Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Rajdy turystyczne

      13 lutego odbył się rajd zimowy, którego celem było zwiedzanie Zdun. Szliśmy ulicami, które doprowadziły nas do budynku dawnej cukrowni, dworca kolejowego, kościoła ewangelickiego, rynku z ratuszem i najstarszymi kamienicami. Odwiedziliśmy kościół pw.J. Chrzciciela oraz cmentarz. Po Zdunach oprowadzała nas pani Zosia Wiatrak. Ciepły posiłek był podany na stołówce w szkole. Tutaj odbył się konkurs: sprawnościowy - Ola Markiewicz zdobyła I miejsce, z wiadomości zdobytych podczas rajdu - Kamil Zmyślony i Stasiu Olejnik otrzymali wyróżnienie, piosenki turystycznej – Ola Markiewicz zdobyła I miejsce. Do Krotoszyna odjechaliśmy autobusem.
      5 marca dzieci ze szkoły uczestniczyły w rajdzie „Szukanie wiosny”. Poznaliśmy zrekonstruowany kurhan w smoszewskim lesie. Budowlę tworzą dwa pierścienie kamieni ciasno ułożonych na obwodzie koła, a w środku usypano pagórek kamieni. Posiłek i konkursy przebiegały na boisku sportowym przy ul. Sulmierzyckiej. W rzucie na odległość kaloszem Michał Mielcarek zdobył trzecie miejsce. Do konkursu „oznaki wiosny” przygotowali się Michał Mielcarek, Tomek Balcerek i Jakub Sójka.
      19 marca chętni uczniowie z klas III-VI wzięli udział w rajdzie turystycznym „Topienie marzanny”. Jego celem było pożegnanie zimy oraz przypomnienie obrzędu związanego z zimową panną. Uczestnicy przeszli ulicami Krotoszyna do strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Na miejscu zjedliśmy ciepły posiłek. Tutaj odbyły się konkursy: na najładniejszą zimową kukłę, piosenki turystycznej oraz najliczniejszą grupę szkolną. Uczniów z Gorzupi wyróżniono dyplomem za „najliczniejszą grupę”.

B.Ulatowska


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates