bilety baner mały.jpg
pajacyk.jpg
kamera efka baner.jpg
MTR logo.jpg
kd.jpg
FINA_logo_kolor.jpg
kino 3D zaprasza.jpg
Księga gości
baner-krotoszyn.jpg
Portal
Galeria Refektarz

 

 

czynna w dniach:

poniedziałek - 10:00 - 16:00

wtorek - NIECZYNNE

środa - 10:00 - 16:00

czwartek - NIECZYNNE

piątek - 10:00 - 16:00

 


ARCHIWUM GALERII REFEKTARZ


 

Pierwsza tegoroczna wystawa w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury to wystawa akwareli Krystyny Piotrowskiej. Zapraszamy na otwarcie wystawy w piątek 11 stycznia o godz. 18:00 (Galeria Refektarz KOK, ul. Mały Rynek 1 - budynek muzeum). Wstęp oczywiście bezpłatny. Wystawa potrwa do 28 stycznia.

 

 

Więcej o artystce PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

Zapraszamy na ostatnią w tym roku wystawę w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Tym razem pokażemy prace malarskie, których autorem jest dr Tomasz Kalitko. Wernisaż wystawy pt. "Relacja" odbędzie się w piątek 7 grudnia br. o godz. 18:00 w Refektarzu. Wystawa będzie otwarta do końca tego roku.

 

 

Więcej o artyście PRZECZYTAJ TUTAJ.

 

 


 

 


 

Zamknięte drzwi frontowe kamienic zaintrygowały członków klubu fotograficznego „Blenda” do poznania wnętrza budynku. Klatki schodowe to wejście oddzielające świat zewnętrzny od prywatnej przestrzeni mieszkańców, o którą razem się troszczą.

 

W obecnych czasach coraz częściej miejsca te są blokowane współczesną technologią. Mieszkańcy przemierzający w pośpiechu kilka razy dziennie swoje klatki schodowe przestają dostrzegać piękno i kunszt zabytkowych elementów tych miejsc.


Po raz pierwszy członkowie klubu „Blenda” tworzą wspólnie każdą fotografię, której nie identyfikują z danym autorem. Wystawa "Trój-wymiar codzienności" odbywa się w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, który rozpoczyna się 13 października i potrwa do końca miesiąca. Więcej o Festiwalu na stronie: www.4festiwal.pl, a krotoszyński wernisaż w niedzielę 14.10 o godz. 17.00 w Galerii Refektarz KOKUWAGA! Wystawa została przedłużona i będzie ją można oglądać w murach galerii do piątku 9 listopada!

 

 


 

Zapraszamy na pierwszą po przerwie wakacyjnej wystawę prac w Galerii Refektarz. Będzie to plon dwutygodniowego XIII Pleneru Artystycznego Krotoszyn 2018, podczas którego artyści z całej Polski tworzyli prace, głównie malarskie i ceramiczne. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 18:00 a wystawę będzie można oglądać do 5 października br. Zapraszamy.

  

W czasie wakacji w holu Refektarza w Galerii SMS (Strefa Młodej Sztuki) można oglądać wystawy prac uczniów z Krotoszyna i Chwaliszewa. Prace  wykonane zostały w roku szkolnym 2016/2017 oraz 2017/2018 na lekcjach plastyki i zajęciach artystycznych, pod kierunkiem Kamilli Żaruk. Prace wykonane są w różnych technikach. Inspiracją tematyczną były dzieła sławnych artystów jak i otoczenie: przyroda, życie codzienne. Wystawy są wynikiem zabawy sztuką, wyobraźnią i przedstawiają małą część eksperymentów plastycznych młodzieży. Od końca maja do początku lipca można było obejrzeć prace uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie. Do początku września natomiast można oglądać prace uczniów Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie.

 

 
     
 


Autorzy prac:

Oliwia Gola, Katarzyna Marszałek, Michał Konieczny, Julia Maćkowiak, Aleksandra Żyto, Natalia Ratajczyk, Zuzanna Gąsiorkiewicz, Karolina Kubiak, Agnieszka Krakowska, Katarzyna Wolniak, Kornelia Boroch, Agata Szczuraszek, Marta Woźna, Agata Kołodziej, Kornelia Lindner, Ania Krakowska, Bartek Cieślak, Jakub Pierzchała, Mateusz Paluszkiewicz, Dawid Kaj, Oskar Stefański, Julia Maćkowiak, Ola Wojtysiak, Gabriela Zakrzewska, Zosia Szych.

 

 
     
 

 


 

Maj to miesiąc z festiwalem kultury żydowskiej Simchat Chajim Festival, w ramach tego festiwalu w Refektarzu możemy oglądać wystawę zbiorową pt. "Empatia". Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 18 maja br. o godz. 18:00 Wystawę będzie można oglądać do 15 czerwca br. UWAGA! Wystawa będzie czynna również podczas odbywającej się w sobotę 19 maja Krotoszyńskiej Nocy Muzeów - serdecznie zapraszamy w godz. 19:00 - 24:00


"Empatia jest jednym z powodów istnienia sztuki. Można też powiedzieć, że sztuka to jedno z najczulszych mediów empatii lub – po prostu – następstwo empatii. Szeroko rozumiana empatia obejmuje nie tylko ludzi, zwierzęta i rośliny, ale także tzw. rzeczy martwe. Obiektem empatii jest, na przykład, zniszczony budynek poznańskiej synagogi. Obiektem empatii może być nawet kamień, jak w tej opowiedzianej przez Janusza Korczaka historii o chłopcu, który zbierał kamyki na drodze i zanosił je do lasu, „bo tam ich nikt deptać nie będzie”. Chłopiec współczujący kamieniom przywodzi na myśl Witolda Gombrowicza, który przerwał plażowanie, aby ratować żuka."

 

 

Więcej o wystawie, artystach oraz całym festiwalu PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

Przed nami kolejna wystawa, która jest wynikiem współpracy Galerii Refektarz z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta, mająca prezentować twórczość artystyczną studentów oraz pracowników tej uczelni w naszym mieście. Tym razem wernisaż wyjątkowo w sobotę 21 kwietnia br. o godz. 18:00, a zobaczymy prace wrocławskiej artystki Marty Szymczakowskiej. Wstęp na wystawę oczywiście bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. Wystawę będzie można oglądać do 14 maja br.

 

Więcej o artystce PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

W Galerii Refektarz kolejna wystawa, tym razem będą to fotografie. Grzegorz Jerzy Kosmala z Ostrzeszowa pokaże swoje prace pod tytułem "Strefy widzenia". Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 9 marca br. o godz. 19:00 a wystawę będzie można oglądać do 30 marca br.


Autor o wystawie.

"Prezentowane fotografie wykonane zostały na różnego typu materiałach fotograficznych czarno-białych i barwnych, negatywowych lub pozytywowych, starych czy też nowych. Obok standardowych procesów stosowałem również metodę wywoływania crossowego przeźroczy w procesie negatywowym. Efekt ostateczny uzyskany został na drodze naświetlania różnorodnych materiałów światłoczułych w kamerze wielkoformatowej na ławie optycznej (możliwość selektywnego wyboru stref ostrości) oraz klasycznych metod obróbki chemicznej."

Grzegorz Kosmala

 

 

Więcej o wystawie i autorze PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

Już w piątek 9 lutego o godz. 19.00 w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Aleksandry Adamczak. Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy z udziałem artystki. Wystawę będzie można oglądać do piątku 23 lutego br.

 

 

Więcej o autorce prac PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

Nowy rok przed nami, zaczynamy więc realizację naszych planów wystawowych. Już w piątek 5 stycznia o godz. 18:30 zapraszamy na inaugurującą wystawę w Galerii Refektarz KOK. Swoje malarstwo, grafikę cyfrową oraz instalację interaktywną zaprezentuje urodzony w Krotoszynie Dominik Janyszek. Wystawa będzie czynna do 26 stycznia. Zapraszamy.

 

 

Więcej o autorze prac PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

Zapraszamy w sobotę 2 grudnia na ostatnią już w tym roku wystawę do Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Swoje obrazy oraz trochę ceramiki zaprezentuje krotoszyńska artystka Danuta Stępień. Wernisaż wystawy odbędzie się 2.12 o godz. 18:00 a wystawę będzie można oglądać do końca tego miesiąca i roku.

 

 

Więcej o artystce PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

WYSTAWA POTRWA DO KOŃCA MIESIĄCA A NASTĘPNIE

POJEDZIE DO KOLEJNYCH MIAST GMINY I POWIATU


 

Galeria Refektarz zaprasza wszystkich interesujących się sztukami plastycznymi na wernisaż wystawy poplenerowej 12 Pleneru Artystycznego Krotoszyn 2017. Plener odbył się w dniach 17 - 29 lipca na terenie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury i rzecz jasna w plenerach naszego miasta. Uczestniczyło w nim kilkunastu artystów z Polski (w tym z Krotoszyna), Francji i dalekiej Japonii. Końcowy efekt spotkania to sporo obrazów olejnych, ceramika, wielkogabarytowa rzeźba w drewnie i metaloplastyka.


Wernisaż wystawy: 7 paźdzernika, godz. 17:00 - Galeria Refektarz (budynek Muzeum Regionalnego, Mały Rynek). Wystawa poplenerowa będzie trwać do 6 listopada.


 

 

Galeria zdjęć z wernisażu

 


 

Zapraszamy na pierwszą po wakacyjnej przerwie wystawę do Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Swoje prace malarskie zaprezentuje krotoszynianin z urodzenia - Andrzej Roszczak. Jest to wystawa przekrojowa Artysty. Zaprezentowane prace powstały w latach 2011-2017 i są utrzymane w nurcie figuratywnego realizmu. Roszczak w swoich płótnach odnosi się do historycznych wydarzeń, takich jak "Astronauci" lub "Wypadek Concorda" ale także do otaczającej go rzeczywistości, w postaci wspomnień utrwalonych na zdjęciach ze swoich podróży "Paryskie Pomniki", pobytu w ogrodzie botanicznym "Ogród Botaniczny" lub klasycznie pozujących modeli w pracowni malarskiej.


Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 2 września br. o godz. 19:00 a wystawę będzie można oglądać do końca miesiąca. Wstęp wolny. Zapraszamy.


 

Więcej o wystawie i jej autorze PRZECZYTAJ TUTAJ. 

 


 

Zapraszamy na otwarcie wystawy prac fotograficznych powstałych podczas ubiegłorocznych warsztatów Photo Jam Session odbywających się w ramach wydarzeń towarzyszących Ogólnopolskiemu Konkursowi Fotograficznemu KREAtywna kulTURA w Krotoszynie. W wystawie wezmą udział autorzy prac: Arkadiusz Branicki, Maciej Mańkowski, Bożena Pazgan, Piotr Leczkowski, Robert Rzepiński oraz modelka Natalia Trafankowska. Wernisaż odbędzie się w sobotę 10 czerwca br. o godz. 19:00 w Galerii Refektarz (parter muzeum). Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny! Wystawę można oglądać do końca sierpnia.
 

Zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy w Refektarzu. Już w piątek 19 maja o godz. 18:00 w ramach odbywającego się m.in. w Krotoszynie festiwalu kultury żydowskiej Simchat Chajim Festival swoją autorską wystawę "Ćwiczenia oddechowe" pokaże poznański artysta Dawid Marszewski. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Więcej o wystawie i jej autorze PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

W Galerii Refektarz kolejna wystawa, tym razem zawiśnie ona w murach galerii na krótko bo tylko dwa tygodnie więc warto zaplanować sobie czas na jej obejrzenie wcześniej. Tym bardziej polecamy wystawę, ponieważ swoje prace foto-graficzne prezentuje krotoszynianin Paweł W. Płócienniczak, pracownik Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Wystawę można oglądać do piątku 12 maja. Zapraszamy, wstęp oczywiście bezpłatny.

 

 

Więcej o samej wystawie i jej autorze PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy NIEOBECNOŚĆ - Joanny Pałys i Weroniki Lucińskiej z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Otwarcie wystawy w piątek 31 marca br. o godz. 18:00 w Refektarzu. Wystawę można oglądać do czwartku 27 kwietnia.

 

Nieobecność

Wystawa duetu: Joanny Pałys (malarstwo) i Weroniki Lucińskiej (ceramika).

 

Obie artystki kontemplują w pewien sposób otoczenie: Lucińska naturę, Pałys dzieło człowieka. Joanna Pałys uwiecznia na płótnach monumentalne bryły architektoniczne, Weronika Lucińska tworzy niewielkich rozmiarów rzeźby ceramiczne o organicznym charakterze, sprawiające wrażenie zastygłych w ruchu roślin i bliżej nieznanych nam stworzeń. Artystki poruszają w swojej twórczości odmienne tematy, używają innych mediów do wyrażania swoich myśli. Trudno znaleźć wspólny mianownik ich twórczości, jednak gdy się zestawi organiczność prac Lucińskiej z betonową materią obrazów Pałys, to zyskują one nowe znaczenie.  Dzieła te, w połączeniu, wywołują uczucie niepokoju i napięcia, które trudno nazwać. W żadnej z tych prac nie pojawia się człowiek, jednak gdy zestawi się je razem, to czuć jego obecność... a właściwie nieobecność...Czy to tryumf natury nad człowiekiem, czy człowieka nad naturą? Pytanie pozostaje otwarte.

Barbara Dudzińska

 

 

Więcej o artystkach PRZECZYTAJ TUTAJ. 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Rafała Karcza. Wernisaż wystawy "This is techno" odbędzie się w piątek 3 marca br. o godz. 19:00 w Galerii Refektarz (Mały Rynek 1 - budynek muzeum). Zapraszamy, wstęp wolny! Wystawa czynna tylko do piątku 24 marca br.!

 

 

Więcej o wystawie i autorze zdjęć PRZECZYTAJ TUTAJ.

 


 

Wystawa prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, którą aktualnie można oglądać w Galerii SMS (Strefa Młodej Sztuki) - Galerii Refektarz KOK obejmuje rysunki dzieci klasy VI szkoły podstawowej oraz młodzieży klas II i III gimnazjum. Zapraszamy na uroczyste zamknięcie wystawy w piątek 27 stycznia br. o godz. 18:00

 

Tematyka prac dzieci klasy VI powiązana jest głównie z ich indywidualnymi przeżyciami i zainteresowaniami. Zadania plastyczne szóstoklasistów dostosowane były do realizowanego na zajęciach programu i dotyczyły takich zagadnień jak: linia, kolor, rodzaje kompozycji, perspektywa.

 

Prace gimnazjalistów to wynik ich działań na zajęciach artystycznych. Obrazy i rysunki, które stworzyli, były inspirowane historią sztuki dawnej i współczesnej. To bezpośrednie interpretacje dzieł, stylów w sztuce, ujęć tematów i techniki oraz ich kopiowanie. Prace te były formą ekspresji uczniów, poszerzaniem ich horyzontów, okazją do odkrywania talentów oraz kontaktem z historią sztuki.

 

Opiekunem prac plastycznych prezentowanych na wystawie jest mgr Piotr Karolczak – absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie, zajmując się edukacją, kontynuuje również działania w dziedzinie plastyki (rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa).

  

Zapraszamy na pierwszą w tym roku wystawę w Galerii Refektarz. Wernisaż wystawy prac Dagmary Pijanowskiej i Małgorzaty Tworek odbędzie się w sobotę 7 stycznia br. o godz. 19:00 (dla przypomnienia: Mały Rynek 1 - budynek Muzeum Regionalnego). Wstęp oczywiście bezpłatny.


 

 

 

Więcej o wystawie i Artystkach PRZECZYTAJ TUTAJ. 

Spotkanie z okazji 20-lecia działalności Galerii Refektarz KOK odbyło się w sobotę 17 grudnia w Refektarzu właśnie. Miało ono formę kolejnego ale tym razem zupełnie odmiennego wernisażu wystawy. Każdy z odwiedzających galerię mógł przynieść z domu swój ulubiony obraz, rysunek, fotografię, rzeźbę czy inny "obiekt artystyczny" i pokazać go wszystkim. Pojawiły się prace własne oraz te do których mamy jakiś sentyment i wypełniły oba pomieszczenia galerii niemalże w stu procentach.


Po wspólnym przygotowaniu wystawy nastąpiło jej oficjalne otwarcie podczas którego przyszedł czas na podziękowania i gratulacje od władz miasta, wieloletnich współpracowników, artystów i przyjaciół. O początkach działalności Galerii Refektarz opowiedziała Pani Maria Dryll-Marciniak, jej wieloletnia kierowniczka. Po tej części spotkania przyszedł czas na toast, urodzinowy tort i strawę dla ciała. Podczas długich rozmów wśród gości jubileuszu nie zabrakło wspomnień działalności galerii, wspaniałych wystaw i artystów z których niestety wielu już odeszło.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia wystawy jubileuszowej a do jej oglądania zapraszamy jeszcze tylko do końca roku. A już na początku stycznia czeka nas kolejny wernisaż w murach galerii, o wystawie więcej informacji wkrótce. 

 

 


 

Już po raz trzeci w Poznaniu oraz w całej Wielkopolsce odbywa się Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Festiwal odbywa się w cyklu dwuletnim a jego głównym organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu twórczości wielkopolskich fotografów. Do współorganizacji zostały zaproszone wielkopolskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, twórcy indywidualni i grupy twórcze. Partnerzy na podstawie własnych autonomicznych decyzji, w podanym terminie realizują własne projekty fotograficzne - konkursy, wystawy, warsztaty.


W Krotoszynie Festiwal zagości również po raz trzeci, a to za sprawą prężnie działających w naszym mieście grup i stowarzyszeń fotograficznych, instytucji kultury oraz indywidualnych fotografów, którzy za każdym razem włączają się w to wielkopolskie święto fotografii.

 

w piątek 21 października w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz w galerii SMS (Strefa Młodej Sztuki) o godz. 19:00 odbędzie się podwójny wernisaż wystawy „Tu i teraz. Tam i wtedy”. Podwójny ponieważ wystawa będzie się składała z dwóch części. Organizatorem wystawy jest klub fotograficzny Blenda oraz Krotoszyński Ośrodek Kulturya autorami prezentującym swoje zdjęcia są członkowie klubu Blenda: Malwina Faja, Zuzanna Nadzieja, Maciej Karolewski, Mirosław Kazowski, Witold Gruszka, Paweł Dułaj, Marcin Pawlik (kurator).

 

Więcej o wystawie i wydarzeniach festiwalowych w Krotoszynie PRZECZYTAJ TUTAJ.

 

UWAGA!!! Wystawa "Tu i teraz. Tam i wtedy" została przedłużona do końca listopada.


 

 


 

Wracamy po przerwie wakacyjnej, która nie była dla nas jednak przerwą od pracy. Podczas tej przerwy odświeżyliśmy trochę mury galerii, zamontowaliśmy dodatkowe oświetlenie a wkrótce czekają nas kolejne zmiany, które będą Państwo już obserować podczas kolejnych wernisaży.


Na pierwszy z wernisaży zapraszamy już w najbliższą sobotę 17 września o godz. 18:00 - będzie to wernisaż wystawy poplenerowej tegorocznego 11. Pleneru Artystycznego Krotoszyn 2016, który odbył się w naszym mieście w dniach 18-30 lipca. Kilkunastu Artystów z całej Polski przez prawie dwa tygodnie malowało obrazy, tworzyło rzeźby i prace ceramiczne, które teraz będzie można zobaczyć na wystawie. Serdecznie zapraszamy.


Wystawę można oglądać w murach galerii do 14 października. Zapraszamy!

 

 


 

Wystawa "Polityka prywatności" jest testem kondycji pojęć i zachowań dotyczących prywatności. Jarodzka, Lecnim i Rusicka, za pomocą współczesnych technologii, podglądają i dają się podglądać, podsłuchują i pozwalają być podsłuchiwanymi, ujawniają informacje, często społecznie kłopotliwe, ukazują emocje, które zazwyczaj przeżywane są w samotności, odsłaniają to, co powinno zostać zakryte. Autorzy, przez akt wprowadzenia informacji i rzeczy prywatnych do sfery publicznej - przestrzeni galerii, eksponują, jak trudno jest zadbać o możliwość bycia samemu współcześnie oraz sprawdzają, czy na tak rozumianej intymności jeszcze komukolwiek dzisiaj zależy.

 

Artyści serdecznie zapraszają do odkrywania, testowania, dotykania, słuchania i smakowania ich prywatności w przestrzeni Galerii Refektarz. Zapraszamy na otwarcie wystawy w sobotę 7 maja o godz. 18:00 (Mały Rynek 1 - parter budynku muzeum). Wystawa będzie czynna do 21 maja br. UWAGA !!! Dodatkowo podczas Nocy Muzeów w sobotę 14 maja wystawę będzie można oglądać od godz. 19.00 do zakończenia imprezy. Zapraszamy.

 

 


 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza na otwarcie kolejnej wystawy, będzie to wystawa pt. "Wymiar QR w malarstwie tablicowym" Grzegorza S. Tomasiaka. Wernisaż odbędzie się w sobotę 9 kwietnia 2016 r. o godz. 17:00 a wystawę w galerii będzie można oglądać do końca kwietnia.

WIĘCEJ O ARTYŚCIE 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż dwóch wystaw artystów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Są to wystawy: "Po drugiej stronie czasu" - Mariusz Kosiba oraz "8 minut chronohoryzontu" - Kamil Moskowczenko. Wernisaż obu wystaw odbędzie się w piątek 18 marca o godz. 18:00 w Galerii Refektarz (parter budynku Muzeum Regionalnego).

 

WIĘCEJ O ARTYSTACH 

Kolejna wystawa prezentowana w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury to prace trzech młodych artystów fotografików z Ostrzeszowa. Sławomir Brdęk, Kamil Cichoń oraz Bartłomiej Busz zaprezentują swoje autorskie zestawy fotografii głównie dokumentalnej i reportażowej, bo jak sami mówią taka forma fotografii jest im najbliższa.


Na otwarcie wystawy zapraszamy nietypowo bo w sobotę 13 lutego na godz. 17:00 do Galerii Refektarz KOK (ul. Mały Rynek 1 - parter budynku muzeum), będzie można obejrzeć fotografie spotkać się i porozmawiać o nich z samymi twórcami a pewnie nie jednemu z Was uda się wylosować jakiś podarunek od autorów wystawy podczas naszej tradycyjnej loteri. Serdecznie zapraszamy. Wstęp oczywiście wolny!

 

 

WIĘCEJ O ARTYSTACH

 


 

 

 


 

REFEKTARZ - galeria Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku w Krotoszynie zapraszają na wystawę prac powstałych podczas kursu malarskiego i ceramicznego. Swoje prace wystawiają: Danuta Stępień, Irena Wojciechowska, Wanda Turzańska, Maria Wagner, Elżbieta Gasztka, Maria Apolinarska, Grażyna Kosiarska, Teresa Kopytek, Dorota Stach, Aurelia Robakowska, Mieczysław Odasz i Stefan Schmidt.


Zapraszamy na finisaż wystawy 23 stycznia (sobota) 2016 r. o godz. 17.00

 


 

Zapraszamy do Galerii Refektarz na pierwszą w nowym roku wystawę prac artystki wszechstronnej Małgorzaty Rynarzewskiej, która w Krotoszynie pokaże swoje obrazy. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 8 stycznia 2016 r. o godz. 19:00


WIĘCEJ O ARTYSTCE

 

 

 


 

 

Już w piątek 27 listopada o godz. 19.00 zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem będzie to autorski projekt fotograficzny Marcina Pawlika, fotografika od lat z nami związanego. Serdecznie zapraszamy. Więcej? Kliknij w baner! Wystawę będzie można oglądać do końca roku.

 

 

 


 

W tym roku już po raz dziesiąty odbył się w Krotoszynie plener artystyczny na który z całej Polski zjechało ponad 20 artystów - malarzy, rzeźbiarzy i ceramików. Artystów można było przez dwa tygodnie lipca podglądać przy pracy w KOK-u oraz na ulicach miasta a także na targowisku.


Teraz przyszedł czas na spotkanie z plonem artystycznym pleneru w murach Galerii Refektarz. Otwarcie wystawy odbędzie się w sobotę 17 października br. o godz. 17.00 Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie okazja spotkać się z samymi autorami powstałych prac. A wystawa potrwa do piątku 13 listopada.

 

Organizatorami pleneru jest Towarzystwo im. Gwiżdż Janiny przy partnerstwie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Plener dofinansowany został przez Burmistrza Krotoszyna.

 


 

Już od środy 30 września br. w Galerii Refektarz (Galeria SMS w korytarzu) będzie można podziwiać piękno naszych krotoszyńskich i okolicznych lasów a to za sprawą fotografii zapalonego turysty Andrzeja Chmielarza. Wystawę fotografii Pana Andrzeja będzie można oglądać do końca października. Zapraszamy.

 

 

WIĘCEJ O ARTYŚCIE

 


 

Bar Loebl Monasz i jego XIX wieczne książki


Wracamy po przerwie wakacyjnej z wystawami czasowymi w naszej galerii sztuki. Z okazji uroczystych obchodów 600-rocznicy powstania miasta Krotoszyna mamy zaszczyt zaprosić na prezentację zachowanych, oryginalnych XIX-wiecznych książek, stanowiących tylko część prywatnej kolekcji p. Jacka Cegielskiego, mieszkańca Krotoszyna, absolwenta Hebrew and Jewish Studies (Wydział Języka Hebrajskiego i Studiów Żydowskich) na University College London w Londynie. Będzie to pierwsza tego typu prezentacja dorobku drukarskiego B.L. Monasza, jaka kiedykolwiek miała miejsce.


Zapraszamy już w piątek 18 września br. o godz. 19.00 na otwarcie wystawy.

 

WIĘCEJ O WYSTAWIE
 

Zapraszamy do Galerii Refektarz KOK na kolejną wystawę sztuki, której otwarcie odbędzie się w piątek 19 czerwca o godz. 19.00 Na wystawie będzie można zobaczyć prace ceramiczne Barbary Markiewicz i malarstwo Witolda Owczarka.

 

 

WIĘCEJ O ARTYSTACH 

 

Nową wystawę w Galerii Refektarz - Galerii SMS (Strefa Młodej Sztuki) można oglądać od 12 maja br., zakończy ją oficjalny finisaż 17 czerwca o godz. 12.00

 

 

Na wystawie prezentowane są prace uczniów Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie wykonane w roku szkolnym 2014/2015 na lekcji plastyki i zajęciach artystycznych, pod kierunkiem Kamilli Żaruk. Prace wykonane są w różnych technikach. Inspiracją tematyczną były dzieła sławnych artystów jak i otoczenie: przyroda, życie codzienne. Wystawa jest wynikiem zabawy sztuką, wyobraźnią i przedstawia małą część eksperymentów plastycznych młodzieży.
 

Zapraszamy już w najbliższy piątek 8 maja o godz. 18:00 na wernisaż kolejnej wystawy do Galerii Refektarz KOK. Wystawa "Stany przejściowe" to malarstwo asystentów Katedry Malarstwa Akademi Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Będziemy mogli obejrzeć prace:

- Joanny Kaucz,

- Marty Szymczakowskiej,

- Kamila Moskowczenko,

- Bartosza Radziszewskiego,

- Andrzeja Rafałowicza,

- Piotra Saula

 


 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza na otwarcie kolejnej wystawy sztuki. Wernisaż odbędzie się w czwartek 9 kwietnia br. o godz. 18:00 a prezentowane na niej będą obrazy Jacka Jarczewskiego.


 

WIĘCEJ O ARTYŚCIE  ::  GALERIA ZDJĘĆ Z WERNISAŻU

 

 


 

8 marca o godz. 17.00 w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Mały Rynek 1 - parter muzeum) odbędzie się wernisaż wystawy akwareli i grafik. Autorem prac jest Uwe Langnickel, artysta związany z miastem partnerskim Krotoszyna - Dierdorfem. Zapraszamy na otwarcie wystawy z udziałem artysty. Wystawę będzie można oglądać do piątku 3 kwietnia br. GALERIA ZDJĘĆ Z WERNISAŻU  ::  GALERIA ZDJĘĆ Z WARSZTATÓW Z ARTYSTĄ W KOK

 

 

WIĘCEJ O ARTYŚCIE
 

W ramach odbywającego się 37. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” Kalisz 2015, melomani z Krotoszyna i okolic mogli wysłuchać w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury koncertu dwóch zespołów prezentujących muzyke dawną, były to zespoły: FLAUTO DOLCE z Drezdenka oraz JUBILO z Ostrzeszowa. Organizatorami koncertów i wystawy prac plastycznych w Krotoszynie byli jak co roku Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTÓW - fot. Maciej Karolewski.

 


 

Krotoszyński Ośrodek Kultury, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie oraz Uniwersytet III Wieku w Krotoszynie zapraszają na wystawę prac studentów Wydziału Malarstwa i Ceramiki - Uniwersytetu III Wieku w Krotoszynie. W wystawie biorą udział: Maria Apolinarska, Czesława Czubak, Maria Kępa, Teresa Kopytek, Grażyna Kosiarska, Janina Kulińska, Mieczysław Odasz, Daniela Przybył, Danuta Stępień, Stefan Szmidt, Wanda Turzańska, Maria Wagner, Irena Wojciechowska, Krystyna Żyto.


Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Refektarz (Galeria SMS - Strefa Młodej Sztuki) w piątek 30 stycznia br. o godz. 18.00 a wystawę będzie można oglądać do piątku 13 lutego br. GALERIA ZDJĘĆ Z WERNISAŻU WYSTAWY - fot. Maciej Karolewski.

 

ORGANIZATORZY:

   

 


 

 

W sobotę 10 stycznia 2015 r. w Galerii Refektarz miał miejsce wernisaż wystawy poplenerowej. Ubiegłoroczny dziewiąty już plener ceramiczno-malarski odbył się w dniach 7-20 lipca i zgromadził 25 artystów, ich prace można było oglądać na wystawie w Refektarzu do połowy lutego br. Podczas wernisażu wystąpiła grupa wokalna POSITIVE działająca przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. W chwili obecnej prace powstałe podczas pleneru i prezentowane na wystawie można zakupić - w tej sprawie prosimy o kontakt z Galerią Refektarz. GALERIA ZDJĘĆ Z WERNISAŻU WYSTAWY - fot. Maciej Karolewski.

 


 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza w piątek 5 grudnia br. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Pani Marii Dryll-Marciniak, która tworzy niezwykłe obrazy z kory brzozowej. Wernisaż odbędzie się w galerii - ul. Mały Rynek 1 (parter budynku muzeum) - wstęp oczywiście wolny. Serdecznie zapraszamy. Wystawę będzie można oglądać do końca roku. A TUTAJ można przeczytać relację z otwarcia wystawy oraz obejrzeć zdjęcia.

 


 

Galeria Refektarz zaprasza na kolejny wernisaż w Galerii SMS (Strefa Młodej Sztuki). Swoje prace malarskie i rysunki zaprezentuje młoda i utalentowana mieszkanka Pogorzeli - Paulina Paterek. Wernisaż odbędzie się w piątek 21 listopada br. o godz. 19.00 - serdecznie zapraszamy, wstęp oczywiście wolny. A wystawę będzie można oglądać do końca roku :)


GALERIA ZDJĘĆ Z WERNISAŻU WYSTAWY - fot. Maciej Karolewski.


 a co powiedziała autorka prac o sobie:


"... skąd takie zainteresowania? ... Od zawsze ciągnęło mnie do rysowania. Kiedy mi nie wychodziło strasznie się wkurzałam, jednak nigdy się nie poddałam. W tym roku piszę maturę i po skończeniu szkoły planuję studiować na kierunku: grafika komputerowa.


... w czym czuję się najlepiej? ... Nie przepadam za malowaniem martwej natury - dużo swobodniej czuję się wśród twarzy. Od zawsze oczy były moją "ulubiona częścią" ciała, którą często przelewałam na papier.


Nie tylko tworzę sztukę wizualną, bardziej prawdę mówiąc wolę świat muzyczny. Mam własne utwory i dwa z nich są już nagrane i zamieszczone w sieci internetowej. Na co dzień robię również trochę zdjęć, gdyż lubię bawić się w obróbkę graficzną a więcej możecie znaleźć na moim blogu: www.anastazjanielubischematow.blogspot.com" - zapraszam

 


 

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Marii Gowarzewskiej ze Swarzędza - uczestniczki tegorocznego Pleneru Ceramiczno-Malarskiego, który odbył się w lipcu w Krotoszynie. Wernisaż wystawy "układ zamknięty" odbędzie się w piątek 7 listopada br. o godz. 19.00 w Galerii Refektarz (parter budynku muzeum - ul. mały Rynek 1)

 

 


 

W dniach 13-31.10.2014 r. odbywa się II Wielkopolski Festiwal Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Festiwal jest pomyślany jako wojewódzki przegląd miejsc, w których regularnie prezentowana jest ambitna fotografia, a jego celem jest promowanie wielkopolskich twórców. Do udziału w imprezie akces partnerstwa zgłosiło szereg instytucji i organizacji pozarządowych z 43 wielkopolskich miast, którzy na swoim terenie organizują wystawy, spotkania i warsztaty fotograficzne (łącznie ok. 80 imprez). Istotnym elementem Festiwalu będzie 20 wystaw w galeriach Poznania. W stolicy województwa zaprezentowane zostaną najbardziej wartościowe projekty fotograficzne jakie obecnie realizowane są w Wielkopolsce, a także przedstawieni zostaną artyści o wielkopolskim rodowodzie, obecnie żyjący i pracujący poza granicami kraju. Informacje o tych działaniach WBPiCAK opracowała w formie obszernego katalogu, który jest swoistą inwentaryzacją stanu wielkopolskiej fotografii.

Więcej o festiwalu i wydarzeniach z nim związanych na stronie głównego organizatora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.


Zdjęcia prezentowane przez klub Blenda na wystawie "KODY MIASTA" przedstawiają detale architektury miejskiej. Pokazują miasto jako wycinek zanikającej przestrzeni. Fotografie prezentowane są w nietypowej stylizacji. Bliskie kadry zanikającej architektury zestawione są z kodami QR. Kod jest rodzajem szyfru, pozwala nam odczytać miejsce, w którym był sfotografowany dany detal. Po sczytaniu kodu ukazuje się nam cały budynek z nazwą ulicy.

"KODY MIASTA" to zderzenie przeszłości z nowoczesnością, ukazanie dwóch wymiarów obrazu: pierwszy to odbitka fotograficzna, a drugi ekran telefonu, czy tabletu. Oczywiście wybór odbioru wybiera widz, może odczytać cały kod (fragment + cała bryła), bądź skupić się na oglądaniu fragmentu kodu.

W wystawie biorą udział: Malwina Faja, Zuzanna Nadzieja, Maciej Karolewski, Mirosław Kazowski, Marcin Pawlik i Leszek Zdrach.

 

 

 


 

Galeria Refektarz zaprasza 10.10.2014 r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy malarstwa Bogusławy i Jerzego Omelczuków. Z pracami Pana Jerzego mogliśmy się już spotkać w kwietniu ubiegłego roku, wtedy też odbyło się też kilka spotkań z Artystą w szkołach na terenie powiatu krotoszyńskiego. Tym razem swoje prace pokaże także żona Pana Jerzego - Bogusława. Wystawę można oglądać do końca października br.

 

Bogusława Omelczuk - niepełnosprawna od urodzenia. Od wielu lat zajmuje się malarstwem, najczęściej w technice olejnej na płótnie. Jej obrazy są starannie przemyślane, zarówno pod względem koloru jak i kompozycji. Najbardziej interesuje ją człowiek stąd tak wiele portretów w jej twórczości, zwłaszcza portretów dzieci. Bogusława to malarka wszechstronna więc w jej dorobku pojawia się także pejzaż i akty kobiece. Od kilku lat bierze udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Grudziądzu. Pomaga mężowi w organizacji wystaw i spotkań autorskich. Prywatnie miłośniczka zwierząt, zwłaszcza psów.

 

Jerzy Omelczuk - przyszedł na świat z porażeniem mózgowym. Od czwartego roku życia przebywał w zakładach dla niepełnosprawnych. Już w młodych latach interesował się malarstwem, wobec czego pewnego dnia wziął ołówek do ust i zaczął rysować. Po kilku latach dostał w prezencie farby i pędzel, co umocniło jego miłość do malarstwa. W pierwszych latach jako samouk uczył się malarstwa, używając do tego ust. Od 1980 roku Jerzy Omelczuk maluje na sztalugach. Już w dwa lata później otrzymał on stypendium Związku, co umożliwiło mu intensywne zajęcie się malarstwem. Na początku swej pracy twórczej, Jerzy Omelczuk posługiwał się głównie farbami akwarelowymi, lecz obecnie preferuje technikę olejną. Przez wszystkie te lata namalował ponad 1000 obrazów olejnych. Do ulubionych motywów artysty zaliczają się pejzaże, martwe natury, portrety oraz obrazy o treści sakralnej. Artysta już wielokrotnie prezentował swe prace szerokiej publiczności, biorąc udział w licznych wystawach indywidualnych oraz w ponad stu wystawach zbiorowych. W roku 1997 malarz został zrzeszonym członkiem VDMFK (Ogólnoświatowy Związek Artystów Malujących Ustami i Stopami). Oprócz malarstwa, Jerzy Omelczuk bardzo interesuje się historią.

Więcej informacji o innych Artystach malujących ustami i nogami: www.vdmfk.com

 


Spotkanie ze Zbigniewem Pawlakiem

 

 


 

Galeria REFEKTARZ zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Arkadiusza "ALOSHY" Branickiego, który odbędzie się w sobotę 13 września br. o godz. 18.30 w korytarzu galerii (Galeria SMS) w ramach odbywającego się II PhotoDay Krotoszyn 2014. Serdecznie zapraszamy

 

 


 

Galeria REFEKTARZ zaprasza na wernisaż wystawy ekslibrisów Zbigniewa Osenkowskiego z kolekcji Józefa Zdunka. Zapraszamy w piątek 5 września 2014 r. o godz. 18.00 (parter budynku muzeum, ul. Mały Rynek 1)

Wystawę będzie można oglądać do piątku 3 października br. Zapraszamy.


Exlibris Bożeny Woś

 

Zbigniew Osenkowski jest absolwentem Politechniki Krakowskiej oraz Studium Wzornictwa Przemysłowego, zorganizowanego przez Instytut Wzornictwa i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Od dawna uprawia malarstwo olejne, rysunek i grafikę, a twórczością ekslibrisową zajmuje się od 1990 r. Ma w swoim dorobku ponad 1300 prac wykonanych różnymi technikami, ekslibrisów ok. 900. Uczestniczył w ok. 200 wystawach w kraju i za granicą (m.in. w Argentynie, Chinach, Kazachstanie,Meksyku). Zdobył wiele medali i wyróżnień. Mieszka w Sanoku. 

9 sierpnia (sobota) o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie oraz w korytarzu Galerii Refektarz KOK (parter muzeum) odbędzie się otwarcie dwóch wystaw fotograficznych zorganizowanych w ramach obchodów 25-lecia Wolności. Ekspozycje to jedno z wydarzeń towarzyszących jubileuszowi 10-lecia Polskiego Związku Sumo.

 

Pierwsza z ekspozycji pn. Bohaterowie Wolności – ludzie walki, pracy, modlitwy, prezentuje 24 postaci – osoby zasłużone w budowaniu przemian demokratycznych w Polsce.

Druga wystawa pn. Pierwszy Obywatel drugiej Japonii poświęcona została  Yoshiho Umedzie – obywatelowi japońskiemu, zmarłemu przed dwoma laty działaczowi opozycji demokratycznej w Polsce.

 

Otwarcie wystaw uświetni spotkanie z dr. Agnieszką Żuławską - Umeda – żoną bohatera wystawy, pracownikiem naukowym Zakładu Japonistyki i Koreanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, tłumaczem literatury japońskiej, która opowie o życiu i działalności męża. Wernisaż uświetni także pokaz tradycyjnego tańca japońskiego w wykonaniu pani Hany Umeda – córki Yoshiho Umeda.

 

 

Yoshiho Umeda – aktywny działacz Solidarność, organizator pierwszej podróży zagranicznej delegacji NSZZ Solidarność do Japonii, człowiek, który przekazał Radiu Wolna Europa postulaty sierpniowe, pierwszy działacz Solidarności, który w stanie wojennym spotkał się ze św. Janem Pawłem II, chrześniak Lecha Wałęsy – postać niezwykła, a całkiem nieznana. Jemu oraz 24 innym osobom poświęcone są wystawy fotograficzne, które w sierpniu oglądać można w Muzeum Regionalnym.

 

Serdecznie zapraszamy! Wystawy można oglądać do piątku 5 września!

 

 


 

 

 

Zakończył się konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i gminy Krotoszyn pt. "Japonia oczami dziecka" zorganizowany po raz pierwszy przez Polski Związek Sumo. Konkurs honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 10 sierpnia br. o godz. 13.30 w Galerii Refektarz KOK (parter budynku muzeum) podczas wizyty Ambasadora Japonii Makoto Yamanaki. W tym dniu Ambasador przyzna także Grand Prix konkursu.

 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy.

Wyniki, nagrodzone prace oraz protokół można zobaczyć na naszej stronie.

 

 


 

 

W ramach KrotoFestu Stowarzyszenie "Klub ART" z Krotoszyna zaprasza na pokonkursową wystawę pt.:"Dziecko". Wystawę w Galerii Refektarz KOK - Galeria SMS (korytarz) można oglądać do końca czerwca!

 

Celem VII Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej "Dziecko" jest ukazanie poprzez fotografie złożoności dziecięcego świata, a tym samym uwrażliwianie społeczeństw na tworzenie warunków do pełnego rozwoju osobowości wszystkich dzieci, a także wspieranie organizacji działających na rzecz dzieci w ich trosce o zapewnienie szczególnej ochrony dzieciom najbardziej poszkodowanym - ofiarom wojny, katastrof, nędzy, przemocy i wykorzystywania oraz dzieciom niepełnosprawnym.

 

praca konkursowa 1 praca konkursowa 2

 

 


 

 

Wystawę prac plastycznych uczniów Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie można oglądać od piątku 16 maja br. do końca miesiąca w Galerii Refektarz w Strefie Młodej Sztuki (SMS). Na wystawie prezentowane są prace uczniów Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie wykonane w roku szkolnym 2013/2014 na lekcji plastyki i zajęciach artystycznych, pod kierunkiem Kamilli Żaruk. Prace wykonane są w różnych technikach. Inspiracją tematyczną były dzieła sławnych artystów jak i otoczenie: przyroda, życie codzienne. Wystawa jest wynikiem zabawy sztuką, wyobraźnią i przedstawia małą część eksperymentów plastycznych młodzieży. SZCZEGÓŁY


 


 

Wystawa prac malarskich dydaktyków Katedr Malarskich Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pt. "małe ≈ DUŻE [czyt. małe, w przybliżeniu, duże]" już w maju w Galerii Refektarz. Zapraszamy na wernisaż tej wystawy z udziałem artystów w sobotę 17 maja 2014 r. o godz. 17.00


A tutaj w załączniku można obejrzeć katalog wystawy zawierający informacje o wszystkich uczestnikach wystawy. Wystawę będzie można oglądać do 17 czerwca br. Serdecznie zapraszamy. Wstęp oczywiście wolny.

 

O wystawie na stronie ASP we Wrocławiu.

 

Wystawa dydaktyków Katedr Malarskich ASP we Wrocławiu


 

Galeria Refektarz KOK zaprasza na kolejny wernisaż już 11 kwietnia br. o godz. 18.00 - swoje prace malarskie zaprezentuje Kazimierz Ratajczyk. Tradycyjnie już podczas wernisażu wśród obecnych zostanie rozlosowana jedna z prac artysty. Wstęp oczywiście wolny! Zapraszamy. Więcej informacji TUTAJWystawę będzie można oglądać do 9 maja br.


Zapraszamy na wystawę malarstwa Kazimierza Ratajczyka


 

Wystawa fotografii Radka Nowackiego - FROM SCOTLAND TO HOMELAND - projekt "The Scots DNA"

 

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne z Radkiem Nowackim - fotografem i dziennikarzem. Zapraszamy grupy szkolne o zgłaszanie chęci uczestnictwa w warsztatach pod numerem telefonu 509 282 972 (Beata Ulbrych).

Zapraszamy również na wernisaż wystawy fotografii "The Scots DNA", który odbędzie się dzień później 14 marca br. o godz. 18.00 również w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Szczegóły na naszej stronie internetowej.

  

Schola Cantorum 2014 - koncert i wystawa prac


 

Wystawa fotografii Stanisława Kulawiaka - KODY ASYMETRYCZNE

 

fot. Stanisław Kulawiak

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 lutego 2014 r. o godz. 18.00

Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc do 7 marca br.Stanisław Kulawiak urodził się w 1954 r. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Bobrownikach nad Prosną i Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie w latach 1973-1979 studiował na Wydziale Elektrycznym AGH w Krakowie. Fotografią zajmuje się od roku 1974, najpierw prowadził Studencką Agencję Fotograficzną, a dwa lata później wspólnie z przyjaciółmi założył Grupę Twórczą SEM i Jaszczurową Galerię Fotografii. W roku 1980 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor wielu wystaw i publikacji, w latach 1999-2013 współpracował z firmą żony Zofii - Oficyna Wydawnicza Kulawiak, a w lipcu 2013 roku otworzył Wydawnictwo i Archiwum Cyfrowe PUSTKOWIE. Mieszka w Ostrzeszowie, ojciec Agnieszki, Magdy i Zuzi.

 

ZOBACZ WIĘCEJ !!! 

Krotoszyński Ośrodek Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy historycznej "Wypędzeni 1939...", która będzie prezentowana od czwartku 2 stycznia 2014 r. w pomieszczeniach Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Mały Rynek 1, parter budynku muzeum). Finisaż wystawy odbędzie się 31 stycznia 2014 r. o godz. 18.00

Uwaga! Grupy zorganizowane prosimy o kontakt pod numerem tel. 509 282 972

Więcej o wystawie przeczytaj klikając w baner poniżej.

 

Wypędzeni 1939...


 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza do Strefy Młodej Sztuki na wernisaż wystawy Entuzjastów Sztuk Pięknych (studenci Uniwersytetu III Wieku), który odbędzie się 5 grudnia 2013 r. o godz. 17:00  Wernisaż uświetni występ grupy wokalnej POSITIVE z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury pod dyrekcją Izabelli Piasnej. Wystawę będzie można oglądać do końca roku od rana do wieczora.

 

W kursie wzięli udział i swoje prace zaprezentują:

- Gasztka Elżbieta

- Ignasiak Wisława

- Kępa Maria

- Kopytek Teresa

- Kosiarska Grażyna

- Krawczyk Teresa

- Kulińska Janina

- Orpel Zofia

- Rogozińska Maria

- Schmidt Stefan

- Stępień Danuta

- Śniatała Maria

- Turzańska Wanda

- Wagner Maria

- Wojciechowska Irena

 

Strefa Młodej Sztuki - logo

 

Projekt Uniwersytet III Wieku jest finansowany przez:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wojewodę Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiat Krotoszyński, Miasto i Gminę Krotoszyn oraz Gminę Rozdrażew.


 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza 18 listopada 2013 r. o godz. 17:00 na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Wypich i Anny Lesławy Płacheckiej -krakowskich malarek dotkniętych choroba psychiczną oraz spotkanie z Aleksandrą Kożuszek autorką książki "Radość odzyskana". Wystawa wraz z szeregiem innych wydarzeń odbywa się w ramach odbywających się w Krotoszynie w dniach 18-22.11.2013 r. Wielkopolskich Dni Zdrowia Psychicznego o których więcej można przeczytać na oficjalnej stronie jednego z organizatorów Dni - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie TUTAJ!

 

Wypich i Płachecka - wystawa


 

Serdecznie zapraszamy na kolejną wystawę w Galerii Refektarz KOK, której wernisaż odbędzie się w sobotę 12 października 2013 r. o godz 18.00. Tym razem zapraszamy na wystawę ceramiki Beaty Ulbrych i Cezarego Grendy. Wystawa potrwa do 15 listopada 2013 r. - zapraszamy.

 

        Beata Ulbrych - kurza twarz        Cezary Grenda - ...krągłości

 

"Ceramika potrafi tak zauroczyć człowieka, tak nim owładnąć, że ani się obejrzysz a już jesteś w nałogu. Tak właśnie było z nami: Beatą i Cezarym.


Wystawa jest owocem naszej rocznej pracy. Staramy się doskonalić warsztat, ciągle poszukujemy nowych sposobówzdobienia, czasem w sukurs przychodzi przypadek. Próbujemy go wtedy powtórzyć, ale ceramik wkładając wytwory swoich rąk i umysłu do pieca (w celu poddania ich wysokiej temperaturze ok. 1200 stopni Celsjusza) nigdy nie może być zupełnie pewny co z niego wyjmie. Przypadkowe skoki napięcia prądu mogą spowodować nieoczekiwane efekty. Tym bardziej zawsze jesteśmy ciekawi co z pieca wyjmiemy. Czasem nie wytrzymujemy napięcia i potrafimy w nocy jechać i podglądać co tam w piecu.


Mamy nadzieję, że nasza wystawa dostarczy Państwu pozytywnej energii a kury humoru."

 


 

Organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy Czesława Herby w ramach projektu "Senior z inicjatywą 2013" realizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Starosty Krotoszyńskiego i Burmistrza Krotoszyna.

 

Wernisaż w Galerii Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Mały Rynek 1 - parter budynku muzeum) rozpocznie się w czwartek 19 września o godz. 17.00

Czesław Herba - malarstwo

 

CZESŁAW HERBA - urodził się 1 października 1929 roku w Wolicy Derewlańskiej, pow. Kamionka Strumiłowa, woj. tarnopolskie. W 1935 roku rodzice kupili gospodarstwo rolne w miejscowości Dołhe k. Drohobycza, w 1940 roku zostali wywiezieni na Syberię. Czesław miał wtedy 10 lat. Do Polski wrócili w 1946 roku, na Ziemie Odzyskane. Zanim przeszedł na emeryturę, pracował w różnych zakładach. Uzdolniony plastycznie - maluje i rysuje od lat szkolnych. Swoje przeżycia na Syberii oraz życie powojenne opisał w książce "Wspomnienia Sybiraka". Na wystawie będzie można obejrzeć malarstwo olejne na płótnie i desce. Tematyka prac Czesława Herby jest różnorodna: martwa natura, pejzaż, kwiaty oraz konie.

 

PROJEKT "SENIOR Z INICJATYWĄ 2013"

Organizatorzy:

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Krotoszynie,

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie

 

Projekt współfinansowany przez:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego,

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

Powiat Krotoszyński,

Miasto i Gminę Krotoszyn.

 

Partnerzy:

Krotoszyński Ośrodek Kultury,

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna,

I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie,

Miasto i Gmina Koźmin Wlkp.,

Miasto i Gmina Zduny,

Gmina Rozdrażew,

Miasto Sulmierzyce,

Miasto i Gmina Kobylin,

Refektarz - galeria Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

 

Patronat medialny:

Gazeta Krotoszyńska


 

 

Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy poplenerowej Pleneru Ceramiczno-Malarskiego Krotoszyn 2013, który odbył się w lipcu w naszym mieście. W plenerze wzięło udział 25 osób (dorośli, młodzież i dzieci) z całej Polski.

 

Plon ich ponad tygodniowej pracy będzie można zobaczyć na tej właśnie wystawie. Serdecznie zapraszamy na wernisaż już w sobotę 14 września na godz. 17.00 do Galerii Refektarz KOK mieszczącej się na parterze budynku muzeum (ul. Mały Rynek 1). Wstęp oczywiście wolny!

wystawa poplenerowa 2013
uczniów wykonane w roku szkolnym 2012/1013 na lekcjach plastyki i zajęciach artystycznych, pod kierunkiem Kamilli Żaruk. Prace wykonane są w różnorodnych technikach. Inspiracją tematyczną były dzieła sławnych artystów jak i otoczenie: przyroda, życie codzienne. Wystawa jest wynikiem zabawy sztuką, wyobraźnią i przedstawia małą część eksperymentów plastycznych młodzieży.
 
Na wystawę zapraszają: Galeria Refektarz KOK, Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie przyjaciół szkoły G4.uczniów wykonane w roku szkolnym 2012/1013 na lekcjach plastyki i zajęciach artystycznych, pod kierunkiem Kamilli Żaruk. Prace wykonane są w różnorodnych technikach. Inspiracją tematyczną były dzieła sławnych artystów jak i otoczenie: przyroda, życie codzienne. Wystawa jest wynikiem zabawy sztuką, wyobraźnią i przedstawia małą część eksperymentów plastycznych młodzieży. Na wystawę zapraszają: Galeria Refektarz KOK, Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie przyjaciół szkoły G4.
ikona daty10-01-2019, 00:42 ikona autoraaa
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt
COOKIE

Używamy plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie. Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuje powyższe warunki