1
2
3
4
grafika
 
baner-krotoszyn.jpg
Bajki dla dzieci
baner-leftpanel-p3.png
Portal
Jubileusz

10 czerwca obchodziliśmy wielkie święto – 50-lecie naszego przedszkola.

Przedszkole powstało w 1961 w budynku, w którym wcześniej funkcjonowała Ochronka Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Jego pierwszym dyrektorem została Kazimiera Ligęza.
Z okazji półwiecza istnienia przygotowaliśmy uroczystość w kinie Przedwiośnie. Na widowni zasiedli sympatycy przedszkola i rodzice maluchów. Dyrekcja  Małgorzata Śniecińska odebrała na scenie gratulacje od zastępcy burmistrza Ryszarda Czuszke i przewodniczącej Rady Miejskiej Zofii Jamki oraz od zaproszonych na uroczystość wcześniejszych szefowych placówki. Sama kwiatami podziękowała również byłym dyrektorkom za prowadzenie przedszkola.
Najprzyjemniejszą częścią spotkania były występy przygotowane przez Nasze dzieci. Nasi Milusińscy zaprezentowali tańce i scenki nawiązujące do bajek, zdobywając duże brawa od widowni obserwującej ich wyczyny. Ich występy uatrakcyjniły przepiękne stroje.
Po przedszkolakach wystąpili zaproszeni absolwenci. Zaprezentowali krótki koncert muzyczny, grając kolejno na skrzypcach, flecie, pianinie i gitarze. Przy wyjściu z kina można było obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć przedszkolnych. Być może niektórzy z rodziców odnaleźli na starych fotografiach siebie, siedzących po turecku z wychowawczynią przedszkola. Dalsze część uroczystości odbywała się w ogrodzie przedszkolnym na świeżym powietrzu, gdzie dzieci i rodzice mogli korzystać z wielu atrakcji takich jak: dmuchany zamek, trampolina, malowanie twarzy itp.

ikona daty25-01-2013, 11:45 ikona autoraPrzedszkole Nr 3 w Krotoszynie
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt