Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Góry Kaczawskie

      W dniach 17-19 maja br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Góry Kaczawskie. Wyjazd był zorganizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową w Kobiernie. Opiekunami z ramienia naszej szkoły były nauczycielki: p. Beata Ulatowska i p. Urszula Gościniak.
      Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie walorów turystycznych Gór Kaczawskich,poszerzenie wiedzy o górach, upowszechnianie turystyki wśród uczniów, aktywne uczestniczenie w zajęciach oraz przestrzeganie ustalonych regulaminów.
      W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili gotycki zamek w Bolkowie i uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, gdzie brali udział w warsztatach tkackich. Następnie wszyscy udali się w dość wyczerpującą wędrówkę po górach ścieżką edukacyją Kolorowych Jezior w Rudawach Janowickich, podziwiając zielony szlak prowadzący do Wieściszowic. Następnie grupa udała się na posiłek i nocleg do Pałacu Muchowice. Po kolacji uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu.
      W drugim dniu wycieczki grupy brały w zajęciach pt. ,,Szkiełkiem i lupką czyli rozpoznajemy minerały", które odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Dobkowie. Uczniowie podziwiali i rozpoznawali różne metale i minerały. Następnie wszyscy udali się do parku wodnego w Holtelu Gołębiewskimw Karpaczu. Kolejnym punktem był spacer po Karpaczu i oczywiście zakup pamiątek. Autukarem grupa wróciła do pałacu na posiłek, po którym to uczniowie mieli swój czas wolny na odpoczynek i zabawy na powietrzu.
      W trzecim dniu uczniowie wędrowali Wąwozem Myśliborskim, obserwowali skały wulkaniczne, wysłuchali ciekawostek o wulkanach oraz wędrując Doliną Jawornika wrócili do autokaru. Następną atrakcją dnia były zajęcia płukania złota w Szkółce Płukania Złota w Złotoryi. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat płukarza i oczywiście wypłukane złoto. W drodze powrotnej grupa udała się na poczęstunek w Mc Donalds we Wrocławiu. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wycieczki wrócili do domów.

U.Gościniak


 

 

 

 

 

 

 

  

  

  

  

 

 

 


 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates