BEATYFIKACJA

       W dniu 28 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczystość ta była elementem naszego duchowego przygotowania do wielkiego wydarzenia, jakim jest wyniesienie na ołtarze naszego ukochanego Ojca Świętego. Jej celem było ukazanie Ojca Świętego jako wzoru wiary i świętości.
       Uczniowie prowadzący apel podkreślili, że każdy człowiek otrzymał powołanie do świętości. I każdy z nas może te świętość realizować czyniąc dobro. Takie właśnie przesłanie chciał nam przekazać Ojciec Święty Jan Paweł II. Spotkanie upłynęło w atmosferze zadumy, skupienia ale i radości. Wspominaliśmy Kogoś , kto jest dla nas wzorem do naśladowania. Refleksje o Janie Pawle II przeplatały śpiewy piosenek religijnych. Szczególnie zapadła w serce ulubiona pieśń Papieża „Barka”, którą zaśpiewała Madzie Wróbel z kl. „O” . Czwartkowy apel był dla wszystkich okazją do przypomnienia postaci niezwykłego Papieża, którego chcemy zapamiętać jako człowieka ciepłego, pełnego radości oraz chrześcijańskiego optymizmu.
      Apel przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem katechetki Marii Kusicielek. Z okazji beatyfikacji dzieci przygotowały też plakaty i albumy poświecone Janowi Pawłowi II, które ozdobiły hol szkoły.

M.K.