Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


„Odżywiam się zdrowo”

      W październiku obchodziliśmy święto drzewa. Uczniowie i dzieci z przedszkola pracowali nad wspólnym tematem „Drzewo”. Na wycieczkach pieszych rozpoznawali gatunki drzew rosnące przed budynkiem szkolnym, na boisku sportowym i przy ul.Leśnej. Obliczali wiek drzewa mierząc obwód pnia, szacowali wysokość drzew. Wycinali i kolorowali sylwetki drzew. Tworzyli kompozycje płaskie z liści i postacie jesienne.
      Chętni uczniowie z klasy V i VI przygotowywali się do konkursu przyrodniczego. Najwięcej punktów zdobyli: A.Rebelka, J.Gruszczyńska i J.Bielawski. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki. Cała trójka będzie reprezentować szkołę w konkursie wiedzy „Chrońmy las”.
      Zainteresowane dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym „Moje drzewo”. Prace uczniowskie również zostały nagrodzone.
      24 października w szkole zorganizowano poczęstunek dla wszystkich uczniów w ramach akcji „Podziel się kanapką z kolegą”. Na każdego ucznia czekały owoce i chleb przystrojony w kolorowe warzywa.

B.Ulatowska


 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates