Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Dzień misia

"Kto misiowi urwał ucho?
No, kto? – pytam.
Cicho, głucho...
Nikt się jakoś
Nie przyznaje.
Może jechał miś tramwajem?
Może upadł,biegnąc z górki?
Może go dziobały kurki?
Może Azor go tarmosił, urwał ucho,
Nie przeprosił?
Igła, nitka, rączek para.
Naprawimy szkodę zaraz!
O już sterczą uszka oba,
teraz miś się nam podoba!"

 
                                    Cz. Janczarski

      Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was - małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy "na szczęście" przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie - może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek).
      25 listopada, już od ośmiu lat, obchodzi swoje święto najmilsza zabawka dla dzieci - pluszowy miś. Tego dnia w wielu szkołach organizuje się specjalne spotkania, zabawy i konkursy. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej w Gorzupi w piątek 23 listopada. Wszystkie dzieci z klas I-III oraz przedszkola przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki.
      Na lekcjach można było posłuchać i pooglądać opowieści o Kubusiu Puchatku a wszystko w towarzystwie swoich niepowtarzalnych maskotek. Wszyscy uczniowie narysowali swojego wymarzonego misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates