Wizyta w Brukseli  

              W dniu 26 maja na zaproszenie Pana Bolesława Piechy- posła Parlamentu Europejskiego czternastoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Henryka Jordana w Krotoszynie wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Brukseli.  W gronie zaproszonych znaleźli się laureaci konkursów przedmiotowych oraz uczniowie z klas integracyjnych.  Grupa z Krotoszyna dołączyła w Legnicy do uczniów z Rybnika i wraz z nimi udała się do stolicy Belgii. Po całonocnej podróży uczestnicy wycieczki dotarli do Leuven, miasta  o ciekawej historii i wielu interesujących zabytkach. Następnie, pełni wrażeń dotarli do Brukseli, gdzie przywitał ich Pan Bolesław Piecha.

 

                Kolejny dzień  pobytu  rozpoczął się od  najważniejszego  punktu  programu, czyli wizyty w Parlamencie Europejskim. Pracownik parlamentu przedstawił wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania tej instytucji, a Pan poseł opowiedział o swoich codziennych obowiązkach , pracy oraz życiu w Brukseli. Oprócz możliwości zwiedzania parlamentu oraz  zobaczenia sali obrad plenarnych, każdy z uczestników otrzymał liczne gadżety – pamiątki. 

 

Po opuszczeniu siedziby Parlamentu Europejskiego grupa wyruszyła na zwiedzanie miasta. Pałac Królewski, Pałac Narodów, Park Pięćdziesięciolecia, Muzeum Armii Królewskiej i Militarnej, Wielki Plac z zabytkowym Ratuszem i Domem Króla, to tylko niektóre z miejsc i obiektów, jakie udało się zobaczyć tego dnia.

   

  

 

   Przed wyjazdem do Polski  , uczestnicy zwiedzili  jeszcze Atomium (103-metrowej wysokości model kryształu żelaza) , Katedrę św. Michała oraz Muzeum Czekolady. Ten ostatni punkt programu wszyscy będą długo mile wspominać ze względu na możliwość degustacji czekoladowych specjałów.  Po trzech intensywnych  dniach , wszyscy wrócili do domu pełni wrażeń i fantastycznych wspomnień .             

 

                         

                    Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 kierują ogromne wyrazy wdzięczności  do  Pana posła Bolesława Piechy za zaproszenie i gościnę w Brukseli , a także serdeczne podziękowania  dla  asystentów Biura Poselskiego w Rybniku za wspaniałą organizację wycieczki  i  wspólnie spędzony czas.