WYDARZENIA ROK SZKOLNY 2013/2014

Świetny występ UKS Piast Krotoszyn na prestiżowym XXVIII Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej WOLA CUP 2014 Warszawie

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze UKS Piast w silnie obsadzonym turnieju na warszawskiej Woli. Samo zaproszenie na ten bardzo elitarny i prestiżowy turniej było dużym wyróżnieniem dla naszego klubu.

Tegoroczna XXVIII już edycja tego zasłużonego dla młodzieżowej siatkówki turnieju rozegrana została w dniach 7-9 listopada 2014 na dwóch wolskich halach sportowych: OSiR Reduta i Koło, jednocześnie na sześciu boiskach. Rozegrano 96 meczów. Uczestniczyły w nich 32 zespoły chłopców z czterech krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski. W sumie ponad 300 uczestników. W uroczystym otwarciu turnieju w hali Koło przy ul. Obozowej brały udział wszystkie 32 zespoły. Gości turnieju powitał dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wola Paweł Wasilewski.

Organizatorzy przypomnieli bogata historię turnieju w którym brały udział zespoły z kilkunastu krajów, w tym również reprezentacje narodowe, a w turniejach WOLA-CUP startowali jako młodzi chłopcy znakomici potem siatkarze, reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek.

Drużyny zostały przydzielone do czterozespołowych grup eliminacyjnych w którym systemem ‘każdy z każdym” rywalizowały o awans do ćwierćfinałów. Dwa najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do ćwierćfinałów z którego wygrany wchodził do czołowej czwórki turnieju, a przegrany walczył o miejsca 5-8.
Krotoszynianie, którzy po zdobyci w ubiegłym roku Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej zaliczani byli do faworytów turnieju od początku nie zawodzili. W grupie eliminacyjnej pokonali kolejno KS Hutnik Kraków 2:0 (25:17, 25:19), Spartę Grodzisk Mazowiecki 2:0 (25:9, 25:11) oraz ulegli MOS Wola II Warszawa 1:2 (25:20,22:25,12:15) jednak ten wynik nie miał już znaczenia dla układu tabeli tej grupy i szkoleniowiec w tym spotkaniu mógł dać pograć zmiennikom. Grupę wygrał Piast, a drugą, premiowaną awansem do ćwierćfinału pozycję zajął Hutnik Kraków.

Ćwierćfinał w którym przeciwnikiem krotoszynian był zespół MUKS Kędzierzyn- Koźle dostarczył wielu emocji. Od początku pierwszego seta zaznaczyła się przewaga zespołu z Wielkopolski, który do stanu 22:17 pewnie zmierzał do wygrania pierwszej odsłony. W końcówce jednak podopieczni Piotra Robakowskiego stracili koncentrację doprowadzając do bardzo nerwowej końcówki w której więcej sił i opanowania wykazali Kędzierzynianie wygrywając 25:23. Podłamany porażką zespół z Krotoszyna przegrał kolejną partię do 19.

Walcząc o miejsca 5-8 krotoszynianie pokonali Metro II Warszawa 2:0 (25:19,25:13) oraz w spotkaniu o V miejsce mistrza Słowacji Slavię Svidnik 2:0 (25:15,25:18).

Pozostał duży niedosyt, chłopcy liczyli tutaj na walkę o wygranie turnieju, lecz słabsza postawa w meczu ćwierćfinałowym mocno zweryfikowała te plany. Turniej był jednak cenna lekcją siatkówki, a rywalizacja z tak klasowymi zespołami  z pewnością zaprocentuje w tym sezonie. 

 

Nagrody najlepszym w turnieju młodzików wręczali m.in. Grzegorz Ryś - trener reprezentacji Polski juniorów, która zdobyła w roku 2003 tytuł mistrzów świata juniorów, oraz przybyli na mecz finałowy siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej grający w PlusLidze: Michał Filip, Bartłomiej Mordyl, a także wychowankowie MOS-u Wola grający w Politechnice: Patryk Strzeżek i Szymon Gregorowicz.

 

UKS Piast Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Tomasz Kurek, Adrian Plewa, Kacper Kostka, Mateusz Sroczan, Emanuel Kuś, Kacper Wawrzyniak, Jakub Sobkowiak, Tobiasz Kubicki, Adrian Klonowski, Hubert Kaczmarek, Daniel Pomirski, Piotr Czwojdziński, Damian Wróbel.

Trener: Piotr Robakowski

 

 

Kolejność końcowa XXVIII Międzynarodowego Turnieju WOLA  CUP 2014:

 

1. MUKS MOS WOLA Warszawa

2. AKS Resovia Rzeszów

3. KS Metro Warszawa

4. MUKS Kędzierzyn- Koźle

5. Gimnazjum SOS Krotoszyn

6 Slavia Svidnik

7 Hutnik Kraków

8 Metro II Warszawa

9 Olimp Ostrołęka

10 VC Dresden

11 MOS Wola II Warszawa

12 Plas Warszawa

13 MMKS Mińsk Mazowiecki

14 Sparta Grodzisk Mazowiecki

15 MOS Wola III Warszawa

16 Wrzos Międzyborów

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

WYDARZENIA ROK SZKOLNY 2013/2014

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

W Krakowie zakończył się II Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Najlepsi zawodnicy z czterech regionów Polski wizytę w Krakowie rozpoczęli od meczu Ligi Światowej Polska – Brazylia

 Młodzi siatkarze i siatkarki do Krakowa przyjechali już w piątek. Na trybunach Kraków Areny podczas spotkania Polska- Brazylia zasiadło ponad 250 uczniów, uczennic i trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.


W sobotę rozpoczęła się rywalizacja drużyn z czterech regionów Polski. A po meczach finałowych w Teatrze Ludowym dla wszystkich uczestników odbyła się oficjalna Gala, na którą uczniowie krakowskiej szkoły przygotowali wspaniałe przedstawienie oraz wręczone zostały „Gawełki 2014”.

 

Do reprezentacji makroregionu Północno-Zachodniego powołania otrzymali uczniowie krotoszyńskiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Adrian Plewa oraz Patryk Foltynowicz, byli to za razem jedyni zawodnicy z Wielkopolski w tej kadrze. Trenerem kadry w tym roczniku był Piotr Robakowski na co dzień nauczyciel ZSnr1zOI w Krotoszynie oraz SOS w Krotoszynie.

Zadaniem turnieju było zaprezentowanie najzdolniejszych zawodników w Polsce uczestniczących w projekcie Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

W krakowskim finale każda z czterech reprezentacji rozegrała dwa spotkania. Kadra prowadzona przez Piotra Robakowskiego pierwszego dnia pokonała kadrę makroregionu Południowo-Wschodniego (Podkarpackie, Świętokrzyskie, Małopolskie, Łódzkie)2:1. W meczu o I miejsce uległa Kadrze makroregionu Północno-Wschodniego (Mazowieckie, Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Lubelskie)1:2.

Następnego dnia z najlepszych zawodników wszystkich kategorii zostały powołane Kadry Północy i Południa, które poprowadzili Adam Nowik i Grzegorz Wagner. W tym kończącym krakowski finał spotkaniu lepsi okazali się reprezentanci Południa pokonując Północ 2:1.

 

W ceremonii zakończenia turnieju głos zabrał Waldemar Wspaniały.
- Jestem bardzo wzruszony – powiedział podczas Gali Szef Projektu S.O.S. – Dziękuję za przygotowanie tak świetnego przedstawienia. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękuję za ciężką pracę, którą wkładacie w nasz projekt. Wczoraj wspólnie oglądaliśmy mecz Ligi Światowej, mam nadzieję, że niedługo to wy będziecie stanowić o sile naszych reprezentacji. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się, że patronem turnieju będzie Wiesław Gawłowski. „Mały” bo tak go wszyscy nazywaliśmy był moim przyjacielem, rewelacyjnym siatkarzem i wspaniałym człowiekiem. Niestety odszedł za wcześnie.

Na Gali gościem honorowym był syn Wiesława Gawłowskiego - Maciej. - O tacie mógłbym mówić godzinami. Poza rodziną jego największą miłością była siatkówka. Cieszę się, że Turniej Talentów S.O.S. został nazwany jego imieniem. Jestem pewien, że byłby zachwycony tym projektem. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia.

Kadra Makroregionu Północno- Zachodniego: Patryk Foltynowicz, Adrian Plewa (SOS Krotoszyn), Bąk Szymon, Kruk Miłosz (SOS Świnoujście), Wołodźko Piotr, Wilkowski Jakub, Majkowski Adrian, Stolc Tomasz(SOS Gdańsk), Strojny Filip, Wypijewski Igor, Sawiłajc Jakub (SOS Bydgoszcz), Adamczewski Jakub (SOS Nakło).

Trenerzy: Piotr Robakowski (SOS Krotoszyn), Jarosław Pruski (SOS Lębork), Fizjoterapeuta Król Sławomir (SOS Krotoszyn).

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS Piast Krotoszyn drugi w prestiżowym XIX Memoriale im. Józefa Krakowskiego w piłce siatkowej kadetów

Już po raz 19. został rozegrany Memoriał im. Józefa Krakowskiego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Wśród kadetek zwyciężył Wieluń, a wśród kadetów Bielawa.

Impreza odbyła się 29 marca w hali MOSiR-u, a jej organizatorem był UKS Jedynka Syców.

Przed oficjalnym otwarciem memoriału starosta Zbigniew Potyrała oraz przedstawiciel zarządu SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu Adam Szymczak wręczyli medale 60-lecia SZS oraz listy gratulacyjne Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zasłużonym działaczom SZS w Sycowie.

Przybyłych gości i sportowców powitał dyrektor Gimnazjum w Sycowie Zbigniew Filipiak, a oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Sławomir Kapica.

W kategorii chłopców wśród zaproszonych zespołów znalazł się UKS Piast Krotoszyn. Krotoszynianie dzielnie walczyli mimo, że w turniejowej stawce byli młodsi od rywali o dwa a nawet trzy lata. Podopieczni Piotra Robakowskiego, którzy jeszcze kilka miesięcy temu wywalczyli tytuł Mistrza Polski w mini siatkówce w każdym kolejnym spotkaniu turnieju pokazywali, że nie zamierzają być statystami w rywalizacji starszych kolegów.

W pierwszym spotkaniu ulegli po tie-breaku Bielawiance Bielawa ale już w kolejnym spotkaniu grupowym wysoko 2:0 pokonali MUKS Grom Kalisz. W spotkaniu półfinałowym po pasjonującej walce i głośnym dopingu miejscowych kibiców krotoszynianie pokonali gospodarzy UKS Jedynka Syców 2:1.

W drugim półfinale Bielawa pokonała MOS Opole. Finałowy mecz Bielawianki i UKS Piast Krotoszyn był jak na tą kategorię wiekową popisem umiejętności obu zespołów. Podopieczni Piotra Robakowskiego co prawda ulegli rywalom do 20 i 21 ale pozostawili po sobie dobre wrażenie, a doświadczenie zdobyte w rywalizacji z zespołami z wyższej kategorii wiekowej z pewnością zaprocentuje w przyszłorocznych rozgrywkach.

Po zakończonej rywalizacji przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych. Uczynili to m.in. radny wojewódzki Marek Laryś oraz dyrektor gimnazjum Zbigniew Filipiak. Uhonorowano również najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych zespołach, w zespole krotoszyńskim wyróżnienie otrzymali Patryk Foltynowicz oraz Daniel Pomirski.

Klasyfikacja końcowa XIX Memoriału im. Józefa Krakowskiego:

1. KS Bielawianka Bester Bielawa

2. UKS Piast Krotoszyn

3. UKS Jedynka Syców

4. UKS MOS Opole

5. Gimnazjum SOS Krotoszyn

6. MUKS Grom Kalisz

UKS Piast: Foltynowicz Patryk, Piotr Czwojdziński, Kacper Kostka, Adrian Plewa, Dawid Sasin, Emanuel Kuś, Tomasz Kurek, Hubert Kaczmarek, Mateusz Sroczan, Daniel Pomirski, Jakub Sobkowiak, Tobiasz Kubicki, Kacper Wawrzyniak, Klonowski Adrian. Trener Piotr Robakowski

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZICY UKS PIAST KROTOSZYN BLISCY AWANSU DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

Prowadzony przez Piotra Robakowskiego zespół UKS Piast Krotoszyn zakończył ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski Młodzików na trzecim miejscu, przegrywając po walce mecz decydujący o awansie z zespołem Lotos Trefl Gdańsk 0:2 (22:25,20:25). Zespół krotoszyński był jednak o rok młodszy od swoich turniejowych przeciwników, więc  to doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie.

Młodzi siatkarze z Krotoszyna awans do tego etapu wywalczyli zdobywając pod koniec lutego w Nowym Tomyślu srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski.

W słoneczny sobotni poranek 8 marca w nadgranicznym Gubinie walkę o awans do kolejnego etapu Mistrzostw Polski  oprócz młodzików Piasta rozpoczęły: mistrz Lubuskiego Volley Gubin, najlepszy zespół Pomorskiego Lotos Trefl Gdańsk, wicemistrz Zachodniopomorskiego Błyskawica Szczecin, trzeci zespół Lubuskiego GTPS Gorzów Wlkp. oraz trzeci zespół dolnośląskich rozgrywek młodzika Dwójka Milicz.

Zespoły zostały podzielone  na dwie grupy, w których mierzyły się ze sobą systemem "każdy z każdym". Następnie dwie pierwsze drużyny z każdej grupy stoczyć miały między sobą mecze o wyjście do dalszych etapów rozgrywek (pierwszy zespół grupy A z drugim zespołem grupy B oraz drugi zespół grupy A z pierwszym zespołem grupy B), a drużyny, które zajęły miejsce trzecie w swoich grupach - pojedynek o miejsca 5-6. Nawet więc najkorzystniejszy wynik spotkań w grupie nie znaczył nic w decydującym pojedynku.

W pierwszej grupie zgodnie z przewidywaniami najlepszy okazał się Trefl przed Błyskawicą Szczecin, ostatnie miejsce zajął GTPS Gorzów Wlkp.

Krotoszynianie turniej rozpoczęli od porażki z gospodarzami Volley Gubin 0:2 (17:25,17:25). Mecz ten od początku nie układał się po myśli naszych młodzików, którzy zdeprymowani głośnym dopingiem miejscowych kibiców nie mogli odnaleźć swojej gry, atutem gospodarzy była też dość specyficzna sala turniejowa. W kolejnym meczu podopieczni Piotra Robakowskiego zdecydowanie poprawili swoją grę pokonując Dwójkę Milicz 2:1 (22:25, 25:19, 15:11).

W spotkaniu decydującym o awansie do półfinału MP reprezentanci Wielkopolski ulegli po swoim najlepszym meczu z Lotosem Trefl Gdańsk. W pierwszym secie niespodziewanie przeważa Piast budując momentami nawet trzypunktową przewagę, lecz w miarę upływu spotkania bardziej doświadczeni siatkarze z Pomorza bezlitośnie wykorzystują nawet najmniejsze błędy naszych chłopców wygrywając premierową partię do 22. W drugim secie role się odwracają, przeważa Trefl, nasi siatkarze walczą ambitnie o każdą piłkę. W tym secie trener Piasta wykorzystał cały limit sześciu zmian i dwóch przerw, nic jednak nie mogło już zatrzymać rozpędzonych Gdańszczan, którzy w drugiej i ostatniej partii zwyciężają do 20 uzyskując tym samym awans do kolejnej fazy mistrzostw Polski.

Młodym siatkarzom z Krotoszyna i tak należą się brawa za ambicję i walkę na tym turnieju. Doświadczenie zdobyte w spotkaniach z tak wymagającymi rywalami z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie. 

 

UKS Piast: Patryk Foltynowicz, Piotr Czwojdziński, Kacper Kostka, Adrian Plewa, Dawid Sasin, Emanuel Kuś, Tomasz Kurek, Hubert Kaczmarek, Mateusz Sroczan, Daniel Pomirski, Jakub Sobkowiak, Tobiasz Kubicki, Kacper Wawrzyniak

Trener Piotr Robakowski

Fizjoterapeuta Sławomir Król

 Wyniki:

podgrupa A

08.03.2014

Trefl Gdańsk

Błyskawica Szczecin

2:1

21:25, 25:16, 15:7

GTPS Gorzów Wlkp.

Trefl Gdańsk

0:2

18:25, 13:25

Błyskawica Szczecin

GTPS Gorzów Wlkp.

2:0

25:21, 25:21


podgrupa B

08.03.2014

Volley Gubin

Piast Krotoszyn

2:0

25:17, 25:17

Dwójka Milicz

Volley Gubin

0:2

18:25, 23:25

Piast Krotoszyn

Dwójka Milicz

2:1

22:25, 25:19, 15:11


finały

09.03.2014

Trefl Gdańsk

Piast Krotoszyn

2:0

25:22, 25:20

Błyskawica Szczecin

Volley Gubin

0:2

6:25, 19:25


o miejsca 5-6

09.03.2014

GTPS Gorzów Wlkp.

Dwójka Milicz

2:0

25:22, 25:15


Klasyfikacja końcowa:

Klasyfikacja końcowa

1

MLKS Volley Gubin

1. miejsce

-

Trefl Gdańsk SA

1. miejsce

3

UKS Piast Krotoszyn

3. miejsce

-

UKS Błyskawica Szczecin

3. miejsce

5

GTPS Gorzów Wielkopolski

5. miejsce

6

UKS Dwójka Milicz

6. miejsce

 

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MISTRZ ŚWIATA U-19 W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ Z WIZYTA W GIMNAZJALNYM SOS W KROTOSZYNIE

Młody, ale bardzo utytułowany zawodnik, wychowanek UKS Polon Krotoszyn Łukasz Kaczmarek z wizytą w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Krotoszynie.

Łukasz swoją siatkarską przygodę rozpoczął wcześnie, bo już w trzeciej klasie szkoły podstawowej sięgnął po brązowy medal Zabrzańskiego Pucharu Polski w minisiatkówce. Rok później wraz ze swym partnerem Sebastianem Kaczmarkiem byli już niepokonani  sięgając po złoto w dwójkach. Kolejny rok, kolejne złoto w Zabrzu. W najstarszej kategorii wiekowej minisiatkówki czwórkach nie udało się zdobyć medalu, ale dalsze sukcesy sportowe Łukasza i jego wieloletniego partnera klubowego Sebastiana zapisały się złotymi zgłoskami w historii młodzieżowej siatkówki.

Łukasz wraz z Sebastianem  w drugiej klasie gimnazjum zdecydował się spróbować swoich sił w siatkówce plażowej kontynuując naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

W tej dyscyplinie dokonania Łukasza są imponujące:

·         Trzykrotne mistrzostwo Polski Juniorów (pierwszy raz w historii)

·         Dwukrotnie mistrzostwo Polski kadetów

·         Mistrzostwo Europy U-18

·         Wicemistrzostwo świata U-19

·         Mistrzostwo Świata U-19

·         Mistrzostwo Europy U-20

Od tego sezonu mierzący 204 cm dwudziestoletni zawodnik zdecydował się na powrót na boiska halowe podpisując kontrakt z TS Victoria Wałbrzych, gdzie gra na pozycji przyjmującego.

Po treningu Łukasz przeprowadził rozmowę z grupą uczniów SOS, w której opowiadał im o swoich początkach w siatkówce, przekonywał młodych adeptów o tym, że warto ciężko pracować aby w przyszłości osiągnąć wspaniałe wyniki i spełniać marzenia. Po obserwacji sprzętu i warunków stworzonych przez program S.O.S stwierdził, że w czasach, w których rozpoczynał treningi było dużo trudniej. Wyraził nadzieję, że być może kilku chłopców z naszego ośrodka podąży jego drogą i zobaczymy ich w reprezentacji Polski.

Nasz gość obiecał częstsze wizyty i wsparcie, gdyż w grupie naborowej swoje pierwsze treningi rozpoczął młodszy brat Łukasza, Kacper.

Łukaszowi życzymy zdrowia oraz równie wysokich wyników w siatkówce halowej.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

UKS PIAST O KROK OD ZŁOTA

Po niezwykle emocjonującym finale, Młodzicy UKS Piast Krotoszyn zdobyli tytuł wicemistrza Wielkopolski, będąc o krok od złota!

 20 lutego na obiektach sportowych Gimnazjum w Nowym Tomyślu o wielkopolskie medale oraz możliwość awansu do dalszego etapu rozgrywek walczyły zespoły KS Energetyk Poznań, UKS Piast Krotoszyn, KPS Calisia Kalisz oraz gospodarz MUKS Kangur Nowy Tomyśl.

Każda z drużyn, aby zakwalifikować się do finału musiała przejść przez sito eliminacji oraz turniejów ćwierćfinałowych i półfinałowych. Turniej zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem mierzące się zespoły prezentowały wyrównany poziom, a utytułowani trenerzy gwarantowali doskonałe przygotowanie podopiecznych. Gromadzący się od rana kibice mogli więc oczekiwać siatkarskiego widowiska z najwyższej półki.

Zespół z Krotoszyna był najmłodszy z całej stawki bowiem aż 12 z 13 zawodników było rok młodsza od rówieśników i już sam awans do finału był sensacją rozgrywek. 

Mecz pierwszy okazał się zwycięski dla Krotoszyna. Chociaż otwarcie nie zapowiadało tak zaciętego spotkania - Krotoszyn uzyskał już siedmiopunktową przewagę, oddając przeciwnikom tylko jedno oczko - poznaniacy zdołali się odbudować i napędzić stracha zawodnikom Piasta. Najmłodsi siatkarze turnieju jednak, zmotywowani przez szkoleniowca Piotra Robakowskiego, sprawili już na samym początku niespodziankę, w dwóch setach ogrywając starszych kolegów z Energetyka 2:0 (25:21, 25:19).

W kolejnym spotkaniu finału gospodarze pokonali Calisia Kalisz 2:0 (25:19, 25:20)

Trzecie spotkanie rozegrane zostało pod dyktando Kaliszan, którzy szczególnie w drugim secie z dużą swobodą poczynali sobie z zawodnikami z Poznania.

W czwartym meczu turnieju spotkały się niepokonane dotąd zespoły z Nowego Tomyśla oraz Krotoszyna.

Pojedynek, który już przed rozpoczęciem okrzyknięto przedwczesnym finałem bardzo dobrze rozpoczęli podopieczni Piotra Robakowskiego zdobywając w początkowej fazie seta kilkupunktową przewagę, kolejne przerwy na żądanie trenera gospodarzy niewiele zmieniły i pierwszą odsłonę tego spotkania wysoko wygrali młodzi siatkarze z Krotoszyna 25:13. Gospodarze nie zamierzali się jednak łatwo poddawać i w drugim secie przy niemałej pomocy kilkusetosobowej grupy kibiców zwyciężyli 25:23 i do rozstrzygnięcia potrzebny był dodatkowy set. Tu swoje wysokie umiejętności pokazali zawodnicy UKS Piast pokonując starszych kolegów 15:9.  

Kangury zakończyły turniej zwycięstwem nad Poznaniakami, lecz zespół w trakcie ostatniego spotkania nie wystrzegli się błędów własnych, choć udało im się ostatecznie opanować grę i zapisać na swą korzyść zwycięstwo w dwóch setach. 

Podczas ostatniego spotkania turnieju zawodnicy, sztab szkoleniowy i fani Kangura siedzieli jak na szpilkach, z niepokojem spoglądając na tablicę wyników. O złotym medalu zadecydować miała bowiem matematyka – tylko zwycięstwo Kalisza nad Krotoszynem pozwolić mogło Młodzikom z Nowego Tomyśla stanąć na najwyższym miejscu podium. Piast Krotoszyn nie zamierzał bynajmniej ułatwiać niczego starszym kolegom, tych natomiast, podwójnie zmotywowanych zrozumiałym dopingiem z trybun, nie zadowalał brąz i najniższe miejsce podium. Wszystko wskazywało na to, że nic nie jest w stanie odebrać krotoszynianom złota, podopieczni Piotra Robakowskiego grając pewnie i na dużym luzie wysoko wygrywają pierwszego seta 25:15. W drugim secie w tej sprawnie działającym dotąd krotoszyńskiej maszynie coś się zacięło. Chłopcy zaczęli popełniać coraz więcej błędów i druga partia padła łupem zespołu z Kalisza. Decydujący set to długie, widowiskowe wymiany, cios za cios, efektowne zagrania które z pewnością mogły zaspokoić wymagania największych koneserów siatkówki, jednak to kaliszanie wychodzą zwycięzcy z tego pojedynku co powoduje, że tytuł mistrzowski przypadnie zespołowi z Nowego Tomyśla, drugi Krotoszyn, na najniższym stopniu podium Calisia Kalisz.  

Ostateczny podział medali nie oddaje niesamowitej siatkarskiej historii, której karta zapisana została na hali w Nowym Tomyślu. O zwycięstwach w poszczególnych setach niekiedy decydowało nieco większe doświadczenie pojedynczego zawodnika. Niewątpliwie szkoleniowcy mogą być zadowoleni z występu swoich podopiecznych, którzy w przyszłości mogą przynieść polskim entuzjastom siatkówki niemniej radości, niż medaliści igrzysk zimowych. Należy podkreślić perfekcyjną organizację finału którym blisko było do rozgrywek Plusligi. Niesamowitym przeżyciem dla młodych sportowców była gra przy kilkusetosobowej widowni.

Wysokie umiejętności zawodników UKS Piast znalazły swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach indywidualnych. Najlepiej zagrywającym zawodnikiem turnieju został Adrian Plewa, najlepiej przyjmującym Kacper Kostka, a najwszechstronniejszym zawodnikiem finału został Patryk Foltynowicz.

Zespół krotoszyńskiego Piasta zajmując drugie miejsce w Wielkopolsce awansował tym samym do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 7-9 marca w Gubinie. Oprócz zespołu UKS Piast wezmą w nim udział Trefl SA Piłka Siatkowa Gdańsk, MLKS Volley Gubin, UKS Błyskawica Szczecin, GTPS Gorzów Wielkopolski oraz UKS Dwójka Milicz.

 

 Finał

 

20.02.2014 (Nowy Tomyśl)

Piast Krotoszyn - Energetyk Poznań 2:0

(25:21, 25:19)

Kangur Nowy Tomyśl - KPS Calisia Kalisz 2:0

(25:19, 25:20)

Energetyk Poznań - KPS Calisia Kalisz 0:2

(23:25, 18:25)

Piast Krotoszyn - Kangur Nowy Tomyśl 2:1

(25:13, 23:25, 15:9)

Kangur Nowy Tomyśl - Energetyk Poznań 2:0

(25:17, 25:17)

KPS Calisia Kalisz - Piast Krotoszyn 2:1

(15:25, 25:19, 15:12)

 

Tabela:

 

MSC

Zespół

M

PKT

Sety

1.

Kangur Nowy Tomyśl

3

5

5:2

2.

Piast Krotoszyn

3

5

5:3

3.

KPS Calisia Kalisz

3

5

4:3

4.

Energetyk Poznań

3

3

0:6

 

 

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Wielkopolski:

 

MSC

Zespół

1.

 Kangur Nowy Tomyśl

2.

 Piast Krotoszyn

3.

 KPS Calisia Kalisz

4.

 Energetyk Poznań

5.

 Progress Września

6.

 MKS MOS Turek

7.

UKS Rataje ZSO 4 Poznań

8.

SMS Joker Piła

9.

Grom Kalisz

10.

UKS Murowana Goślina

 

  

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

KONFERENCJA SZKOLENIOWA W KROTOSZYNIE

16 stycznia 2014 r. w gościnnych murach Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie, odbyło się szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z terenu powiatu krotoszyńskiego. Tematem szkolenia była technika ataku sposobem tenisowym i metodyka jego nauczania.
Było to kolejne szkolenie z zakresu piłki siatkowej, które ma na celu promocję siatkówki i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Krotoszynie oraz przybliżenie zainteresowanym nauczycielom nowoczesnych metod nauczania poszczególnych elementów techniki piłki siatkowej.
Szkolenie otworzył dyrektor szkoły Zbigniew Kurzawa który omówił uregulowania prawne dotyczące Gimnastyki Korekcyjnej, nowe rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego nauczycieli oraz sposób realizacji treści z zakresu Edukacji Zdrowotnej.
Część praktyczną poprowadzili trenerzy z krotoszyńskiego gimnazjalnego S.O.S. chłopców – Piotr Robakowski oraz Tomasz Horyza.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy VI oraz klasy I gimnazjalnego S.O.S. w Krotoszynie prezentując ćwiczenia.
Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział wzięło kilkunastu nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krotoszyńskiego.
Zaprezentowano szereg ćwiczeń z wykorzystaniem najprostszych przyborów i przyrządów dostępnych w większości szkół. Pokazano, jak atrakcyjnie w nauczaniu poszczególnych elementów technicznych można wykorzystać piłki tenisowe, hula-hop, ławeczki gimnastyczne czy zastępujący podest stolik.
Każde ćwiczenie zostało omówione i zaprezentowane z akcentem na stosowanie słów - kluczy niezwykle pomocnych w komunikacji trener-zawodnik, nauczyciel-uczeń. Zasygnalizowano błędy jakie uczniowie najczęściej popełniają i sposoby ich niwelowania. Każde ćwiczenie zostało omówione w aspekcie jego celu, zalet, intensywności jak i systematyki nauczania.
W dalszej części szkolenia przedstawiono  ofertę edukacyjną Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Chłopców przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie.
Na zakończenie głos zabrał Koordynator Regionalny S.O.S. Adam Nowik, który poinformował nauczycieli o istnieniu naszego portalu z przekazaniem adresu www.mlodziezowasiatkowka.pl, zachęcał jednocześnie wszystkich do korzystania z zasobów tej strony internetowej. Koordynator przekazał również informację o możliwości współpracy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z Akademiami Siatkówki .
Każdy z uczestników mógł otrzymać zapis video przedstawianej na szkoleniu tematyki.
Szkolenie było niezwykle udane, widać było zainteresowanie oraz duży zapał do pracy wśród obecnych.
Mamy nadzieję ,że zdobyta wiedza przyczyni się do dynamicznego rozwoju siatkarskiego w naszym powiecie oraz do wyłonienia przyszłych reprezentantów Polski.

Tomasz Horyza
Piotr Robakowski

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MŁODZI SIATKARZE GIMNAZJUM NR 3 KROTOSZYN ZOSTALI MISTRZAMI ORLIK VOLLEYMANII

 

Nie zwalniają tempa młodzi siatkarze szkoły na Parcelkach, którzy po tryumfie w lipcowych Mistrzostwach Polski dołożyli wygraną w kolejnej wielkiej imprezie. Po emocjonującym meczu finałowym podopieczni Piotra Robakowskiego wygrali z drużyną MOS Wola Warszawa stając na najwyższym podium finału krajowego rozgrywek Orlik Volleymania. Trzecie miejsce przypadło drużynie PSP 11 z Kędzierzyna Koźla.

Rozgrywki Orlik Volleymania odbyły się po raz trzeci. Impreza miała zasięg ogólnopolski i odbywała się we wszystkich województwach w Polsce. Podczas wrześniowych zmagań eliminacyjnych na 64 Orlikach stały tysiące zawodników z rocznika 2000 i młodsi. Tak jak w zeszłym roku impreza była rozgrywana osobno dla dziewcząt i chłopców. Zwycięskie drużyny z eliminacji wojewódzkich, zmierzyły swoje siły w Finałach Makroregionu i gdzie miały okazją do sprawdzenia swoich możliwości na tle rówieśników z 2 województw. Najlepsze drużyny brały udział w wielkim finale, który odbył się w Poznaniu.

Finał rozgrywany na obiektach poznańskiego OsiR był ogromną imprezą, w której w kategorii chłopców i dziewcząt spotkało się w sumie ponad 120 zespołów, a przez 2 dni finału w rozgrywek uczestniczyło ponad 1000 zawodników i zawodniczek. Organizatorzy ze względu na liczbę drużyn przygotowali aż 8 boisk sportowych, na których były rozgrywane spotkania. To z pewnością było ogromne wydarzenie na niespotykaną w Polsce skalę.

Drużyny zostały rozlosowane z koszyka do ośmiu grup. Ze względu na dużą ilość zespołów w fazie grupowej grano jednego seta do 15. Dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do 1/8 finału gdzie systemem pucharowym grano do dwóch wygranych setów do 15.

Drużyna Gimnazjum nr 3 Krotoszyn trafiła do grupy C w której pokonała kolejno Gwardię Wrocław 17:15, Serbinów Biała Podlaska 15:7, Gimnazjum SOS Masłów 15:12, LKS Bobowa 15:8, UKS Dąbrowa Górnicza 15:6 pewnie awansując do fazy pucharowej turnieju.

W 1/8 finału krotoszynianie pokonali ZSG nr 2 SOS Kęty  2:0 (15:8, 15:5), w 1/4 finału Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn Koźle 2:0 (15:4, 15:13), w półfinale UKS Olimp Opole Lubelskie 2:0 (17:15, 15:13) awansując do finału, w którym spotkali się z utytułowanym zespołem MOS WOLA Warszawa.

Gracze ze stolicy by dostać się do finału musieli rozegrać dwa tie – breaki pod rząd. W ćwierćfinale z Gimnazjum Sportowym Rzeszów oraz z drużyną SP 19 Kędzierzyn Koźle w półfinale. To odbiło się na ich postawę w finale. Zawodnicy z Krotoszyna zachowali więcej sił i po trzech setach 2:1 (7:15, 15:12, 15:4) zwyciężyli i zdobyli tytuł mistrzowski Orlik Volleymania 2013. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy PSP 11 Kędzierzyn Koźle po emocjonującym pojedynku zakończonym w trzech setach pokonali drużynę UKS Olimp Opole Lubelskie.

Należy podkreślić, że zespół Gimnazjum nr 3 Krotoszyn w całych rozgrywkach począwszy od eliminacji wojewódzkich przez etap makroregionalny kończąc na finale rozgrywek nie przegrało żadnego spotkania tracąc jedynego seta w potyczce finałowej z zespołem MOS WOLA Warszawa. W ceremonii zakończeniu rozgrywek  wzięli udział szef wydziału szkolenia PZPS Witold Roman,  szef szkolenia SOS Zbigniew Krzyżanowski, szef biura SOS Marek Bykowski , koordynatorzy regionalni SOS Adam Nowik i Adam Kowalski. Młodych siatkarzy dopingował przez cały czas ambasador rozgrywek multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich Michał Bąkiewicz.  Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników. Atmosfera wielkiego siatkarskiego święta, która towarzyszyła uczestnikom i kibicom była fantastyczna.

 

 

Klasyfikacja końcowa finału:

 

1.     Gimnazjum nr 3 Krotoszyn

2.     UMKS MOS WOLA Warszawa

3.     PSP 11 Kędzierzyn- Koźle

4.     UKS OLIMP Opole Lubelskie

5-8

         Gimnazjum Sportowe Rzeszów

         Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn- Koźle

         Gimnazjum nr 6 Chełm

         MUKS Hutnik Kraków

9-16

         Gimnazjum nr 1 Andrychów

         Gimnazjum nr 17 Częstochowa

         Gwardia Wrocław

         BAS Białystok

         ZSS nr1 SOS Nysa

         ZS Tymień

         UKS Olimp Opole Lubelskie II

         ZSG nr 2 SOS Kęty 

 

Sklasyfikowano 64 zespoły w finale

 

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Patryk Foltynowicz, Piotr Czwojdziński, Kacper Kostka, Adrian Plewa, Tobiasz Kubicki, Kacper Wawrzyniak, Tomasz Kurek, Emanuel Kuś.

Trener Piotr Robakowski

        

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

KROTOSZYN NAJLEPSZY W TURNIEJU SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH

W dniu 13 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się II Turniej Gimnazjalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Chłopców z klas pierwszych.

W turnieju wzięły udział trzy gimnazjalne ośrodki prowadzące szkolenie młodych siatkarzy w ramach programu SOS, Gimnazjum nr 2 Września, Gimnazjum Nowy Tomyśl oraz gospodarze Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie.

Krotoszyńską szkołę objętą w/w programem reprezentowali uczniowie z klasy I Gimnazjum uzupełnieni uczniami klasy VI.

W ceremonii otwarcia turnieju uczestniczył burmistrz Krotoszyna pan Ryszard Czuszke, asystent posła na sejm Macieja Orzechowskiego pan Miłosz Zwierzyk, koordynator wojewódzki SOS pan Andrzej Malczewski oraz dyrektor szkoły pan Zbigniew Kurzawa.

Gratulacje i życzenia od Minister Joanny Muchy dla krotoszyńskich siatkarzy, trenerów oraz dyrekcji szkoły złożył asystent posła Macieja Orzechowskiego Miłosz Zwierzyk.

W pierwszym spotkaniu młodzi siatkarze z Parcelek wysoko i bez problemów pokonali rówieśników z Wrześni 2:0 (25:12,25:13)

W drugim spotkaniu Gimnazjum Nowy Tomyśl pokonało Gimnazjum nr 2 Września 2:0 (25:16,25:22)

W ostatnim meczu gospodarze pokonali siatkarzy z Nowego Tomyśla 2:1 (24:26,25:11,16:14) zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Należy dodać, że był to już drugi turniej SOS, pierwszy odbył się 22 listopada we Wrześni. W zawodach tych również tryumfowali Krotoszynianie wygrywając wszystkie spotkania bez straty seta.

Wyniki spotkań:

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn- Gimnazjum nr 2 Września- 2:0 (25:12,25:13)

Gimnazjum Nowy Tomyśl- Gimnazjum nr 2 Września- 2:0 (25:16,25:22)

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn- Gimnazjum Nowy Tomyśl- 2:1 (24:26,25:11,16:14)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.      G 3 Krotoszyn

2.      G nowy Tomyśl

3.      G 2 Września

Klasyfikacja po II Turnieju:

1.      G 3 Krotoszyn- 8 pkt.

2.      G nowy Tomyśl- 6 pkt.

3.      G 2 Września- 4 pkt.

 

Gimnazjum nr 3 Krotoszyn: Czwojdziński Piotr, Foltynowicz Patryk, Sasin Dawid, Tajdel Jakub, Talaga Bartłomiej, Kaik Bartosz, Pomirski Daniel, Plewa Adrian, Nowaczyk Mikołaj, Sobkowiak Jakub, Szajda Fabian, Kostka Kacper, Grześkowiak Kacper. Trener Piotr Robakowski.

  

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

I Zimowy Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych- Krotoszyn 15.02.2014

Uczniowie Gimnazjum nr 3 Krotoszyn okazali się najlepsi w I Zimowym Turnieju Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W imprezie, która w dniu 15 lutego odbyła się na obiektach sportowych Gimnazjum nr 3 Krotoszyn oprócz gospodarzy udział wzięły reprezentacje gimnazjalnych Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z Wrześni oraz Milicza.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zespoły składające się z dwunastu zawodników grały niezależnie od wyniku trzy sety wychodząc na pierwszą odsłonę pierwszą szóstką, a na drugiego seta drugą szóstką, w trzecim secie trener mógł desygnować do gry dowolnych zawodników ( system pasarella).

W turnieju mimo różnicy wieku ( zespół gospodarzy składał się z zawodników o rok młodszych od przeciwników)najlepsi okazali się uczniowie szkoły na parcelkach pokonując Gimnazjum S.O.S. Milicz 2:1 (25:18,25:17,23:25) oraz Gimnazjum S.O.S. Września- 3:0 (25:17,25:8,25:18).

Drugie miejsce zajął Milicz pokonując Wrześnię 2:1 (25:18,25:17,23:25).

Turniej był ostatnim testem krotoszyńskiego zespołu przed Finałem Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodzika, który odbędzie się 20 lutego w Nowym Tomyślu. Siatkarze z Parcelek po ukończeniu rundy eliminacyjnej na pierwszym miejscu oraz półfinałowej również na pierwszej pozycji uchodzą za jednego z faworytów finału.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne powstały na kanwie ministerialnego "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej w latach 2012/2015". W całym kraju utworzono 35 takich ośrodków, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

W ramach programu każdy z ośrodków otrzyma z PZPS sprzęt wartości ok. czterdziestu tysięcy złotych co zintensyfikuje i uatrakcyjni trening  sportowy. Trenujący chłopcy mają zapewnioną opiekę lekarza sportowego oraz fizjoterapeuty.

Jednym z trzech ośrodków szkolenia chłopców w Wielkopolsce jest SOS przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie.

Gimnazjum S.O.S. Krotoszyn: Foltynowicz Patryk, Kostka Kacper, Czwojdziński Piotr, Plewa Adrian, Sasin Dawid, Kuś Emanuel, Kurek Tomasz, Kubicki Tobiasz, Sobkowiak Jakub, Pomirski Daniel, Kaczmarek Hubert, Sroczan Mateusz, Wawrzyniak Kacper.

Trener Piotr Robakowski