Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Rajd Mikołajkowy

      Tradycyjnie nasi uczniowie uczestniczą w rajdach pieszych organizowanych przez PTTK w Krotoszynie.
      Pierwszy rajd odbył się 20 października br. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 3 i 6 z naszej szkoły oraz wychowawcy tych klas. Był to rajd ekologiczny i rozpoczął się z miejscowości Stawna, skąd odbył się kilkukilometrowy spacer wokół Stawów Milickich. Następnie wszyscy autokarem udali się do Grabownicy i Wieży Widokowej Ptaków Niebieskich oraz do Zamku Myśliwskiego „Hubertówka”, gdzie dla uczestników przygotowano ciepły posiłek. Zorganizowany był również konkurs wiedzy o Stawach Milickich. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Stasiu Olejnik, Jakub Kosiński i Szymon Krawczyk. Gratulujemy!
      Dnia 5 grudnia br. odbył się drugi rajd, w którym uczestniczyli nasi uczniowie - „Rajd Mikołajkowy”. W rajdzie uczestniczyli chętni uczniowie z klas 3-6 wraz z nauczycielami Beatą Ulatowską i Urszulą Gościniak. Autokarem uczestnicy rajdu udali się miejsce startu. Następnie w czerwonych, mikołajkowych czapach wszyscy ruszyli spacerkiem na Wzgórze Joanny, które znajduje się na terenie rezerwatu milickiego. Na miejscu uczestnicy rajdu otrzymali słodkie upominki. W drodze powrotnej uczniowie podziwiali ryby w akwarium i kolejkę wąskotorową, stojącą w pobliżu. Można było również ćwiczyć na mini-siłowni. Na koniec rajdu zwiedzano kościół św. Michała Archanioła w Miliczu.

U.Gościniak


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates