Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Witamina C

WSPANIAŁA WITAMINA

Witamina C, zwana także kwasem askorbinowym, może zapobiegać lub wyleczyć ponad 120 chorób. Stwierdzono, że witamina C przyjmowana razem z otrębami owsianymi posiada zwiększone właściwości lecznicze, ponieważ większa jej ilość zostaje wchłonięta do organizmu.

Czytaj więcej...

Witamina A to przyjaciółka oczu i urody

Dba o sprawność widzenia, zwłaszcza po zmierzchu, gdy robi się ciemno. Niczym dobra kosmetyczka pielęgnuje urodę - chroni przed przetłuszczaniem i starzeniem się skóry, wpływa na wygląd i zdrowie paznokci oraz włosów. A to tylko namiastka jej zasług.

Czytaj więcej...

Płatki na śniadanie

Płatki - musli uważa się za najważniejszy posiłek dnia. Daje nam zastrzyk energii, tak bardzo potrzebnej w porannych godzinach. Dzięki ich spożywaniu zachowujemy zdrowie i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej...

Ważne owoce

 

Zbyt mała ilość warzyw i owoców w diecie maluchów może powodować niedobór składników odżywczych, takich jak witaminy, błonnik czy składniki mineralne. Większość pociech lubi te naturalne produkty, niestety nie jadają ich tak często, jak zalecają specjaliści ds. żywienia, czyli 5 razy w ciągu dnia.

Czytaj więcej...

Orzechy włoskie

ORZECHY WŁOSKIE: dużo kalorii, ale samo zdrowie.

Czy wiesz, że orzechy włoskie mogą z powodzeniem zastąpić ryby w diecie? Jedne i drugie zawierają bowiem wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu i działają przeciwzakrzepowo. Już 3 orzechy pokrywają dzienne zapotrzebowanie na kwasy omega-3.

Czytaj więcej...