Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Wizyta Bartłomieja Jaszki

      Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Chorwacji, mistrz i vicemistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Polski. To tylko niektóre z osiągnięć gościa, który odwiedził Szkołę Podstawową w Gorzupi, w poniedziałek 27 stycznia 2014 roku. Mowa o Bartłomieju Jaszce, wielokrotnym reprezentancie Polski w piłce ręcznej, zawodniku niemieckiej drużyny Füchse Berlin.
      Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego szczypiornista pojawił się w Naszej Szkole na zaproszenie pani dyrektor. Wykorzystał dwa dni urlopu i wraz z małżonką przyjechał do jej kuzynostwa, które mieszka w Gorzupi. Po krótkim powitaniu nadszedł czas na spotkanie z uczniami. Pan Bartek z uwagą wysłuchał przygotowanej specjalnie na tę okazję prezentacji multimedialnej. Mogliśmy się z niej dowiedzieć wielu ciekawych informacji z życia naszego bohatera. Ciekawostki wzbogacone zostały przez zdjęcia i filmy. Wszysycy byli pod wielkim wrażeniem „multimedialnego CV” naszego zawodnika.
      Po co zawodnikom klej? Który bramkarz jest lepszy: Szmal czy Wyszomirski? Kocha Pan piłkę ręczną? Dlaczego przegraliśmy z Francją? Te i inne pytania zadawali uczniowie gorzupskiej podstawówki rozgrywającemu kadry narodowej. Na wszystkie udzielił wyczerpującej odpowiedzi.
      Bartłomiej Jaszka podarował szkole koszulkę kadry polskich szczypiornistów z autografami wszystkich reprezentantów. W rewanżu otrzymał pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w spotkaniu. Były zawodnik Ostrovii i Zagłębia Lubin rozdawał również autografy i pozował do zdjęć z najmłodszymi oraz kadra nauczycielską.
      Dziękujemy Panu Bartkowi za odwiedziny Naszej Szkoły i życzymy dalszych sukcesów klubowych i reprezentacyjnych.

W.Jasiak

Zapraszamy do obejrzenia telewizyjnej relacji ze spotkania (od 6 minuty i 55 sekund)

 

 
 
 
 


 

      Po spotkaniu z Panem Bartłomiejem Jaszką, na pamiątkę jego wizyty w Naszej Szkole, powstała tablica przypominająca o tym wydarzeniu...

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates