Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Wycieczka do Krotoszyna

      W dniu 7 kwietnia br. przedszkole oraz kl.I-VI udali się na wycieczkę do Krotoszyna w związku z realizacją projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie... Wielkopolska pod lupą”. Uczniowie zwiedzili Muzeum Regionalne im.Hieronima Ławniczaka, gdzie zapoznali się z ciekawostkami z życia ludzi mieszkających na wsi, maszynami rolniczymi, sprzetem gospodarstwa domowego, strojami regionalnymi itp.
      Następnie zwiedzili Bibliotekę Publiczną w Krotoszynie. Tam odbyły się ciekawe lekcje „Spotkania z książką”. Panie prowadzące zapoznały uczniów z legendami o Krotoszynie. Dzieci rysowały ilustracje i oglądały ciekawe wystawy prac plastycznych znajdujących się w bibliotece.
      Kolejną ciekawą częścią wyjazdu do Krotoszyna była wizyta w Straży Pożarnej. Tam nasi uczniowie oglądali samochody strażackie i sprzęt ratujący życie. Zapoznali się z cięzką i odpowiedzialną pracą strażaków. Po tej pełnej wrażeń wycieczce uczniowie długo będą wspominać wspaniałe chwile.

I.Niziołkiewicz


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates