Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Piłkarki z Ósemki Wicemistrzyniami Wielkopolski!!!

Utworzono dnia 08.04.2016
Czcionka:

Drużyna dziewcząt  SP 8 Krotoszyn wystąpiła w Finale Wielkopolski XVI Turnieju ,, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku'', który odbył się 22 marca 2016 roku w Grodzisku Wielkopolskim.

W kategorii U10 do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów, rozlosowanych w trzech grupach. Wyniki naszego zespołu:

- SP8 Krotoszyn - UKS Biskupianka Stara Krobia 4 : 0,

- SP8 Krotoszyn - SP Odolanów 4 : 1,

- SP8 Krotoszyn  - KA4 Respect 1 : 3.

Po uzyskaniu awansu Ósemka zagrała mecz półfinałowy z SP Górne Grądy i przy remisie 1 : 1 ostatecznie wygrała w rzutach karnych.

W finale dziewczynki prowadziły w pierwszej połowie, jednak rywalki z KA4 Respect uzyskały przewagę i wynikiem 3 : 1 zdobyły tytuł mistrzowski, a nasze piłkarki  zostały wicemistrzyniami Wielkopolski. Gabrielę Gaweł z Ósemki wybrano Najlepszą Bramkarką Turnieju.

Skład drużyny: Patrycja Kolenda, Gabriela Gaweł, Magda Brykczyńska, Kinga Ratajczak, Amelia Kozieł, Zuzanna Wachowiak, Joanna Podsadna, Amelia Mańkowska, Magdalena Biernat, Tatiana Szwałek.

Po zakończeniu turnieju pięć wyróżniających się piłkarek zostało powołanych do reprezentacji Wielkopolski. Zawodniczki: Patrycja Kolenda, Gabriela Gaweł, Magda Brykczyńska, Kinga Ratajczak, Amelia Kozieł oraz trener Magdalena Kalupa wspólnie z zespołem KA4 Respect wezmą udział w Finale Polski, który obędzie się w Warszawie w dniach 29.04-02.05.2016. Oprócz wielkiej sportowej przygody, jaką jest gra w najlepszej, krajowej szesnastce, wszystkie zawodniczki wraz z rodzicami otrzymały zaproszenie na mecz Finału Pucharu Polski, rozgrywany 2 maja na Stadionie Narodowym.

Od 1 kwietnia piłkarki z Ósemki przygotowują się do mistrzostw, trenując z KA2 Respect w Krobi. Dzięki wsparciu z Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie na pierwszym treningu nasze zawodniczki wręczyły drobne upominki koleżankom, trenerom i sponsorowi drużyny Krobi.

Należy podkreślić, że zawodniczki z SP8 Krotoszyn po raz trzeci wezmą udział w rozgrywkach na najwyższym szczeblu. W 2013 roku zagrały w Finale Polski Turnieju ,, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku'' w Gdyni, zajmując IX m-ce; natomiast w 2014 roku w Finale Krajowym V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP w Warszawie uplasowały się na XIV miejscu. Gratulacje dla całej drużyny i trenera.