Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


I Dzień Wiosny

      I w końcu jest... wiosna, bo o niej mowa przyszła do nas, jak co roku 21 marca. Na ten wyjątkowy dzień przygotowaliśmy wiele atrakcji. Od samego rana lekcje prowadzone były przez najstarszych uczniów naszej szkoły. Po nich, dobraliśmy się, we wcześniej przygotowane, kolorowe drużyny. Zadaniem każdej z nich było przygotowanie wiosennego plakatu. Każdy mały artysta plastyk został obdarowany słodką niespodzianką. Na zakończenie udaliśmy się w barwnym, głośnym korowodzie oznajmić wszystkim mieszkańcom Gorzupi koniec zimy. Prowadziła nas Marzanna - zimowa panna, którą pożegnaliśmy krótko po dotarciu do szkoły.
      Dzień 21 marca to także inne święto - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa - 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia - trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Niektórzy z nas również przyłączyli się do akcji zakładając kolorowe, niedopasowane skarpetki, aby pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujacy chromosom - tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

W.Jasiak


 

 

 

 

 

 

 

  

  

  

  

 

 

 

 

 

 

  

  

   


 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates