Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


W świecie galaktyki

      We wtorek 18 kwietnia br. przedszkolacy i uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na przygodę w Kosmosie. Do szkoły przybyło mobilne planetarium Astro Arena z Kalisza.
Zajęcia odbywały się trzech grupach wiekowych tj. przedszkolacy, uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniowie klas starszych. Wszystkie zajęcia dostosowane były odpowiednio do każdej grupy wiekowej.
Na początku każda grupa uczestniczyła w pogadance o Kosmosie i uczniowie oglądali minerały oraz za pomocą teleskopu optycznego obserwowali Słońce. Następnie grupa udawała się do drugiego pomieszczenia, gdzie rozłożona została kopuła planetarium. Każdy seans rozpoczynał się słowami „Zamknij oczy i wyobraź sobie gwiaździste niebo...” i oczom uczniów ukazywały się gwiazdy i gwiazdozbiory. Wycieczka była rzeczywiście niesamowita, a wiedza prowadzącego zadziwiająca i bardzo szeroka. Wszyscy aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Tematyka spotkania obejmowała również:
1. Układ Słoneczny.
2. Ziemia w Układzie Słonecznym.
3. Drogę Mleczną.
4. Mitologię Grecką.
5. Ruch obrotowy Ziemi i jego następstwa.
6. Ruch obiegowy Ziemi i jego następstwa.
Zajęcia były bardzo ciekawe i prowadzone były przez wybitnego pasjonatę, który swą wiedzą zafascynował i zauroczył wszystkich zebranych. Z pewnością było to pierwsze spotkanie, ale z pewnością nie ostatnie.

U.Gościniak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates