Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Bank Spółdzielczy

      24 stycznia 2018 roku odwiedziliśmy Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Dowiedzieliśmy się prawie wszystkiego o pieniądzach; m.in. jak transportuje się pieniądze, gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć. Mieliśmy możliwość obejrzenia z bliska „cegiełki” zrobionej z pociętych banknotów 100 złotowych o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Dotarliśmy też do bankowego działu księgowości, gabinetu prezesa oraz porozmawialiśmy z ochroniarzem. Na koniec wizyty każdy z nas został obdarowany drobnym upominkiem.
      Prosto z banku udaliśmy się do Kina „Przedwiośnie” na przedstawienie teatralne „Staś i Nel”. Niezapomniani bohaterowie stają przed niespotykanymi wyzwaniami. Porwani i zdani na siebie, najpierw walczą o wyzwolenie, potem zaś o przetrwanie, przeżywają wewnętrzne dylematy i dorastają na naszych oczach. Muszą radzić sobie na dzikim lądzie, odnaleźć wspólny język z przedstawicielami tubylczych plemion i znaleźć w nich sprzymierzeńców, nauczyć się też jak korzystać z dobrodziejstw przyrody a jednocześnie się przed nią chronić.

W.Jasiak


 

 

 

 

 

 

 

  

  

  

  

 


 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates