Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Wycieczka do Krakowa

      Uczniowie z klasy IV i V wyjechali na wycieczkę, która trwała od 7.05 do 9.05.2014r. W pierwszym dniu zwiedzili Kraków, a w nim Wzgórze Wawelskie: Katedrę i groby królewskie, dziedziniec zamku królewskiego, weszli na wieżę aby ujrzeć Dzwon Zygmunta. Przeszli przez planty, by stanąć na dziedzińcu Collegium Maius. Na Głównym Rynku zwiedzili Sukiennice, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Przeszli pod Bramą Floriańską.
      W drugim dniu poznawali urokliwe miejsca wokół Zakopanego. Zwiedzili sanktuarium na Krzeptówkach oraz ołtarz polowy w Parku Fatimskim. Przeszli Doliną Kościeliską i zwiedzili Jaskinię Mroźną. Wjechali wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch i dalej przeszli na Gubałówkę, skąd zjechali kolejką linowo-terenową do Zakopanego. Wypoczywali w termach w Szaflarach.
      W ostatnim dniu weszli na Wielką Krokiew - skocznię narciarską. Szli „Ścieżką pod reglami” do Doliny Strążyskiej, by dotrzeć do wodospadu Siklawica.
      Młodzież pojechała wspólnie z uczniami i opiekunami ze SP w Lutogniewie .

B.Ulatowska

 

 
 


 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates