baner-krotoszyn.jpg
baner-p5-leftpanel.png
Portal
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja18-11-2018 14:23
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć9
grafika
ikona publikacja18-11-2018 14:25
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć5
grafika
ikona publikacja18-11-2018 14:27
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć3
100-lecie Odzyskania Niepodległości - oddział V

Pierwszy tydzień listopada upłynął dzieciom z oddziału V pod znakiem przygotowań do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkolaki wykonały patriotyczne kotyliony, wylepiły białymi i czerwonymi sercami kontury Polski, pięknie nauczyły się śpiewać Hymn oraz dostrzegać w najbliższym otoczeniu flagę i godło Polski - spacery były pełne okrzyków "Zobacz, flaga!", "Widziałeś? Godło".

Polskę poznajemy wielozmysłowo! Dzieci poznały krainy geograficzne, które występują na terenie Polski. Przyglądały się z uwagą mapie geograficznej Polski oraz kolorom, którymi są zaznaczone poszczególne krainy. Następnie korzystając z naturalnych materiałów starały się odtworzyć mapę Polski - było to niezwykłe doświadczenie dla zmysłu dotyku, węchu i wzroku, ale i uszu, kiedy należało odróżnić dźwięk spadających kamyków, szyszek, piasku.

Przedszkolaki poznały legendę po" O smoku wawelskim" , zabytki Krakowa i charakterystyczne miejsca. Układały smoka wawelskiego z pociętego obrazka, wykonały smoka ziejącego ogniem z rolki po papierze toaletowym , a także zatańczyły  i zaśpiewały krakowiaka.

ikona daty18-11-2018, 15:04 ikona autoraPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt