Święto niezapominajki


Tekst pochodzi z Gazety Krotoszyńskiej

      15 maja jako święto polskiej niezapominajki wprowadził do kalendarza Andrzej Zalewski, dziennikarz Polskiego Radia, autor audycji Ekoradio, zmarły w 2011 roku. Od 2016 roku jego imię nosi Szkoła Podstawowa w Świnkowie, która tradycyjnie obchodzi tego dnia swoje święto.
      W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali z tej okazji przedstawienie o tematyce historycznej zatytułowane „Ocalić od zapomnienia” i przedstawili utwory literackie nawiązujące do tematyki życia na wsi. Uczczono w ten sposób przypadające w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. A dzieci z oddziału przedszkolnego zaśpiewały i zatańczyły dla rodziców i zaproszonych gości.
      W tym roku po raz pierwszy wręczono również medale „Honorowy Przyjaciel Szkoły”. Otrzymali je Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. Małgorzata Mielcarek, naczelnik wydziału oświaty w krotoszyńskim Urzędzie Miejskim, Patryk Michalski, dziennikarz Polskiego Radia oraz Tomasz Słaboszewski, dziennikarz „Gazety Krotoszyńskiej”.

Aby obejrzeć fotorelację zapraszamy na stronę Gazety Krotoszyńskiej Kliknij, aby przejść

Aby posłuchać relacji ze święta w Programie Pierwszym Polskiego Radia zapraszamy na stronę Kliknij, aby przejść

Galeria

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu

Adres: Świnków 39, 63-714 Kobierno
Telefon: 62 721-13-14
FAX: 62 721-13-14
E-mail: sp-swinkow@krotoszyn.pl