Dziad i Baba

3 czerwca br. w Bożacinie miało miejsce nie lada wydarzenie społeczne i kulturowe, odbywała się tam bowiem wyjątkowa uroczystość 150ciolecia Kółek Rolniczych.
Po części oficjalnej nastąpiła, jak to się zwykle zdarza, część artystyczna. W występach, dla uczczenia tak znamienitych jubilatów, wzięło udział wiele znakomitych zespołów i grup z całej gminy.
Uczniów naszej szkoły spotkał niewątpliwy zaszczyt rozpoczęcia części artystycznej. Występ zaprezentowany przez dzieci ze szkoły podstawowej uatrakcyjnił obchody jubileuszowe Kółek Rolniczych.
Scenariusz prezentowanego przez nas przedstawienia oparty był na motywach bajki J. I. Kraszewskiego „Dziad i Baba". Do przedstawienia przygotowane były - odpowiednia dekoracja i rekwizyty, a członkowie zespołu wystąpili w stylizowanych strojach ludowych. Wszyscy prezentowali się wspaniale na scenie, a grą aktorską, pięknym wykonaniem piosenek ludowych i skocznym tańcem budzili szczery podziw widowni. Zebrana (liczna) publiczność doskonale bawiła się podziwiając występy młodych aktorów, żywo reagowała na komizm słowny i sytuacyjny, nagradzając występujących artystów, śpiewaków i tancerzy gromkimi brawami.

Jolanta Tokarek