Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Etap wojewódzki turnieju BRD

      W piątek 16 maja czworo uczniów Naszej Szkoły reprezentowało powiat krotoszyński na Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dzień rozpoczęliśmy wcześnie, bo już o 6.30 wyjeżdzaliśmy autokarem w towarzystwie uczniów z Gimnazjum nr 4 w Krotoszynie do Kłecka. To niewielkie miasteczko w powiecie gnieźnieńskim. Na mniejscu byliśmy przed 9.
      Po rejestracji i oficjalnym rozpoczęciu turnieju przystąpiliśmy do akcji. Na początek czekał na nas test z wiedzy o ruchu drogowym. Najpierw 20 pytań z przepisów, następnie 10 skrzyżowań. Po części teoretycznej zmagaliśmy się ze sprawnościowym torem przeszkód i pierwszą pomocą. Na zakończenie musieliśmy przejechać miasteczko ruchu drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu pod czujnym okiem policjantów.
      Ostatecznie po podliczeniu wszystkich punktów Nasza Szkoła zajęła 8 miejsce na 32 startujące drużyny. Ponadto Jakub Szymczak (kl.V) zdobył wysokie, 9 miejsce indywidualnie w gronie 128 zawodników. Oprócz Jakuba w skład drużyny weszli: Zuzanna Kalak (kl.IV), Julia Gruszczyńska (kl.V) oraz Jan Bielawski (kl.VI). Do domów dotarliśmy po godzinie 19 już trochę zmęczeni, ale szczęśliwi.
      Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za godne reprezentowanie Naszej Szkoły na szczeblu wojewódzkim Turnieju BRD.

W.Jasiak

 

 
 
 
 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates