Szkoła Podstawowa w Gorzupi

Aktualności


Żywa lekcja przyrody

      W środę 16 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzupi mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody. Przedstawiciele Agencji Impresaryjno-Artystycznej Klaps-Art z Krakowa przeprowadzili 45 minutowe zajęcia w trakcie których mieliśmy okazję zobaczyć egzotyczne gatunki płazów z przeróżnych zakątków świata.
      Poznaliśmy urocze rzekotki australijskie, które w środowisku naturalnym żyją na drzewach a dzięki przyssawkom na łapkach udały się na krótki spacer po ścianie naszej sali. Widzieliśmy także pochodzącą z Ameryki Środkowej i Południowej ropuchę Agę oraz azjatyckiego kumaka dalekowschodniego. I o ile ropucha nie zachwyciła nas swoim wyglądem, to kumak, a właściwie jego ubarwienie i piękny śpiew, zrobiły na nas duże wrażenie. Oprócz wymienionych płazów bezogonowych mieliśmy okazję zobaczyć również płazy ogoniaste. Prowadzący pokazał nam pochodzącą z Japonii, pięknie ubarwioną traszkę ognistą (która całe swoje życie spędza w wodzie lub w jej pobliżu) oraz salamandrę tygrysią o wdzięcznym imieniu Tadeusz?
      Cały pokaz był oczywiście wzbogacony o krótki wykład o życiu płazów i ich przystosowaniu do funkcjonowania w warunkach środowiska lądowego. Zajęcia urozmaicały także nagrania żabich koncertów, które są dziełem samców wydających odgłosy godowe.
      Zainteresowanie prezentowanymi okazami było ogromne. Byli wśród nas i tacy, którzy na sam widok ropuchy Agi dostawali „gęsiej skórki”. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak niezwykłych zajęciach i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz gdy naszą szkołę odwiedzają tak mili goście.

A.Nowakowska


 

 

 

      

Website templatesBusiness directory UKYellow pages USWebsite design companyWeb design directoryWeb design directory AustraliaWeb design directory CanadaFree education web templates