. Pozostaje tylko lekki niedosyt, nie wyszło nam spotkanie finałowe przegrane z zespołem, który wcześniej pokonaliśmy w grupie bez straty seta. Należy zauważyć, że w ostatnich sześciu latach reprezentanci SP 7 Krotoszyn wywalczyli w tych rozgrywkach sześć medali w tym cztery złote i dwa srebrne co jest wynikiem nie mającym precedensu w historii Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST O KROK OD ZŁOTA

Po niezwykle emocjonującym finale, Młodzicy UKS Piast Krotoszyn zdobyli tytuł wicemistrza Wielkopolski, będąc o krok od złota!

 20 lutego na obiektach sportowych Gimnazjum w Nowym Tomyślu o wielkopolskie medale oraz możliwość awansu do dalszego etapu rozgrywek walczyły zespoły KS Energetyk Poznań, UKS Piast Krotoszyn, KPS Calisia Kalisz oraz gospodarz MUKS Kangur Nowy Tomyśl.

Każda z drużyn, aby zakwalifikować się do finału musiała przejść przez sito eliminacji oraz turniejów ćwierćfinałowych i półfinałowych. Turniej zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem mierzące się zespoły prezentowały wyrównany poziom, a utytułowani trenerzy gwarantowali doskonałe przygotowanie podopiecznych. Gromadzący się od rana kibice mogli więc oczekiwać siatkarskiego widowiska z najwyższej półki.

Zespół z Krotoszyna był najmłodszy z całej stawki bowiem aż 12 z 13 zawodników było rok młodsza od rówieśników i już sam awans do finału był sensacją rozgrywek. 

Mecz pierwszy okazał się zwycięski dla Krotoszyna. Chociaż otwarcie nie zapowiadało tak zaciętego spotkania - Krotoszyn uzyskał już siedmiopunktową przewagę, oddając przeciwnikom tylko jedno oczko - poznaniacy zdołali się odbudować i napędzić stracha zawodnikom Piasta. Najmłodsi siatkarze turnieju jednak, zmotywowani przez szkoleniowca Piotra Robakowskiego, sprawili już na samym początku niespodziankę, w dwóch setach ogrywając starszych kolegów z Energetyka 2:0 (25:21, 25:19).

W kolejnym spotkaniu finału gospodarze pokonali Calisia Kalisz 2:0 (25:19, 25:20)

Trzecie spotkanie rozegrane zostało pod dyktando Kaliszan, którzy szczególnie w drugim secie z dużą swobodą poczynali sobie z zawodnikami z Poznania.

W czwartym meczu turnieju spotkały się niepokonane dotąd zespoły z Nowego Tomyśla oraz Krotoszyna.

Pojedynek, który już przed rozpoczęciem okrzyknięto przedwczesnym finałem bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Piotra Robakowskiego zdobywając w początkowej fazie seta kilkupunktową przewagę, kolejne przerwy na żądanie trenera gospodarzy niewiele zmieniły i pierwszą odsłonę tego spotkania wysoko wygrali młodzi siatkarze z Krotoszyna 25:13. Gospodarze nie zamierzali się jednak łatwo poddawać i w drugim secie przy niemałej pomocy kilkusetosobowej grupy kibiców zwyciężyli 25:23 i do rozstrzygnięcia potrzebny był dodatkowy set. Tu swoje wysokie umiejętności pokazali zawodnicy UKS Piast pokonując starszych kolegów 15:9.  

Kangury zakończyły turniej zwycięstwem nad Poznaniakami, lecz zespół w trakcie ostatniego spotkania nie wystrzegli się błędów własnych, choć udało im się ostatecznie opanować grę i zapisać na swą korzyść zwycięstwo w dwóch setach. 

Podczas ostatniego spotkania turnieju zawodnicy, sztab szkoleniowy i fani Kangura siedzieli jak na szpilkach, z niepokojem spoglądając na tablicę wyników. O złotym medalu zadecydować miała bowiem matematyka – tylko zwycięstwo Kalisza nad Krotoszynem pozwolić mogło Młodzikom z Nowego Tomyśla stanąć na najwyższym miejscu podium. Piast Krotoszyn nie zamierzał bynajmniej ułatwiać niczego starszym kolegom, tych natomiast, podwójnie zmotywowanych zrozumiałym dopingiem z trybun, nie zadowalał brąz i najniższe miejsce podium. Wszystko wskazywało na to, że nic nie jest w stanie odebrać krotoszynianom złota, podopieczni Piotra Robakowskiego grając pewnie i na dużym luzie wysoko wygrywają pierwszego seta 25:15. W drugim secie w tej sprawnie działającym dotąd krotoszyńskiej maszynie coś się zacięło. Chłopcy zaczęli popełniać coraz więcej błędów i druga partia padła łupem zespołu z Kalisza. Decydujący set to długie, widowiskowe wymiany, cios za cios, efektowne zagrania które z pewnością mogły zaspokoić wymagania największych koneserów siatkówki, jednak to kaliszanie wychodzą zwycięzcy z tego pojedynku co powoduje, że tytuł mistrzowski przypadnie zespołowi z Nowego Tomyśla, drugi Krotoszyn, na najniższym stopniu podium Calisia Kalisz.  

Ostateczny podział medali nie oddaje niesamowitej siatkarskiej historii, której karta zapisana została na hali w Nowym Tomyślu. O zwycięstwach w poszczególnych setach niekiedy decydowało nieco większe doświadczenie pojedynczego zawodnika. Niewątpliwie szkoleniowcy mogą być zadowoleni z występu swoich podopiecznych, którzy w przyszłości mogą przynieść polskim entuzjastom siatkówki niemniej radości, niż medaliści igrzysk zimowych. Należy podkreślić perfekcyjną organizację finału którym blisko było do rozgrywek Plusligi. Niesamowitym przeżyciem dla młodych sportowców była gra przy kilkusetosobowej widowni.

Wysokie umiejętności zawodników UKS Piast znalazły swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach indywidualnych. Najlepiej zagrywającym zawodnikiem turnieju został Adrian Plewa, najlepiej przyjmującym Kacper Kostka, a najwszechstronniejszym zawodnikiem finału został Patryk Foltynowicz.

Zespół krotoszyńskiego Piasta zajmując drugie miejsce w Wielkopolsce awansował tym samym do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 7-9 marca w Gubinie. Oprócz zespołu UKS Piast wezmą w nim udział Trefl SA Piłka Siatkowa Gdańsk, MLKS Volley Gubin, UKS Błyskawica Szczecin, GTPS Gorzów Wielkopolski oraz UKS Dwójka Milicz.

 

 Finał

 

20.02.2014 (Nowy Tomyśl)

Piast Krotoszyn - Energetyk Poznań 2:0

(25:21, 25:19)

Kangur Nowy Tomyśl - KPS Calisia Kalisz 2:0

(25:19, 25:20)

Energetyk Poznań - KPS Calisia Kalisz 0:2

(23:25, 18:25)

Piast Krotoszyn - Kangur Nowy Tomyśl 2:1

(25:13, 23:25, 15:9)

Kangur Nowy Tomyśl - Energetyk Poznań 2:0

(25:17, 25:17)

KPS Calisia Kalisz - Piast Krotoszyn 2:1

(15:25, 25:19, 15:12)

 

Tabela:

 

MSC

Zespół

M

PKT

Sety

1.

Kangur Nowy Tomyśl

3

5

5:2

2.

Piast Krotoszyn

3

5

5:3

3.

KPS Calisia Kalisz

3

5

4:3

4.

Energetyk Poznań

3

3

0:6

 

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Wielkopolski:

 

MSC

Zespół

1.

 Kangur Nowy Tomyśl

2.

 Piast Krotoszyn

3.

 KPS Calisia Kalisz

4.

 Energetyk Poznań

5.

 Progress Września

6.

 MKS MOS Turek

7.

UKS Rataje ZSO 4 Poznań

8.

SMS Joker Piła

9.

Grom Kalisz

10.

UKS Murowana Goślina

 

  

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze UKS Piast w czołówce turnieju o Puchar Pomorza 2014

 Na czwartym miejscu ukończyli swój udział w VI Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki chłopców- Puchar Pomorza 2014 młodzi siatkarze UKS Piast. Do trzeciego miejsca brakło dwóch małych punktów.

W imprezie, która w dniach 31 stycznia – 2 luty 2014 odbyła się w Gdańsku w ciągu trzech dni rozegrano ponad 200 spotkań, a zwycięstwo walczyło udział prawie 50 zespołów z 15 czołowych klubów w Polsce: Volley Wałcz, Jasieniak Gdańsk, Metro Warszawa, Dwójka Milicz, SP 4 Bydgoszcz, SP 60 Bydgoszcz, Piast Krotoszyn, BAS Białystok, Plas Warszawa, SPS Kobylnica, Trefl Gdańsk, Dwójka Bytów, UKS „Libero” Łebień, Suchanik Gdańsk.

W tak doborowym gronie krotoszynianie spisali się wzorowo.

Początkowo zespoły zmagały się w siedmiozespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których dwa najlepsze zespoły awansowały do drugiego etapu zawodów gdzie w nowych grupach tym samym sposobem walczono o zwycięstwo w turnieju.

Etap eliminacyjny turnieju chłopcy z siódemki ukończyli na pierwszym miejscu, wygrywając  z najgroźniejszym grupowym rywalem BAS Białystok 26:24.  

Rundę finałową nasi zawodnicy rozpoczęli z przytupem wysoko pokonując najlepszy zespół Mazowsza 21:12 oraz Mistrza Gdańska zespół Jasieniak Gdańsk 21:15. Niestety w ostatnim spotkaniu drugiego dnia turnieju, doznali niezwykle dotkliwej jak się później okazało porażki z SP 2 Bytów 19:21. W ostatnim dniu zawodów wygrali kolejno z UKS Plas Warszawa 21:12, UKS Dwójka Milicz 21:15, oraz przegrywając z najlepszym zespołem turnieju wicemistrzem Polski w tym roczniku Volley Wałcz 12:21 oraz gospodarzami Suchanik Gdańsk 17:21. Po podliczeniu rundy finałowej turnieju okazało się, że pierwsze miejsce bez porażki zajął zespół z Wałcza, na drugiej pozycji uplasował się Białostocka Akademia Siatkówki Białystok, dalej trzy zespoły które mają taką samą liczbę zwycięstw. O końcowej kolejności decydowały małe punkty punktów. W tej siatkarskiej matematyce najlepsze Metro Warszawa wyprzedzając o dwa małe punkty krotoszynian oraz kolejne trzy gospodarzy Suchanik Gdańsk. Brzemienna w skutki okazała się porażka z SP 2 Bytów, a tak mimo wygranych z BAS Białystok i Metro Warszawa zawodnicy UKS Piast kończą ten prestiżowy turniej na czwartej pozycji. Turniej był ostatnim sprawdzianem chłopców z siódemki przed kolejnymi etapami rozgrywek szkolnych. Miejmy nadzieję, że ta dobra postawa w turnieju przełoży się na postawę w tych ważnych rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Pomorza 2014

 

1.     UKS Volley Wałcz

2.     BAS Białystok

3.     KS Metro Warszawa

4.     UKS Piast Krotoszyn

5.     UKS Suchanik Gdańsk

6.     UKS Dwójka Milicz

7.     SP 2 Bytów

8.     UKS Plas Warszawa

9.     UKS Jasieniak Gdańsk

10.           KS Trefl Gdańsk

 

Sklasyfikowano 21 zespołów

 

UKS Piast- Śnieciński Patryk, Grządka Maksymilian, Fabiś Oskar, Pestka Michał, Robakowski Andrzej, Tysiak Damian, Król Dominik.

Trener Piotr Robakowski.

 

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

Siatkarskie Mikołajki 2013

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców- Krotoszyn 2013. Tegoroczną edycję turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego ukończyli na trzecim miejscu.

W imprezie, która w dniu 6 grudnia 2013 odbyła się pod patronatem posła na sejm Macieja Orzechowskiego rywalizowało dziesięć zespołów z Wielkopolski, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe stanęły czołowe zespoły w swoich województwach. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Nysy, Milicza, Kędzierzyna- Koźla, Wrocławia, Murowane Gośliny i Turku. Z udziału w turnieju ze względu na chorobę zawodników w ostatniej chwili musiał się wycofać zespół MOS WOLA Warszawa.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo.

Początkowo zespoły zmagały się w dwóch pięciozespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których po dwa najlepsze zespoły zachowały szanse na walkę o podium zawodów. W półfinałach spotkały się zespoły zajmujące pierwsze miejsce w grupie A z drugim zespołem grupy B oraz na tej samej zasadzie zespoły z miejsc trzecich i czwartych. Ostatnim etapem zawodów były spotkania o miejsce.

Pierwszy zespół krotoszyńskiego Piasta bardzo szybko uporał się z grupowymi przeciwnikami wygrywając wysoko swoje spotkania i tym samym awansował do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Półfinałowym rywalem młodych siatkarzy  z Parcelek okazał się bardzo utytułowany zespół Gwardii Wrocław. W spotkaniu lepsi okazali się goście, którzy zagrali bardzo dobre spotkanie. Zawodnicy UKS Piast wyszli na ten mecz bardzo spięci i od początku nie potrafili znaleźć recepty na wysoki zespół ze stolicy Dolnego Śląska, który imponował skutecznością w ataku. Porażka 13:25 spowodowała, że z awansu do finału cieszyli się wrocławianie, a gospodarzom pozostała walka o 3 miejsce. W drugim półfinale spotkały się zespoły z Opolszczyzny. W derbach lepsi młodzi siatkarze z Nysy. Spotkanie o 3 miejsce w którym gospodarze podejmowali PSP 11 Kędzierzyn- Koźle dostarczyło zgromadzonej na trybunach publiczności wiele radości, siatkarze z Parcelek pokazali swoje wysokie umiejętności. Mecz obfitował w wiele widowiskowych obron i dynamicznych ataków i zakończył się wysoką wygraną krotoszynian 25:9. W finale po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu Tomart ZSS SOS Nysa pokonał  KS Gwardię Wrocław 25:19.

Turniej zorganizowano w ramach projektu Fundacji Polska Siatkówka "Siatkówka, nauka plus wychowanie".

Patronat nad turniejem objął Maciej Orzechowski, poseł na Sejm RP. Sponsorami nagród byli także Urząd Miejski w Krotoszynie, PPH Ewa S.A. oraz Cukiernia Łyskawa oraz Fundacja Polska Siatkówka.

 

Mecze grupowe z udziałem UKS Piast Krotoszyn

Piast Krotoszyn- PSP 50 Wrocław- 25:12

Piast Krotoszyn- UKS Dwójka Milicz- 25:22

Piast Krotoszyn- UKS Polon Krotoszyn- 25:11

 

Półfinały:

 

ZSS SOS Nysa- PSP 11 Kędzierzyn- Koźle- 25:21

KS Gwardia Wrocław- Piast Krotoszyn- 25:13

 

O III miejsce:

 

UKS Piast Krotoszyn- PSP 11 Kędzierzyn- Koźle- 25:9

 

O I miejsce:

 

ZSS SOS Nysa- Gwardia Wrocław- 25:19

 

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju mini siatkówki chłopców- Krotoszyn 6.12.2013

 

1.      Tomart ZSS SOS Nysa

2.      KS Gwardia Wrocław

3.      UKS Piast Krotoszyn I

4.      PSP 11 Kędzierzyn – Koźle

5.      UKS Piątka Turek

6.      UKS Dwójka Milicz

7.      UKS Piast Krotoszyn II

8.      UKS Polon Krotoszyn

9.      PSP 50 Wrocław

10.  UKS Zielone Wzgórz Murowana Goślina

 

Wyróżnieni zawodnicy:

 

Najlepsi zawodnicy turnieju:
przyjmujący: Patryk Konieczny- PSP 11 Kędzierzyn-Koźle
atakujący: Daniel Fijałka- Gwardia Wrocław
zagrywający: Michał Pestka- Piast Krotoszyn
blokujący: Kacper Ochocki- Piątka Turek
zawodnik turnieju: Dawid Kubas- ZSS SOS Nysa
zawodnik UKS Piast: Patryk Śnieciński

 

Wyróżnieni w swoich zespołach:
Tomart SOS ZSS Nysa - Jan Górczyński
KS Gwardia Wrocław - Krzysztof Pułczyński
UKS Piast Krotoszyn I - Oskar Fabiś
PSP 11 Kędzierzyn-Koźle - Patryk Dederko
UKS Piątka Turek - Dawid Gruszczyński
Dwójka Milicz - Kamil Pachurka
UKS Piast Krotoszyn II - Filip Kurzawa
UKS Polon Krotoszyn - Jakub Michalak
PSP 50 Wrocław - Kacper Varanka
UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina - Mateusz Błachowiak

 

UKS Piast Krotoszyn I- Oskar Fabiś, Michał Pestka, Patryk Śnieciński, Wiktor Grześkowiak, Andrzej Robakowski, Jan Czachorek
UKS Piast Krotoszyn II- Filip Kurzawa, Maksymilian Grządka, Eryk Dzwoniarek, Filip Piorunek, Dominik Król, Mikołaj Miński
Trener- Piotr Robakowski

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Dobry występ siatkarzy UKS Piast w XXVII Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej- WOLA-CUP 2013

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i prestiżowy turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu.

Uczestników turnieju i zaproszonych gości powitał dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki, który podkreślił, że w młodzieżowych turniejach WOLA-CUP startowało w przeszłości wielu znakomitych siatkarzy jak chociażby reprezentanci Polski  Paweł Zagumny, Paweł, Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman czy Grzegorz Łomacz oraz wielu znakomitych siatkarzy z innych krajów, jak reprezentant Niemiec Bjoern Andrae.
Trzydniowe zawody rozgrywane były na trzech boiskach (7 x 7 m) jednocześnie. Siatkarze Piasta trafili do grupy I, gdzie pokonali kolejno słowacki zespół Slavia Svidnik 2:0 (25:13,25:16), MOS Wola II- 2:0 (25:13,25:9) oraz ulegli ZSS Nysa 1:2 (23:25,25:16,12:15) zajmując drugie miejsce w grupie. Półfinałowym przeciwnikiem krotoszynian był zespół mistrza Niemiec, który w tym turnieju wystąpił zawodnikami o rok starszymi TSC Berlin , ten mecz od początku nie układał się po myśli naszych siatkarzy i zakończył się porażką 2:0 (25:23,25:18). Naszym chłopcom pozostała walka o trzecią lokatę z przegranym z drugiego półfinału zespołem ZSS SOS Nysa. To był bardzo trudny mecz dla krotoszynian, chłopcy załamani przegranym półfinałem grali w pierwszym secie poniżej swoich możliwości przegrywając 25:16, w drugim secie potrafili się jednaj podnieść wygrywając zdecydowanie 25:7. Do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebny był tie-break. Więcej sił i siatkarskiego szczęścia było tego dnia przy siatkarzach z Nysy i to oni wygrywając 15:13 stanęli na najniższym stopniu podium.   

Należy podkreślić znakomitą organizację zawodów, bardzo dobre warunki do gry w nowoczesnym kompleksie sportowym, a możliwość rywalizacji z siatkarzami z Berlina czy Wiednia znacząco podniosła atrakcyjność turnieju.

Najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary, nagrodzono również wyróżniających się graczy, wśród nich zalazł się zawodnik Piasta- Wiktor Grześkowiak.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki programowi Fundacji Polska Siatkówka „ Siatkówka Nauka Plus Wychowanie” , który to jest realizowany w Uczniowskim Klubie Sportowym Piast.

Końcowa kolejność 27. edycji WOLA - CUP 2013 :                                                        

1. Berliner TSC Berlin                                                                                                    

2. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle                                                                                                    

3. Tomart ZSS SOS Nysa                                                                                   

4. UKS PIAST Krotoszyn                                                                                               

5.  Aon Hot Volleys Wiedeń                                                                                                    

6. Slavia Svidnik (Słowacja)                                                                                        

7. MOS WOLA Warszawa

8. MOS WOLA II Warszawa

 

UKS Piast: Michał Pestka, Oskar Fabiś, Wiktor Grześkowiak, Patryk Śnieciński, Maksymilian Grządka, Filip Kurzawa. Trener Piotr Robakowski.

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZI SIATKARZE GIMNAZJUM NR 3 KROTOSZYN ZOSTALI MISTRZAMI ORLIK VOLLEYMANII

Nie zwalniają tempa młodzi siatkarze szkoły na Parcelkach, którzy po tryumfie w lipcowych Mistrzostwach Polski dołożyli wygraną w kolejnej wielkiej imprezie. Po emocjonującym meczu finałowym podopieczni Piotra Robakowskiego wygrali z drużyną MOS Wola Warszawa stając na najwyższym podium finału krajowego rozgrywek Orlik Volleymania. Trzecie miejsce przypadło drużynie PSP 11 z Kędzierzyna Koźla.

Rozgrywki Orlik Volleymania odbyły się po raz trzeci. Impreza miała zasięg ogólnopolski i odbywała się we wszystkich województwach w Polsce. Podczas wrześniowych zmagań eliminacyjnych na 64 Orlikach stały tysiące zawodników z rocznika 2000 i młodsi. Tak jak w zeszłym roku impreza była rozgrywana osobno dla dziewcząt i chłopców. Zwycięskie drużyny z eliminacji wojewódzkich, zmierzyły swoje siły w Finałach Makroregionu i gdzie miały okazją do sprawdzenia swoich możliwości na tle rówieśników z 2 województw. Najlepsze drużyny brały udział w wielkim finale, który odbył się w Poznaniu.

Finał rozgrywany na obiektach poznańskiego OsiR był ogromną imprezą, w której w kategorii chłopców i dziewcząt spotkało się w sumie ponad 120 zespołów, a przez 2 dni finału w rozgrywek uczestniczyło ponad 1000 zawodników i zawodniczek. Organizatorzy ze względu na liczbę drużyn przygotowali aż 8 boisk sportowych, na których były rozgrywane spotkania. To z pewnością było ogromne wydarzenie na niespotykaną w Polsce skalę.

Drużyny zostały rozlosowane z koszyka do ośmiu grup. Ze względu na dużą ilość zespołów w fazie grupowej grano jednego seta do 15. Dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do 1/8 finału gdzie systemem pucharowym grano do dwóch wygranych setów do 15.

Drużyna Gimnazjum nr 3 Krotoszyn trafiła do grupy C w której pokonała kolejno Gwardię Wrocław 17:15, Serbinów Biała Podlaska 15:7, Gimnazjum SOS Masłów 15:12, LKS Bobowa 15:8, UKS Dąbrowa Górnicza 15:6 pewnie awansując do fazy pucharowej turnieju.

W 1/8 finału krotoszynianie pokonali ZSG nr 2 SOS Kęty  2:0 (15:8, 15:5), w 1/4 finału Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn Koźle 2:0 (15:4, 15:13), w półfinale UKS Olimp Opole Lubelskie 2:0 (17:15, 15:13) awansując do finału, w którym spotkali się z utytułowanym zespołem MOS WOLA Warszawa.

Gracze ze stolicy by dostać się do finału musieli rozegrać dwa tie – breaki pod rząd. W ćwierćfinale z Gimnazjum Sportowym Rzeszów oraz z drużyną SP 19 Kędzierzyn Koźle w półfinale. To odbiło się na ich postawę w finale. Zawodnicy z Krotoszyna zachowali więcej sił i po trzech setach 2:1 (7:15, 15:12, 15:4) zwyciężyli i zdobyli tytuł mistrzowski Orlik Volleymania 2013. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy PSP 11 Kędzierzyn Koźle po emocjonującym pojedynku zakończonym w trzech setach pokonali drużynę UKS Olimp Opole Lubelskie.

Należy podkreślić, że zespół Gimnazjum nr 3 Krotoszyn w całych rozgrywkach począwszy od eliminacji wojewódzkich przez etap makroregionalny kończąc na finale rozgrywek nie przegrało żadnego spotkania tracąc jedynego seta w potyczce finałowej z zespołem MOS WOLA Warszawa. W ceremonii zakończeniu rozgrywek  wzięli udział szef wydziału szkolenia PZPS Witold Roman,  szef szkolenia SOS Zbigniew Krzyżanowski, szef biura SOS Marek Bykowski , koordynatorzy regionalni SOS Adam Nowik i Adam Kowalski. Młodych siatkarzy dopingował przez cały czas ambasador rozgrywek multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Michał Bąkiewicz.  Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników. Atmosfera wielkiego siatkarskiego święta, która towarzyszyła uczestnikom i kibicom była fantastyczna.

 

 

Klasyfikacja końcowa finału:

 

1.     Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

2.     UMKS MOS WOLA Warszawa

3.     PSP 11 Kędzierzyn- Koźle

4.     UKS OLIMP Opole Lubelskie

5-8

         Gimnazjum Sportowe Rzeszów

         Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn- Koźle

         Gimnazjum nr 6 Chełm

         MUKS Hutnik Kraków

9-16

         Gimnazjum nr 1 Andrychów

         Gimnazjum nr 17 Częstochowa

         Gwardia Wrocław

         BAS Białystok

         ZSS nr1 SOS Nysa

         ZS Tymień

         UKS Olimp Opole Lubelskie II

         ZSG nr 2 SOS Kęty 

 

Sklasyfikowano 64 zespoły w finale

 

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Piotr Czwojdziński, Kacper Kostka, Adrian Plewa, Tobiasz Kubicki, Kacper Wawrzyniak, Tomasz Kurek, Emanuel Kuś.

Trener Piotr Robakowski

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Siatkarze UKS Piast Krotoszyn w wielkim stylu zdobyli tytuł Mistrza Polski

Zespół UKS Piast reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Krotoszynie wywalczył złoty medal na odbywających się w podzielonogórskim Drzonkowie Mistrzostwach Polski Minisiatkówki Chłopców, pokonując w meczu finałowym UKS Jasieniak Gdańsk 25:16.

To już szósty rok młodzi siatkarze walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez patrona programu mini siatkówki firmę Ferrero. Tegoroczny finał największych na świecie rozgrywek minisiatkówki przeszedł do historii. Po wieloletniej obecności w Zabrzu, w tym roku finałowe rozgrywki po raz pierwszy odbyły się w Drzonkowie obok Zielonej Góry. Ośrodek Sportowy, który na co dzień gości reprezentacje Polski w pięcioboju tym razem odwiedzili najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki.

Finaliści rozgrywek Kinder + Sport Cup zostali wyłonieni w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Do ścisłego finału awansowali zwycięzcy finałów wojewódzkich oraz najlepsi w czterech makroregionalnych barażach. Do Drzonkowa przyjechało 624 młodych zawodników, a liczba wszystkich gości przekroczyła 1000 osób. W całym tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 32 000 młodych adeptów siatkówki. Zauważalna jest również tendencja, że opieką nad najmłodszymi adeptami siatkówki zajmują się również uznane siatkarskie marki jak AZS Olsztyn czy Resovia Rzeszów.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami i Fundacją Polska Siatkówka. Patronat Honorowy nad rozgrywkami Kinder + Sport sprawują Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Rozgrywki finałowe rozpoczęły się 1 lipca, a podczas dwóch dni rozegrano 720 spotkań.

Nieustająca kolejka po autografy towarzyszyła gościom specjalnym finału – Sebastianowi Świderskiemu, który od samego początku pełni rolę Ambasadora Kinder + Sport oraz Piotrowi Gruszce.

Wśród kibicujących dało się zauważyć trenera Mistrzów Polski – Asseco Resovii Rzeszów – Andrzeja Kowala oraz drugiego trenera PGE Skry Bełchatów Macieja Bartodziejskiego. Gościem specjalnym finałów był dyrektor generalny Ferrero Polska, partnera rozgrywek Kinder + Sport Enrico Bottero

Przed rozpoczęciem Turnieju na korytarzach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie dało się słyszeć szepty trenerów, w których padały nazwy kilku klubów - faworytów. W walce o medale miały się liczyć ekipy UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Jasieniak Gdańsk, ZSS Radlin, UKS Piast Krotoszyn, AKS Resovia Rzeszów oraz KS Wifama Łódź.

 

 

W niedzielę 30 czerwca komitet złożony z przedstawicieli Polskiego i Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Fundacji Polska Siatkówka, przeprowadził losowanie uczestników do czterech sześciozespołowych grup eliminacyjnych. System gier zakładał, że tylko dwa pierwsze miejsca każdej grupy eliminacyjnej będą mogły grać w dalszej części o medale. Pozostałe cztery zespoły musiały liczyć na walkę o lokaty 9-16 oraz 17-24.

 

Chłopcy z siódemki po rozegraniu pięciu spotkań pewnie przebrnęli przez I etap turnieju i zakwalifikowali się do czołowej ósemki mistrzostw. Etap ćwierćfinałowy rozgrywany następnego dnia był również bardzo udany, nasi chłopcy zwyciężając  z KS Metro Warszawa 25:22 oraz z takim samym rezultatem obrońcę tytułu Jasieniak Gdańsk, ulegając 26:28 ZSS Radlin z pierwszego miejsca awansują do półfinału turnieju, w którym zmierzyli się z AKS Resowia Rzeszów. Spotkanie którego stawką był awans do finału rozgrywek bardzo dobrze rozpoczęli Krotoszynianie, chłopcy nie popełniali własnych błędów, grając bardzo skutecznie w bloku zbudowali od początku kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca wygrywając pewnie 25:17.Spotkanie efektownym atakiem zakończył Patryk Foltynowicz. Finałowym przeciwnikiem okazał się Jasieniak Gdańsk, który w drugim spotkaniu półfinałowym po zaciętym spotkaniu pokonał MOS Wola Warszawa.

Faworytem spotkania wydawali się Krotoszynianie, którzy swoich finałowych przeciwników pokonali na etapie ćwierćfinału.

O przebiegu spotkania można napisać jedno słowo - demolka. Piast wszedł w grę skoncentrowany i zmobilizowany. Gdańszczanie nie mogli złapać oddechu do stanu 1:9, kiedy udało im się wejść w swój rytm i wyciągnąć działa - Piotrka Wołodźko i Janka Brzezińskiego. Tego dnia jednak Mistrz mógł być tylko jeden i mając w swoich szeregach Patryka Foltynowicza, UKS Piast Krotoszyn w wielkim stylu pokonał obrońcę tytułu UKS Jasieniak Gdańsk 25:16.

Siatkarze z Krotoszyna w ramach nagrody głównej wyjadą na Mistrzostwa Europy, które odbędą się jesienią w Gdańsku. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki, oprócz kibicowania reprezentacji Polski będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem Sebastiana Świderskiego.  Dodatkowymi nagrodami dla wszystkich medalistów były okazałe puchary i sprzęt sportowy.

Poziom sportowy rozgrywek rośnie z roku na rok i wkrótce wielu z występujących w Drzonkowie zawodników z całą pewnością zobaczymy w klubach ligowych, a może i reprezentacji Polski. Wystarczy przypomnieć, że na tym turnieju debiutowali tacy gracze jak Zbyszek Bartman, Michał Kubiak czy Andrzej Wrona.

Postawa Krotoszynian w Finale Mistrzostw Polski była szeroko komentowana, gdyż warunkami fizycznymi ustępowali oni czołowym ekipom w tej kategorii wiekowej. Podopieczni Piotra Robakowskiego imponowali jednak wyszkoleniem technicznym oraz walecznością i dyscypliną taktyczną przez co wzbudzili podziw licznie przybyłych kibiców.

Na uwagę zasługuje też postawa chłopców z Polonu Krotoszyn, którzy do turnieju awansowali poprzez turniej makroregionalny. Podopieczni Macieja Parczyńskiego rozegrali bardzo dobre zawody ostatecznie plasując sią na wysokiej dziesiątej pozycji.

 

Wyniki spotkań siatkarzy UKS Piast rocznik 2000(od ćwierćfinału):

 Etap ćwierćfinałowy:

UKS Piast Krotoszyn- KS Metro Warszawa- 25:22

UKS Piast Krotoszyn- UKS Jasieniak Gdańsk- 25:22

UKS Piast Krotoszyn- ZSS Radlin- 26:28

Półfinał:

UKS Piast Krotoszyn- AKS Resovia Rzeszów- 25:17

O I miejsce:

UKS Piast Krotoszyn- UKS Jasieniak Gdańsk – 25:16

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski o Puchar Kinder+Sport 2013 w kategorii rocznika 2000:

 

1 UKS Piast Krotoszyn
2 UKS Jasieniak Gdańsk
3 AKS Resovia Rzeszów I
4 UMKS MOS Wola Warszawa
5 ZSS Radlin
6 UKS 22 Kraków
7 UKS Junior Warta
8 KS Metro Warszawa
9 UKS Dwójka Milicz
10 UKS Polon Krotoszyn
11 UKS Olimp Opole Lubelskie
12 BAS Białystok I
13 Volley Gubin
14 Stal Grudziądz
15 KS Jastrzębie – Borynia
16 UKS Międzyrzecka Trójka
17 Volley Kędzierzyn - Koźle
18 KS Wifama Łódź
19 MMKS Maraton Świnoujście
20 MKS MOS Turek
21 SP Wzdół Rządowy
22 Volley II Kędzierzyn – Koźle
23 IBIS Mirzec
24 Foto Ola Ostróda

 

UKS Piast Krotoszyn: Foltynowicz Patryk, Czwojdziński Piotr, Kostka Kacper, Plewa Adrian, Pomirski Daniel, Sobkowiak Jakub.

Trener Piotr Robakowski.

UKS Polon Krotoszyn: Kubicki Tobiasz, Kurek Tomasz, Zdziebkowski Szymon, Grobelny Mateusz, Kacper Pinkowski, Kuś Emanuel.

Trener Maciej Parczyński

         

       

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

III Nocny Turniej Siatkówki Plażowej Jordan Cup 2013

W III Nocnym Turnieju Siatkówki Plażowej „Jordan Cup” najlepszy okazał się duet z Kalisza Michał Wroniecki/Marcin Ozdowski pokonując w spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie gostyńską parę Klimański Jakub/ Adamkiewicz Julian.

Turniej, który w dniu 15 czerwca towarzyszył festynowi szkolnemu w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, cieszył się olbrzymim zainteresowaniem amatorów piłki plażowej, jednak ze względów organizacyjnych ilość rywalizujących zespołów ograniczono do dwunastu. Pula nagród w tegorocznych zawodach przekroczyła tysiąc złotych. Już zestawienie par zgłoszonych do turnieju, z których wielu zawodników ma doświadczenie z parkietów pierwszo i drugoligowych gwarantowało niezwykłe emocje. Do Krotoszyna przyjechali zawodnicy z Wrocławia, Turku, Kalisza, Gostynia i Milicza. Jednak ozdobą turnieju był 26 letni atakujący Delecty Bydgoszcz Bartosz Janeczek, Bartosz karierę zaczynał w MKS MOS Wieliczka. Następnie przez Andrychów, Spałę i Wrocław, trafił do Częstochowy. To właśnie w barwach zespołu spod Jasnej Góry osiągał największe sukcesy. W 2008 roku zdobył wicemistrzostwo i Puchar Polski, natomiast w 2012 sięgnął po Puchar Challenge. W swoim ostatnim sezonie w PlusLidze był ósmy wśród najlepiej punktujących siatkarzy naszej ligi. W tym doborowym towarzystwie nie mogło też zabraknąć reprezentantów gospodarzy, szanse gry dostali też zawodnicy UKS Piast Krotoszyn, dla których możliwość rywalizowania z tak utytułowanymi rywalami było ogromnym przeżyciem. Rozgrywki tradycyjnie dla plażówki prowadzone były systemem brazylijskim.

 

Od początku turnieju zmagania siatkarzy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców osiedla. Po rozegraniu osiemnastu spotkań, z których wiele kończyło się po emocjonujących tie- breakach, poznaliśmy czołowa czwórkę turnieju. Niestety zabrakło wśród nich par krotoszyńskich, najbliżej „czwórki” były pary Rafał Sobański/Kacper Gajowczyk oraz Mateusz Sobański/Bartłomiej Grenda, którzy zajęli ostatecznie miejsca 5-8.

W pierwszym półfinale spotkali się, Michał Wroniecki/Marcin Ozdowski z parą Bartosz Janeczek/Mateusz Lesiak. Spotkanie, w którym nie brakowało emocji i efektownych zagrań wygrała para kaliska 2:0 (24:22,21:12).

W drugim meczu półfinałowym lepsi od Walczka i Łazarowicza okazali się Klimański i Adamkiewicz 2:0 (21:19,21:11).

Mecz o brązowy medal Jordan Cup doskonale rozpoczęli Walczak i Łazarowicz. Dzięki  dobrej grze, duet z Kalisza wyszedł na prowadzenie 4:0, a chwilę później po  punktowej zagrywce Walczaka na tablicy widniał wynik 7:4. W końcówce seta do odrabiania strat wzięli się Janeczek i Lesiak, po asie serwisowym Janeczka prowadzenie stopniało do jednego punktu(13:14), jednak w końcówce seta do swojej dobrej gry wrócili Walczak/Łazarowicz wygrywając premierową odsłonę wynikiem 21:17.

W drugiej partii inicjatywę przejęli jednak rywale, a klasę pokazał Bartosz Janeczek którego zagrywka oraz blok robiły wielkie wrażenie na przeciwnikach. Set zakończył się wygraną pary Janeczek/ Lesiak 21:15 i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Partię tą od początku zdominowali Janeczek/ Lesiak wygrywając 15:11 stanęli na najniższym stopniu podium turnieju.

Mecz o 3. miejsce:
Janeczek/Lesiak- Walczak/Łazarowicz 2:1 (21:17, 15:21,15:11)

Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli faworyzowani Wroniecki/Ozdowski, jednak w miarę upływu czasu rywalizacja się wyrównała i seta z przewagą 4 punktów na swoją korzyść rozstrzygnęła para kaliska.

W drugiej odsłonie para kaliska udowodniła, że nie przypadkowo znalazła się w finale i głownie dzięki kapitalnej grze doświadczonego Wronieckiego wygrali zdecydowanie 21:13. Należy jednak podkreślić, że oba spotkania finałowe stały na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy mimo późnej pory i zmęczenia pokazali wiele efektownych zagrań.

Finał:
Wroniecki/Ozdowski –Klimański/Adamkiewicz  2:0 (21:17,21:13)

Spotkanie finałowe, które zakończyło się ok. godz. 3.00 obserwowali najwytrwalsi sympatycy tej dyscypliny sportu.

W ceremonii zakończenia imprezy puchary i nagrody pieniężne których sponsorami byli pan Cezary Sztuder (Agrounima), Franciszek Roszczak (Konstal) oraz Robert Minta (Elektro instalatorstwo) wręczał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana- Zbigniew Kurzawa.

 

Klasyfikacja końcowa III Nocnego Turnieju Siatkówki Plażowej- Jordan Cup 2013

 

1.     Michał Wroniecki/Marcin Ozdowski - Kalisz

2.     Klimański Jakub/ Adamkiewicz Julian – Gostyń

3.     Bartosz Janeczek/Mateusz Lesiak - Wieliczka/Wrocław

4.     Walczak Mateusz/ Łazarowicz Bartosz- Kalisz

 

5-6 Gajowczyk Kacper/ Sobański Rafał- Krotoszyn/ Gdańsk

5-6 Jarecki Rafał/ Karpiewski Łukasz- Milicz/ Wrocław

 

7-8 Gajowczyk Paweł/ Brylewski Maciej- Krotoszyn

7-8 Karpiewski Łukasz/ Jarecki Rafał- Krotoszyn/Milicz

 

 

9-12 Klonowski Bartosz/ Hartman Marcin- Krotoszyn/ Turek

9-12 Paluszek Mariusz/ Nowacki Kamil- UKS Piast Krotoszyn

9-12 Foltynowicz Patryk/ Kaczmarek Marcin- UKS Piast Krotoszyn

9-12 Gajowczyk Adrian/ Borusiak Paweł- UKS Piast Krotoszyn

      

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Jakub Robakowski srebrnym medalistą wielkopolskiego finału skoku wzw

Sukcesem zakończył się udział Jakuba Robakowskiego, reprezentującego G-3 Krotoszyn w Finale Wielkopolski w skoku wzwyż. Zawody odbyły się 28.05.2013r na stadionie lekkoatletycznym Olimpia Poznań.

Prawo do udziału w Finale Wielkopolski  Kuba uzyskał  startując  w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego, gdzie awansował do rejonu z pierwszego miejsca.

Startując  w Mistrzostwach  Rejonu w Ostrzeszowie skoczył na wysokość 165 cm  i odniósł zwycięstwo.

W finale już pierwsze skoki pokazywały, że podopieczny Sławomira Króla jest tego dnia w bardzo dobrej dyspozycji fizycznej.

Jakub pokonując wysokość 175cm zdobył srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski w LA w skoku wzwyż.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

JAKUB ROBAKOWSKI I KAMIL NOWACKI CZWARTĄ PARĄ W WOJEWÓDZTWIE!

 

Siatkarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie, Jakub Robakowski i Kamil Nowacki zajęli czwarte miejsce w Finale Wielkopolski w siatkówce plażowej w ramach gimnazjady. Turniej ten odbył się 12 czerwca we Wrześni. W zawodach wzięło udział 16 najlepszych par z województwa.

 W pierwszym meczu nasza para bez problemów pokonała zespół z Bojanowa. W kolejnym meczu po zaciętej walce chłopcy ulegli G 9 Kalisz ( 15-11, 14-16, 14-16 ). W kolejnych meczach nasi zawodnicy pokonali kolejno zespoły z Nowego Tomyśla, Poznania i Koła, co pozwoliło im awansować do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale przyszło nam się zmierzyć  z bardzo mocną para  z  Gostynia.  Mecz  zakończył  się  naszą  porażką 2-0. Pojedynek o 3 miejsce był okazją do rewanżu na zespole z Kalisza. Niestety, czwarty mecz grany  pod rząd  miał duży wpływ  na  przebieg  pojedynku.  Zwyciężyła  drużyna  z Kalisza 2-0. W meczu o złoto po bardzo dramatycznym pojedynku  Gostyń pokonał  Wrześnię 2-1.

Kolejność końcowa:

1.     G 1 Gostyń

2.     G 1 Września

3.     G 9 Kalisz

4.     G 3 Krotoszyn

5.     G 2 Września

6.     G Koło

7.     G Sompolno

8.     G 5 Poznań

9-12. G Nowy Tomyśl

     G Leszno

     G Trzcianka

     G Zbąszyń

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarze krotoszyńskiej Siódemki piątą drużyną szkolną w Polsce

W dniach 30.05- 2.06.2013 odbył się w Głuchołazach finał krajowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców. Do niemal najdalej wysuniętego na południe regionu Polski zjechało 16 drużyn szkół podstawowych, które wywalczyły sobie to prawo w szeregu eliminacji. Zespoły rozpoczęły swoje zmagania na szczeblach miejskich i gminnych, aby po rozgrywkach powiatowych, stanąć do walki o mistrzostwo swojego województwa. Tylko złoci medaliści ostatniego etapu zostali zaproszeni do Głuchołazów, by walczyć o medale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych.

W tym roku Banderoza gościła piętnastu Mistrzów Województw (nie przyjechał Mistrz Podlasia). Szesnastym uczestnikiem turnieju został druga drużyna z rozgrywek województwa opolskiego PSP 11 Kędzierzyn-Koźle.

Województwo Wielkopolskie reprezentował zespół Szkoły Podstawowej nr 7 z Krotoszyna.

Drużyny zostały przydzielone do czterech grup. W czterozespołowych grupach grano „każdy z każdym”. Zespoły, które po tej fazie zajęły miejsca I i II walczyły dalej o miejsca I-VIII, zespoły z miejsc III i IV o miejsca IX- XVI. Siódemka w grupie eliminacyjnej spotkała się z mistrzem województwa opolskiego- PSP 19 Kędzierzyn- Koźle, mistrzem województwa mazowieckiego- SP 5 Wyszków oraz mistrzem województwa lubelskiego- SP 3 Międzyrzec Podlaski.

Krotoszynianie którzy przed turniejem byli stawiani w roli jednego z faworytów bez problemu przebrnęli przez fazę grupową turnieju wygrywając swoje spotkania wysoko i pewnie, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie jednocześnie awansując do czołowej ósemki mistrzostw.

Kolejny dzień to zmagania w grupach ćwierćfinałowych. Pierwszym sobotnim przeciwnikiem Krotoszynian był główny kandydat do medalu zespół z Gdańska.

Spotkanie to miało dramatyczny przebieg, pierwszego seta pewnie wygrywają młodzi Gdańszczanie 25:19, w drugim secie górą Krotoszynianie 25:15 i zwycięstwie w tym ważnym dla obu drużyn spotkaniu musiał zdecydować tie-break. Set ten od początku bardzo zacięty układał się po myśli reprezentantów Wielkopolski, którzy przy wyniku 14:12 mieli dwie piłki meczowe, niestety więcej siatkarskiego szczęścia było po stronie chłopców z Pomorza którzy umiejętnie, ale też szczęśliwie wyszli z opresji wygrywając 17:15. Załamami tym niepowodzeniem chłopcy z Parcelek w kolejnym spotkaniu zagrali poniżej swoich możliwości ulegając również po tie-breaku SP 155 Kraków. Spotkanie to nasi chłopcy mieli możliwość wygrania w dwóch setach, mieli również piłkę meczową na 2:1 niestety to reprezentanci Małopolski byli w tym meczu górą. Po tym meczu było już jasne, że Krotoszynianie nie powtórzą sukcesu z ubiegłego roku, w którym sięgnęli po brązowy medal. W ostatnim spotkaniu tego etapu nasi chłopcy pokonali SP 11 Kędzierzyn- Koźle, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie.

W etapie półfinałowym SP 7 Krotoszyn pokonał SSP 3 Międzyrzec Podlaski co dało im możliwość walki o piątą lokatę.

W spotkaniu tym Krotoszynianie pokazali swoje wysokie umiejętności pokonując wysoko rówieśników z SP 56 Łódź 2:0 (25:14,25:13).

W ceremonii zakończenia mistrzostw najlepsze zespoły uhonorowane zostały pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi wręczanymi przez burmistrza Głuchołaz oraz przedstawicieli Szkolnego Związku Sportowego.

Mimo wszystko jest to ogromny sukces zespołu, który na tym turnieju pokazał swoje wysokie umiejętności i potwierdził przynależność do krajowej czołówki najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. Samo znalezienie się w gronie szesnastu finalistów którzy przebrnęli przez etapy mistrzostw miast, powiatów, rejonów czy wreszcie województw było wielkim wyróżnieniem. Do tegorocznych rozgrywek zgłosiło się kilka tysięcy szkolnych reprezentacji.

Komentarz: Chłopcy na tym turnieju pokazali nie tylko wysokie umiejętności, ale przede wszystkim charakter walcząc do ostatniej piłki z zespołami o dużo lepszych warunkach fizycznych. Moi zawodnicy na boisku tworzyli kolektyw, grali bardzo konsekwentnie i cierpliwie. Szkoda minimalnych przegranych z zespołami z Gdańska i Krakowa, mamy satysfakcje, że tylko nasz zespół potrafił na tych zawodach prowadzić walkę jak równy z równym z zespołem SP 85 Gdańsk. Przed nami jeszcze udział chłopców z rocznika 2000 i 2001 w organizowanych przez PZPS  na początku lipca Mistrzostwach Polski w Zielone Górze, gdzie będą bronić srebrnego medalu wywalczonego dwa lata temu.

 

Wyniki spotkań z udziałem zespołu SP 7 Krotoszyn (od ćwierćfinału):                                                            Klasyfikacja Końcowa MP:

SP 7 Krotoszyn– SP 85 Gdańsk- 1:2 (19:25,25:15,15:17)                                                                                       1. SP 85 Gdańsk (Pomorskie)

                                                                                                                                                                                2. SP 3 Rzeszów (Podkarpackie)

SP 7 Krotoszyn- SP 155 Kraków- 1:2 (25:22,24:26,14:16)                                                                                      3. SP 155 Kraków (Małopolskie)

                                                                                                                                                                                4. SP 5 Grudziądz (Kujawsko-Pomorskie)

SP 7 Krotoszyn- - 0:2 (19:25, 22:25)                                                                                                                       5. SP 7 Krotoszyn (Wielkopolskie)

                                                                                                                                                                                 6. SP 56 Łódź ( Łódzkie)

Półfinał:                                                                                                                                                                   7. ZSS 3 Międzyrzec Podl. (Lubelskie)

SP 7 Krotoszyn- SP 3 Międzyrzec Podl.- 2:1 (25:18,22:25,19:17)                                                                          8. SP 11 Kędzierzyn-Koźle (Opolskie)

O V miejsce:                                                                                                                                                            9. ZSS 2 Radlin (Śląskie)

SP 7 Krotoszyn– SP 56 Łódź- 2:0 (25:14,25:13)                                                                                                     10. PSP 19 Kędzierzyn-Koźle (Opolskie)  

O I miejsce:                                                                                                                                                             11. SP 5 Wyszków (Mazowieckie)

SP 85 Gdańsk– SP 3 Rzeszów- 2:1 (25:20, 11:25, 15:10)                                                                                         12. SP 20 Olsztyn (Warmińsko-Mazurskie)

                                                                                                                                                                                13. SP 3 Zbąszynek (Lubuskie)

                                                                                                                                                                                 14. SP 2 Milicz (Dolnośląskie)

SP 7 Krotoszyn: Czwojdziński Piotr, Kostka Kacper, Foltynowicz Patryk, Plewa Adrian,                                       15. SP 4 Wałcz (Zachodniopomorskie)

Śnieciński Patryk, Pomirski Daniel, Sobkowiak Jakub, Klonowski Adrian, Pestka Michał, Fabiś Oskar.                 16. SP Mirzec (Świętokrzyskie)

Opiekun Piotr Robakowski.

 

 

 

     

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

GIMNAZJUM 3 KROTOSZYN MISTRZEM REJONU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

 

                Jakub Robakowski i Kamil Nowacki zostali mistrzami rejonu w siatkówce plażowej. Turniej odbył się 27 maja na terenie Kaliskiego Aquaparku. W rozgrywkach wzięło udział 13 par.

                Już w pierwszym meczu doszło do pojedynku G 9 Kalisz z G 3 Krotoszyn. W starciu dwóch głównych faworytów lepsza okazała się para kaliska. Nasi chłopcy chcąc myśleć o zwycięstwie w turnieju nie mogli pozwolić sobie już na porażkę. W kolejnych meczach pokonali zdecydowanie i pewnie zespoły z Bralina, Gizałek ( w tym meczu pozwolili rywalom na zdobycie jednego punktu wygrywając 21-1! ), Ostrzeszowa, Brzezin. W meczu półfinałowym rywalem naszej pary było G Zduny. Podobnie jak na etapie powiatu lepsza okazała się nasza para zwyciężając 21-16. W finale po raz kolejny doszło do konfrontacji naszej pary z G 9 Kalisz. Finał był rozgrywany do dwóch wygranych setów. Kuba i Kamil zagrali znacznie lepiej niż w pierwszym meczu tych zespołów. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka i atak. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej pary 2-0 ( 15-10, 15-12 ).

Awans do Finału Wielkopolski, który odbędzie się 12 czerwca we Wrześni uzyskały dwie najlepsze pary.

Kolejność końcowa:

1.    3 Krotoszyn

2.    9 Kalisz

3.     Zduny

4.     Kościelna Wieś

5.     Brzeziny

6.     10 Kalisz

7.     Ostrzeszów

8.    Grabów

9.    Gizałki

10Stawiszyn

11.Perzów

12.  Janków Przygodzki

13.   Bralin

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Młodzi siatkarze UKS Piast Krotoszyn awansowali do finału Mistrzostw Polski

Ogromnym sukcesem zakończył się udział siatkarzy krotoszyńskiego Piasta w finale makroregionalnym rozgrywek mini siatkówki chłopców rocznika 2001.

W turnieju, którego 26 maja gospodarzem był UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie rywalizowały zespoły z miejsc drugich i trzecich rozgrywek wojewódzkich z Wielkopolski, woj. pomorskiego, woj. zachodniopomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego (razem osiem zespołów w każdej kategorii wiekowej).

Mistrz województwa uzyskiwał bezpośredni awans do finału MP.

Turniej w Drawsku Pomorskim był jednym z czterech półfinałów na szczeblu krajowym, gdzie osiem zespołów walczyło o dwa miejsca premiowane awansem do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach na początku lipca 2013 roku odbędą się w Zielonej Górze.

 

W kategorii wiekowej rocznika 2001 (uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej) siatkarze UKS Piast Krotoszyn bez problemu przebrnęli przez fazę grupową turnieju wygrywając swoje spotkania wysoko i pewnie, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. Przeciwnikiem półfinałowym naszych chłopców był utytułowany zespół Maratonu Świnoujście prowadzony przez trenera Zdzisława Gogola, który w latach 2004-2008 był trenerem Kadry Narodowej juniorów. Spotkanie to miało ogromne znaczeni bowiem zwycięzca uzyskiwał awans do finałów MP. Pojedynek ten od początku toczył się pod nasze dyktando, młodzi Krotoszynianie szybko zbudowali sobie wysoką przewagę, której nie oddali do końca meczu. Wygrana 25:18 dała siatkarzom z Parcelek upragniony awans do finałów Mistrzostw Polski.

W meczu o pierwsze miejsce rozluźnieni osiągnięciem celu Krotoszynianie ulegli po wyrównanym meczu rówieśnikom z Trefla Gdańsk 23:25.

Wielki finał turnieju rozgrywanego pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaplanowany został w dniach 1-2 lipca.

Na turnieju tym zespoły walczyć będą nie tylko o medale, MP lecz również o bardzo atrakcyjne nagrody między innymi tygodniowy pobyt we Włoszech do jednego z najlepszych klubów w Europie.

Patronat nad rozgrywkami objęła firma Kinder.

 

Wyniki spotkań grupowych z udziałem UKS Piast:                                  Klasyfikacja końcowa rocznik 2001

Rocznik 2001

UKS Piast Krotoszyn- KS Stal Grudziądz- 25:6                                 1. KS Trefl Gdańsk- awans

UKS Piast Krotoszyn- SP 2 Bytów- 25:13                                         2. UKS Piast Krotoszyn- awans

UKS Piast Krotoszyn- Olimpijczyk Drawsko Pom.- 25:20               3. KS Maraton Świnoujście

                                               Półfinał                                              4. SP 2 Bytów 

UKS Piast Krotoszyn- Maraton Świnoujście- 25:18                        5. UKS Olimpijczyk Drawsko Pom.

Finał                                                                                                  6. SP 4 Poznań

UKS Piast Krotoszyn- KS Trefl Gdańsk- 23:25                                 7. KS Stal Grudziądz

                                                                                                          8. KS Koset Grudziądz                       

 

UKS Piast:

Rocznik 2001- Śnieciński Patryk, Pestka Michał, Grześkowiak Wiktor, Fabiś Oskar.

Trener Piotr Robakowski.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Złoto i brąz Piasta w Finale Mistrzostw Wielkopolski mini siatkówki chłopców

W niedzielę 28 kwietnia 2013 roku w nowoczesnej hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski mini-siatkówki chłopców. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Do Turku zjechali najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski wyłonieni z etapów eliminacyjnych i półfinałowych. W sumie blisko 100 uczestników.

Tegoroczne zawody mini-siatkówki należą do ogólnopolskiego projektu „Kinder Sport”, nad którym patronat objął Polski Związek Siatkówki oraz reprezentacja Polski seniorów. Sponsorem generalny cyklu jest znany producent wyrobów czekoladowych.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych. Rocznik 2002 grał zespołami dwuosobowymi, rocznik 2001 trójkami, rocznik 2000 czwórkami. Grano jednego seta do 25 punktów.

W doborowej stawce finałowej nie mogło zabraknąć siatkarzy z Krotoszyna.

 

 

W najmłodszej kategorii wiekowej do rozgrywek w obecnym sezonie przystąpiło ponad czterdzieści zespołów, z których dwanaście najlepszych spotkało się w niedzielnym finale. Po bardzo ambitnej grze chłopcy z krotoszyńskiego Polonu zajęli ósmą lokatę, a ich rówieśnicy z Piasta zakończyli finały na dziesiątym miejscu. W kategorii wiekowej rocznika 2001 chłopcy z siódemki byli stawiani w roli pretendentów do medali, a ich postawa w fazie grupowej, którą zakończyli na pierwszym miejscu wygrywając 25:5 z PKS MOS Zbąszyń oraz 25:12 z Spartą Orzechowo napawała optymizmem, jednak w walce o miejsca I-III nie wytrzymali psychicznie i grając zdecydowanie poniżej swoich możliwości ulegli Piątce Turek 25:19 oraz SP 4 Poznań 23:25  i z finałów wrócili z brązowym medalem. W kategorii wiekowej rocznika 2000 dominacja chłopców z UKS Piast była bezdyskusyjna, podopieczni Piotra Robakowskiego sięgnęli po tytuł mistrzów Wielkopolski wygrywając swoje spotkania z ogromna przewagą, jedynie spotkanie finałowe zagrane nieco słabiej przez chłopców z Parcelek dostarczyło sportowych emocji. Wygrana w swojej kategorii wiekowej dała zawodnikom Piasta bezpośredni awans do finału Mistrzostw Polski w Zabrzu. Bardzo dobrze w tej kategorii zaprezentował się inny krotoszyński zespół UKS Polon, który po bardzo dobrej grze dotarł do półfinału, jednak przegrywając 11: 25 z Piastem pozostała im walka o trzecią lokatę. W spotkaniu tym chłopcy pokazali swoje wysokie umiejętności wygrywając 25:11 zajęli trzecie miejsce w Wielkopolsce.

Na zakończenie zawodów najlepsi otrzymali medale, puchary i wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez sponsora projektu Kinder Sport oraz Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej.

 

Kolejność końcowa Mistrzostw Wielkopolski mini siatkówki chłopców:

Rocznik 2000                                                                       Rocznik 2001                                                                       Rocznik 2002

1. UKS Piast Krotoszyn                                                      1. UKS Piątka Turek                                                 1. PKS MOS Zbąszyń MKS MOS Turek

2. MKS MOS I Turek                                                               2. SP 4 Poznań                                                          2.  MOS Czarni Ostrowite

3. UKS Polon Krotoszyn                                                     3. UKS Piast Krotoszyn                                          3. SP 4 Poznań

4. MKS MOS II Turek                                                          4. Sparta Orzechowo                                                 4. Hetman Sobieski Poznań

5. MUKS Grom Kalisz                                                          5. MUKS Kaniasiatka Gostyń                                   5. SP 17 Kalisz

6. Hetman Sobieski Poznań                                                   6. SP 70 Poznań                                                        6. Rzemieślnik Kwilcz

7. UKS Stawiszyn                                                                7. MKS MOS Turek                                                  7. MUKS Kaniasiatka Gostyń

8. SP 70 Poznań                                                                     8. PKS MOS Zbąszyń                                              8. UKS Polon Krotoszyn

                                                                                               9. MUKS Grom Kalisz                                             9. UKS Jedynka Poznań

10. UKS Piast Krotoszyn

11. MKS MOS Turek

                                                                                                                                                                                12, UKS Stawiszyn

UKS Piast Krotoszyn:

Rocznik 2000: Foltynowicz Patryk, Czwojdziński Piotr, Kostka Kacper, Plewa Adrian, Pomirski Daniel, Sobkowiak Jakub. Trener Piotr Robakowski.

Rocznik 2001: Grześkowiak Wiktor, Fabiś Oskar, Pestka Michał, Śnieciński Patryk. Trener Piotr Robakowski

Rocznik 2002: Król Bartosz, Zdunek Jakub, Witek Sebastian. Trener Tomasz Horyza.

UKS Polon Krotoszyn: Kubicki Tobiasz, Kurek Tomasz, Piechocki Fabian, Grobelny Mateusz, Staszewski Oskar, Kuś Emanuel.

Trener Maciej Parczyński

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Siatkarze krotoszyńskiej siódemki obronili tytuł Mistrza Wielkopolski!

 

Sukcesem zakończył się udział reprezentantów krotoszyńskich szkół w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2012/2013.

Prawo udziału w finale, który już po raz trzeci odbył się w Krotoszynie uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji były obiekty sportowe szkół na Parcelkach i na Błoniach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana w Krotoszynie, pan Zbigniew Kurzawa.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie systemem „każdy z każdym”  wyłoniono zespoły, które w następnym etapie turnieju grały o miejsca. Chłopcy z siódemki znaleźli się w grupie A wraz z zespołami z Turku, Jutrosina i Wrześni. W grupie B znalazły się zespoły SP 8 Krotoszyn, SP 70 Poznań, SP Jabłonna oraz ZS nr 3 Piła.

Już pierwsze mecze w turnieju pokazały, że bardzo trudno będzie zatrzymać obrońców tytułu sprzed roku. Gospodarze dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając swoje mecze zdecydowanie i wysoko. W grupie B równie dobrze spisywali się zawodnicy z krotoszyńskiej ósemki, którzy z kompletem wygranych z pierwszego miejsca awansowali do półfinału.

Etap finałowy wielkopolskiego finału rozgrywany był już wyłącznie na obiektach szkoły na Parcelkach.

W pierwszym spotkaniu półfinału gospodarze SP 7 Krotoszyn  wysoko pokonali SP 70 Poznań 2:0 (25:5,25:10) bez problemu awansując do finału.

W drugim półfinale bardzo zacięty i emocjonujący pojedynek stoczyły SP 8 Krotoszyn i SP 4 Turek. W spotkaniu tym większą odpornością w końcówkach wykazali się młodzi siatkarze z Turka i to oni awansowali do finału, zawodnikom krotoszyńskiej ósemki pozostała walka o brąz.

W meczu o siódme miejsce SSP 1 Września pokonała SP Jabłonna 2:1 (25:13,22:25,15:8).

Piąte miejsce wywalczyła SP Jutrosin pokonując ZS 3 Piła 2:1 (13:25,25:11,15:11)

W spotkaniu o trzecią lokatę poznańska SP 70 nie podjęła walki z ambitnie grającymi podopiecznymi Macieja Parczyńskiego, którzy wygrywając 2:0 (25:15,25:18) sięgnęli po brązowy medal. Jest to wielki sukces tego zespołu, który do tych zawodów przystąpił bez jednego ze swoich liderów (Kubicki Tobiasz), który doznał kontuzji podczas jednego z ostatnich treningów.

Mecz o złoty medal, w którym zmierzyli się gospodarze z rówieśnikami z Turku od początku układał się po myśli krotoszynian, nasi rywale nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, a to utrudniało im wyprowadzenie skutecznego ataku. Podopieczni Piotra Robakowskiego grali skutecznie w obronie, umiejętnie kontrując powiększali przewagę. Kolejne czasy i zmiany na żądanie opiekuna SP 4 Turek nie zmieniło obrazu gry i pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem krotoszynian 25:15. W drugim secie zgodnie z przepisami tych rozgrywek zmieniły się czwórki rywalizujące na parkiecie i to rywale zaczęli przeważać budując kilkupunktową przewagę, jednak w miarę upływu czasu siatkarze z Parcelek grali coraz lepiej. Przy wyniku 24:15 krotoszynianie mieli piłkę meczową, lecz dwie kolejne akcje na swoją korzyść rozstrzygnęli rywale. Kolejną akcję bez błędu rozgrywają chłopcy z siódemki wygrywając całe spotkanie 2:0 i sięgając tym samym po drugi z rzędu tytuł Mistrzów Wielkopolski 

Warto w tym miejscu podkreślić dominację reprezentantów SP 7 Krotoszyn w tych rozgrywkach, którzy w ostatnich pięciu latach aż czterokrotnie tryumfowali oraz wywalczyli srebrny medal w roku szkolnym 2010/2011. W ubiegłym roku odnotowali największy sukces zdobywając brązowy medal krajowego finału tych rozgrywek.

Kolejnym wyzwaniem dla podopiecznych Piotra Robakowskiego będzie krajowy finał tych rozgrywek, który odbędzie się w Głuchołazach w dniach 30 maja-2 czerwca 2013. 

W ceremonii zakończenia imprezy medale i puchary dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im Henryka Jordana- Zbigniew Kurzawa. Nagrodzono również wyróżniających się zawodników. Statuetki odebrali w zespole SP 7-Piotr Czwojdziński, SP 8-Zdziebkowski Szymon.

Najlepszym atakującym turnieju został Kuś Emanuel (SP8), najlepszym broniącym został Kostka Kacper (SP7), statuetkę MVP czyli najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Patryka Foltynowicza(SP7).

 

Półfinał:

SP 7 Krotoszyn- SP 70 Poznań- 2:0 (25:5,25:10)

SP 8 Krotoszyn- SP 4 Turek- 0:2 (23:25,25:27)

O III miejsce:

SP 8 Krotoszyn- SP 70 Poznań- 2:0 (25:15,25:18)

 

O I miejsce:

SP 7 Krotoszyn- SP 4 Turek- 2:0 (25:15,25:17)

 

Kolejność końcowa Finału Mistrzostw Wielkopolski:

1.      SP 7 Krotoszyn- awans do finału krajowego

2.      SP 4 Turek

3.      SP 8 Krotoszyn

4.      SP 70 Poznań

5.      SP Jutrosin

6.      ZS 3 Piła

7.      SSP 1 Września

8.      SP Jabłonna

 

SP 8 Krotoszyn: Kuś Emanuel, Zdziebkowski Szymon, Kurek Tomasz, Wawrzyniak Kacper, Grobelny Mateusz, Talarczyk Dawid, Piechocki Fabian, Staszewski Oskar, Pinkowski Kacper

Trener- Maciej Parczyński

 

SP 7 Krotoszyn: Czwojdziński Piotr, Kostka Kacper, Pestka Michał, Śnieciński Patryk, Plewa Adrian, Sobkowiak Jakub, Pomirski Daniel, Fabiś Oskar, Klonowski Adrian, Kurzawa Filip, Grześkowiak Wiktor.

Trener- Piotr Robakowski

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

UKS PIAST NAJLEPSZY W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU MINI-PIŁKI SIATKOWEJ W TURKU

Bardzo dobry występ zaliczyli młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Turku.

W imprezie, która w dniu 25 stycznia 2013 odbyła się na hali widowiskowo- sportowej w Turku, rywalizowało 12 drużyn z rocznika 2000.

Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęły zespoły z Łodzi, Częstochowy, Kędzierzyna, Turku, Milicza, Kalisza i Krotoszyna.

Początkowo zespoły zmagały się w grupach eliminacyjnych systemem "każdy z każdym", z których najlepsze zespoły awansowały do drugiego etapu zawodów gdzie walczyły o miejsca w turnieju.

I zespół krotoszyńskiego Piasta bez problemu przebrnął przez spotkania I etapu awansując do czołowej ósemki turnieju. Dominacja Piasta w turnieju była bezdyskusyjna, chłopcy wygrywali swoje spotkania z olbrzymią przewagą. W rozegranych przez krotoszynian dziewięciu spotkaniach przeciwnicy nie byli w stanie złamać bariery dwudziestu punktów. W półfinale chłopcy z Krotoszyna rozbili rówieśników z Częstochowy 25:11. Finał, w którym po drugiej stronie siatki stanęli zawodnicy SP 56 Łódź, aktualni mistrzowie Polski Szkół Podstawowych był jednostronnym widowiskiem, podopieczni Piotra Robakowskiego mieli przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a widowiskowe akcje robiły duże wrażenie na rywalach i obserwatorach turnieju. Mecz zakończył się wynikiem 25:12 i zasłużonym tryumfie w zawodach.

Dobre zawody rozegrał też drugi zespół który wygrywając cztery z siedmiu spotkań ukończył zawody na siódmej pozycji co było najlepszym wynikiem spośród drugich zespołów z danego klubu.

Chłopcy z pierwszego zespołu UKS Piast po rozegraniu trzech dużych turniejów rywalizując z całą czołówką krajową w tej kategorii wiekowej pozostają zespołem niepokonanym w tym sezonie na krajowych parkietach.

 

Klasyfikacja końcowa                                       Wyniki spotkań finałowych

1. UKS Piast Krotoszyn I                                                                                              Grupa Ćwierćfinałowa

2. SP 56 Łódź I                                                                                  UKS Piast Krotoszyn I- MKS MOS Turek I-  25:9

3. DOSS Częstochowa                                                                  UKS Piast Krotoszyn I- UKS Dwójka Milicz I- 25:14                                          

4. MKS MOS Turek I                                                                                                                                                  

5. PSP 19 Kędzierzyn- Koźle                                                                                                                                                                   

6. UKS Dwójka Milicz                                                                                                  

7. UKS Piast Krotoszyn II                                                                                           

8. MUKS Grom Kalisz I                                                                                                 Półfinał:                                            

9. SP 56 Łódź II                                                                                 UKS Piast Krotoszyn I- DOSS Częstochowa-  25:11                                                                        

10. MKS MOS Turek II

11. UKS Dwójka Milicz II                                                                                             O I miejsce:      

12. MUKS Grom Kalisz II                                                              UKS Piast Krotoszyn I- SP 56 Łódź I- 25:12

 

 

UKS Piast wystąpił w składzie:

UKS Piast I- Foltynowicz Patryk, Czwojdziński Piotr, Kostka Kacper, Plewa Adrian, Grześkowiak Wiktor.

UKS Piast II- Pomirski Daniel, Sobkowiak Jakub, Klonowski Adrian, Swora Dawid, Fabiś Oskar.

Trener Piotr Robakowski.

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

KROTOSZYN NAJLEPSZY W TURNIEJU SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH

W dniu 13 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się II Turniej Gimnazjalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Chłopców z klas pierwszych.

W turnieju wzięły udział trzy gimnazjalne ośrodki prowadzące szkolenie młodych siatkarzy w ramach programu SOS, Gimnazjum nr 2 Września, Gimnazjum Nowy Tomyśl oraz gospodarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie.

Krotoszyńską szkołę objętą w/w programem reprezentowali uczniowie z klasy I Gimnazjum uzupełnieni uczniami klasy VI.

W ceremonii otwarcia turnieju uczestniczył burmistrz Krotoszyna pan Ryszard Czuszke, asystent posła na sejm Macieja Orzechowskiego pan Miłosz Zwierzyk, koordynator wojewódzki SOS pan Andrzej Malczewski oraz dyrektor szkoły pan Zbigniew Kurzawa.

Gratulacje i życzenia od Minister Joanny Muchy dla krotoszyńskich siatkarzy, trenerów oraz dyrekcji szkoły złożył asystent posła Macieja Orzechowskiego Miłosz Zwierzyk.

W pierwszym spotkaniu młodzi siatkarze z Parcelek wysoko i bez problemów pokonali rówieśników z Wrześni 2:0 (25:12,25:13)

W drugim spotkaniu Gimnazjum Nowy Tomyśl pokonało Gimnazjum nr 2 Września 2:0 (25:16,25:22)

W ostatnim meczu gospodarze pokonali siatkarzy z Nowego Tomyśla 2:1 (24:26,25:11,16:14) zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Należy dodać, że był to już drugi turniej SOS, pierwszy odbył się 22 listopada we Wrześni. W zawodach tych również tryumfowali Krotoszynianie wygrywając wszystkie spotkania bez straty seta.

Wyniki spotkań:

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn- Gimnazjum nr 2 Września- 2:0 (25:12,25:13)

Gimnazjum Nowy Tomyśl- Gimnazjum nr 2 Września- 2:0 (25:16,25:22)

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn- Gimnazjum Nowy Tomyśl- 2:1 (24:26,25:11,16:14)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.      G 3 Krotoszyn

2.      G nowy Tomyśl

3.      G 2 Września

Klasyfikacja po II Turnieju:

1.      G 3 Krotoszyn- 8 pkt.

2.      G nowy Tomyśl- 6 pkt.

3.      G 2 Września- 4 pkt.

 

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Czwojdziński Piotr, Foltynowicz Patryk, Sasin Dawid, Tajdel Jakub, Talaga Bartłomiej, Kaik Bartosz, Pomirski Daniel, Plewa Adrian, Nowaczyk Mikołaj, Sobkowiak Jakub, Szajda Fabian, Kostka Kacper, Grześkowiak Kacper. Trener Piotr Robakowski.

  

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

 

Siatkarskie Mikołajki 2012

 

Znakomicie spisali się młodzi siatkarze UKS Piast w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki chłopców- Krotoszyn 2012. W tegorocznej edycji turnieju podopieczni Piotra Robakowskiego okazali się najlepsi.

W imprezie, która w dniu 7 grudnia 2012 odbyła się pod patronatem burmistrza Krotoszyna rywalizowało dwanaście zespołów z Wielkopolski, Mazowsza, Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Lubuskiego oraz województwa Pomorskiego.

Prestiż turnieju z roku na rok rośnie, czego wykładnikiem jest to, że do walki pod siatką zapraszane są najlepsze drużyny w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Podczas kolejnej edycji zawodów w turniejowe szranki stanęło aż ośmiu finalistów Mistrzostw Polski w tym dwóch medalistów. Na zawody poza gospodarzami dotarły zespoły z Gdańska, Gubina, Warszawy, Wałcza, Milicza, Kędzierzyna- Koźle i Turku.

W tak doborowym gronie siatkarze Piasta spisali się wzorowo.

Początkowo zespoły zmagały się w czterech trzyzespołowych grupach eliminacyjnych systemem „każdy z każdym”, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do drugiego etapu zawodów gdzie w grupach czterozespołowych walczono o wejście do czołowej czwórki turnieju. Zespoły z trzecich miejsc stworzyły czterozespołową grupę rywalizującą o miejsca IX-XII. W półfinałach spotkały się zespoły zajmujące pierwsze miejsce w grupie A z drugim zespołem grupy B oraz na tej samej zasadzie zespoły z miejsc trzecich i czwartych. Ostatnim etapem zawodów były spotkania o miejsce.

Pierwszy zespół krotoszyńskiego Piasta bardzo szybko uporał się z grupowymi przeciwnikami wygrywając wysoko swoje spotkania i tym samym awansował do ćwierćfinału, w którym zdecydowanie pokonał MKS MOS Turek 25:14, MLKS Volley Gubin 25:18 oraz UKS Plas Warszawa 25:20. Półfinałowym rywalem młodych siatkarzy  z Parcelek okazał się brązowy medalista MP w Zabrzu MOS WOLA Warszawa. W spotkaniu stojącym na bardzo wysokim poziomie również lepsi okazali się gospodarze którzy wygrywając 25:18 awansują do finału. W drugim półfinale spotkały się spisujący się bardzo dobrze w tym sezonie UKS Plas Warszawa  z aktualnym mistrzem Polski  UKS Jasieniak Gdańsk. Zacięte spotkanie wynikiem 25:19 wygrywają młodzi Gdańszczanie, tym samym finał będzie powtórką z ubiegłorocznej edycji turnieju, w którym zwyciężyli chłopcy z Jasieniaka.

W meczu o trzecie miejsce MOS Wola Warszawa pokonał UKS Plas Warszawa 25:16.

Spotkanie finałowe dostarczyło zgromadzonej na trybunach publiczności wielu emocji. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie, obfitował w wiele widowiskowych obron i dynamicznych ataków. Bardzo zacięty pojedynek wygrywają gospodarze zajmując pierwsze miejsce w turnieju i jednocześnie udanie zrewanżowali się zawodnikom Jasieniaka za ubiegłoroczną porażkę.

 

Półfinały:

 

Jasieniak Gdańsk- Plas Warszawa- 25:19

Piast Krotoszyn- MOS WOLA Warszawa- 25:18

 

O III miejsce:

 

MOS WOLA Warszawa- Plas Warszawa- 25:16

 

O I miejsce:

 

Piast Krotoszyn- Jasieniak Gdańsk- 25:22

 

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju mini siatkówki chłopców- Krotoszyn 7.12.2012

 

1.     UKS Piast Krotoszyn I

2.     UKS Jasieniak Gdańsk

3.     MUKS MOS WOLA Warszawa

4.     UKS PLAS Warszawa

5.     PSP 19 Kędzierzyn- Koźle

6.     MKS MOS Turek

7.     MLKS Volley Gubin

8.     UKS Dwójka Milicz

9.     UKS Volley Wałcz

10.           UKS Polon Krotoszyn

11.           PSP 11 Kędzierzyn – Koźle

12.           UKS Piast Krotoszyn II

 

Wyróżnieni zawodnicy:

 

MVP- Foltynowicz Patryk- Piast Krotoszyn

Najlepszy atakujący-  Piotr Wołodźko- Jasieniak Gdańsk

Najlepszy rozgrywający- - Bartosz Kreft- MOS WOLA Warszawa

Najlepszy zagrywający- Andrzejewski Kacper- Plas Warszawa

Najlepszy blokujący- Adrian Plewa- Piast Krotoszyn

 

  

 

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

 

 

UKS Piast najlepszy w XXVI Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej- WOLA-CUP' ' 2012

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i bez wątpienia najbardziej prestiżowy w Polsce turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu.

Uczestników turnieju i zaproszonych gości powitał dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki, który podkreślił, że w młodzieżowych turniejach WOLA-CUP startowało w przeszłości wielu znakomitych siatkarzy jak chociażby reprezentanci Polski  Paweł Zagumny, Paweł, Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman czy Grzegorz Łomacz oraz wielu znakomitych siatkarzy z innych krajów, jak reprezentant Niemiec Bjoern Andrae.
W kolejnej już 26 edycji wzięły udział 32 zespoły chłopców z czterech krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski. Trzydniowe zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych na sześciu boiskach jednocześnie. Siatkarze Piasta trafili do grupy II, gdzie pokonali kolejno METRO Warszawa 2:1 (13:15,15:11,15:11), Serbinów Biała Podlaska 2:0 (15:12,15:11), MOS Wola II Warszawa 2:0 (15:11, 15:13) zajmując pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale pokonali BAS Białystok 2:0 (15:11,15:7) awansując do czołowej czwórki turnieju. Półfinałowym przeciwnikiem krotoszynian był zespół gospodarzy MOS WOLA Warszawa. Mecz rozpoczął się  od kilkupunktowego prowadzenia naszych przeciwników, po kolejnych czasach na żądanie krotoszynian nasi chłopcy zaczęli odrabiać straty jednak decydujące słowo należało do gospodarzy, którzy wygrali tą partię 15:11. Następna odsłona tego spotkania od początku układała się po myśli naszych siatkarzy, którzy od początku zagrali bardzo pewnie w przyjęciu i ataku co zakończyło się wysoką wygraną 15:8. Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęła nasza ekipa prowadząc 3:0, 6:3, 8:4, po zmianie stron boiska nasi przeciwnicy zerwali się do walki jednak w końcówce spotkania krotoszynianie zagrali bezbłędnie pewnie wygrywając 15:11 awansując do finału. Finałowym przeciwnikiem naszych chłopców okazał się zespół MUKS Plas Warszawa- najlepszy zespół XIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które zostały rozegrane już w październiku b.r.

Finał rozgrywany na centralnym boisku przy głośnym dopingu licznie przybyłych kibiców był ozdobą turnieju. Przeciwnicy finałowi krotoszynian wysoko postawili poprzeczkę. W pierwszym secie wyraźnie spięci zawodnicy UKS Piast popełniali więcej błędów i ulegli 12:15, jednak w drugiej odsłonie potrafili się pozbierać i prowadząc od pierwszego gwizdka pokonali zdecydowanie miejscowych 15:9. W decydującej partii finału młodzi warszawianie dalej nie mogli znaleźć recepty na rozpędzonych krotoszynian. Podopieczni Piotra Robakowskiego byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zasłużenie wygrywając 15:11.   Należy podkreślić znakomitą organizację zawodów, na którą według zapewnień organizatora pracowało ponad sto osób, bardzo dobre warunki do gry w nowoczesnym kompleksie sportowym, a możliwość rywalizacji z siatkarzami z Berlina czy Wiednia znacząco podniosła atrakcyjność turnieju.

Najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary, które wszystkim zespołom wręczał poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Michał Szczerba, oraz koordynator Szkolnych Ośrodków Sportowych Adam Nowik, nagrodzono również wyróżniających się graczy, wśród nich zalazł się zawodnik Piasta- Patryk Foltynowicz.

 

 

 

Końcowa kolejność 26. edycji WOLA - CUP 2012 :                                                         Wyniki spotkań z udziałem UKS Piast Krotoszyn:

1. UKS Piast Krotoszyn                                                                                                 Eliminacje:

2. MUKS PLAS Warszawa                                                                                                          UKS Piast- KS METRO Warszawa - 2:1 (13:15,15:11,15,11)

3. MUKS MOS WOLA Warszawa                                                                                UKS Piast- Serbinów Biała Podl. - 2:0 (15:12,15:11)

4. PSP 19 Kędzierzyn- Koźle                                                                                        UKS Piast- MOS WOLA II Warszawa- 2:0 (15:11,15:13)

5. KS WIFAMA Łódź                                                                                                       Ćwierćfinał:

6. BAS Białystok                                                                                                               UKS Piast- BAS Białystok- 2:0 (15:11,25:7)

7. KS METRO Warszawa                                                                                                          

8. PSP 11 Kędzierzyn- Koźle                                                                                        Półfinał:

9. AKS RESOVIA Rzeszów                                                                                                         UKS Piast- MOS WOLA Warszawa- 2:1 (11:15,15:8,15:11)

10. MUKS MOS WOLA II Warszawa                                                                                                

11. UKS SERBINÓW Biała Podlaska                                                                            O I miejsce

12. BERLINER TSC Berlin                                                                                               UKS Piast- MUKS Plas Warszawa- 2:1 (12:15,15:9,15:11)

13. KS METRO II Warszawa                                                     

14. Gimnazjum 48 Warszawa                                                                                                

15. OSiR Żyrardów

16. MUKS MOS WOLA III Warszawa                         

 

UKS Piast Krotoszyn: Czwojdziński Piotr, Foltynowicz Patryk, Kostka Kacper, Plewa Adrian, Pomirski Daniel, Sobkowiak Jakub.

Trener Piotr Robakowski.

   

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Jakub Robakowski powołany do szerokiej Kadry Polski

 

Udany występ zaliczyli młodzi wielkopolscy siatkarze podczas XXII Turnieju Nadziei Olimpijskich, który zakończył się w Spale. Województwo reprezentowali na nim między innymi trzej krotoszynianie, Jakub Robakowski, Kamil Nowacki  oraz Michał Kaźmierczak.

W dniach 25-28 października 2012 roku w COS w Spale, odbyła się XXII edycja Turnieju Nadziei Olimpijskich. Ten specyficzny turniej, podczas którego młodzi siatkarze mają okazję zaprezentowania swoich umiejętności trenerom kadry narodowej, jak zwykle dostarczył wielu siatkarskich emocji.

Celem turnieju jest wyselekcjonowanie grupy zawodników do Kadry Narodowej kadetów i dalszemu szkoleniu centralnemu.

Turniej rozpoczął się od testów sprawnościowych, pomiary szybkości, siły i skoczności miały dostarczyć trenerom kadry narodowej informacji o potencjale zawodników. Kolejnych informacji dostarczały trenerom obserwacje zawodników w czasie gry.

Od początku testów uwagę obserwatorów wzbudził zawodnik krotoszyńskiego Piasta Jakub Robakowski, który w pomiarach skoczności (zasięg w ataku) uzyskał 338 cm,  co dało mu drugi wynik na Turnieju Nadziei Olimpijskich i znalazł się w grupie zawodników poddanych obserwacji w czasie gry.

Drugiego dnia rozpoczął się turniej Kadr Wojewódzkich. Po ostatnim udanym występie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie Wielkopolska zajęła wysoką czwartą lokatę nasi trenerzy mieli wielki apetyt na potwierdzenie swojej pozycji na arenie sportu młodzieżowego w Polsce. Okazało się, że wynik osiągnięty latem w Krakowie nie był osiągnięty przypadkiem. Po piątkowym losowaniu zespół nasz, ku uciesze przeciwników, trafił do grupy B wraz z województwami: Śląskim, Podlaskim i Dolnośląskim. Na pewno w tej bardzo silnej grupie nie byliśmy zaliczani do faworytów, jednak jak to bywa w sporcie, typowanie wyników często weryfikuje postawa na boisku.

Reprezentacja Wielkopolski rozpoczęła imponująco  od pewnego zwycięstwa z woj. Podlaskim 2:0. Następnie przyszło się zmierzyć z faworyzowanym jak zwykle woj. Śląskim, i tutaj niespodzianka, Wielkopolanie postawili swoim przeciwnikom bardzo wysoko poprzeczkę, od początku do końca spotkania nasi główni bombardierzy: Jakub Robakowski i Marcin Ernastowicz siali postrach w szeregach Ślązaków. Pierwszego seta po emocjonującej końcówce wygrywają podopieczni Piotra Robakowskiego, w drugim secie swoją grę poprawia Śląskie i wygrywając do 22 doprowadza do tie-breaka.  W decydującej partii Wielkopolanie grają koncertowo, od początku partii wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie, kolejne czasy na żądanie trenera Śląska nie zmieniają obrazu gry i z kolejnego zwycięstwa cieszą się chłopcy z Wielkopolski. Zespół nasz miał w tym momencie dwa zwycięstwa, jednak nikt podczas TNO tanio nie sprzedaje swojej skóry. Układ gier w grupie, w której nie było słabych zespołów spowodował, że w ostatnim spotkaniu z woj. Dolnośląskim nasza drużyna, aby wywalczyć awans do ćwierćfinału, musiała wygrać. Po wyczerpującym boju w poprzednim spotkaniu zawodnicy przystąpili do rywalizacji dosłownie na oparach. Przez większą część spotkania to nasi przeciwnicy prowadzili, jednak wielka determinacja i zaangażowanie spowodowało, że po rewelacyjnej, końcówce okazaliśmy się lepsi w secie pierwszym. Podobny przebieg miał set drugi, w którym ponownie w końcówce spotkania okazaliśmy się lepsi, pokonując ostatecznie woj. Dolnośląskie 2:0. Nazajutrz, w ćwierćfinale, spotkaliśmy się z woj. Mazowieckim. Ponownie nie byliśmy faworytem i ponownie byliśmy górą. Mazowieckie – Wielkopolskie 1:2 i walczymy w półfinale z Kujawsko – Pomorskim.

Mecz ten rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Niestety, kilka błędów ślicznej sędziny zarówno po jednej jak i drugiej stronie wprowadziło nerwową atmosferę. Z tej nerwowej atmosfery lepiej wyszli nasi bardzo ograni przeciwnicy (v-ce Mistrzowie Polski Młodzików) z Kujawsko – Pomorskiego. W całym spotkaniu okazali się lepsi wygrywając 2:0.

Po raz kolejny ( po finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) przyszło bić się o brąz. Tym razem sportowy los przydzielił nam woj. Podkarpackie oparte w całości na Resovii Rzeszów. W pierwszym bardzo wyrównanym secie, raz górą był nasz zespół, raz przeciwnicy. Ostatecznie w samej końcówce seta zawiodła nasza główna broń czyli zagrywka 26:28 i set pierwszy dla Podkarpackiego. W secie drugim prowadzimy już 7:1, by w ciągu dwóch minut przegrywać 7:8. I tak do końca, raz pod górkę, raz z górki. Niestety, prze stanie 21:20 w naszym zespole wyczerpały się baterie, intensywnie eksploatowane w ciągu ostatnich czterech dni, 2:0 dla Podkarpackiego i miejsce IV-te. Pozostaje dodać, że pokonane przez nas woj. Śląskie zwyciężyło ostatecznie w XXII Turnieju Nadziei Olimpijskich – Spała 2012.

Ostatnim akcentem turnieju bardzo wyczekiwanym przez zawodników były powołania do szerokiej Kadry Polski. Wśród ponad dwudziestu wyróżnionych znalazł się zawodnik krotoszyńskiego Piasta- Jakub Robakowski. Powołani siatkarze pod koniec listopada wezmą udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej kadetów. Zgrupowanie podobnie jak TNO odbędzie się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Zespół reprezentował nasze województwo w następującym składzie:

1.            Jędrzej Gruszczyński – Progres Września

2.            Kamil Nowacki – Piast Krotoszyn

3.            Jakub Robakowski – Piast Krotoszyn - POWOŁANIE NA KAMP KADRY NARODOWEJ

4.            Marcin Ernastowicz – KaniaSiatka Gostyń

5.            Sławomir Busch – MOS MUKS Kangur  Nowy  Tomyśl

6.            Michał Szczechowicz – PKS MOS Zbąszyń

7.            Artur Pacześny – MOS MKS Turek

8.            Rafał Berwald – Calisia Kalisz

9.            Wojciech Łaszkowski – KaniaSiatka Gostyń

10.          Michał Kaźmierczak – Polon Krotoszyn

11.          Dawid Płotek – Calisia Kalisz

12.          Bartosz Adamski – Progres Września

13.          Kacper Piechota – Grom Kalisz

14.          Emil Langner – PKS MOS Zbąszyń

Trenerzy: Piotr Robakowski – Piast Krotoszyn, Dariusz Smektała – KaniaSiatka Gostyń

  

Zawodnicy powołani na konsultację naborową do Reprezentacji Polski Kadetów:

Lp

Nazwisko i imię

Klub

Województwo

1

USOWICZ ŁUKASZ

KS BIELAWIANKA BESTER 

dolnośląskie 

2

CIESIÓŁKA ŁUKASZ

KLUB SIATKARSKI MILICZ

dolnośląskie 

3

DOROSZYŃSKI KAMIL

BKS CHEMIK BYDGOSZCZ

kujawsko-pomorskie 

4

KLEINSCHMIDT MACIEJ

BKS CHEMIK BYDGOSZCZ

kujawsko-pomorskie 

5

PIWOWARCZYK HUBERT

UKS SERBINÓW BIAŁA PODLASKA

lubelskie

6

SIPAK WOJCIECH

JUVENIA RAWA MAZ.

łódzkie

7

CIESIELSKI MATEUSZ

MKS BZURA OZORKÓW

łódzkie

8

GROMELSKI ARTUR

MUKS HURAGAN WOŁOMIN

mazowieckie

9

KRAJEWSKI KAMIL

UKS OLIMP OSTROŁĘKA

mazowieckie

10

WIELOGÓRSKI MARCIN

UKS PLAS WARSZAWA

mazowieckie

11

DĄBROWSKI ŁUKASZ

DELIC-POL CZĘSTOCHOWA

śląskie

12

GIL RADOSŁAW

JASTRZĘBSKI WĘGIEL JASTRZĘBIE

śląskie

13

WOCH DAWID

DELIC-POL CZĘSTOCHOWA

śląskie

14

KWOLEK BARTOSZ

JASTRZĘBSKI WĘGIEL JASTRZĘBIE

śląskie

15

STELMACH KACPER

DELIC-POL CZĘSTOCHOWA

śląskie 

16

ROBAKOWSKI JAKUB

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY PIAST KROTOSZYN

wielkopolskie

17

PIWOWARSKI ADRIAN

DUNAJEC NOWY SĄCZ 

małopolskie

18

FORNAL TOMASZ

HUTNIK "DOBRY WYNIK" KRAKÓW

małopolskie

19

PIETROWSKI ROBERT

BIAŁOSTOCKA AKADEMIA SATKÓWKI

podlaskie

20

KOWALSKI MATEUSZ

AKS RZESZÓW

podkarpackie

21

ZIOBROWSKI JAKUB

AKS RZESZÓW

podkarpackie

22

SIEMASZKO DAWID

MOS Opole

opolskie

23

NIEMIEC PATRYK

MMKS KĘDZIERZYN - KOŹLE

opolskie

24

MICHALCZYK KAMIL

UKS „TEMPO-25” OLSZTYN

warmińsko-mazurskie

25

KOCHANOWSKI JAKUB

KLUB SPORTOWY MOSiR GIŻYCKO

warmińsko-mazurskie

26

HATLE ARTUR

MKS TRUSO ELBLĄG

warmińsko-mazurskie

 

         

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Bardzo dobrze rozpoczęli rozgrywki w kategorii młodzika młodzi siatkarze UKS Piast. Podopieczni Piotra Robakowskiego po dwóch pierwszych turniejach z trzema wygranymi spotkaniami i jednej porażce zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie. Chłopcy bardzo dobrze radzą sobie w nowej kategorii wiekowej mimo, że trzon zespołu stanowią chłopcy o rok a nawet dwa lata młodsi od rywali.

Wyniki spotkań z udziałem UKS Piast Krotoszyn:

Turniej w Krotoszynie- 29.09.2012:

UKS Piast- KPS Calisia Kalisz- 2:1 (25:13,22:25,15:8)

UKS Piast-  UKS Stawiszyn- 2:0 (25:20,25:19)

Turniej w Kaliszu- 6.10.2012:

UKS Piast- KP Calisia Kalisz- 2:0 (25:14,25:11)

UKS Piast- MUKS Grom Kalisz- 0:2 (18:25,17:25)

Tabela po dwóch turniejach:

MSC

Zespół

M

PKT

Sety

1.

Piast Krotoszyn

4

7

6:3

2.

Calisia Kalisz

4

5

4:6

3.

Grom Kalisz

2

4

4:1

4.

UKS Stawiszyn

2

2

0:4

 

UKS Piast Krotoszyn: Foltynowicz Patryk, Czwojdziński Piotr, Plewa Adrian, Kostka Kacper, Sobkowiak Jakub, Pomirski Daniel, Sasin Dawid, Talaga Bartłomiej, Tajdel Jakub, Kaik Bartosz, Grześkowiak Kacper, Talaga Tomasz, Kaczmarek Marcin. Trener: Piotr Robakowski

    

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Siatkarze Krotoszyńskiej Siódemki drugim zespołem Finału Wojewódzkiego rozgrywek Orlik Volleymania

 

W niedziele 30 września w podpoznańskich Koziegłowach odbył się finał wojewódzki turnieju Orlik Volleymania. W każdej z dwóch kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców (12-13 i 14-15 lat) wystartowało po osiem drużyn, które zwyciężyły wcześniej w eliminacjach rejonowych. W rozgrywkach nie zabrakło Krotoszynian, którzy mimo, że trzon zespołu stanowili chłopcy o rok młodsi od rywali spisali się na medal. Turniej rozegrano systemem pucharowym do dwóch wygranych setów.

W wyniku losowania w pierwszym spotkaniu zawodnicy krotoszyńskiej siódemki zmierzyli się z Gimnazjalistami z Dolska, których szybko odprawili w dwóch krótkich setach do 6 i do 7.

Półfinałowym przeciwnikiem krotoszynian okazali się siatkarze z utytułowanego pilskiego Gimnazjum nr 5. Tylko w pierwszym secie toczyła się wyrównana walka, chłopcy z Parcelek mieli problemy z przyjęciem piłki przy silnym wietrze i w efekcie przegrali ta partię 13:15, w drugim secie wrócili jednak do swojej gry i wygrywając 15:8 doprowadzili do tie breaka. Decydująca partia to już popis gry naszych chłopców i wygrana 15:7.

Spotkanie o pierwsze miejsce w którym krotoszynianie zmierzyli się z zespołem MUKS Kangur Nowy Tomyśl rozpoczął się od prowadzenia zespołu Kangura, lecz w końcówce wyrównali  Krotoszynianie doprowadzając do piłki setowej przy 14:13. Niestety więcej szczęścia w tej partii mieli przeciwnicy, którzy po nerwowej końcówce wygrali 17:15. Podrażnieni niepowodzeniem siatkarze z  Siódemki  w kolejnej partii ostro wzięli się do pracy od początku uzyskali kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca seta wygrywając wysoko 15:9. Tie break to walka punkt za punkt,  w której w decydujących momentach więcej siatkarskiego farta mieli rywale wygrywając 15:12.

Zwycięski zespół wystąpi w krajowym finale tych rozgrywek, który odbędzie się w dniach 7-8 września w Sopocie.

Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Spotu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary oraz cenne nagrody rzeczowe.  

 

SP 7 Krotoszyn- Gimnazjum Dolsk-2:0 (15:6,15:7)

SP7 Krotoszyn- Gimnazjum nr 5 Piła- 2:1 (13:15,15:8,15:7)

O I miejsce:

SP 7 Krotoszyn- MUKS Kangur Nowy Tomyśl- 1:2 (15:17,15:9,12:15)

 

Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego rozgrywek Orlik Volleymania

1.      MUKS Kangur Nowy Tomyśl

2.      SP 7 Krotoszyn

3.      Gimnazjum nr 2 Turek

4.      Gimnazjum nr 5 Piła

5.      KPS Progress Września

6.      Gimnazjum nr 1 Gniezno

7.      Gimnazjum Perzów

8.      Gimnazjum Dolsk

SP 7 Krotoszyn: Foltynowicz Patryk, Czwojdziński Piotr, Kostka Kacper, Sobkowiak Jakub, Plewa Adrian, Sasin Dawid, Tajdel Jakub, Grześkowiak Kacper.

Opiekun Piotr Robakowski

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Siatkarski Ośrodek Szkolny w Krotoszynie

3 września w lubelskim Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera odbyła się ogólnopolska inauguracja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, z minister sportu i turystyki Joanną Muchą na czele.

W szkole na Czechowie stawili się także prezydent Lublina Krzysztof Żuk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, mistrz olimpijski Tomasz Wójtowicz, wielokrotna reprezentantka Polski Małgorzata Denisow-Januszewicz, a także aktualni kadrowicze Kinga Kołosińska oraz Piotr Nowakowski. Oczywiście, przybył także odpowiedzialny za ten program w całym kraju z ramienia PZPS były trener reprezentacji Polski Waldemar Wspaniały. - To dzień bardzo szczególny - podkreśliła w swoim wystąpieniu minister Mucha. - Przyjechałam tu z trzech powodów - po pierwsze, na inaugurację ośrodków. Ten program ma za zadanie podtrzymanie wspaniałych osiągnięć polskiej siatkówki. Sukcesy te nie są jednak na stałe nam przypisane, więc trzeba dalej pracować i znaleźć miejsca, gdzie młodzież może nadal się rozwijać, a to właśnie zakłada program. Drugi element to poszukiwanie talentów, i to na wcześniejszych etapach rozwoju - temu ma też służyć projekt Volleymania. I kolejna sprawa, czyli szkolenie trenerów i nauczycieli WF, a także pomoc klubom. Myślę, że ten zasiew, który czynimy, przyniesie wspaniały plon - a nazwisko trenera Wspaniałego znakomicie się w to wpisuje - zakończyła z humorem Joanna Mucha.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały na kanwie ministerialnego "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w latach 2012/2015". W całym kraju utworzono 35 takich ośrodków, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

W ramach programu każdy z ośrodków otrzyma z PZPS sprzęt wartości ok. czterdziestu tysięcy złotych co zintensyfikuje i uatrakcyjni trening  sportowy. Trenujący chłopcy mają zapewnioną opiekę lekarza sportowego oraz fizjoterapeuty.

Jednym z trzech ośrodków szkolenia chłopców w Wielkopolsce jest SOS przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie. Od września br. w nowo utworzonej klasie sportowej dwudziestu młodych adeptów siatkówki rozpoczęło naukę oraz treningi.

Chcemy spełniać marzenia dzieci i młodych ludzi związane z siatkówką - a projekt ten pomoże nam je zrealizować. Mamy zdolną i pełną zapału młodzież, chcemy kształcić przyszłych mistrzów. Wierzymy, że nasze Siatkarskie Ośrodki Szkolne staną się kuźnią młodych talentów i wykształcą przyszłych mistrzów siatkarskich. Jesteśmy otwarci na młodzież z rocznika 1999 która chciałaby spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie sportu i zgodnie z ideą programu prowadzimy ciągły nabór.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia szkoły.