Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Nasi uczniowie na Politechnice Warszawskiej

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy Realizatorami Festiwalu Nauki Małego Człowieka w Warszawie z pokazem zabawek fizycznych

      W dniu 23 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jedenastym Festiwalu Nauki Małego Człowieka na Politechnice Warszawskiej w Warszawie. Uczniowie oprócz uczestnictwa w wielu warsztatach naukowych również sami je przeprowadzali. Wyśmienicie dali sobie radę jako prowadzący warsztaty naukowe. Zaprezentowali, wykorzystując zabawki fizyczne, w jaki sposób z radością poznawać prawa fizyczne, w jaki sposób uczenie się fizyki oraz innych przedmiotów przyrodniczych może sprawiać radość i zachęcać do nauki. Warsztaty i pokazy odwiedziło ponad tysiąc dzieci wraz z rodzicami.
      Najlepszą recenzję Naszym Uczniom wystawił Dyrektor Festiwalu dr Jan Grabski z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, który po zakończeniu imprezy przesłał podziękowania o treści: „Drodzy Uczniowie i Realizatorzy Festiwalu Nauki Małego Człowieka ze Szkoły Podstawowej w Gorzupi, chciałbym gorąco podziękować wszystkim za udział i zaangażowanie w kolejny, jedenasty już Festiwal Nauki Małego Człowieka. Był nieco skromniejszy niż poprzednie ale sądzę, że spełnił swoja rolę, dzieci i rodzice byli zachwyceni. Szczególne uznanie kieruję do Was Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzupi, którzy mimo trudu włożonego w kilkugodzinną podróż, pobudkę o czwartej nad ranem, przyjechaliście, aby uczestniczyć w tak ważnym dla nauki wydarzeniu, nie tylko jako obserwatorzy ale również jako realizatorzy”.
      Dalej dr Jan Grabski podczas rozmowy z fundacją „Na Dobre” (która prezentowała drukarki 3D i długopisy 3D) przedstawił pomysł, by w przyszłości realizować podobne eventy nie tylko raz do roku w Warszawie ale żeby stworzyć organizację, forum ludzi, którzy chcieliby realizować takie wędrujące po Polsce festiwale docierające do małych miasteczek pozbawionych bezpośredniego kontaktu z wyższymi uczelniami czy instytutami naukowymi.
      W drodze powrotnej Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Warszawę, jej zabytki oraz by dłużej pamiętać o wycieczce dokonali zakupu pamiątek.
      Wycieczka oprócz waloru naukowego miała również charakter integracyjny, gdyż w wycieczce brali także udział Uczniowie Szkół Podstawowych w Roszkach, Świnkowie, Szklarce Przygodzickiej, Gorzycach Wielkich oraz Ostrzeszowie.

Rafał Jakubowski


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates