Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mistrzostwa Polski w Zabrzu

Utworzono dnia 02.07.2017
Czcionka:

W dniach 26.06-29.06 odbyły się Mistrzostwa Polski w Zabrzu w mini siatkówce Kinder+Sport, w których uczestniczyła drużyna UKS Polon w kat. trójek chłopców. Pierwszego dnia Adrian Gromski, Wiktor Mackiewicz, Filip Pinkowski oraz Jakub Hylewicz zmierzyli się z MOS Wola Warszawa, który przegrali dopiero w tie-breaku 1-2. Następny mecz  wygrali Z SP3 Gubin 2-0, by w ostatnim meczu dnia ulec MKS Będzin 0-2. To spowodowało, że w drugim dniu od rana zaczęliśmy rywalizację o miejsca 17-32. Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli, gdyż ulegliśmy 0-2 z Suwałkami. Dwa kolejne wygraliśmy w stosunku 2-0 z Białymstokiem oraz Grześkami Kalisz. Nastroje w drużynie były bardzo dobre, bo gra była coraz lepsza, a to wróżyło ,że jeszcze będą emocje. W trakcie przerwy między kolejnymi rundami drużyna UKS Polon mogła spotkać się z reprezentantami w siatkówce (Piotr Gruszka, Sebastian Świderski, Piotr Gacek, Paweł Woicki, Wojtek Grzyb, Paweł Zagumny, Krzysztof Janczak) oraz w lekkoatletyce (Tomasz Majewski, Monika Pyrek, Oktawia Nowacka). Obcowanie z takimi gwiazdami sprawiło, że do trzeciej rundy przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani i zmotywowani do jeszcze lepszej gry. Wygrana na początku trzeciej rundy z SP19 Kędzierzyn-Koźle oraz ze Stalą Grudziądz po 2-0  spowodowała, że zespół UKS Polon mimo porażki z SP Niekłań Wielki 0-2 zaczął piąć się w ogólnej  klasyfikacji w górę i w czwartej rundzie będzie walczył o miejsca 17-20. Ostatniego dnia trafiliśmy ponownie na drużynę z Suwałk. Zawodnicy chcieli zrewanżować się swoim rówieśnikom za porażkę z II rundy. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, gdyż mecz zakończył się wynikiem 2-0 (15-7,15-13). Tym samym w ostatnim meczu spotkaliśmy się ponownie z zespołem SP Niekłań Wielki. Motywacja do rewanżu była ogromna. Pierwszy set Polon przegrał 12-15. Emocje sięgnęły zenitu, gdyż w drugim secie wygraliśmy 15-11 i o końcowym wyniku miał zadecydować tie-break. Niestety zabrakło koncentracji  i musieliśmy uznać wyższość przeciwników.  Tym samym zespół zajął wysokie XVIII miejsce wśród 32 zespołów startujących w tej kategorii wiekowej. Miejsce to jednak należy uznać za sukces całej drużyny. Na ten wynik zapracowali: Adrian Gromski, Wiktor Mackiewicz, Filip Pinkowski, Tobiasz Florczyk oraz Jakub Hylewicz. Gratulacje dla całego zespołu oraz serdeczne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Krotoszynie, firmy Chatka Krotoszyn oraz Panix ze Śląskowa. (fot.SCH)

Utworzono dnia 02.07.2017, 22:23