Nasze osiągnięcia - rok szkolny 2016/2017

PLASTYKA

„Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa!”- konkurs organizowany przez Krus w Krotoszynie. W etapie regionalnym VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci uczennica Jagoda Sikora zdobyłą III miejsce.

Przejdź do galerii...

PLASTYKA

21 czerwca w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje” organizowane przez Straż Miejską oraz Urząd Miejski w Krotoszynie. Spośród 70-ciu prac uczennice Wiktoria Jędrkowiak i Martyna Witek zdobyły wyróżnienia.

PLASTYKA

13 czerwca w Gorzupi odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kolory wiosny”.W kategorii klas I-III uczennica Maja Wiatrak zdobyła wyróżnienie.

JĘZYK ANGIELSKI

2 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie uczniowie klas trzecich dziewięciu szkół podstawowych przystąpili do VII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. Uczestnicy konkursu pracowali w 2- osobowych drużynach. Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Musioł oraz Jakub Sikora. Etap eliminacyjny obejmował 3 kategorie: zagadki, czytanie oraz zadania typu: znajdź. Eliminacje pomyślnie przeszli uczniowie z: SP 8, SP 4, SP 7 oraz SP Roszki. Finał konkursu miał formę teleturnieju, w którym drużyny wybierały pytania z różnych kategorii i o różnym poziomie trudności.

I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 8, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4, III miejsce Szkoła Podstawowa w Roszkach. Reprezentanci naszej szkoły nie tylko rewelacyjnie poradzili sobie z etapem eliminacyjnym, ale także z finałem.

Serdecznie gratulujemy!

INFORMATYKA

26 kwietnia w krotoszyńskiej „Ósemce” odbyła się IX edycja konkursu informatycznego „Szkolny bajt”. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z następujących placówek: SP 1, SP 4, SP 8, SP Benice, SP Roszki i SP Kobierno. Pierwsza część obejmowała wiedzę teoretyczną, druga natomiast umiejętności. Po pierwszej turze konkursowej do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie z: SP 4, SP 8, SP Roszki oraz SP Kobierno. Po 90 - minutowej pracy praktycznej wyłoniono liderów. I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4, II miejsce Szkoła Podstawowa w Roszkach, III miejsce natomiast Szkoła Podstawowa w Kobiernie.

Naszą drużynę reprezentowały: Eliza Brylewska i Jagoda Sikora. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

PLASTYKA

11 kwietnia 2017 podsumowano konkurs plastyczny „Najładniejsza kartka wielkanocna”, na który wpłynęło 237 prac z miasta i gminy Krotoszyn. Konkurs został zorganizowany po raz dziesiąty przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie. Nadesłane prace oceniono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III oraz IV - VI.

W grupie wiekowej klas I - III Emilia Krenc otrzymała wyróżnienie, a wśród uczniów klas IV - VI - Karolina Gruszka została wyróżniona.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu plastycznych talentów.

SPORT

5 kwietnia na boisku „Orlik” w Krotoszynie odbyły się eliminacje do turnieju piłkarskiego „Orlik Cup”. W rywalizacji brały udział 4 drużyny z SP nr 3 (2 zespoły), SP Kobierno i SP Roszki. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Oto klasyfikacja końcowa: 1. SP 3 (I) 2. SP 3 (II) 3. SP Roszki 4. SP Kobierno

SPORT

-Dnia 18 marca w Koźminie Wlkp odbyły się "Otwarte Mistrzostwa Koźmina Wlkp w Tenisie Stołowym". W zawodach brali udział również uczniowie z naszej szkoły, którzy zafundowali widzom bardzo udany występ. Oto wyniki: w kategorii chłopców rocznik 2007 i młodsi III miejsce wywalczył Szymon Nowakowski, w kategorii chłopców rocznik 2004-2006 II miejsce - Mikołaj Nowakowski. Również bardzo dobre III miejsce w kategorii chłopców 2001-2003 zajął nasz absolwent Bartosz Nowakowski.

MUZYKA

-Dnia 4 lutego odbył się już po raz 15. Festiwal Kolęd i Pastorałek „Przy Kobierskim Żłóbku”. Wśród 27 uczestników, w kategorii wiekowej 10 - 12 lat, uczennice naszej szkoły Jagoda Sikora i Oliwia Bednarek wyśpiewały sobie wyróżnienie.

SPORT

-17 stycznia w Smolicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w warcabach klasycznych dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 28 dziewczyn i 33 chłopców ze szkół: Biadki, Kobierno, SP 8 Krotoszyn, SP 4 Krotoszyn, Lutogniew, Nowa Wieś, Rozdrażew, Zduny, Kuklinów, Smolice, Roszki. Naszą szkołę reprezentowali: Eliza Brylewska, która zdobyła 2. miejsce i będzie reprezentowała powiat krotoszyński w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, Karolina Gruszka oraz Kacper Świerblewski. Laureaci otrzymali puchary, medale i nagrody książkowe, a wszyscy pozostali uczestnicy nagrody książkowe i pamiątkowe medale.

Sponsorem nagród było Towarzystwo Gier Karcianych i Planszowych BAŚKA.

PLASTYKA

-11 grudnia 2016 roku w niedzielę na krotoszyńskim rynku odbył się Jarmark Świąteczny, w którym również Stowarzyszenie „Przyjazne Roszki” brało udział. Pomimo deszczowej pogody tegoroczna impreza była wyjątkowa ze względu na przyjazd Świętego Mikołaja prosto z Laponii. Świąteczne stoiska zostały przygotowane przez organizacje, stowarzyszenia i szkoły z powiatu krotoszyńskiego. Prócz ozdób, stroików i drzewek bożonarodzeniowych nie zabrakło potraw oraz wypieków świątecznych. Podczas Jarmarku na scenie występowały dzieci z przedszkoli i szkół oraz odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Mikołaj odwiedza Krotoszyn”. To właśnie z rąk prawdziwego Mikołaja z Laponii nagrodę za I miejsce w kategorii klas IV - VI odebrał Paweł Jagodziński.

SPORT

Turniej szachowy w Smolicach -Dnia 22 listopada w Smolicach odbyły się zawody gry w szachy. Wystartowało 25 chłopców i 14 dziewczynek ze szkół w Miliczu, Smolicach, Biadkach, Sulmierzycach, Zdunach, SP nr 8 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn, SP 4 Krotoszyn oraz z Roszek. Rywalizowano systemem szwajcarskim - dystans siedmiu rund. Wśród dziewcząt Eliza Brylewska zdobyła V miejsce, Klaudia Malmur VII miejsce, wśród chłopców II miejsce Kacper Świerblewski, 19. miejsce Wojciech Świerblewski. Najlepsza trójka zawodników i zawodniczek otrzymała puchary, medale i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i oczywiście nagrody rzeczowe. Brawo!

SPORT

„Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka” -Dnia 18 listopada na Hali Sportowej w Krotoszynie odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Piłkarskiego „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarka”. Nasi uczniowie startowali w kategorii U-12 chłopców. W zawodach wzięło udział 9 drużyn z SP 8 Krotoszyn, SP 3 Krotoszyn, Kobylin, Koźmin, Lutogniew, Chwaliszew, Roszki. Nasza drużyna w składzie Jakub Tokarz, Dawid Sikora, Ksawery Gościniak, Hubert Kubiak, Mikołąj Nowakowski, Oskar Tokarz, Sebastian Chrobot, Remigiusz Gościniak, Kacper Świerblewski zajęła miejsca V-VI. Nieźle!

PLASTYKA

Finał konkursu „Jesień to gra kolorów” -17 listopada w Publicznej Bibliotece w Krotoszynie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji konkursu plastycznego „Jesień to gra kolorów”. Spośród 100 nadesłanych prac, nasi utalentowani, młodzi plastycy: Julita Banaszak i Paweł Jagodziński otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy

SPORT

Finał rejonu kaliskiego w tenisie stołowym -7 listopada w Szkole Podstawowej w Czajkowie odbył się finał rejonu kaliskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. W zawodach uczestniczyło 13 drużyn z byłego województwa kaliskiego: SP Rososzyca, SP Odolanów, SP Gizałki, SP nr 16 Kalisz, SP nr 18 Kalisz, SP Kobylin, SP nr 2 Grabów, SP nr 2 Ostrzeszów, SP Moskurnia, SP Czajków, SP Perzów, SP Siemianice oraz SP Roszki. Rozgrywki prowadzono systemem rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Nowakowski oraz Michał Marciniak. Drużyna zdobyła 4 miejsce.

Oto wyniki: Roszki - Rososzyca 3:1, Roszki - Gizałki 3:1, Roszki - Ostrzeszów 1:3, Roszki - Odolanów 3:2, Roszki - Kobylin 1:3.

Gratulujemy

SPORT

Srebro dla naszych tenisistów -Dnia 24 października 2016 roku w Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięło 5 drużyn. Grano systemem „każdy z każdym”. Wyniki klasyfikacji chłopców: Roszki - SP nr 8 - 3:1; Roszki - Zduny - 3:0; Roszki - Kuklinów - 3:0; Roszki - Kobylin - 1:3. Nasz męski duet w składzie: Mikołaj Nowakowski i Michał Marciniak wywalczył srebro i tym samym zagwarantował sobie awans do finału rejonu kaliskiego, który odbędzie się 7 listopada 2016 roku w Siedlikowie.

Gratulujemy

SPORT

Rozgrywki szachowe -Dnia 21 października w Smolicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w szachach drużynowych. W zawodach wzięło udział 5 szkół podstawowych ze: Smolic, Biadek, Roszek, Rozdrażewa i SP 8 Krotoszyn. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Oto klasyfikacja: Roszki - SP 8 - 3:1; Roszki - Biadki - 2,5:1,5; Roszki - Rozdrażew - 1,5:2,5; Roszki - Smolice - 1:3. Reasumując, drużyna z Roszek w składzie: Eliza Brylewska, Kacper Świerblewski, Mikołaj Nowakowski oraz Ksawery Gościniak wywalczyła trzecie miejsce, wygrywając z Rozdrażewem i SP 8. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Smolic, a drugą lokatę wywalczyły Biadki.