Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Festyn rodzinny - „Festyn z gwarą wielkopolską”

      I oto kolejny Festyn Rodzinny zorganizowany przy Szkole Podstawowej w Gorzupi przeszedł do historii. Działo się dużo... Ale po kolei. Zaczęło się od wystąpienia pani dyrektor, która wprowadziła nas w charakter pikniku, który tym razem związany był z kuchnią, zwyczajami i gwarą wielkopolską. Wszystko w ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, który to realizujemy przez od drugiego półrocza, na podstawie wniosku o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.
      Następnie na scenie pojawili się uczniowie szkoły; ci młodsi i trochę starsi w pięknych strojach ludowych zakupionych z budżetu Miasta i Gminy Krotoszyn w ramach inicjatywy lokalnej. Przedstawili program artystyczny związany z kulturą ludową naszego regionu (tańce, scenki, wiersze). Po nich nas scenie zaprezentowały się dzieci przedszkolne z występem skierowanym dla mam i ojców.
      Kolejną niespodzianką był występ nauczycieli i pracowników szkoły w przedstawieniu „Rzepka” Juliana Tuwim, który wzbudził nie lada emocje. Wszyscy w wyśmienitych humorach udali się na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzupi oraz rodziców. Gzik z pyrą, ser smażony, chleb ze smalcem to tylko niektóre pyszności, których mogliśmy spróbować.
      Po uczcie dla podniebienia odbył się mecz piłkarski Uczniowie-Ojcowie, który już powoli staje się tradycją corocznych pikników. W tym roku górą byli ci pierwsi, odnosząc zasłużone zwycięstwo. W klimacie sportowym pozostaliśmy dłużej, gdyż czekały na nas konkurencje sportowe dla dzieci, w których można było wygrać cenne nagrody.
      Z imprez i wydarzeń towarzyszących warto wspomnieć o cieszącym się dużym zainteresowaniem pokazie pszczelarskim wykonanym przez pana Tadeusza Błaszczyka ze Smoszewa oraz wystawie już nieco zapomnianego, sprzętu gospodarstwa domowego. W międzyczasie każdy mógł nabyć za symboliczną opłatą „Mały słownik gwary wielkopolskiej i potraw regionalnych” przygotowany i wykonany w całości przez uczniów naszej szkoły.
      Dzień powoli dobiegał końca. Tańcząc i bawiąc się w rytmach wesołej muzyki ludowej zakończyliśmy tegoroczny Festyn Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Gorzupi.
      Organizatorzy dziękują rodzicom, członkiniom KGW, OSP Gorzupia, Stowarzyszeniu Razem dla Gorzupi oraz sponsorom: Sklep spożywyczy H.Biela, W.Sójka, Piekarnia H.Z. Sójków, Firma Czefin E.Czemplik, GS Krotoszyn K.Ludwiczak, „Pub pod dzwonem” P.Paszek, Wydział Promocji Miasta i Gminy Krotoszyn za pomoc i wsparcie rzeczowe w organizacji pikniku.

W.Jasiak


 


 

 

 

 

 

 

 

  

  

  

  

 

 

 

 

 

 

  

  

 


 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates