Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Podróżnicy ponownie w szkole

      Dzieci w naszej szkole odwiedzili dawni uczniowie pani Dorota Kubiak i pan Paweł Kalak. Na stałe mieszkają w Wielkiej Brytanii, a swój wolny czas przeznaczają na swoje zainteresowania - podróżowanie. Przyjechali opowiedzieć o Islandii, państwie leżącym w Europie Północnej.
      Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną wyżynno-górzystych terenów Islandii. Zdjęcia przedstawiały gorące źródła, gejzery - wyrzucające wodę i parę wodną o temperaturze wrzenia oraz lodowce, które można zobaczyć z bliska i są prawie na wyciągnięcie ręki. Mogliśmy wejść do dawnej chaty (ziemianki), w której kiedyś mieszkali Islandczycy. Językiem urzędowym w tym kraju jest islandzki ale mieszkańcy również po angielsku porozumiewają się. Na zakończenie uczniowie wysłuchali kilku zdań po angielsku - skierowanych specjalnie do nich, które musieli przetłumaczyć oraz zadać po angielsku pytania, które zostaną z kolei przekazane do znajomych pani Doroty. Lekcja rozbudziła ciekawość zimnym krajem, do którego każdy z nas może dotrzeć samolotem.

B.Ulatowska


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates