Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Rycerze

      „Veni, vidi, vici” - właśnie te słowa Juliusza Cezara („Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem”) były motywem przewodnim odwiedzin rycerzy w Naszej Szkole. Rzymski legionista i galijski wojownik przybyli do nas w czwartek 20 lutego br.
      Legiony to podstawowa i największa jednostka taktyczna armii rzymskiej złożona przede wszystkim z ciężkozbrojnej piechoty. Odpowiednik współczesnej dywizji. Galowie to nazwa, którą Rzymianie określali celtycką ludność Galii - tj. dzisiejszej Francji, Belgii, północnych Włoch, południowej Holandii i zachodnich Niemiec. Rzymianie rozpoczęli podbój Galów, którego ostatnim etapem był podbój Galii w latach 50. I wieku p.n.e. przez Juliusza Cezara podczas wojen galijskich.
      W trakcie wizyty dowiedziliśmy się dużo o codziennym życiu oraz zwyczajach wojennych panujących w tamtych czasach. Poznaliśmy stroje wojowników i mogliśmy przez chwilę przenieść się na pole bitwy.

W.Jasiak

 

 
 


 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates