Nazwa cyklu: "WIĘC WIEC!"... dlaczego? Bo będziemy wiecować. I będą to wiece radosne, bo i powód naszych spotkań będzie znakomity – świadczą o tym zaproszeni artyści. Artyści, natchnieni wizjonerzy, bezkompromisowi twórcy artystycznych kreacji, posiadający bardzo wąskie i wierne grono już nie wielbicieli, ale wyznawców AMBASADORZY KULTURY POLSKIEJ.
Miejsce: KINO "PRZEDWIOŚNIE", WSTĘP: 5 ZŁ - KUP BILET ON-LINE
(UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!)
Będziemy wiecować na rzecz uczestnictwa w kulturze w sposób wykazujący nasze zadowolenie, że jest nam dobrze wtedy, gdy nas dotyka, że potrzebujemy kultury, że jesteśmy w dobrym towarzystwie – bo z pewnością je stworzymy.
Będą gotowe transparenty, część do samodzielnego, kreatywnego przez Was zapisania. Na kolejnych wiecach będzie przybywać kolejny wielki, długi, dostojny wiecowy transparent z myślą ważną o kulturze ważnych ludzi dla rozwoju naszej cywilizacji. Kulminacja będzie na końcu sierpnia, kiedy będzie największy wiec. Wtedy będziemy już dysponować sporym zbiorem naszej wiecowej twórczości o kulturze i sztuce. Z tego powstanie galeria myśli „Więc KULTURA!”.
Na pierwszym Więc Wiecu będziemy dbać swoją obecnością, aby nie sprawdziło się twierdzenie Bertranda Russella’a: „Jedna kulturalna osoba to zbyt mało, aby podnieść poziom imprezy chamów, natomiast jeden cham zepsuje każdą kulturalną imprezę.”
A potem spotkamy się jeszcze 5 razy (co dwa tygodnie)…
Zapraszamy również na nasze wydarzenie na Facebooku...
Na początek 20 czerwca br. spotykamy się w Krotoszynie z takimi artystami jak:
19:00 - 20:15 - Candida
20:30 - 21:45 - Mariusz Lubomski
21:45 - 22:00 - Wiec 1
22:00 - 23:15 - Anna Maria Jopek
CANDIDA zadebiutowała w roku 2005 albumem „Meta”. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno wśród krytyków muzycznych jak i fanów grupy. Brzmienie płyty charakteryzuje brud, ciężar, mrok, hałaśliwie zgrzytające gitary, przewalające się niczym lawina bębny. Słychać na niej wyraźne inspiracje takimi kapelami jak Deftones, Queens Of The Stone Age, Helmet, Korn, Tool. Chłopaki z Candidy potrafią i lubią konkretnie przyłoić, ale ciężkie brzmienie nie stanowi dla nich celu samego w sobie. Najważniejsza jest intensywność przeżycia, bezpośredniość ekspresji i jednocześnie szczery komunikat dla odbiorcy. Żadnej ściemy.
Po tak udanym debiucie zespół złapał wiatr w żagle i idąc za ciosem dwa lata później ukazało się kolejne wydawnictwo - „Zoom”. Muzyka na tej płycie łączy w sobie tak odległe od siebie elementy jak grunge'owy przester, sample oraz szybki punkowy rytm. Daje nam to w rezultacie materiał przestrzenny i psychodeliczny, ale jednocześnie spójny, do którego chce się wracać i odkrywać na nowo.
Płyta "Frutti di Mare" jest na pewno bardzo ciekawa, dobrze nam zrobił okres przerwy. Nie straciliśmy jednak tego, co do tej pory wypracowaliśmy. Kontynuujemy nurt, który zaczęliśmy. Od początku istnienia zespołu mamy w głowie taką myśl, żeby grać intensywnie, ale dość przystępnie. Niekoniecznie chcemy, żeby to były piosenki, które będą nadawały się do radia, bardziej zależy nam na ich zapamiętywalności. Taki jest nasz trzeci materiał, będzie wbijał się do głowy. Poszliśmy trochę w stronę elektroniki, stąd obecność DJ-a Kostka w zespole. Nie ograniczamy się do gitary, basu i bębnów. Tak już jest w XXI wieku, poza tym warto poszukiwać cały czas nowych brzmień. Muzyk, który nie poszukuje, tak naprawdę nie jest twórcą, a rzemieślnikiem.
Członkowie zespołu:
Gabriel Fleszar - wokal
Maciej "Ślepy" Głuchowski - perkusja
Kuba Leciej - gitara, wokal
Mario - gitara basowa
MARIUSZ LUBOMSKI zadebiutował na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie razem z zespołem "I z Poznania i z Torunia" w roku 1982. Porwali publiczność piosenką "Impreza w klubie harcerza". Od tej pory występował w wielu klubach studenckich w całej Polsce. W 1985 wygrali pierwszą PaKĘ w Krakowie piosenką Rafała Bryndala "Indianie i kowboje". Początkowe fascynacje Mariusza Lubomskiego to twórczość Toma Waitsa. W roku 1987 zaistniał solo i zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Później zaśpiewał w opolskim Kabaretonie własna wersję "Undergroundu" (ze słowami Sławomira Wolskiego). Prochowiec i przykrótkie spodnie stały się swoistym stylem, do dzisiaj nieobcym ówczesnemu laureatowi Nagrody Operatorów dla Indywidualności Opolskiego Koncertu. W 1988 roku Lubomski miał swój recital na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od tamtego czasu nagrał kilka bardzo interesujących płyt i programów telewizyjnych. Zaprezentowany na XVIII Przeglądzie recital "Lubomski - Conte'm" bardzo się podobał publiczności, a dla wielu osób był odkryciem tego znakomitego włoskiego autora, kompozytora i piosenek.
Zespół muzyczny:
Tomasz Krawczyk – gitara
Sebastian Frankiewicz – perkusja
Wojciech Pulcyn – kontrabas
ANNA MARIA JOPEK - wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie.
3 maja 2015 Anna Maria Jopek została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.
Na scenie Annie Marii Jopek towarzyszyć będą:
Marek Napiórkowski - gitara
Piotr Nazaruk - flety, głos