Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa, Teatr Muzyczny, Ławica

      We wtorek 19 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Poznania. Wyjechaliśmy wcześnie rano. W stolicy Wielkopolski czekały na nas nie lada atrakcje. Na początku ulica Głogowska i pierwsze w Polsce Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa SKODA AUTOLAB.
      Zwiedzając centrum zyskaliśmy wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji. Dzięki temu staliśmy się ekspertami w dziedzinie ekologii, technologii, innowacji i bezpieczeństwa. Doświadczeni instruktorzy dzielili się z nami cenną wiedzą i doświadczeniem, które ma na celu doprowadzenie do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem polskich kierowców, rowerzystów i pieszych. Całe centrum podzielone jest na 5 stref: bezpieczeństwa, technologii, ekologii, pierwszej pomocy i kina. Największą popularnością wśród zwiedzających cieszyły się symulator dachowania i zderzenia, na których mogliśmy doświadczyć, jak reaguje ciało człowieka podczas wypadku.
      Po wizycie na ulicy Głogowskiej młodsi uczniowie odwiedzili Teatr Muzyczny, starsi zaś, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego „Poznań-Ławica”. Atrakcji nie zabrakło. Odprawa paszportowa, kontrola bezpieczeństwa, poczekalnia vip, hala odlotów i przylotów, taras widokowy; to tylko niektóre miejsca na trasie naszej wycieczki po poznańskiej„Ławicy”, w trakcie której udało nam się także zobaczyć start samolotu.
      W drodze powrotnej nie zabrakło ciepłego posiłku w dobrze wszystkim znanej restauracji :). Pełni wrażeń, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi wczesnym wieczorem dotarliśmy do Gorzupi.

W.Jasiak


 


 

 

 

 

 

 

 

  


 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates