ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA JEST OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

OD 7:00 DO 16:00

 

REGULAMIN ŚWIETLICY

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ROK SZKOLNY 2016/2017

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Styczeń

Witamy Was w nowym 2017 roku!!!

        Wracamy z głowami pełnymi nowych postanowień, które będziemy chcieli zrealizować w tym roku.     

        Wspominając noworoczną zabawę, wspaniale bawiliśmy się wydmuchując za pomocą słomek nasze sztuczne ognie, które później ozdabialiśmy brokatem. Padający śnieg znalazł się na naszych zimowych pracach, w których odwiedziliśmy także mieszkańców lodowej krainy.

        Styczeń to miesiąc, w którym obchodzą swoje święto nasze babcie i nasi dziadkowie. Własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami, portrety dziadków i serca są dowodami naszej wdzięczności dla nich za to, że są blisko nas i za to, że kochają nas najbardziej na świecie.

        Przed nami ferie zimowe. Nie wszyscy wyjadą w góry na narty. Dla tych, którzy zostają proponujemy ciekawe zajęcia w naszej szkole.

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Grudzień

„W grudniu rzadko ptak zaśpiewa,

w srebrze stoją wszystkie drzewa.

Naszą rzeczkę po kryjomu,

w nocy lodem okuł mróz.

Sanki wezwał i do domu

z lasu nam choinkę wniósł”

Janusz Minkiewicz

 

     Chociaż za oknem nie widać jeszcze zimy, to zagościła ona już w naszej świetlicy. Z zapałem zabraliśmy się do pracy i zmieniliśmy wystrój naszej Sali. Był on inspiracją do naszych zimowych prac, przy wykonywaniu których poznawaliśmy nowe techniki plastyczne.

     Wystrój ten wprowadził nas również w magię zbliżających się świąt. Powstawały kolejne prace z Mikołajem i choinką marzeń, pisaliśmy listy do św. Mikołaja i przygotowaliśmy świąteczne kartki oraz drobne upominki dla bliskich.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

     Z okazji świąt oraz zbliżającego się nowego roku życzymy wszystkim:

Niech na co dzień , nie od święta, buzia będzie uśmiechnięta. Niech też zdrowie tęgie będzie i kasiory niech przybędzie. Niechaj łaski płyną z nieba, tyle ile będzie trzeba.

WESOŁYCH ŚWIĄT I DO SIEGO ROKU!!!!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Listopad

Listopad to miesiąc, który większość z nas uważa za smutny, jednak my widzimy ten miesiąc w weselszych barwach, co widać na naszych pracach plastycznych. Nasze listopadowe drzewa i pejzaże, wykonane w różnych technikach, odzwierciedlają to, co nas otacza. W skrzynkach zamknęliśmy dary jesieni pełne zdrowia, a jesienne sowy były strażnikami tych witamin.

 

 

 

 

 

 

       Nie zabrakło nam też czasu na wspólne zabawy tym bardziej, że na półkach znalazły się nowe gry.

 

 

       Jeszcze trochę i zawita do nas św. Mikołaj. Z tej okazji postanowiliśmy wykonać prace na konkurs plastyczny pt. Mikołaj odwiedza Krotoszyn. Mamy nadzieję, że wzbudzą one zainteresowanie jurorów i spodobają się samemu  św. Mikołajowi.

   

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Październik

 

W październiku nasi nowi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do świetlicowej społeczności składając ślubowanie i przechodząc testy wiedzy, sprawności, zwinności i smaku. Od tej pory wszyscy są równoprawnymi Świetliczakami.
Polska Złota Jesień jest jedną z piękniejszych pór roku, która stanowi natchnienie dla młodych artystów. Jesienna paleta barw została uwieńczona na pracach plastycznych naszych Świetliczaków oraz widoczna jest w dekoracji naszej sali.
Pani Jesień karmi nas nie tylko kolorami, ale również bogactwem witamin zawartych w owocach i warzywach. Tematyka ta była okazją do rozmów i prac plastycznych. Wiele radości dała własnoręcznie zrobiona sałatka owocowa. Zaprosiliśmy również do świetlicy naszą szkolną pielęgniarkę, która opowiadała o zdrowych nawykach żywieniowych i zagrożeniach płynących z nieznajomości grzybów. 

 

 

 

 

 

 


"Bezpieczny przejazd"; "Szlaban na ryzyko"; to cykliczne spotkanie uczniów z I klasy nauczania zintegrowanego z przedstawicielami kolei, policji i straży miejskiej. Pan Jarosław Chmielarz w ciekawy sposób opowiadał o zasadach bezpiecznego korzystania z przejazdów kolejowych. Uczniowie mogli również obejrzeć interesujące filmy związane z tą tematyką. Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Bezpieczny przejazd"; "Szlaban na ryzyko".
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce:
Kornelia Krzyżaniak
Szymon Jańczak
Dominik Rybarczyk
II miejsce:
Stasiu Ratajczak
Hania Wlazły
Szymon Szymczak
III miejsce:
Marcelina Jerzak
Jayden Willimas
Luiza Szanblewska
Nagrody ufundowali: PKP Polskie Linie Kolejowe i Straż Miejska. Sponsorom serdecznie dziękujemy; 
Na spotkanie zaproszony został dziennikarz z gazety Życie Krotoszyna, która zamieściła artykuł z naszego spotkania. Artykuł i zdjęcia są dostępne na stronie internetowej 

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/o-bezpieczenstwie-w-szkole-na-parcelkach,3893115,a rtgal,t,id,tm.html

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wrzesień

Czas wakacji już za nami i wrzesień powitał nas kolejnym nowym rokiem szkolnym.  Oprócz stałych bywalców dołączyli do nas nowi uczniowie.

         Jak zwykle w świetlicy czeka moc atrakcji, a wrześniowa pogoda zachęca nas też do pobytu na świeżym powietrzu.

 

Chwile spędzone na wspólnych zabawach w sali i na placu zabaw są najlepszymi okazjami do nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni.

         Początek roku szkolnego to czas na przypomnienie i utrwalenie zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły i do domu. Podsumowaniem bloku było wykonanie pięknych prac plastycznych.

          „Dzień sprzątania świata” był okazją do bloku poświęconego zabawom tematycznym i pracom plastycznym wdrażającym naszych świetliczków do postaw proekologicznych.

         We wrześniu, nie tylko rozpoczynamy nowy rok szkoły, ale ma również miejsce początek kolejnej pory roku – jesieni. Nasze Świetliczaki uruchomiły swoją wyobraźnię i stworzyły piękne prace przedstawiające Panią (Pana) Jesień.

         Aby miło rozpocząć każdy nowy dzień postanowiliśmy codziennie rano czytać wybrane bajki. Korzystamy z naszej świetlicowej biblioteczki, czytamy książki przyniesione przez uczniów albo książki, które napisali uczestnicy konkursu „Moja Książka”.

         Wrzesień to miesiąc, w którym mają swoje święto nasi chłopcy, dlatego postanowiłyśmy zrobić im niespodziankę i przygotowałyśmy z tej okazji małą uroczystość z pysznym ciastem i herbatką.

 

 

 

   

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ROK SZKOLNY 2015/2016

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

„Dzieci piszą dzieciom”

       Świetlica wraz z Biblioteką Publiczną zorganizowały spotkanie integracyjnie pod hasłem „Dzieci piszą dzieciom”, które odbyło się 17 maja. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni uczniowie z krotoszyńskich szkół oraz uczniowie z naszej szkoły ( kl. Ib i kl. IId). Imprezę rozpoczęło wspaniałe wystąpienie dzieci z Przedszkola nr 7 „Maciuś” z Oddziałami Integracyjnymi, które zaprezentowały przedstawienie „Chrzest Polski”.   Drugą część spotkania wypełniło czytanie książek przez zaproszonych gości: panią Monikę Kwiatkowską, pana Juliusza Pocztę radnego powiatu krotoszyńskiego, Piotra Mikołajczyka dyrektora Muzeum Regionalnego, Mirosława Gańko radnego miejskiego w Krotoszynie. Zaprezentowane książki zostały wybrane spośród trzech edycji naszego gminnego konkursu literacko – plastycznego „Moja książka”. Uczniowie z kl. Ib recytowali wiersze z wybranych książek. 

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu!

 

       

 

   

 

 

 

Maj 

W tym ważnym dla mam miesiącu skupiliśmy się na przygotowaniu niespodzianek i piosenek dla mam. Malowaliśmy ich portrety, oraz wykonywaliśmy kwiaty techniką origami. Świetliczaki włączyły się w przygotowanie świetlicy do tego święta. W sali zrobiło się wiosennie i kolorowo za przyczyną wykonywanych przez dzieci kwiatów.

 

 

Popołudnia spędzaliśmy na placu zabaw lub grach na świeżym powietrzu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kwiecień 

 Razem z wiosną świetliczaki nabrały chęci, aby udekorować salę świetlicową w kwiaty. Kwiaty zdominowały wystrój naszej świetlicy. Pojawiły się jako główny motyw gazetki, rysunków, a także ozdób przestrzennych.

 

Dzieci poznały nową porę roku, a także „szukaliśmy” wiosny na terenie szkoły.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Marzec

 Marzec  upłynął nam pod znakiem przygotowań do Świąt Wielkanocny. Pracowite rączki naszych świetliczaków przygotowały ozdoby wielkanocne. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tymi świętami. Świetliczaki brały udział w konkursie organizowany przez Bibliotekę Publiczną im. A. Fiedlera na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Luty 

Zimowy czas świetliczaki chętnie spędzały na licznych zabawach. Malowaliśmy palcami. Wykonywaliśmy kolorowe zwierzaki. Nie zapomnieliśmy o święcie zakochanych. W dniu św. Walentego dzieci zrobiły dla swoich rodziców „ serduszkowe pajacyki”.

W kolejnym tygodniu lutego razem z dziećmi urządziliśmy „Tydzień Harrego Pottera” i z tej okazji codziennie przez 7 dni czytaliśmy wybrane fragmenty książki. Świetliczaki wykonały również „magiczne stroje”, aby w nich uczestniczyć w zajęciach „ magii”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Styczeń

Czas karnawału to czas zabawy i szaleństwa w świetlicy, przeplatany twórczą pracą. Dzieci wykonywały karnawałowe maski, które zdobiły naszą sale a także prace plastyczne o tematyce zimowej. Chwile spędzane w świetlicy umilaliśmy sobie na zabawach i grach zespołowych. A wszystkie te chwile spędzone w zimowym wystroju naszej sali.

 

 

 

 

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Grudzień

Dzieci swój czas poświęcały na wykonywaniu kartek świątecznych oraz przygotowywaniu licznych prac plastycznych o tematyce świątecznej. W dalszym ciągu dzieci doskonaliły swoje sceniczne pasje i wystawiły przedstawienie o tematyce Bożo Narodzeniowej. Na scenie świetlicy odbył się koncert kolęd , którego wykonawcami były nasze dzieci. Czas pracy był chwilami przeplatany zabawami na sali gimnastycznej.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2016 pragniemy złożyć życzenia dla naszych dzieci i ich rodziców.

 

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Listopad

W listopadzie nasi podopieczni poznali tajniki teatru. Na naszej scenie odbywały się liczne przedstawienia. Aktorami w tych spektaklach były zarówno dzieci, jak wykonane przez nie kukiełki. W tym miesiącu odbyło się również spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa i koła łowieckiego Knieja. W trakcie pogadanki dzieci miały możliwość poznania sposobów ochrony zwierzyny drobnej. Wykonały również prace plastyczną na ten sam temat. Wśród nagrodzonych znalazły się prace : Amelii Statkiewicz, Nadii Krzywonos, Leszka Parzysza. Miesiąc ten zakończyła impreza Andrzejkowa i związane z nią wróżby.

 

 

 

 

 

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Październik

Początek października jak zwykle świetliczaki spędzają pracowicie. Biorą udział w konkursie ,, Bezpieczny przejazd” z przedstawicielami Kolei, Policji, Straży Miejskiej w Krotoszynie. W tym roku udział w konkursie wzięły dzieci z trzech klas pierwszych. W śród nagrodzonych znalazły się prace : Olgi Chromińskiej, Julii Horyzy, Olgi Brylewskiej, Marty Sikory, Zuzi Jasik, Filipa Wawrzyniaka. O prócz wielu ciekawych zajęć nasze świetliczaki spędzały czas na zabawie. Dzieci przygotowały liczne prace na konkurs ,, Jesień – to gra kolorów”. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 

 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wrzesień

Miesiąc wrzesień w świetlicy upłyną pod znakiem zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci zapoznawały się z grupą, poznawały zasady panujące w świetlicy. Pracowały również nad nowym wystrojem sali. Liczne prace plastyczne upiększyły naszą świetlice. Nawet kapryśna aura nie zepsuła nam dobrej zabawy , którą organizowaliśmy sobie na sportowo na sali gimnastycznej.

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ROK SZKOLNY 2014/2015

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MAJ I CZERWIEC

Maj i czerwiec to kolejne pracowite miesiące. Jednak pracuje się lepiej, gdy za pasem są wakacje.

Pogoda wołała nas do zabaw na świeżym powietrzu, a nam nie trzeba powtarzać, że sport to zdrowie.

 

 

Był też czas, aby przygotować niespodzianki dla naszych rodziców z okazji ich świąt.

Nasza świetlica wzbogaciła się o nowe gry i kto, jeśli nie świetliczaki, musieli je wypróbować. Okazało się, że były to udane zakupy. Wiele czasu zajęło nam też przygotowanie dekoracji naszej sali, jak również korytarza przy świetlicy. Nam dekoracja bardzo się podoba.

 

 

 

 

 

 

 

Koniec roku szkolnego to również koniec naszego całorocznego konkursu na Świetliczaka Roku.

W tym roku rozdawałyśmy listy gratulacyjne, których najwięcej zebrała Nadia Jędrzejczak, która zdobyła tytuł Świetliczaka Roku.

Ponieważ była spora grupa świetliczaków, którzy również ciężko pracowali na swoje listy gratulacyjne, dlatego postanowiłyśmy wyróżnić tę grupę naszych wychowanków. 

Wyróżnienia otrzymali:

Filip Karolczak

Agata Król

Nadia Krzywonos

Dorota Nowacka

Weronika Skrzypczak

Michaella Sztuder

Wszystkim świetliczakom ( i nie tylko) życzymy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

 

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

„Żadna dzieło człowieka nie przeżyje książki”

 Cycero

            Majowe popołudnie było dobrą okazją do spotkania w naszej Bibliotece Publicznej na ogłoszeniu wyników III edycji gminnego konkursu literacko – plastycznego „Moja książka” zorganizowanego przez świetlicę przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie oraz Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fidlera .

            Na konkurs wpłynęło wiele książek, a każda z nich opowiadała inną, ciekawą historię. Były również tomiki wierszy, które chwytały za serce. Jesteśmy dumne, że w naszej gminie rozwijają się młode talenty literackie. Pielęgnujmy je i dbajmy o nie.

            Tak, jak w poprzednich edycjach, wszystkie książki biorące udział w konkursie zostaną przekazane Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej, gdzie każdy będzie mógł je przeczytać.

            Fundatorami nagród dla naszych laureatów byli: p. Wiktor Lindner Księgarnia Lektorat Plus i p. Monika Kwiatkowska, którym bardzo serdecznie dziękujemy oraz świetlica przy ZSnr1zOI w Krotoszynie.

 

Nagrody w III edycji konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

 

Kl. I-III

I miejsce Paweł Kubera kl. III SP Gorzupia – „Magiczna fontanna”

II miejsce Maksymilian Kazimierz Gacka kl. II ZSnr1zOI w Krotoszynie (najmłodszy uczestnik) – „Zapiski tom I”

III miejsce Michał Bigos kl. III SP Gorzupia – „Wiersze Michała”

 

 

Kl. IV-VI

I miejsce Natalia Strzelczyk kl. V SP w Kobiernie – „Polskie przysłowie Ci podpowie” ( również zdobywczyni I miejsca w II edycji konkursu!)

II miejsce Dawid Grządka kl. IV SP nr 4 w Krotoszynie  - „Marzenia się spełniają”

II miejsce Bartosz Polak  kl. IV ZS w Chwaliszewie – „Moje rymowanie”

II miejsce Aleksander Ratajczak kl. IV SP4 w Krotoszynie – „Magiczna przyjaźń”

III miejsce Aniela Bała kl. VI SP 1 w Krotoszynie – „Zgrana paczka”

III miejsce Karolina Junik kl. VI SP w Kobiernie – „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”

 

Kl. I-III gimnazjum

Ponieważ książki te były na bardzo wysokim poziomie przyznałyśmy 3 równorzędne I miejsca dla:

Adrianny Cepa z ZS nr 3 Gimn.nr 1 w Krotoszynie – „Kwiat Laury”

Dominiki Król z ZS nr3 Gimn.nr 1 w Krotoszynie – „Jestem Tlenem”

Julii Szczesnowskiej z ZS nr 3 Gimn.nr 1 w Krotoszynie – „Julia po raz pierwszy”

 

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemyJ Dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom uczestników za pomoc w przygotowaniu wszystkich uczniów do tego konkursu, za ich wsparcie i cenne rady, dzięki którym powstały tak piękne książki. Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu zgromadzi jeszcze więcej książek na naszej półce z napisem „Moja książka”.

Dziękujemy i zapraszamy za rok J

Lidia Bzdęga

Justyna Filipiak

Marlena Nabzdyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kwiecień

Za oknami prawdziwy kwiecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata. Dlatego, gdy tylko słoneczko ciepło przygrzewa rozładowujemy naszą energię na powietrzu.

 

 

Skoro wiosna za oknem, to i u nas musiało zapachnieć wiosennymi kwiatami. Dlatego z zapałem zabraliśmy się do pracy. Wiosenne kwiaty i dekoracje wielkanocne wypełniały naszą świetlicową świąteczną cepeliadę.

 

 

 

 

 

 

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, również i w tym powstały nasze nowe maskotki – przytulanki.

 

 

W kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. W tym dniu, wraz z p. Magdaleną Świcą, zorganizowałyśmy w naszej świetlicy konkurs ekologiczno – plastyczny pt. „Ekoludek”, w którym wzięły udział wszystkie klasy nauczania zintegrowanego. Przedstawiciele z klas uruchomili swoją wyobraźnię i wyczarowali Ekoludki z kartonów, butelek, puszek, nakrętek itp. materiałów. Było gwarno, pracowicie i wesoło.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Marzec

Wiosenna aura przeniknęła swoim urokliwym klimatem do naszej świetlicy. Była ona motorem napędowym do przygotowania Wioski Smerfów. Wśród naszych ulubieńców każdy może znaleźć swojego Smerfa, którego najbardziej lubi. Oczywiście nie mogło zabraknąć Gargamela wraz z nieodłącznym Klakierem, którzy również u nas próbują upolować jakiegoś Smerfa.

 

 

 

 

 

      8 marca to dzień, w którym o kobietach pamiętają nasi dżentelmeni ze świetlicy i z wypiekami na twarzach przygotowywali kwiatki i laurki.

 

      W tym miesiącu przygotowywaliśmy prace na konkurs plastyczny pt. „Zakładka do książki”. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

 

      Mimo ogromu prac powstały nasze kolejne maskotki – przytulanki.

 

      Marcowa pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu i dlatego często odwiedzaliśmy nasz plac zabaw.

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Styczeń/Luty

 Powitaliśmy Nowy Rok 2015! Przed nami nowe postanowienia, wezwania i zadania.

 

 

Styczeń to miesiąc, w którym nasze Świetliczaki nie zapominają o swoich babciach i dziadkach. W pocie czoła i z uśmiechem na twarzach przygotowywali niespodzianki dla swoich dziadków.  

 

  

 

 

  '

 

 

  Styczeń to również początek karnawału, a jak karnawał, to i bale. Na bale najlepsze są maski, które samodzielnie robiliśmy.

 

 

 

Zbliżające się Walentynki były okazją do zrobienia pięknych kartek dla bliskich.

Nasze Świetliczaki postanowiły także spróbować swoich sił w tworzeniu maskotek. Pierwsze pluszaki wyszły rewelacyjnie, co wzbudziło większy apetyt do pracy nad nowymi przytulankami.

 

 

Zimowa aura, lepienie bałwanów i harce na powietrzu zachęciły nas do przygotowania nowego wystroju świetlicy. Nie zabrakło również czasu na kreatywne zabawy z klockami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ferie zimowe tuż, tuż i z tej okazji życzymy wszystkim pięknego, udanego i bezpiecznego wypoczynku

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    GRUDZIEŃ

Święty Mikołaj zapukał do drzwi naszej świetlicy, co wzbudziło w naszych dzieciach entuzjazm i zapał do pracy.

 

 Bloki, farby, kredki i różne inne materiały plastyczne kłębiły się na stołach powodując chwilowe zamieszania, których efektem były piękne prace, wzbudzające podziw oglądających. W takiej atmosferze świetliczaki przygotowywały się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia wykonując również śliczne kartki świąteczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2015

pragniemy złożyć życzenia dla naszych dzieci i ich rodziców

Tradycyjnie jak co roku sypią się życzenia wokół. Większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych, a my życzymy, moi mili, byście święta te spędzili tak jak każdy sobie marzy. Może cicho, bez hałasu idąc na spacer gdzieś do lasu. Może w gronie swoich bliskich jedząc karpia z jednej miski. Może gdzieś tam w ciepłym kraju czując się jak Adam w raju. Może lepiąc gdzieś bałwana, jeśli dużo śniegu napada. A gdy Stary Rok w Nowy się zmieni, przyjmijcie gorące nasze życzenia: niech się spełnią wszystkie wasze marzenia.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    LISTOPAD

Listopad zaskoczył nas piękną i słoneczną pogodą, którą maksymalnie wykorzystaliśmy na harce na świeżym powietrzu i łapaniu promieni słonecznych. Jednak w obawie przed ewentualnym deszczem nasze świetliczaki postanowiły zrobić kolorowe parasolki, którymi udekorowaliśmy naszą salę. Gdy aura pogodowa nam nie sprzyjała, wykorzystywaliśmy czas na różnorodne zabawy w świetlicy.

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    PAŹDZIERNIK

W naszej świetlicy nie ma czasu na nudę. Początek miesiąca przyniósł nam pierwszych zwycięzców konkursów.

Od kilku lat współpracujemy z Kołem Łowieckim „Knieja”, dla którego zbieramy kasztany. W zamian Koło organizuje konkurs plastyczno – ekologiczny pod hasłem „Chronimy zwierzynę drobną”, którego rozstrzygniecie ma miejsce na zorganizowanej przez „Knieję” biesiadzie.  I miejsce w tym konkursie zdobyła nasza uczennica Zuza Kaczmarek.

Ponieważ nasza złota polska jesień jest bardzo piękną porą roku i przynosi nam wiele darów, postanowiliśmy to wykorzystać. Naszą gazetkę ozdobiły jesienne prace dorodnych grzybów i koszyczki pełne smakowitych owoców.

 

  

 

 

 

 

W tym miesiącu, jak co roku, odbyło się u nas spotkanie z przedstawicielami kolei, straży miejskiej i policji, na które zaprosiliśmy uczniów klas I i II. Tematem spotkania była pogadanka z cyklu „Bezpieczny przejazd – bezpieczna droga do szkoły”. Przed spotkaniem uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, a zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Polskie Koleje Państwowe i Straż Miejską w Krotoszynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 Najładniejsze prace wykonali:

Z klas I:

I miejsce Weronika Skrzypczak kl. Ic

II miejsce Nikola Nowak kl. Id

III miejsce Oliwier Raźniak kl. Ic

Z klas II:

I miejsce Bartosz Kokot kl. IIc

II miejsce Szymon Więcek kl. IId

III miejsce Olga Kardach kl. IIc

Przygotowaliśmy również piękne prace na konkurs zorganizowany przez SP nr 8 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Krotoszynie. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki tego konkursu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    WRZESIEŃ

Choć wszystko co dobre, szybko się kończy, to my i tak powitaliśmy nowy rok szkolny z uśmiechem na ustach.

Nasza grupa powiększyła się o nowych Świetliczaków więc  postanowiliśmy, że zbudujemy nasze świetlicowe drzewo, a każdy z nas będzie listkiem na tym drzewie. Pomysł był bardzo dobry, ponieważ pięknie widać nas już z daleka.

 

W tym miesiącu czekało nas wielkie zadanie … musieliśmy pięknie udekorować naszą świetlicę i część korytarza na zbliżającą się uroczystość 50 - lecia szkoły. Pracy było dużo, a czasu mało, dlatego ostro zabraliśmy się do pracy. Nie mogło również zabraknąć naszych prac na tej gazetce. 

 

 

 

 

 

 

 

Pozostały czas aktywnie spędzaliśmy na powietrzu, do czego zachęcała nas piękna pogoda lub na wspólnych zabawach w sali.

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ROK SZKOLNY 2013/2014

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    CZERWIEC

Wakacje!!! Niech żyją wakacje!!! Chyba niejeden uczeń miał na ustach te słowa w dniu zakończenia roku szkolnego.

Nasze świetliczki również cieszyły się , jednak zanim to nastąpiło, przygotowali naszą salę na powitanie wakacji.

Czas do rozpoczęcia wakacji mile spędzili na wspólnej zabawie.

 

  

 

Przygotowali również piękne prace plastyczne na ostatni w tym roku szkolnym konkurs pod patronatem Prezydenta Polskiej Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego , zorganizowanego przez Polski Związek Sumo, pod hasłem „Japonia oczami dziecka.”

 

 

 

  

Jak co roku spośród wszystkich naszych wychowanków został wybrany Super Świetliczak Roku. Przed nami stało bardzo trudne zadanie, ponieważ wielu świetliczaków kandydowało do tego tytułu. Tym razem w pełni zasłużył na niego Kamil Dzwoniarek spełniając warunki konkursu we wszystkich kategoriach: Sowa mądra głowa, Ekolog, Artysta malarz, Czyścioszek, Zawodnik fair-play. Gratulujemy Kamilowi, a wszystkim świetliczakom i uczniom życzymy udanych wakacji!!!!

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    MAJ

„Maj bogaty sieje kwiaty” i  w naszej świetlicy zasiał ich dużo, bo przecież w tym miesiącu nasze mamy mają swoje święto. Nasze Świetliczki z zapałem przystąpiły do pracy i zrobiły piękne kartki dla swoich mam. Święto naszych mam było też okazją do poznania słowa „mama” w wielu językach świata.

Nasi wychowankowie wzięli również udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Zespół Szkoł Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie oraz wykonali piękne kartki na wystawę do naszego rodzimego muzeum im. H. Ławniczaka, na których pięknie przedstawili chronioną przyrodę naszego regionu.

 

 

 

 

 

 

 

Ponieważ upał dokuczał wszystkim zarówno przy pracy jak i w czasie zabawy zrobiliśmy sobie pięne wachlarze.

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

II Gminny Konkurs Plastyczno – Literacki „Moja książka”

„Żadne dzieło człowieka nie przeżyje książki”

Cycero

Z okazji Dnia Książki, 24 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Krotoszynie została otwarta wystawa książek napisanych przez naszych najmłodszych literatów, uczniów szkół podstawowych.

Organizatorami tego konkursu są: świetlica przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie oraz Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fidlera w Krotoszynie.

Celami konkursu było wspieranie talentów, wyzwalanie ekspresji twórczej i kreatywności, kształtowanie wrażliwości językowej, odkrywanie przyjemności z wyrażania samego siebie poprzez dzieło literacko – plastyczne.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy. Wśród laureatów znaleźli się:

W kategorii klas I-III:

I miejsce Julia Marek ze SP w Benicach

II miejsce Julia Kremer ze SP nr 7

III miejsce Piotr Rak ze SP w Lutogniewie

W kategorii klas IV- VI:

I miejsce Natalia Strzelczyk ze SP w Kobiernie

II miejsce Laura Bąk ze SP nr 4

III miejsce Anna Czachorek ze SP nr 7

Wszystkie nadesłane książki przejdą na własność Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej i będą ogólnodostępne w czytelni tej biblioteki.

Gratulujemy młodym pisarzom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    KWIECIEŃ

Kwiecień… w tym miesiącu wiele się u nas działo. Przygotowywaliśmy naszą świąteczną cepeliadę, na której nie zabrakło świątecznych kartek, kurczaków, zajączków i wielkanocnych jajek.

 

 

 

 

 

 

            Jak to już w zwyczaju świetlicy bywa, nasze świetliczaki wzięły udział w kolejnych konkursach plastycznych. Jeden był zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Krotoszynie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną.

 

 

 

Kolejne prace zostały wysłane do Kalisza na ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem „Dzieci i kwiaty”. Prace były piękne, dlatego znów niecierpliwie czekamy na wyniki.

 

 

 

 

 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    MARZEC

Pełni zapału do pracy rozpoczęliśmy nowe półrocze. Przed nami nie lada wyzwanie… kolejny konkurs plastyczny. Przygotowujemy prace na ogólnopolski konkurs do twórczości Marii Konopnickiej. Przed przystąpieniem do pracy musimy poznać jej twórczość. Z głową pełną pomysłów przystąpiliśmy do pracy. Teraz niecierpliwie czekamy na wyniki konkursu.

 

 

 

 

W marcu obchodzimy Dzień Kobiet i dlatego pamiętamy o naszych kobietach, tych małych i tych dorosłych, aby sprawić im miłą niespodziankę.

Marzec to również początek wiosny, która zawitała także do naszej świetlicy, tyle że w japońskim wydaniu. Wszak Japonia to kraj kwitnącej wiśni, która również u nas pięknie kwitnie. Przy okazji mamy możliwość poznania kultury tego kraju i nauczenia się kilku słów w języku japońskim. 

 

 

Wiosenne słońce nie pozwala nam długo usiedzieć na miejscu i dlatego korzystamy z pięknej pogody uwalniając nadmiar naszej energii.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    LUTY

W lutym oprócz pracy czeka na nas czas odpoczynku przed kolejnymi wyzwaniami następnego półrocza.

Przed nami międzynarodowy konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczny przejazd”, na który przygotowaliśmy wspaniałe prace. Mamy nadzieję, że ktoś z nas odniesie sukces.

 

 

 

 

 

Luty kojarzy nam się również z Walentynkami i drobnymi upominkami dla kogoś bliskiego.

   

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    STYCZEŃ

Za nami pierwszy miesiąc nowego roku kalendarzowego.

 

 

 Styczeń to karnawał i święto naszych babć i dziadków. Był to miesiąc wytężonej pracy. Trzeba było przygotować dodatki do naszych strojów na bale karnawałowe, a także piękne kartki na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zrobiliśmy również piękne prace, które przyozdobiły naszą świetlicę.

 

 

 

 

   

 

Ponieważ kończy się pierwsze półrocze przyszedł czas na wybór najlepszego Świetliczaka J Decyzja nie była łatwa, ponieważ każdy starał się, aby zdobyć ten tytuł i nagrodę.  Wśród naszej gromadki było kilku faworytów. Jednak najlepszy Świetliczak może być tylko jeden i dlatego tytuł ten oraz wspaniałą nagrodę (bilet do parku rozrywki Bajkoland) otrzymał Wiktor Nowacki, któremu serdecznie gratulujemy!!! 

 

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    GRUDZIEŃ

Grudzień to miesiąc, który pachnie świętami. Również i w naszej świetlicy można było poczuć magię tych świąt. Pachnąca choinka, śnieżki własnoręcznie wycinane przez nasze świetliczaki, a do tego kolorowa cepeliada świąteczna.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

W tym miesiącu ogłosiłyśmy również konkurs na Najbardziej Wytrwałych Puzzlowiczów Już wielokrotnie były podejmowane próby ułożenia naszych „101 dalmatyńczyków”. Ostatecznie nasze gimnazjalistki postanowiły rozwikłać biało – czerwoną łamigłówkę puzzlową Gratulujemy bystrości i wytrwałości.

 

 

Ponieważ za progiem czeka już nowy rok, pragniemy wszystkim życzyć szczęśliwego 2014 roku, wielu pogodnych dni obfitujących w sukcesy, wytrwałości w dążeniach do wyznaczonego sobie celu, uśmiechu na twarzach i mile spędzonych chwil w naszej szkole.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    LISTOPAD

Listopad w naszej świetlicy był pełen atrakcji. Początek miesiąca to spotkanie pierwszoklasistów z p. Pawłem Lisiakiem, prezesem Koła Łowieckiego KNIEJA oraz p. Pawłem Kaźmierczakiem, strażnikiem leśnym. Bardzo ciekawie opowiadali oni o zwierzętach żyjących w naszych lasach, o sposobach zachowania się w „domu zwierząt”, aby nie zagrażać jego mieszkańcom i nie narażać siebie na niebezpieczeństwo. Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Mieszkańcy naszych lasów”. Gratulujemy laureatom.

I miejsce Julia Mikołajczyk I b

II miejsce Olga Kardach kl Ia

III Patryk Paluchowski kl I b

 

 

Kolejną niespodzianką były wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Wsparcie dla każdego” w Pakosławiu pod hasłem  „Namaluj Nasz świat… niepełnosprawność w oczach dzieci i młodzieży”. Głównymi celami tego konkursu było propagowanie pozytywnych postaw wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwiększenie wrażliwości społecznej na problemy społeczne i pobudzenie aktywności sprzyjającej ich rozwiązywaniu oraz usuwanie i ograniczanie barier społecznych utrudniających funkcjonowanie osób z ograniczoną sprawnością.

Nasi uczniowie wykonali wiele wspaniałych prac, z których aż 3 zasłużyły na nagrody!!! Laureaci osobiście stawili się w Rawiczu na rozdaniu nagród, a wśród nich nasz świetliczak Stasiu Robakowski, który otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.

 

            25 listopada był Dniem Pluszowego Misia. Nasza świetlica wraz z p. Natalią Jarmużek, zorganizowała wybory Miss i Mistera Pluszowego Misia. Emocji było wiele, a Misterem został pluszak należący do Michała Maryniaka.

            Również z okazji tego dnia nasze świetliczaki postanowiły uszyć swojego pierwszego misia. Nitka nie zawsze biegła zgrabnie za igłą, paluszki troszkę pokłute, ale za to ogromna satysfakcja z pierwszej, własnoręcznie wykonanej Przytulanki.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    PAŹDZIERNIK

Jak październik -  to polska złota jesień. Do naszej świetlicy również ona zawitała. Świetliczaki ochoczo zabrały się do pracy, aby jesiennie udekorować salę. Ich pracowitość i zaangażowanie może teraz podziwiać każdy, kto nas odwiedza.

Również na świetlicowej Cepeliadzie można podziwiać pomoc pracowitych Świetliczaków, którzy pomagali w wykonaniu pięknych kartek i innych wspaniałych drobiazgów.

Jak co roku, również i tym razem, nasza świetlica zorganizowała spotkanie dla uczniów klas II nauczania zintegrowanego z p. Jarosławem Chmielarzem, przedstawicielami Straży Ochrony Kolei i policji. Pan Jarosław Chmielarz w ciekawy i atrakcyjny sposób przeprowadził spotkanie z cyklu „Bezpieczny przejazd” . Nasza szkoła otrzymała również certyfikat za udział w kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj!”

Uczniowie klas II nauczania zintegrowanego przygotowali na spotkanie piękne prace plastyczne, które oceniała niezależna komisja.

I miejsce AURELIA KOSSMANN (KL. II A)

II miejsce KAMIL SKRZYPCZAK (KL. II B)

III miejsce WOJTEK PAWELCZAK (KL. II A)

Wyróżnienia:

DARIA KONIECZNA (KL. II B)

KRZYSIU CIEMNIEWSKI (KL. II A)

ZUZANNA WITEK (KL. II B)

ASIA OWCZARZ (KL. II A)

KORNELIA DAJEWSKA (KL. II B)

JULIA MARSZAŁEK (KL. II A)

 

         W piękny niedzielny dzień 13 października miała miejsce Biesiada zorganizowana przez Koło Łowieckie „KNIEJA”, w której wzięły udział nasze Świetliczaki. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się o konieczności i sposobach ochrony zwierzyny drobnej w naszych lasach oraz obejrzeli pokaz najlepszych w Polsce i na świecie psów myśliwskich. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. „Ochrona zwierzyny drobnej”. Spośród ponad 300 prac nasz Świetliczak KUBA SZYMAŃSKI  otrzymał nagrodę.

Wszystkim zwycięzcom w tych konkursach serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

     

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2013/2014 !!!

Pełni zapału przystąpiliśmy od razu dziarsko do pracy. Przed nami konkursy plastyczne, w których jak zwykle nasze Świetliczaki chętnie biorą udział. Spod pędzli wyszły prace na konkurs pt. „Namaluj mój świat”, natomiast równie piękne prace powstały na konkurs „Ochrona zwierzyny drobnej”. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi w październiku i już z niecierpliwością oczekujemy na te wyniki.

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Pogoda nadal nam sprzyja. Czas odpoczynku wykorzystujemy ciesząc się słońcem i swobodą na naszym wspaniałym placu zabaw.

 

 

``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

WSPOMINAMY ROK SZKOLNY 2012/2013

``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

CZERWIEC

Już czerwiec… a przecież niedawno zaczynaliśmy rok szkolny!!! Przed nami wakacje, jak widać na naszej świetlicowej kartce z kalendarza.

Na naszym „słonecznym” zegarze trwa odliczanie do wakacji. Jednak zanim nastąpi zasłużony wypoczynek po całym roku ciężkiej pracy, jeszcze mieliśmy do wykonania kilka zadań. Przede wszystkim musieliśmy przygotować niespodzianki dla naszych kochanych tatusiów. Dzieci bardzo starały się, aby ich kwiatki i kartki były najpiękniejsze.

 

   

Aby dopełnić wiosenno – letniego akcentu do naszej świetlicy „przyleciały” również kolorowe ptaszki. Wraz z bukietami kwiatów tworzyły wspaniały nastrój rozweselając całą gamą kolorów naszą salę.

 

 

   

W tym miesiącu, jak nakazuje nasza świetlicowa tradycja, wybrany został Świetliczak Roku. Na tytuł ten zapracowała sobie Asia Staszkiewicz, która swoim zachowaniem oraz udziałami w konkursach i zdobytymi w nich nagrodach w pełni zasłużyła sobie na ten tytuł.  Asiu, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy Tobie oraz wszystkim naszym świetliczakom wypoczynku i udanych wakacji!!!

Do zobaczenia we wrześniu!!!

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

MAJ

„W maju jak w raju”… i na pewno tak było w naszej świetlicy, co w piękny sposób przedstawił na kartce z kalendarza Klaudisz Buliński.

 

Podobnie jak za oknem, u nas też dużo się działo. Już początek miesiąca okazał się szczęśliwy dla Asi Staszkiewicz, która zdobyła II miejsce w VI edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. Najładniejsza Kartka Wielkanocna zorganizowanego przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera.

 

Nie zabrakło również emocji dla naszych uczniów klas III nauczania zintegrowanego. Uczestniczyli oni w kolejnej edycji konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego przez świetlicę szkolną wraz z P. Beatą Rybą i p. Małgorzatą Wałęsiak. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Justyna Waścińska z kl. III c

II miejsce Asia Staszkiewicz z kl. III c

III miejsce Marysia Trąbka z kl. III a

   

Majowy raj w naszej świetlicy współtworzyły nasze pracowite świetliczki uczestnicząc w przygotowaniu dekoracji i wystroju sali. Dzieci z niecierpliwością również oczekiwały na bardzo ważne dla nich święto… Dzień Mamy. W tym czasie przygotowywały kwiaty i laurki, aby w ten sposób okazać wdzięczność swoim ukochanym mamom. Przerwy między pracą były wypełniane zabawą na świeżym powietrzu.

               

 

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

KWIECIEŃ

Za nami miesiąc kwiecień, który w piękny sposób zobrazowała Nikola Nowakowska na kartce ze świetlicowego kalendarza.

    

   

           

 

Miesiąc ten obfitował w wiele atrakcyjnych wydarzeń. Nasza świetliczanka Asia Staszkiewicz zdobyła II miejsce w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym na najładniejszą kartkę wielkanocną, który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie. Serdecznie Asi gratulujemy!!! J

W tym miesiącu miał również finał I Gminnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Moja książka” zorganizowanego przez naszą świetlicę i Bibliotekę Publiczną. W dniu 24 kwietnia 2013r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów oraz podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali swoich uczniów do tego konkursu. Prace wszystkich uczestników są wystawione w bibliotece, a po zakończeniu ekspozycji pozostaną tam i zasilą księgozbiór czytelni dla dzieci i młodzieży.

"Żadne dzieło człowieka nie przeżyje książki"

Cycero

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Przedsiębiorstwu Handlowemu „DAVI” za ufundowanie atrakcyjnych nagród dla laureatów konkursu.

 

                                         

 

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

MARZEC

„W marcu jak w garncu”, a nasze Świetliczki próbują przywołać wiosnę. Nawet widać ją już na kartce z kalendarza, którą wykonali: Mikołaj Półrolniczak, Klaudiusz Buliński i Dominik Kapała .

                            

U nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstawały ukwiecone kartki i bukiety wiosennych kwiatów na Dzień Kobiet. Wszyscy oczekiwaliśmy na zbliżające się święta Wielkanocne, czego wyrazem były wykonane wspólnie przez nas dekoracje sali oraz kartki świąteczne.

               

Marzec obfitował w konkursy plastyczne, do których dzieci chętnie wykonywały prace. Między innymi były to kartki na konkurs zorganizowany przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fidlera pod hasłem „Najładniejsza kartka wielkanocna” oraz Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dotyczący bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych. Prace naszych Świetliczaków zostały wysłane do Genewy. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki w tych konkursach.

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

LUTY

Luty – to miesiąc, który kojarzy się z Walentynkami.

Nasze Świetliczaki nie próżnowały i dużo czasu poświęciły na wykonanie walentynkowych kartek. Również zadbały o zimowy wystrój Sali, a Oliwka Balcer ( 5 lat) przygotowała śliczną kartkę z kalendarza.

 

         

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

Ferie zimowe – Biała Szkoła

Dzięki funduszom otrzymanym od Miasta i Gminy Krotoszyn uczniowie naszej szkoły mogli miło spędzić czas biorąc udział w bardzo atrakcyjnych spotkaniach zorganizowanych przez nauczycieli. Łącznie w Białej Szkole wzięło udział 222 uczniów. Mogli oni wykazać się wiedzą w konkursach baśni i bajek, zimowej zgaduj – zgaduli i ortografii na wesoło. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe, w czasie których duch rywalizacji w różnych konkurencjach odzywał się w młodych sportowcach. Wiele radości sprawił uczniom wyjazd do kręgielni, jak również wyjazd pod grzybek połączony z zabawami na śniegu i ze smażeniem kiełbasek. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zajęciach informatycznych i z mikroskopem. Grupa uczniów z twórczą wyobraźnią mogła wykazać się swoją pomysłowością w lepieniu z gliny różnorodnych form przestrzennych. 

         W czasie trwania Białej Szkoły uczestnicy mieli zagwarantowany ciepły posiłek.

                                 

 

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

STYCZEŃ 2013

MAMY ZA SOBĄ STARY ROK. PRZED NAMI NOWY ROK I NOWE ZADANIA

Chociaż krótki był okres naszego pobytu w styczniu w szkole, to zdążyliśmy zrobić bardzo dużo. Przygotowaliśmy niespodzianki dla naszych babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta oraz zaczęliśmy przygotowywać nasz świetlicowy kalendarz na 2013r. Każda kartka według własnego pomysłu i projektu świetliczków.

Ponieważ kończy się pierwsze półrocze nadszedł czas, aby wyłonić zwycięzców w naszym konkursie na Świetliczaka Roku. Po długich i burzliwych dyskusjach doszłyśmy do wniosku, że była dosyć duża grupa świetliczków, którzy wspaniale pracowali i starali spełniać wszystkie zasady Regulaminu Świetliczaka, dlatego postanowiłyśmy przyznać 4 wyróżnienia, które otrzymali:

Nadia Jędrzejak

Agnieszka Łagódka

Julka Szczegóra

Piotrek Wojtkowiak

Nagrodami dla zwycięzców były bilety wstępu do kina oraz do Bajkolandu. Jak widać na zdjęciach radość była ogromna

 

Bilety na seans filmowo – bajkowy ufundowało Kino „Przedwiośnie” za co serdecznie dziękujemy w imieniu naszych Świetliczaków

       

```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

GRUDZIEŃ 2012

Pada śnieg, pada śnieg. Zawitał do nas grudzień. W oczekiwaniu na święta nasze świetliczaki nie marnowały czasu i ciężko pracowały. Przygotowały wystrój sali i cepeliadę świąteczną. Brali również udział w konkursie Mikołajkowym zorganizowanym przez Biuro Regionalne Oriflame w Krotoszynie. Na konkurs ten powstały piękne prace plastyczne, których główną postacią był nie kto inny, tylko św. Mikołaj.