Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Zdrowy na starość

Sport przynosi dobre dla zdrowia skutki, które - jak przekonują amerykańscy i szwajcarscy naukowcy - widać także w podeszłym wieku. Wyniki ich badań, opublikowane w najnowszym wydaniu "BMC Public Health", pokazują, że korzystne skutki zdrowotne wyraźnie widać u ponad 70-letnich mężczyzn, którzy uprawiali sport nawet jeszcze przed wojną.

Czytaj więcej...

Triathlon

triathlon (czyli trójbój) jest wszechstronną dyscypliną sportową łączącą trzy konkurencje wytrzymałościowe: pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju sportowego przed zmianą dyscypliny.

Czytaj więcej...

Pływanie

PŁYWANIE JEST JEDNYM ZE SPORTÓW, KTÓRY MOŻNA UPRAWIAĆ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. REGULARNE PŁYWANIE POZWALA ROZWINĄĆ HARMONIJNIE CAŁE CIAŁO, WZMOCNIĆ KONDYCJĘ, A PO URAZACH BĄDŹ OPERACJACH, MOŻE POMÓC POWRÓCIĆ DO PEŁNEJ SPRAWNOŚCI RUCHOWEJ.

Czytaj więcej...

Sport pomoże w walce z nadciśnieniem

W walce z nadciśnieniem pomagają niektóre dyscypliny sportu. Zabroniony jest tylko nagły i intensywny wysiłek.

Sport jest dobry na wszystko - zdrowie, sylwetkę i samopoczucie. Powinno się go stosować jako środek prewencyjny przed większością chorób - w tym przed nadciśnieniem. Co więcej, nie tylko jako środek prewencyjny, ale nawet jako lekarstwo, gdy choroba nas już dopadnie.

Czytaj więcej...

Pływanie na receptę

Woda pomaga także szybciej powrócić do zdrowia osobom po urazach czy operacjach, na przykład kolan lub kręgosłupa. To dlatego niektórzy trafiają na basen dopiero po skierowaniu przez lekarza czy fizykoterapeutę. Pływanie i różnego rodzaju ćwiczenia w wodzie są elementem rehabilitacji, ponieważ wrażenie lekkości w wodzie, delikatny opór stawiany przez wodę oraz brak zagrożenia upadkiem pozwalają ćwiczyć nawet osobom, które nie są w pełni sprawne ruchowo.

Czytaj więcej...